Jump to content

Harry Potter And The Goblet Of Fire


Speedy
 Share

Recommended Posts

Πολύ καλή.

 

Διαφορετική λίγο απ'τις προηγούμενες κυρίως γιατί σε αυτή την ταινία μπαίνει και η έννοια της έλξης ανάμεσα στους μαθητές. Συμπάθεια, αγάπη έρωτας, δεν ξέρουμε ακόμα δεν έγινε ξεκάθαρο. Ήταν πάντως παραπάνω απο φιλικό ενδιαφέρον.

Τα σκηνικά καλά, οι ερμηνείες πολύ καλές, η Emma Watson όσο μεγαλώνει γίνεται όλο και περισσότερο ο έρωτας της ζωής μου :P .. σε γενικές γραμμές πολύ καλή. Νομίζω θα αρέσει σε όλους όσους τους άρεσαν τα προηγούμενα... και σε σύγκριση με τα προηγούμενα νομίζω είναι το καλύτερο (αν εξαιρέσεις το πρώτο).

 

8/10

Link to comment
Share on other sites

Πιο σκοτεινό, ...

Πιο μαγικό,

Φυσικά σε κάποιες φάσεις μ' ενόχλησε που γεμίζει το σκηνικό με κεφαλές, αγάλματα και γενικά πολλές εικόνες από φίδια...

Τι νομίζεται; είναι άσχετη η συγγραφέας από μαγικά ή όχι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πιο σκοτεινό, ...

Πιο μαγικό,

Φυσικά σε κάποιες φάσεις μ' ενόχλησε που γεμίζει το σκηνικό με κεφαλές, αγάλματα και γενικά πολλές εικόνες από φίδια...

Τι νομίζεται; είναι άσχετη η συγγραφέας από μαγικά ή όχι;;;;

17560[/snapback]

ε, οτι ακουσε απο τη γιαγιά της και έπλασε με τη φαντασια της! λολ ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι...

:)

Όσο κι αν θέλουν να ''αποκρυτπογραφίσουν'' μερικοί τη μαγεία πίσω από τον Πότερ, ίσως η φαντασία να είναι ο καταλύτης και όχι κάτι άλλο...........

:8_1_1v[1]:

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα εχτες και μ'αρεσε αρκετα αντιθετως με τον φυλακισμενο του Ασκαμπαν ( το τριτο ) που ηταν μετριο.

 

Εδω εχουμε να κανουμε με την σταδιακη ωριμανση των πρωταγωνιστων που μπαινουν στην εφηβεια και οι ανησυχιες τους αλλαζουν. Μαζι με τους πρωταγωνιστες ωριμαζουν και οι ιστοριες της συγγραφεως που φευγει απο τα παραμυθακια και μπαινει σε πιο σκοτεινα μονοπατια, με εικονες θανατου και επικρατησης του σκοτους. Δεν δινω περισσοτερα στοιχεια για να πατε να το δειτε... B)

 

Παντως εμενα μ'αρεσε περισσοτερο ο συχωρεμένος ο Richard Harris στον ρολο του καθηγητη Dumbledore, απο τον καινουργιο.. ( με την κορδελιτσα στα γενια :lol::wacko: )

Link to comment
Share on other sites

το είδα σήμερα....αν και ως συνήθως είχαν κόψει πολλά.....ήταν από τις καλύτερες....

η ζήλια του Ρον απερίγραπτη..... :wub:

η Ερμιόνη γίνεται κούκλα και "καίει" καρδιές..... :clapping: ναι, δεν έκανε μάγια αλλά το βάρος της ταινίας ήταν σε άλλους χαρακτήρες....(διαβάστε το βιβλίο...... :15_8_200v[1]: )

τελικά γιατί δεν έβαλαν την Σκίττερ στο τέλος :015annoyed: ????(στο βιβλίο ήταν τέλειο :4_1_72[1]: )

και συμφωνώ απόλυτα......ο Richard Harris στον ρολο του Dumbledore θα ήταν καλύτερος.... :15_8_200v[1]: (με ένα βλέμμα σε ηρεμούσε...... :019blush: ) αλλα....ανωτερες βουλές αποφάνθησαν.... :cloud9:

 

(ΥΓ τι κούκλος ήταν ο Σέντρικ......!!!!!!! :angel: :15_8_200v[1]: :drooling2: )

 

:4_1_7v[1]:

Link to comment
Share on other sites

(ΥΓ τι κούκλος ήταν ο Σέντρικ......!!!!!!! :angel:  :15_8_200v[1]:  :drooling2: )

 

:4_1_7v[1]:

17634[/snapback]

 

 

:wub::wub: οντως! οντως! :019blush:

 

αν και στην ταινια υπηρχε ενα λαθος.. οταν εμφανιστηκε στο νεκροταφειο λεει στον Χαρυ πηγαινε με στον πατερα μου, ξερει τι να με κανει.. Και τον παει.. και περιμενα και εγω.. περιμενα.. τζιφος! :015annoyed::unsure:

Link to comment
Share on other sites

:wub:  :wub:  οντως! οντως!  :019blush:

 

αν και στην ταινια υπηρχε ενα λαθος.. οταν εμφανιστηκε στο νεκροταφειο λεει στον Χαρυ πηγαινε με στον πατερα μου, ξερει τι να με κανει.. Και τον παει.. και περιμενα και εγω.. περιμενα.. τζιφος!  :015annoyed:  :unsure:

17636[/snapback]

 

 

αχ κόψανε πολλά.....πάρα πολλά.......

 

άντε να δούμε στο 5ο.....(εκεί δεν θα με πειράξει να κόψουνε πολλά από την αρχή..το τέλος θέλω ολόκληρο όμως!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...