Jump to content

ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ


 Share

Recommended Posts

Seirios:

Μιά σειρά από βιβλία τού James Redfield πού ανοίγουν μία ενδιαφέρουσα διάσταση στόν χώρο τής "επίγνωσης". Ενα θέμα γιά ...ιχνηλάτες.

_________________

Seirios

vp_flier:
file seirio kalhmera kai kalo mhna!

Exw diabasei thn "OYRANIA PROFHTEIA" kai "H DEKATH EPIGNWSH" (2 apo ta kalytera biblia toy James Redfield opws moy eipan).

Parathrhsa oti exei parei poly yliko apo thn KAINH DIA8HKH (malista sthn "dekath epignwsh" anaferei gia thn yparksei toy Xristoy!) kai apo diafora biblia psyxologias (p.x "H PSYXOLOGIA THS EYTYXIAS" toy ROMPERT NATZEMY) kai parapsyxologias. Akomh opoios ftasei sto telos tis "oyranias profhteias" kai gnwrizei se ba8os 8ewries fysikhs (opws gia taksidi sto xrono toy Αϊνστάιν,parallhla sympanta,mayres kai leykes trypes k.a) 8a katalabei pws to sygkekrimeno biblio toy JAMES einai mia "gohteytikh",kalogrammenh istoria opoy ta mhnymata poy mas pernaei einai yparkta (basismena panw se apodedhgmenes 8ewries fysikhs) kai oxi fantastika!

8a elega pws h "OYRANIA PROFHTEIA" einai ena apo ta poio teriasta biblia poy 8a prepei na diabasoyn osoi einai filoi toy site-ths texnhs twn sofwn. (anaferetai se idia,paromoia kai polla alla 8emata poy periexontai sto site ayto. Peri eswterismoy,aytopragmatwsh,antalagh energeiwn k.p.a)

 

Y.G: Emena proswpika to biblio, moy ανοητούλαse thn kardia kai ais8an8hka entona na dieyrynete h antilhpsh moy gia th zwh kai gia ka8e ti "tyxaio" poy moy symbainei - oi legomenes symptwseis(ka8e allo para tyxaies). KALH ANAGNWSH (***Prosoxh,mhn pate sto Peroy prwtoy diabasete thn "Dekath Epignwsh"***)

 

file Seirio, symfwneis???

_________________

Η ΕΥΤΥΧΙΑ, Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ! ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝΤΑΙ, ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ-ΚΑΘΕ ΩΡΑ-ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΗΣ ΛΗΞΕΩΣ!!!

 

Seirios:

vp_flier έγραψε:

 

...

(***Prosoxh,mhn pate sto Peroy prwtoy diabasete thn "Dekath Epignwsh"***)

 

file Seirio, symfwneis???

 

 

Φίλε VP_flier καλό μήνα καί σέ σένα καί σέ όλες καί όλους τά μέλλη τού αβάπτιστου.

 

Συμφωνώ, όπως συμφωνώ γιά όσα προηγουμένως έγραψες. Τό θέμα αξίζει τής προσοχής μας.

 

...βρίσκομαι στήν σελ. 188 (Συγχώρεση) τής 10ης επίγνωσης. Τράβηξα απαλά τά breaks γιατί κάπου στό ολόγραμμα, ...χάθηκα κι εγώ. Τό υλικό πού παρατίθεται - σέ σχέση μέ τήν ανθρώπινη ιστορία - χρειάζεται κάποιο χρόνο γιά νά αφομοιωθεί.

_________________

Seirios

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Seirios:

...

...βρίσκομαι στήν σελ. 188 (Συγχώρεση) τής 10ης επίγνωσης. Τράβηξα απαλά τά breaks γιατί κάπου στό ολόγραμμα, ...χάθηκα κι εγώ. Τό υλικό πού παρατίθεται - σέ σχέση μέ τήν ανθρώπινη ιστορία - χρειάζεται κάποιο χρόνο γιά νά αφομοιωθεί.

_________________

Seirios

 

Πολύ όμορφο κεφάλαιο...

 

Θυμάμαι το 1999 που γνώρισα τον Γενικό Δ/ντή της εταρίας που εργάζομαι, του έκανα δώρο την Ουράνεια Προφητεία. Ισως να μη το διάβασε ποτέ, ή όχι περισσότερο από τον τίτλο και την αφιέρωση. Εξάλλου, δεν ξέραμε πού γνωριζόμασταν αλλά έτσι νιώθαμε. Ηταν ένα αίσθημα αδερφικότητας. Μου έβγαλε το λάδι, κι εγώ το ίδιο. Οταν χωρίσαμε επαγγελματικά, κλαίγαμε. Του είπα να μην δακρύσει άλλο, γιατί θα ξανασυναντιόμασταν. "Πάλι μαντεύεις;" είπε τότε. Σήμερα, είναι πάλι Γενικός μου.

Το ομορφότερο σε αυτά τα βιβλία είναι, ότι όταν τα βάλεις μέσα σου, και μετά βιώσεις έτσι, είναι ότι τα νιώθεις λίγα τα λόγια τους μπροστά στο αληθινό βίωμα και συναίσθημα. Πόσο λίγοι είμαστε, και πόσο λίγα ξέρουμε να λέμε...

Και τότε ακριβώς, είναι που... μεγαλώνεις!

Link to comment
Share on other sites

Seirios:

...

...βρίσκομαι στήν σελ. 188 (Συγχώρεση) τής 10ης επίγνωσης. Τράβηξα απαλά τά breaks γιατί κάπου στό ολόγραμμα, ...χάθηκα κι εγώ. Τό υλικό πού παρατίθεται - σέ σχέση μέ τήν ανθρώπινη ιστορία - χρειάζεται κάποιο χρόνο γιά νά αφομοιωθεί.

_________________

Seirios

 

Πολύ όμορφο κεφάλαιο...

 

Θυμάμαι το 1999 που γνώρισα τον Γενικό Δ/ντή της εταρίας που εργάζομαι, του έκανα δώρο την Ουράνεια Προφητεία. Ισως να μη το διάβασε ποτέ, ή όχι περισσότερο από τον τίτλο και την αφιέρωση. Εξάλλου, δεν ξέραμε πού γνωριζόμασταν αλλά έτσι νιώθαμε. Ηταν ένα αίσθημα αδερφικότητας. Μου έβγαλε το λάδι, κι εγώ το ίδιο. Οταν χωρίσαμε επαγγελματικά, κλαίγαμε. Του είπα να μην δακρύσει άλλο, γιατί θα ξανασυναντιόμασταν. "Πάλι μαντεύεις;" είπε τότε. Σήμερα, είναι πάλι Γενικός μου.

Το ομορφότερο σε αυτά τα βιβλία είναι, ότι όταν τα βάλεις μέσα σου, και μετά βιώσεις έτσι, είναι ότι τα νιώθεις λίγα τα λόγια τους μπροστά στο αληθινό βίωμα και συναίσθημα. Πόσο λίγοι είμαστε, και πόσο λίγα ξέρουμε να λέμε...

Και τότε ακριβώς, είναι που... μεγαλώνεις!

2527[/snapback]

:huh:

συγνώμη...επειδή έχω να διαβάσω το βιβλίο καμιά τριαριά χρόνια..εμ..και δε θυμάμαι καλά...η ουράνια προφητεία δεν έχει 9 επιγνώσεις;;; κι 10η είναι στο επόμενο βιβλίο;; (μπορεί και να κάνω λάθος...) :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Seirios:

...

...βρίσκομαι στήν σελ. 188 (Συγχώρεση) τής 10ης επίγνωσης. Τράβηξα απαλά τά breaks γιατί κάπου στό ολόγραμμα, ...χάθηκα κι εγώ. Τό υλικό πού παρατίθεται - σέ σχέση μέ τήν ανθρώπινη ιστορία - χρειάζεται κάποιο χρόνο γιά νά αφομοιωθεί.

_________________

Seirios

 

Πολύ όμορφο κεφάλαιο...

 

Θυμάμαι το 1999 που γνώρισα τον Γενικό Δ/ντή της εταρίας που εργάζομαι, του έκανα δώρο την Ουράνεια Προφητεία. Ισως να μη το διάβασε ποτέ, ή όχι περισσότερο από τον τίτλο και την αφιέρωση. Εξάλλου, δεν ξέραμε πού γνωριζόμασταν αλλά έτσι νιώθαμε. Ηταν ένα αίσθημα αδερφικότητας. Μου έβγαλε το λάδι, κι εγώ το ίδιο. Οταν χωρίσαμε επαγγελματικά, κλαίγαμε. Του είπα να μην δακρύσει άλλο, γιατί θα ξανασυναντιόμασταν. "Πάλι μαντεύεις;" είπε τότε. Σήμερα, είναι πάλι Γενικός μου.

Το ομορφότερο σε αυτά τα βιβλία είναι, ότι όταν τα βάλεις μέσα σου, και μετά βιώσεις έτσι, είναι ότι τα νιώθεις λίγα τα λόγια τους μπροστά στο αληθινό βίωμα και συναίσθημα. Πόσο λίγοι είμαστε, και πόσο λίγα ξέρουμε να λέμε...

Και τότε ακριβώς, είναι που... μεγαλώνεις!

2527[/snapback]

:huh:

συγνώμη...επειδή έχω να διαβάσω το βιβλίο καμιά τριαριά χρόνια..εμ..και δε θυμάμαι καλά...η ουράνια προφητεία δεν έχει 9 επιγνώσεις;;; κι 10η είναι στο επόμενο βιβλίο;; (μπορεί και να κάνω λάθος...) :whistling:

2651[/snapback]

 

Πολύ σωστά θυμάσαι.

Η πρώτη μου φράση και μόνο αναφερόταν στην 10η Επίγνωση.

Ολη η υπόλοιπη αναφορά μου ήταν ένα προσωπικό βίωμα που είχα με την Ουράνεια Προφητεία. Συγνώμη που δεν το διευκρίνισα. Καμιά φορά, είδατε, έχουμε κάτι στο νού μας και νομίζουμε ότι το έχουν και οι άλλοι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!

Έχει μήπως κάποιος διαβάσει τα άλλα δύο βιβλία "Οδηγός των 9 επιγνώσεων της Ουράνιας Προφητείας" και "Οδηγός της 10ης επίγνωσης";

Αν ναι θα ήθελα σχόλια. Η αλήθεια είναι πως δεν έχω διαβάσει ακόμα την 10η επίγνωση αν και πέρασαν 5 χρόνια που διάβασα την Ουράνια Προφητεία... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!

Έχει μήπως κάποιος διαβάσει τα άλλα δύο βιβλία "Οδηγός των 9 επιγνώσεων της Ουράνιας Προφητείας" και "Οδηγός της  10ης επίγνωσης";

Αν ναι θα ήθελα σχόλια. Η αλήθεια είναι πως δεν έχω διαβάσει ακόμα την 10η επίγνωση αν και πέρασαν 5 χρόνια που διάβασα την Ουράνια Προφητεία... :)

3050[/snapback]

περίπου στα ιδια χρονικα διαστηματα ειμαστε...ειχα παρει και τον οδηγο των εννεα επιγνωσεων αλλα δνε τον βρηκα ιδιαιτερα ευχρηστο διοτι εχει ασκησεις κυριως για ομαδες...αν θελεις μπορεις να εφαρμοσεις τις επιγνωσεις απλα..χωρις τον οδηγο... :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

 

ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.....

 

ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ... :019blush:

 

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΧΑ ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙ....ΣΤΙΣ 40 ΠΡΩΤΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΙΧΑ ΒΑΡΕΘΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΝΙΩΘΑ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩΝ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΠΛΟΚΗΣ.... :headb:

 

ΑΠ'ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΧΕ ΑΦΙΕΡΩΣΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 2 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΠΟΣΤΑΝΙ , ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΕΡΩΤΙΣΜΟ ΠΟΥ ΠΛΑΝΙΩΤΑΝ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ....ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕ ΑΡΛΕΚΙΝ.....ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΝΟΗΜΑΤΑ ΠΕΡΙ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ΚΟΣΜΟΥ , ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΝΑ , ΔΕΝ ΜΕ ΑΓΓΙΞΑΝ ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ...ΠΑΝΤΩΣ ....ΝΑΙ , ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ....ΤΑ ΕΚΛΑΨΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ :crying: :headb: :crying:

 

ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ BAD TIMING ....ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΔΩ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Πολυ χαιρομαι που βλεπω κι αλλα ατομα να συζητανε για αυτο το βιβλιο! Εγω οταν το πρωτοπηρα και το διάβασα μου άλλαξε τη Ζωη κυριολεκτικα! Εχω διαβάσει και τον Οδηγό των 9 επιγνώσεων, που ειναι επισης πολυ καλο, για οποιον βαριέται ή δε θελει να διαβάσει την περηπέτεια ειτε γιατι μπορει να μην του γίνουν ξεκάθαρα καποια πραγματα μεσα απο εκει. Ο οδηγος εχει βεβαια και περεταιρο σχολιασμο...

Τις υπολοιπες προφητειες 10η, 11η .....δεν τις εχω διαβάσει ακομα...μου εχουν πει οτι δεν ειναι και πολυ καλες σαν συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...