Jump to content

Το μυαλο κανει παιχνιδια


Amfitrity
 Share

Recommended Posts

Καλε συγκεντρωθειτε λιγο!!!! Κοιταξτε τις τελιτσες και μετρηστε μεχρι το 40, μην παρετε το βλεμα σας απο εκει, μονο για τις τελιτσες εχετε ματια! Μετα κοιταξτε τον τοιχο...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αυτο το εχετε δει? Για οσους δεν το εχουν ξαναδει, επικεντρωθειτε στις 4 τελειες για 45 δευτερολεπτα, μετα κοιταξτε σε εναν τοιχο, ανοιγοκλειστε τα ματια σας και .....εκπληξη!

 

illusionman001.jpg

 

Το συγγεκριμένο είναι κι αυτό μια αυταπάτη. Έχω βρει το γιατί βλέπουμε και καλά μετά τον Χριστό. Σώστε την εικόνα αυτή στο σκληρό σας δίσκο, ανοίξτε την με το ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ (paint) των Windows και από το tab ΕΙΚΟΝΑ επιλέξτε το ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΧΡΩΜΑΤΑ. Είναι ακριβώς η εικόνα που θα δείτε όταν κλείσετε τα μάτια σας αφου το κιτάξετε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχετε δει?

illusionman001.jpg

Έχω πολύ άσχημες αναμνήσεις από αυτήν την οφθαλμαπάτη:

Πρώτη φορά που το είχα δει αυτό, ήταν στην 1η Γυμνασίου... Όπου μας το μοίρασε σε χαρτί ο καθηγητής θρησκευτικών, μας είπε να συγκεντρωθούμε σ' αυτήν, λέγοντας ταυτόχρονα το "Πιστεύω", κι έτσι θα έχουμε (κρατηθείτε!) απόδειξη της ύπαρξης του Θεού!! :blink: :headb:

Κι όταν αρκετοί από εμάς διαμαρτυρηθήκαμε έντονα, υποστηρίζοντας την -ηλίου φαεινότερη- λογική του εξήγηση (ότι δηλαδή πρόκειται για οφθαλμαπάτη)...

φάγαμε αποβολή!!! :headb: :headb: :headb: :wacko:

 

Ο εν λόγω καθηγητής, είχε κι άλλα τέτοια να επιδείξει στο ενεργητικό του ως καθηγητής θρησκευτικών... αυτό, ήταν το λιγότερο «επώδυνο».

Αν αναρωτιέστε τι απέγινε : κάποια στιγμή έφαγε μια μήνυση από αρκετούς γονείς, αλλά δεν ξέρω τι τελικά συνέβη.

 

 

 

(ναι, ξέρω : είμαι :offtopic::019blush: )

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που το είχα δει αυτό, ήταν στην 1η Γυμνασίου... Όπου μας το μοίρασε σε χαρτί ο καθηγητής θρησκευτικών, μας είπε να συγκεντρωθούμε σ' αυτήν, λέγοντας ταυτόχρονα το "Πιστεύω", κι έτσι θα έχουμε (κρατηθείτε!) απόδειξη της ύπαρξης του Θεού!! :blink: :headb:

Κι όταν αρκετοί από εμάς διαμαρτυρηθήκαμε έντονα, υποστηρίζοντας την -ηλίου φαεινότερη- λογική του εξήγηση (ότι δηλαδή πρόκειται για οφθαλμαπάτη)...

φάγαμε αποβολή!!! :headb: :headb: :headb: :wacko:

Ελεος...... :headb: :headb: :headb:

:063laugh::018bleh: πνεύμα αντιλογίας κι εσύ! Αμάν! Ο άνθρωπος δίκιο είχε! Απαπαπα...κάτι νέοι... :angel:

Link to comment
Share on other sites

μας το μοίρασε σε χαρτί ο καθηγητής θρησκευτικών, μας είπε να συγκεντρωθούμε σ' αυτήν, λέγοντας ταυτόχρονα το "Πιστεύω", κι έτσι θα έχουμε (κρατηθείτε!) απόδειξη της ύπαρξης του Θεού!! :blink: :headb:

Ελεος! Δεν παει καλα ο κοσμος! :headb:

Link to comment
Share on other sites

Ισως έχετε δει την οπτική απάτη με τον μικρό Δράκο απο χαρτόνι..

Ειναι ετσι κατασκευασμένος που οταν τον κοιτάζεις το κεφαλι του σε ακολουθει παντου..

Υπαρχει video καθως και οδηγιες γαι την κατασκευή του..

Εγω το έφτιαξα με ενα φίλο μου και διαπίστωσα οτι λειτουργει οταν τον κοιτας απο καποια αποσταση..

 

http://www.grand-illusions.com/dragon.htm

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχετε δει?

illusionman001.jpg

Έχω πολύ άσχημες αναμνήσεις από αυτήν την οφθαλμαπάτη:

Πρώτη φορά που το είχα δει αυτό, ήταν στην 1η Γυμνασίου... Όπου μας το μοίρασε σε χαρτί ο καθηγητής θρησκευτικών, μας είπε να συγκεντρωθούμε σ' αυτήν, λέγοντας ταυτόχρονα το "Πιστεύω", κι έτσι θα έχουμε (κρατηθείτε!) απόδειξη της ύπαρξης του Θεού!! :blink: :headb:

Κι όταν αρκετοί από εμάς διαμαρτυρηθήκαμε έντονα, υποστηρίζοντας την -ηλίου φαεινότερη- λογική του εξήγηση (ότι δηλαδή πρόκειται για οφθαλμαπάτη)...

φάγαμε αποβολή!!! :headb: :headb: :headb: :wacko:

 

Ο εν λόγω καθηγητής, είχε κι άλλα τέτοια να επιδείξει στο ενεργητικό του ως καθηγητής θρησκευτικών... αυτό, ήταν το λιγότερο «επώδυνο».

Αν αναρωτιέστε τι απέγινε : κάποια στιγμή έφαγε μια μήνυση από αρκετούς γονείς, αλλά δεν ξέρω τι τελικά συνέβη.

 

 

επρεπε να αποβληθη ο εν λογω καθηγητης απο την εκπαιδευση ελευθερων πολιτων και γενικα το μαθημα άπο χριστιανολογια να μετατραπει σε ιστορια θρησκειών!!!! :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...