Jump to content

YEAR >>>... 2012 ...<<<


 Share

Recommended Posts

Αφού λέμε τόσα χρόνια για το 2012, κι ας μην είμαστε σίγουροι για το τί θα γίνει. Ακόμα και σήμερα να το μαθαίναμε, θα είχαμε 4 χρόνια μπροστά μας... γιατί να μας βρει απροετοίμαστους λοιπόν? Και πώς?

Είμαστε προετοιμασμένοι ότι κάτι θα γίνει, αλλά δεν ξέρουμε τί. Άρα, με ποιό κριτήριο μιλάμε περί προετοιμασμένων και απροετοίμαστων?

[..]

ηταν ενα μονοφθαλμο ελαφι, και για ευνοητους λογους εβοσκε παντα με το ματι στραμενο προς το δασος και το αλλο προς την παραλια...

Ε μια μερα καποιοι κυνηγοι ειχαν παει βολτουλα με βαρκα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Από εκεί μάλλον θυμάμαι ότι δεν μιλούσε για 2012...

 

Χμ... άι γουίλ σμάιλ γιου, κι εγώ δε θυμάμαι τίποτα σχετικό, αλλά δεν αποκλείεται να το γράφει κάπου φευγαλέα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά παραθέτω το δικό μου link (http://clubs.pathfinder.gr/SPACEMAGIG) πιστεύω ότι είναι το καλύτερα "πλασμένο σενάριο" και το πιστεύω ακράδαντα....χωρίς να δημιουργώ φιλοεθνικιστικά πρότυπα....η να πιστεύω στο Δωδεκάθεο!!! Παρακαλώ να το ρίξεται μια ματιά...και με περισσότερες πλήροφορίες που έχω συλλέξει εδώ και χρόνια θα τα κάνω post.....!!! Επίκληση........ψάξτε την σελίδα όσο καλύτερα μπορείτε.....(δεν δένουν όλα τόσο όμορφα)?? ......και πείτε μου τα σχολιά σας.....θα χαρώ πολύ να σας ακούσω!!!!! :019blush:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 months later...

χαχαχα δεν αργεί.. ! Σίγουρα θα υπάρξουν διάφορες αστρονομικές και πλανητικές αλλαγές αλλά πιστεύω πως η σημαντικότερη αλλαγή θα είναι ότι μετά από το 2012 θα έχει έρθει για τα καλά η Νέα τάξη πραγμάτων, και αυτό θα είναι αρκετά αισθητό.... θα φάμε καλές μάπες

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν δεν γίνει τίποτα από όλα αυτά τα καταστροφικά κοσμολογικά γεγονότα θα ήθελα να δω τη φάτσα του Sitchin, του Λιακό και όλων των ομοϊδεατών τους καθώς ο κόσμος θα τους πετάει ντομάτες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν αναγκη αυτοι, καπως θα το καλυψουν με τον Ομπαμα κ καθε ομπαμα που τα εκανε πλακακια με τους νεφελοχιμ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αν δεν κάνω λάθος, και μιλώντας πάντα σε θεωρητικό επίπεδο και με κάθε επιφύλαξη, η αλήθεια για το τι δύναται να συμβεί το 2012 βρίσκεται ή στην Αποκάλυψη ή στο Ritual Romanum. Νομίζω ότι κάπου αναφέρεται... Δε θυμάμαι όμως πιο ακριβώς εδάφιο αφορά και σε ποιο απο τα 2 βιβλία είναι..

(καιρό έχω να μπω στο forum.. ελπίζω να είστε όλοι καλά!:))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!

 

Κάποια στιγμή είδα στην ΝΕΤ κάποιον πολύ πιο αρμόδιο να μιλήσει γι' αυτά τα θέματα. Έναν νέο Μάγια, επάγγελμα εκδότης, αντικείμενο τα θρησκευτικά έργα των Μάγιας.

 

Ο άνθρωπος είπε: "Εντάξει, δε θα συμβεί κάτι το τρομακτικό. Απλώς μια αλλαγή συνείδησης της ανθρωπότητας."

 

Ηρεμήσαμε καθόλου;

 

(Πρέπει να είναι η πέμπτη φορά που το γράφω....)

 

η φαση ομως ειναι οτι για να συμβει αυτη η αλλαγη της συνειδησης πρεπει ο ανθρωπος να φτασει εως το χειλος του γκρεμου για να βαλει μυαλο οποτε η απορια του τι θα συμβει παραμενει...

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι ειναι κατι περ απ τις δυναμεις μας το να μελεταμε τι θα συμβει το 2012 οσο και να χτυπιωμαστε μονο οσοι το αξιζουν μπορουν να δουν απο νωρις τι θα συμβει..οποτε απολαυστε το τωρα γιατι τοτε δεν ξερουμε αν θα υπαρχει τωρα.. το 2012 εγω πιστευω πως ειναι η χρονια της γης!!!!!!!!!!!!!!!! και αυτη κρυβει και ολες τις απαντησεις απ τον ανθρωπο....... γιατι μην ξεχναμε οτι ειμαστε φιλοξενουμενοι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παραθέτω το δικό μου link (http://clubs.pathfinder.gr/SPACEMAGIG) πιστεύω ότι είναι το καλύτερα "πλασμένο σενάριο" και το πιστεύω ακράδαντα....χωρίς να δημιουργώ φιλοεθνικιστικά πρότυπα....η να πιστεύω στο Δωδεκάθεο!!! Παρακαλώ να το ρίξεται μια ματιά...και με περισσότερες πλήροφορίες που έχω συλλέξει εδώ και χρόνια θα τα κάνω post.....!!! Επίκληση........ψάξτε την σελίδα όσο καλύτερα μπορείτε.....(δεν δένουν όλα τόσο όμορφα)?? ......και πείτε μου τα σχολιά σας.....θα χαρώ πολύ να σας ακούσω!!!!! :019blush:

 

φιλε μου καλε.. ευχαριστω που με βοηθας. αλλα προτιμω να αφαιθω στα χερια του θεου, για εκεινη τη μερα τα οποια χερια του ειναι η μοιρα η οποια ηδη εχω στρωσει σαν χαλι μπροστα μου και θα συνεχισω να στρωνω με την βοηθεια του και την δυναμη μου.... η πηγη δεν ειναι καποιος ο οποιος μου δινει την σωτηρια... η πηγη ειμαστε εμεις οι ιδιοι.... δεν ειμαι δυσπιστος σε αυτα που γραφοντε εκει.. αλλα δεν μου δινουν την ευτυχια του να βλεπω τον ηλιο οποτε δεν αξιζει να ζω χωρις αυτον....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Αντε να ρθει το 2012 να ψωφισουμε , να τελειωνουμε με αυτο το θεμα....

 

 

Λοιπόν μέχρι χθές δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με το θέμα 2012, κάτι είχα ακούσει χωρίς να δώσω σημασία και σκόπευα να δώ το έργο την επόμενη Κυριακή... Σε ένα email με ρώτησαν τη γνώμη μου για την "προφητεία" και πάλι δεν έδωσα σημασία αλλά το μυαλό μου άρχισε, κρυφά από εμένα,:lol:/> να επεξεργάζεται το θέμα της επικείμενης καταστροφής. Για αυτό το λόγο σήμερα το πρωί που ξύπνησα, γύρω στις 7, διέκρινα από το μισάνοιχτο παράθυρο ένα πολύ περίεργο, κίτρινο χρώμα που φώτιζε το δωμάτιο με ένα δυσάρεστο φως... έτρεξα κατευθείαν στο παράθυρο να δώ τι γίνεται έξω και αντίκρυσα μια σπάνια, αλλόκοσμη θέα, θύμιζε ακριβώς την ονειρική ατμόσφαιρα που είχα δει σε ένα πρόσφατο όνειρο. Ο ουρανός αλλά και το περιβάλλον φάνταζε κίτρινο και ένιωθες κάτι να σε κλείνει. Ωραία, σκέφτηκα τι είναι τώρα αυτό? μπας και είναι η σκόνη από την Αφρική που μας λέει ο κύριος Αρναούτογλου ή κάτι άλλο που δεν μας είπε. Χα! λες να φτάνει το τέλος και να μην το πήρα χαμπάρι τόσο καιρό? λες να τελειώνουν όλα και εγώ να ζώ την κάθε μέρα έτσι απλά? :unsure:/> αμάν! λες όλο αυτό που νιώθω τόσο καιρό να οφείλεται σε κάποια προειδοποίηση? χμμμ... σήμερα είναι 5 του μήνα πόσες μέρες είπαμε μένουν? :shocked:/>

 

Ε, όχι δεν θα μπω σε αυτή τη λογική να μετρώ αντίστροφα μέρες, λέω με ύφος, στον εαυτό μου! πλένω το πρόσωπο και κοιτιέμαι στον καθρέπτη... δευτερόλεπτα μετά ο σύντροφός μου λέει : Είδες τι χρώμα έχει ο ουρανός σήμερα? λες να βγουν αληθινά αυτά που λένε περι συντέλειας του κόσμου? :blink:/> ουφ, ανακούφιση! τουλάχιστον δεν είμαι η μόνη κάτι είναι και αυτό... :angel_not:/>

Edited by Dalia
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στο τέλος του φθινοπώρου με αρχές χειμώνα αλλάζουν τα χρώματα γύρω μας.. πολλές φορές είναι κόκκινο και άλλες κίτρινο, ακόμα και μπλέ-γκρί..

Άλλες φορές φαίνονται όλα καθαρά και άλλες θολά.. ( Μας ψεκάζουν? :P/> )

 

Μπορεί να επηρεάστηκες από την "προφητεια" και παράλληλα με την κίτρινη ατμόσφαιρα να πίστεψες, έστω και λίγο, στην καταστροφή του κόσμου..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...