Jump to content

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ....


Νεφέλη
 Share

Recommended Posts

Εντελώς τυχαία, "έπεσα" πάνω σε μια ιστοσελίδα στο pathfinder, κάποιου frank_nuller, ο οποίος έχει κρατήσει στο ακαίρο την ιστοσελίδα Η Τέχνη των Σοφών, όπως ακριβώς ήταν όταν πρωτο-δημοσιεύτηκε, το 2001! :shocked:

 

Δεν τίθεται κανένα απολύτως πρόβλημα πνευματικών δικαιωμάτων, διότι -όπως είπα και όπως θα δείτε μόνοι σας- είναι ακριβώς όπως ήταν, με την αναφορά της δημιουργού (εγώ είμαι αυτή :019blush: ), το email κλπ...

 

Μπορείτε να την δείτε εδώ

 

Ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη για μένα (με μπόλικη συγκίνηση, ομολογώ ^_^ ) αυτή η τυχαία ανακάλυψη και θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να επικοινωνήσω με τον τύπο, για να τον ευχαριστήσω.

 

Εάν ξέρετε κάποιον τρόπο, ενημερώστε με please!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Πρέπει όντως να ήταν πολύ συγκινητικό (εγώ είμαι πολύ πιό νέος βέβαια στην κοινότητα αυτή αλλά φαντάζομαι... :019blush: )

 

Νομίζω επίσης πως υπάρχουν και μερικά τα οποία αφαιρέθηκαν από το καινούριο site...... Ή κάνω λάθος??? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω επίσης πως υπάρχουν και μερικά τα οποία αφαιρέθηκαν από το καινούριο site...... Ή κάνω λάθος??? :unsure:

Σωστά παρατήρησες Johnny.

Κάποια αφαιρέθηκαν διότι ήταν πολύ προχειρογραμμένα και δεν βρήκα χρόνο να τα "χτενίσω" ώστε να ξαναμπούν (ή απλά τα ξέχασα :019blush: )

Άλλα, αφαιρέθηκαν διότι χαρακτηρίστηκαν... "επικίνδυνα για τους επισκέπτες" (όχι από εμένα πάντως... :( )

Άλλα πάλι, αφαιρέθηκαν λόγω επιλογής του συγγραφέα τους (αυτά του Son of Sorrow). Αυτά τα συγκεκριμμένα, δε μου έλειψαν ποτέ, διότι έχουν πάμπολλα λάθη και ανακρίβειες.

Link to comment
Share on other sites

Άλλα, αφαιρέθηκαν διότι χαρακτηρίστηκαν... "επικίνδυνα για τους επισκέπτες" (όχι από εμένα πάντως...  :( )

13224[/snapback]

Με μια προσεκτικότερη ματιά... το κατάλαβα! :angel:

Link to comment
Share on other sites

:clapping::clapping::clapping::clapping:

Τι θυμάμαι αυτή τη σελίδα. Ήταν από τις πρώτες ιντερνετικές μου πηγές πληροφοριών και στεναχωρήθηκα πολύ όταν έκλεισε. Μετά έμαθα για τη καινούργια προσπάθεια της nefelique και έσπευσα!

Link to comment
Share on other sites

Για σας για αλλη μια φορα απο εμενα.

Εχω μηνει τωρα. Μεγαλη εκπληξη. Την θημαμαι αυτη την σελιδα. Χαρη σε αυτην ανακαλυψα τι ειχα κρυμενο μεσα μου. ΦΟΒΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις την επισκέφΘηκα. Καλό το υλικό, το οπίο κατα 90% μεταφέρθηκε στη καινούργια ιστοσελίδα. Υπήρχαν φυσικά πολλά και χρήσιμα που παραλήφθηκαν και τα βρήκα στο παλιό. Τελοσπάντων εγώ περιμένω για τα εργαλεία που να τα βρείτε και πως να τα φτιάξετε. Περιμένω...

 

Μιχαήλ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Προχειρογραμμένα ορισμένα άρθρα -όπως λες - αλλά δε παύουν να είναι εξαίσια...!

:worthy:

Κάπως έτσι ξεκινά ο ...κλασικισμός, η "παράδοση", η "αρχαιολατρεία". Αν είναι "παλιό" είναι "καλό" κι ας είναι ατελές - γιατί φέρνει στο νου μέρες που έφυγαν...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παλιοί καλοί καιροί.Θυμάμαι και την σελίδα του son of sorrow..ειχαμε κάνει και meeting κάποτε στο flo cafe εκείνη την εποχή..πάντως τώρα που είδα την σελίδα,μου ήρθαν πολλές μνήμες στο μυαλό μου..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τί μου κάνει εντύπωση; Το internet θεωρήται κάτι νέο στην καθημερινότητά μας. Κι όμως έχει αρχίσει να γράφει και αυτό την δική του ιστορία.Συγκινητική, Νεφέλη, η συνάντηση ενός σημείου αναφοράς που ήταν η πρώτη ιστοσελίδα σου με την σύγχρονη εξέλιξη και πραγματικότητα. Ολοι νομίζω την θυμόμαστε την σελίδα αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μήν είμαι τόσο παλιός χρήστης καί να μην πρόλαβα αυτή τη πρώτη προσπάθεια της ναφέλης αλλά μου

 

έκανε μεγάλη εντύπωση......συγχαρητήρια πολλή καλή δουλειά... :clapping::clapping: :gooood:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

H διαφορά είναι στο λογότυπο.. δεν είχε προλάβει να κατέβει ολόκληρη η εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...