Jump to content

ΠΟΔΑΡΙΚΟ


IRIDA
 Share

Recommended Posts

Καλώς μας ήρθες Ίριδα! :cheerful:

 

Όντως επίκαιρη η ερώτησή σου...

 

Πιστεύω ότι η απάντηση έχει να κάνει -για άλλη μια φορά- με την πίστη αυτού που κάνει ποδαρικό και αυτού που του κάνουν ποδαρικό.

Εάν, δηλαδή, αυτός που του κάνουν ποδαρικό είναι προληπτικός και πραγματικά πιστεύει ότι αυτός που κάνει το ποδαρικό είναι γουρλής (ή γκαντέμης, αντίστοιχα), τότε τα αποτελέσματα θα είναι ανάλογα.

Εάν επίσης, αυτός που κάνει το ποδαρικό, πραγματικά πιστεύει ότι θα φέρει καλή τύχη στο σπίτι, τότε και πάλι τ? αποτελέσματα θα είναι ανάλογα.

Εάν συνδυαστούν και εναρμονιστούν τα πιστεύω και των δύο... ε, τότε τα αποτελέσματα δεν αποκλείεται να είναι αρκετά εντυπωσιακά.

 

Το ποδαρικό, δεν διαφέρει και πάρα πολύ από την κοινά γνωστή (και απλή) «μεθοδολογία» της γητειάς : όλα είναι θέμα πίστης ^_^

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... περίεργο πράγμα το να μπαίνει κάποιος στον χώρο σου και να σου αλλάζει όχι μόνο τη διάθεση αλλά και το άμεσο μέλλον σου (λόγο της διάθεσης που σου δίνει).

Πιστέυω πως δεν έχει να κάνει το πότε θα μπει καποιος, αλλά το πως, όπως σωστά προείπε η Νεφέλη.

Από την άλλη όμως, δε νομίζω πως θα πάρει τροπή ΟΛΟ το έτος από τον πρώτο που θα μπει στο χώρο μου, όχι. Δε νομίζω με μια απλή είσοδο κάποιου να επηρεάσει ολο τη χρονιά (εκτός κι αν είναι κατάλληλα προετοιμασμένος) και σίγουρα δεν έχει να κάνει με την πρωτοχρωνιά.

Η πραγματική πρώτη του χρόνου, σίγουρα έχει χαθεί στα άγραφα....

Edited by leyball_fye
Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες Ίριδα! :cheerful:

 

Όντως επίκαιρη η ερώτησή σου...

 

Πιστεύω ότι η απάντηση έχει να κάνει -για άλλη μια φορά- με την πίστη αυτού που κάνει ποδαρικό και αυτού που του κάνουν ποδαρικό.

Εάν, δηλαδή, αυτός που του κάνουν ποδαρικό είναι προληπτικός και πραγματικά πιστεύει ότι αυτός που κάνει το ποδαρικό είναι γουρλής (ή γκαντέμης, αντίστοιχα), τότε τα αποτελέσματα θα είναι ανάλογα.

Εάν επίσης, αυτός που κάνει το ποδαρικό, πραγματικά πιστεύει ότι θα φέρει καλή τύχη στο σπίτι, τότε και πάλι τ? αποτελέσματα θα είναι ανάλογα.

Εάν συνδυαστούν και εναρμονιστούν τα πιστεύω και των δύο... ε, τότε τα αποτελέσματα δεν αποκλείεται να είναι αρκετά εντυπωσιακά.

 

Το ποδαρικό, δεν διαφέρει και πάρα πολύ από την κοινά γνωστή (και απλή) «μεθοδολογία» της γητειάς : όλα είναι θέμα πίστης ^_^

θα συμφωνησω απολυτα με την Νεφελη. Ολα ειναι θεμα πιστης!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου και από μένα!!!

Και εγώ θα συμφωνήσω με τις προλαλήσασες!

Πίστη...

Και..τώρα που το σκέφτομαι..με το αριστερό "προκαλώ" μικρές αλλαγές... ^_^

Link to comment
Share on other sites

Και..τώρα που το σκέφτομαι..με το αριστερό "προκαλώ" μικρές αλλαγές... ^_^

Θα ερθεις να μου κανεις ποδαρικο;; :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Και..τώρα που το σκέφτομαι..με το αριστερό "προκαλώ" μικρές αλλαγές... ^_^

Θα ερθεις να μου κανεις ποδαρικο;; :018bleh:

Οποτε θες :smilewink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και..τώρα που το σκέφτομαι..με το αριστερό "προκαλώ" μικρές αλλαγές... ^_^

Θα ερθεις να μου κανεις ποδαρικο;; :018bleh:

Οποτε θες :smilewink: :lol:

ωραια γιατι εψαχνα καποιον να μου κανει :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest la_luna

to thema einai pos an kapoios exei arnitiki energia tha stin metaferei me kapoio tropo oposdipote!den xriazete na einai protoxronia!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να επηρεασει μια ατμοσφαιρια για λιγο ναι..

 

Στο ποδαρικο με την εννοια που του δινουμε για ολο το ετος σιγουρα οχι..

 

Οτι ειναι θα γινει και δεν προκειτε να βαρας τον :censored: κατω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...