Jump to content

YEAR >>>... 2012 ...<<<


 Share

Recommended Posts

...

Προφητείες και θεωρίες.

 

Πάρα πολλές... μα πάρα πολλές... τόσες που πραγματικά , μια βιβλιοθήκη δεν μπορεί να χωρέσει με δεκάδες τόμους βιβλίων.

Το μόνο ίσως που έχει ακουστεί περισσότερο , είναι η "αφύπνιση" ή αλλιώς "awakening" που κατά πολλούς το βιώνουμε αυτή την στιγμή με την παγκόσμια συνείδηση να ενεργοποιείται μέσω του internet (!!!) προσφέροντας το μοίρασμα της γνώσης και της καθημερινής σκέψης πολλών και διαφορετικών ανθρώπων σε ελάχιστο χρόνο.

Πολυ ενδιαφερων το internet part..

Σιγουρα το ειδες ετσι απο σοβαρη πηγη ή ηταν μεταφρασμενο στα γρηγορα;

Ισως ο συνγραφεας να εννοει πως θα ενεργοποιηθει μεσω ενος παγκοσμιου ιστου

(ΟΧΙ του ηλεκτρονικου, αλλα ισως του ΗλεκτροΜαγνητικου) οπου απο εκει υπαρχει προσβαση στον καθενα μας (το οτι λιγοι εχουν προσβαση εκει ειναι μηδαμινης σημασιας για την ενεργοποιηση του πληθυσμου, επειδη ειναι λιγοι!!). Μου θυμιζει καπως τα Ακασιακα αρχεια...(Ισως ειναι το ιδιο μερος που βρισκονται αυτα...και απλα θα χρησιμοποιηθει εκεινο το μερος για τις δυνατοτητες που φερει...οπως το να υπαρχει προσβαση σε καθε Ενκεφαλο~πνευμα~ψυχη...).

Πολλοί λένε οτι θα υπάρχει "παγκόσμια συνείδηση" σε πνευματικό επίπεδο και άλλα τέτοια θεωρητικά και ωραία.

Ο μόνος πραγματικός τρόπος να βιώσουμε το τι θα γίνει το 2012... είναι να μείνουμε εδώ. Προσδεθείτε λοιπόν και αναμείνατε.

Χμμμ αυτη η παγκοσμια συνειδηση κατα τη γνωμη μου παντα ειναι ηδη εδω!

με την μορφη της ΥΠΟσυνειδησης φυσικα...

Συνδιαζοντας ομως την αφυπνιση της με το πως νιωθει ο καθενας με το υποσυνειδητο του, θα καταλαβουμε γιατι η μερα της Κρισης περιγραφεται τοσο επωδηνη για πολλους.... :first: :oldman: :wizard: :Evil_1061: :004wizzy: :4_1_7v[1]: :4_1_7v[1]: :4_1_7v[1]:

 

Ευχαριστω! Φιλικα>

Su.Co.Re.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

αυτό μέσω του web , παγκόσμια συνείδηση το είχα διαβάσει αν θυμάμαι καλά σε ενα άρθρο ναι μεν επώνυμο , αλλά πολύ μακριά απο το να χαρακτηριστεί , "σοβαρό" με την πλήρη έννοια σε επιστημονικο επίπεδο.. Μια θεωρία ήταν , σε ενα Σαϊντελογικό site, ήταν. Αν το έχω σε κανά cookie ή κανά history θα το επαναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!

 

Κάποια στιγμή είδα στην ΝΕΤ κάποιον πολύ πιο αρμόδιο να μιλήσει γι' αυτά τα θέματα. Έναν νέο Μάγια, επάγγελμα εκδότης, αντικείμενο τα θρησκευτικά έργα των Μάγιας.

 

Ο άνθρωπος είπε: "Εντάξει, δε θα συμβεί κάτι το τρομακτικό. Απλώς μια αλλαγή συνείδησης της ανθρωπότητας."

 

Ηρεμήσαμε καθόλου;

 

(Πρέπει να είναι η πέμπτη φορά που το γράφω....)

 

 

:headb: τι λες? :headb: ειπε ενας κατι καπου καποτε και εσυ τον πιστευεις? :headb:

Αν πει οτι μπορει να γυρισει την γη τουμπα θα τον πιστεψεις???????

Και επισης μολις στραφηκε ενας εναντιον 1000000 εσυ παγες με το μερος του?Που ουτε καν μπορει να το στιριξει με επειχηρηματα! :headb:

Link to comment
Share on other sites

:headb: τι λες? :headb: ειπε ενας κατι καπου καποτε και εσυ τον πιστευεις? :headb:

 

Μη βαράς το κεφάλι σου. Ο τύπος δεν ήταν κάποιος κάπου κάποτε, πρώτον,

 

-Είναι Μάγια οπότε είχε μια παραπάνω αρμοδιότητα να μιλησει για το ημερολόγιο της παράδοσής του

-Είναι εκδότης βιβλίων για τη θρησκεία των Μάγιας, οπότε ασχολείται ενεργά με το αντικείμενο.

 

Και επισης μολις στραφηκε ενας εναντιον 1000000 εσυ παγες με το μερος του?

 

Θυμάμαι μια παρόμοια περίπτωση, να δεις πως τον λέγανε, Γαλιλαίο νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

Μη βαράς το κεφάλι σου. Ο τύπος δεν ήταν κάποιος κάπου κάποτε, πρώτον,

 

-Είναι Μάγια οπότε είχε μια παραπάνω αρμοδιότητα να μιλησει για το ημερολόγιο της παράδοσής του

-Είναι εκδότης βιβλίων για τη θρησκεία των Μάγιας, οπότε ασχολείται ενεργά με το αντικείμενο.

Θυμάμαι μια παρόμοια περίπτωση, να δεις πως τον λέγανε, Γαλιλαίο νομίζω....

 

 

:clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping:

 

ΣΩΣΤΟΣ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως παίζει και αυτό το σενάριο...

Βασικα τα Η/Μ πεδια του Ηλιου θα αντιστραφουν και αυτο Μαλλον θα εχει ως αποτελεσμα την αντιστροφη των πολων της Γης(για ακομη μια φορα).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΟΚ παιδιά με τρομάξατε :byebye: :byebye: :ghost: και αντε να το εξηγήσω αυτό στη γιαγιά μου :7_1_102v[1]: :shocked: :byebye: !

Τώρα απλά το μονό που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω το 2012 αλλά κάποτε είχα ακούσει στην TV για αυτό το θέμα , μια που ωρυόταν και έλεγε ?τα χρόνια που θα έρθουν θα είναι πολύ διαφορετικά θα είναι τα χρόνια της αγάπης? κάτι που δεν νομίζω να γίνει γιατί όλο από το κακό στο χειρότερο πάμε?αλλά εντέλει το συμπέρασμα αυτής της συζήτησης είναι?.ότι κάποια καταστροφή θα γίνει με σκοπό το καλό της ανθρωπότητας ή απλά θα αλλάξουν οι ρυθμοί του πλανήτη με σοβαρές επιπτώσεις? απορία: υπάρχουν άνθρωποι που ούτε ένα λεξικό δεν μπορούν να κατανοήσουν πως χρησιμοποιείτε?. αυτοί τι θα κάνουν? :insane:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest Apolon-Fivos

Σας συνιστώ ανεπιφύλακτα το 2012 - Αποσυμβολισμοί και απομυθοποιήσεις σε παλιές και σύγχρονες καταστροφές. Το βιβλίο είναι μακράν, αλλά μπορείτε να πάρετε μία μικρή αλλά ενδιαφέρουσα ιδέα με το παρακάτω βίντεο:

 

http://video.google.com/videoplay?docid=78...76991&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή συμπεριφοράς και συνείδησης σε παγκόσμια κλίμακα νομίζω οτι ήδη γίνεται και αφορά κυρίως στο τι κακό κάνουμε οι ίδιοι στον πλανήτη μας. Αν θέλετε ντε και καλά λοιπόν να δείτε καταστροφή, τότε δείτε τον καθρέφτη σαν άνθρωποι και θα δείτε και την αιτία της καταστροφής.

 

Ενα πολύ απλό παράδειγμα είναι η πρόσφατη απεργία απο τους ΟΤΑ (υπαλλήλους αποκομιδής απορριμάτων) που μέσα σε 1 εβδομάδα σχεδόν , ο τόπος γέμισες σκουπίδια, μη βιολογικά διασπώμενα.

 

Χιλιάδες ΝΑΥΛΟΝ σακκούλες με προϊόντα που δεν αποσυντίθενται μέσα σε 1-2 μέρες, αλλά σε 100-200 χρόνια το λιγότερο. Σκεφτείτε τώρα οτι ο κάθε άνθρωπος στον Δ.Κόσμο βγάζει απο 20-60 κιλά σκουπίδια ανά μήνα. Πολλαπλασιάστε επί 1 δις περίπου κατοίκους του Δ.Κόσμου... προσθέστε και εκείνους του υπόλοιπου , συν τις βιομηχανίες και λοιπές δραστηριότητες μας (Ι.Χ. , ενέργεια) και θα έχετε μια πλήρη εικόνα συντέλειας και καταστροφής , στον πλανήτη. Ούτε μετεωρίτες, ούτε τίποτα. Απλά να συνεχιστεί ώς έχει η ύπαρξη και η καθημερινότητα του ανθρώπου , ορίζει τις αρχές του τέλους για την ανθρωπότητα (μιας και η Γη θα συνεχίζει φυσικά να υπάρχει) περίπου στο 2012, αφού εκεί λένε πως θα υπάρξει πλήρης τήξη των πόλων με τα γνωστά αποτελέσματα για εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Οτιδηποτε μη ανανεωσιμο απο τη φυση ειναι σκουπιδι..

Απο τα πλαστικα μπουκαλια μεχρι τα σπιτια μας ολοκληρα...

 

Αυτο ειναι το καρκινιασμα της Γαιας.

 

Συμφωνω πως εχει αρχισει καποιου ειδους αφυπνισης, αλλα ακομα ειμαστε σε σημειο που γυρναμε πλευρο, ο καιρος θα δειξει αν τελικα θα σηκωθουμε ή θα μας κοιμησουν οι χρυσωμενες καραμελες..

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως παίζει και αυτό το σενάριο...

 

Το σεναριο που παιζει ειναι να γυρισει η γη τουμπα οχι να την γυρισει ο ιδιος :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

<span style='font-size:21pt;line-height:100%'>ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!</span>

 

Κάποια στιγμή είδα στην ΝΕΤ κάποιον πολύ πιο αρμόδιο να μιλήσει γι' αυτά τα θέματα. Έναν νέο Μάγια, επάγγελμα εκδότης, αντικείμενο τα θρησκευτικά έργα των Μάγιας.

 

Ο άνθρωπος είπε: "Εντάξει, δε θα συμβεί κάτι το τρομακτικό. Απλώς μια αλλαγή συνείδησης της ανθρωπότητας."

 

Ηρεμήσαμε καθόλου;

 

(Πρέπει να είναι η πέμπτη φορά που το γράφω....)

 

 

...Από την άλλη πάλι, οι Βουδιστές λένε πως το 2016, θα είναι το έτος που η ανθρωπότητα θα ξεκινά να βιώνει (επιτέλους) μια ζωή "μες το φως"...

 

(...που το είχα διαβάσει αυτό γμτ; ...θυμίσου μαρή παλιόγρια! :headb: )

 

 

οι χριστιανοί υποστηρίζουν πως όταν έρθει ο Αντίχριστος θα αλλάξουν συνειδήσεις, σκέψεις, πράξεις των ανθρώπων όπως δεν είχαν φανταστεί πρινκαι μετά από 4 χρόνια θα γίνει η Αποκάλυψη αφού μας δώθηκε το χρονικό περιθώριο να επιλέξουμε πως θα φερθούμε (κατηχητικό talking)...

να κάνω εγώ τη σύνδεση ή καταλαβαίνεται γιατί έχω κάνει quote τα παραπάνω...

μιά σκέψη...δεν θέλω να σας αγχώσω

Edited by zoso
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω βαρεθεί να ακούω, από παιδάκι που ήμουν, προτεινόμενες ημερομηνίες της δευτέρας παρουσίας.. Και όλες περάσανε και τίποτε δεν έγινε..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω βαρεθεί να ακούω, από παιδάκι που ήμουν, προτεινόμενες ημερομηνίες της δευτέρας παρουσίας.. Και όλες περάσανε και τίποτε δεν έγινε..

 

Στο παρόν σύμπαν. Σε κάποιο παράλληλο όμως... που ξέρεις! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...