Jump to content

Ψυχικός Πολεμιστής


 Share

Recommended Posts

«Μπορώ να πω, με απόλυτη βεβαιότητα, ότι το χάρισμα στο οποίο αναφέρομαι σ? αυτό το χρονικό, είναι ένα πολύτιμο και υπέροχο εργαλείο, το οποίο είχαμε την τύχη να γνωρίσουμε στη ζωή μας. Μπορώ επίσης να πω, εξίσου γρήγορα, ότι όπως κάθε τι που περνά στα χέρια των θνητών, έτσι κι αυτό το χάρισμα, μπορεί να μεταμορφωθεί σε κατάρα που θα καταστρέψει την ανθρωπότητα, αντί να την υπηρετήσει. Διατηρώ αυτό το φόβο όσο η τηλεπαθητική παρατήρηση παραμένει το μυστικό όπλο του Υπουργείου Άμυνας. Η επιλογή είναι δική μας. Το μυστικό έχει αποκαλυφθεί...»

Επίλογος του πρώην ταγματάρχη του Αμερικανικού Στρατού Ντέιβιντ Μόρχαουζ στο βιβλίο του "Ψυχικός Πολεμιστής"

Πηγή: κείμενο του Γιώργου Στάμκου στο E-Telescope

 

Φυσικά αναφέρεται στους "Ψιονικούς" όπως ονομάζονται από την παραψυχολογία, καθώς και σε πειράματα που διεξήχθησαν με αυτούς στο πλαίσιο των παραψυχολογικών ερευνών που έχουν αρχίσει από την αυγή του 20ου αιώνα...

Πόσο ασφαλή είναι τα συμπεράσματα αυτά, ποιές ιδιαίτερες δυνάμεις των ανθρώπων εκμεταλλεύονται και πώς θα μπορούσαν αυτά να χρησιμοποιηθούν σε καιρό ειρήνης αλλά και πολέμου?

Νομίζω ότι είναι ένα αρκετά ενδιαφέρον θέμα προς συζήτηση... Τί λέτε?

Link to comment
Share on other sites

ποιές ιδιαίτερες δυνάμεις των ανθρώπων εκμεταλλεύονται και πώς θα μπορούσαν αυτά να χρησιμοποιηθούν σε καιρό ειρήνης αλλά και πολέμου?

Για εκμετάλλευση βέβαια... για να κάνουν τους αρχηγούς κρατών (και όλους όσους έχουν επιρροή στη μάζα) ότι θέλουν.

 

Από ανεπίσημη πηγή (την οποία δεν έχω διασταυρώσει για την εγκυρότητά της) αναφέρθηκε ότι ο Αμερικάνικος στρατός δημιουργεί ειδική ομάδα από ανθρώπους που επιλέγει ως "χαρισματικούς" (με τηλεπαθητικές και τηλεκινητικές ικανότητες δηλαδή).

Αν υποθέσουμε ότι αυτή η πληροφορία είναι σωστή... Τι θέλει να την κάνει αυτή τη μονάδα ο στρατός;...

Link to comment
Share on other sites

Από ανεπίσημη πηγή (την οποία δεν έχω διασταυρώσει για την εγκυρότητά της) αναφέρθηκε ότι ο Αμερικάνικος στρατός δημιουργεί ειδική ομάδα από ανθρώπους που επιλέγει ως "χαρισματικούς" (με τηλεπαθητικές και τηλεκινητικές ικανότητες δηλαδή).

Αν υποθέσουμε ότι αυτή η πληροφορία είναι σωστή... Τι θέλει να την κάνει αυτή τη μονάδα ο στρατός;...

Μα για να μετακινεί τους κινούμενους στόχους, τώρα που είναι ακριβά τα καύσιμα...
Link to comment
Share on other sites

ΨΥΧΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ - DAVID MOREHOUSE

 

<< Αυτό που κάνουμε εδώ είναι να εκπαιδεύουμε επιλεγμένο προσωπικό να υπερβαίνει το χρόνο και το χώρο, να βλέπει πρόσωπα, μέρη, αντικείμενα απομακρυσμένα .... , και να συλλέγει πληροφορίες γι αυτά. Θέλεις να γίνεις ένας από μας; >>

 

Μια σειρά παράξενων γεγονότων οδήγησε τον David Morehouse, διακεκριμένο αξιωματικό του Αμερικανικού στρατού στο μυστικό πρόγραμμα Stargate. Ένα άκρως απόρρητο πρόγραμμα εκπαίδευσης τηλεπαθητικών παρατηρητών. Ανθρώπων που μπορούν να "ταξιδέψουν" οπουδήποτε στο χρόνο και στο χώρο βλέποντας με τα "μάτια της ψυχής".

Η απόφασή του να αποκαλύψει αυτές τις συγκλονιστικές δυνατότητες του ανθρώπινου νου, τον έφεραν σε σύγκρουση με τους πανίσχυρους μηχανισμούς των μυστικών υπηρεσιών της Αμερικανικής κυβέρνησης.

Η ζωή του δεν ήταν ποτέ η ίδια...

 

Εκδόσεις: Talon

 

:)

Πηγή

http://www.astrolisto.com/cgi-bin/index.cg...=viewnews&id=25

Link to comment
Share on other sites

Για εκμετάλλευση βέβαια... για να κάνουν τους αρχηγούς κρατών (και όλους όσους έχουν επιρροή στη μάζα) ότι θέλουν.

16358[/snapback]

Αλλά και για προστασία... :whistling:

Από ανεπίσημη πηγή (την οποία δεν έχω διασταυρώσει για την εγκυρότητά της) αναφέρθηκε ότι ο Αμερικάνικος στρατός δημιουργεί ειδική ομάδα από ανθρώπους που επιλέγει ως "χαρισματικούς" (με τηλεπαθητικές και τηλεκινητικές ικανότητες δηλαδή).

16358[/snapback]

Κάτι μας είπες τώρα... :018bleh:

Από τον 2ο παγκόσμιο το κάνει! ...Για να προλάβει τους ρώσσους όμως! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν υποθέσουμε ότι αυτή η πληροφορία είναι σωστή... Τι θέλει να την κάνει αυτή τη μονάδα ο στρατός;...

Τωρα επεσε το ματι μου σε αυτη τη συζητηση!!

:blink::blink::blink::blink:

Μα...δεν εχετε ακουσει πως ετσι βρηκαν τον Σανταμ??Επισης οι "Ψιονικοι" ειναι πολυ καλοι στο να "βλεπουν" τα σχεδια των αντιπαλων βασεων και γεννικοτερα στο να προβλεπουν κινησεις!!!!

Συγνωμη αλλα δεν ειναι ερωτησεις αυτες!!!!

Αν ηξερες απο πριν τις κινησεις του εχθρου!!!και που να τον χτυπησεις!!!!πιστευω δεν θα ηθελες τιποτα παραπανω(ισως να ηταν ηδη εκτος μαχης χεχε)!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει πως υπάρχουν 5 βαθμίδες ψιονικών.

1. απλή κίνηση πραγμάτων

2. 1+δίαβασμα σκέψης

3. 2+διαστρέβλωση σκεψης.

4. διαστρεβλωση των πάντων γυρω απο κάποιον(απο χρωμα των πραγματων εώς και το πως σε λένε)

5. Έχει την δυνατοτητα να δημιουργήσει δική του πραγματηκότητα σαν ένας "μικρος θεός"

 

Μολις βρώ που το έχω διαβάσει θα σας το επισυνάψω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ε όχι και τι να την κάνει αυτή τη μονάδα ο στρατός.

Προχθές μου την έπεφταν δεκάδες τα mind flayers που μου'στελνε ενας :censored: DM και εγώ έφερνα 3 και 4

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει πως υπάρχουν 5 βαθμίδες ψιονικών.

1. απλή κίνηση πραγμάτων

2. 1+δίαβασμα σκέψης

3. 2+διαστρέβλωση σκεψης.

4. διαστρεβλωση των πάντων γυρω απο κάποιον(απο χρωμα των πραγματων εώς και το πως σε λένε)

5. Έχει την δυνατοτητα να δημιουργήσει δική του πραγματηκότητα σαν ένας "μικρος θεός"

 

Μολις βρώ που το έχω διαβάσει θα σας το επισυνάψω.

Χωρίς να είμαι σίγουρος είναι (ως συνήθως) το <<ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑΚΑΙ ΟΙ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ>>ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΡΧΕΤΥΠΟ. :)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος είναι (ως συνήθως) το <<ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑΚΑΙ ΟΙ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ>>ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΡΧΕΤΥΠΟ. :)

 

 

έχω την εντύπωση οτί αναφέρετε σε 9 βαθμίδες....που αναφέρονται σε κάποιο ακρώς απόρρητο έγγραφο του αμερικανικού στρατου...τώρα πως το πήραν στα χέρια τους :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος είναι (ως συνήθως) το <<ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑΚΑΙ ΟΙ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ>>ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΡΧΕΤΥΠΟ. :)

 

 

έχω την εντύπωση οτί αναφέρετε σε 9 βαθμίδες....που αναφέρονται σε κάποιο ακρώς απόρρητο έγγραφο του αμερικανικού στρατου...τώρα πως το πήραν στα χέρια τους :whistling:

Ναι συγκεκριμένα η 9η αναφέρεται σε μια ομάδα ψιονικών που μπορει να μεταβάλει την πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Μα...δεν εχετε ακουσει πως ετσι βρηκαν τον Σανταμ??Επισης οι "Ψιονικοι" ειναι πολυ καλοι στο να "βλεπουν" τα σχεδια των αντιπαλων βασεων και γεννικοτερα στο να προβλεπουν κινησεις!!!!

 

 

τα πειράματα περί Ψονικών ξεκίνησαν περίπου την Εποχή του Ψυχρού Πολέμου η τουλάχιστον τότε δόθηκε μεγάλη έμφαση..

 

αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω πως μεγαλύτερο ρόλο έπαιξαν οι δορυφόροι..

 

είναι γνωστό πως οι πολιτικοί δορυφόροι μπορούν να εξαγάγουν συμπεράσματα με ακρίβεια εκατοστών του μέτρου και οι στρατιωτικοί με ακόμα μεγαλύτερη..

 

άρα η θεωρία των Ψονικών έχει μείνει πίσω η εμείς έχουμε μείνει πίσω..

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους ψιονικούς τα θέματα είναι πολύπλοκα και συνήθως είναι απόρητα δεδομένα του κράτους. Πολλά λέγονται αλλά τι πραγματικά είναι αλήθεια; Υπάρχουν κράτη που φτιάχνουν πολεμιστές "τζεντάι";

 

Αν αληθεύει κάτι τέτοιο πως προέκυψε να βγεί τέτοια αλήθεια προς τα έξω;

 

Το βασικό ερώτημα είναι πόσοι ήταν αυτοί που μπορούσαν να είχαν εξέλιξη σε τέτοιες δυνάμεις. Γιατί εδώ μπαίνει ένα άλλο ερώτημα αν μπορούσαν να εκπαιδεύσουν όποιον ήθελαν τότε για να γίνεις ψιονικός δεν χρειάζεται να είσαι και ταλέντο. Έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...