Jump to content

25 Δεκεμβριου...


rasputin
 Share

Recommended Posts

Για να μη ξεχνιομαστε..

 

 

Γεννηση του Θεου Ηλιου Οσιρι

Γεννηση του Διονυσου

Γεννηση του Μιθρα

Γεννηση του Χριστου

 

γεννηση πολλων αλλων που δε θυμαμαι...!

 

 

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ του νεου Ηλιοστασιου

&

.... Χρονια πολλα..!

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάτε!

 

Όποιος γεννιέται χριστούγεννα, γίνεται λυκάνθρωπος! (το είχα δει σε μια ταινία :063laugh: )

 

Και γενικότερα, όποιος γεννιέται τέτοιες μέρες, είναι καταραμένος, διότι συνελήφθη τη Σαρακοστή, που δεν επιτρέπεται η.... σύλληψις βρεφών.

 

(Η αλλιώς, Αιγόκεροι, το ζώδιο των καταραμένων).

 

:angel:

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

Με υποχρέωσες αγαπητέ!!! :015annoyed:

 

Γέννηση: σαν σήμερα... που αυτό σημαίνει ότι η σύλληψη έγινε 25η Μαρτίου :wacko:

 

...άσε που όλοι λένε "χρόνια πολλά" μεταξύ τους λόγω εορτών... τα νεύρα μου :crying:

Link to comment
Share on other sites

Οντως εκνευριστικό να σου συμβαίνει!

Χρόναι πολλά (όπως και να 'χει) Ονειρόκοσμε!!! :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Με υποχρέωσες αγαπητέ!!! :015annoyed:

 

Έλα μωρέ... Το πιστεύεις δηλαδή;

 

Ακόμα κι αν το πιστεύεις, δες το από τη θετική του πλευρά!

 

...άσε που όλοι λένε "χρόνια πολλά" μεταξύ τους λόγω εορτών... τα νεύρα μου :crying:

 

Σε αυτό σε συμπονώ, στ' αλήθεια... :(

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν το πιστεύω αλλά τί είναι όλες αυτές οι τρίχες στον νιπτήρα μου... και γιατί τα δόντια μου έχουν γίνει τόσο μυτερά τώρα τελευταία;;; :063laugh:

 

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση :smilewink:

 

 

Και για να είμαι εντελώς ειλικρινής η αλήθεια είναι ότι οι ιδιότητες του λύκου δεν μου είναι παντελώς άγνωστες...

Link to comment
Share on other sites

Γέννηση: σαν σήμερα... που αυτό σημαίνει ότι η σύλληψη έγινε 25η Μαρτίου

 

οχι απαραιτητα επειδη ειναι στον 9ο μηνα και οχι ακριβως στους 9 μηνες

 

για να μην βαλω πως αν εχει γεννηθει καποιος με καισαρικη αποκλειεται ο γιατρος να επελεγε αυτη την ημερα :blblbl:

 

απλα εχω ακουσει οτι σε ορισμενα μερη το εχουν για γουρσουζια..

 

 

Οπως και να εχει

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

γιατί νόμιζα ότι οι υχθύες είναι οι κόλαση του ζωδιακού;;; :wacko:

υπερβάλουν, μεγαλοποιούν, πνίγονται σ' ένα ποτήρι νερό, έχουν τάσεις κτητισμού, και ο Θείος Ποσειδώνας μας δείναι μια ωραία τάση όλων των ειδών καταχρήσεων....(ή μας δείνει το άλλωθη ρε παιδί μου να κάνουμε όλες τις υπάρχουσες καταχρήσεις...χεχε)

 

πάντως άκουσα πολλοί κόσμο που δεν τα βρίσκει ιδιαίτερα με τα ψαράκια,,,,αυτά με τη σειρά τους κλείνονται στην κοσμάρα τους, χωρίς να σημαίνει ότι η αστρολογία δεν ξέπεσε στην επιστήμη της κατινολογίστικης ανάλυσης χαρακτήρων και συμπεριφοράς...να δεις κάπου το διάβασα ότι υπάρχουν πιο καλές ενδείξεις για άστρα αλλά ενδείκνειται για σοβαρούς μελετητές του είδους..............

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να μπούμε και στο πνεύμα του θέματος έτσι όπως το ξεκίνησε ο rasputin...

 

Διαπιστώνουμε ότι αυτή την ημερομηνία γιορτάζονταν από πολύ πολύ παλιά ηλιακές (τις περισσότερες φορές) θεότητες. (Φαντάζομαι ότι η γρουσουζιά ξεκινάει τη στιγμή που διαπράττεται ύβρις και «τολμά» κάποιος να γεννηθεί εκείνη τη μέρα :whistling: )

Και είναι λίγο φυσικό να γιορτάζονται ηλιακοί θεοί αφού τότε είναι που ξεκινά (21-22/12) το νέο ηλιακό έτος. Άρα μάλλον πρέπει να λέμε από τώρα ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΔΕΣ!!

Link to comment
Share on other sites

(Φαντάζομαι ότι η γρουσουζιά ξεκινάει τη στιγμή που διαπράττεται ύβρις και «τολμά» κάποιος να γεννηθεί εκείνη τη μέρα :whistling: )

[/color]

 

Σιγά μωρέ! Γιατί να μην το πάρεις αλλιώς; Πως παίρνει την "ευλογία" του θεού που αναγεννάται;

Link to comment
Share on other sites

Διότι εάν δεν φοβάσαι ένα Θεό, πως μπορείς να επιτρέψεις στους απεσταλμένους του ή τους εκλεκτούς του, να σε ελέγχουν; :smilewink:

Θα έχανε την χρησιμότητα του ο Θεός...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν πιστεύω ότι είναι γρουσουζιά που γεννήθηκα εκείνη τη μέρα... Μια υπόθεση έκανα για το πως μπορεί να βγήκε αυτή η "βρώμα" περί γρουσουζιάς :smilewink:

 

Γενικά όλα τα πράγματα έχουν πολλές οπτικές γωνίες και όσο πιο ευρυγώνια γίνει η ματιά μας τόσο το καλύτερο για εμάς!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...