Jump to content

Το βρήκα!!


Marilena
 Share

Recommended Posts

Βρήκα τι με ενδιαφέρει, μετά από αρκετή σκέψη και πολύ διάβασμε των άρθρων της ιστοσελίδας!!!

 

ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ!!

 

Τώρα βοηθήστε με όσο αναφορά το διάβασμα...

 

Σχετικά βιβλία παρακαλώ...

Link to comment
Share on other sites

Λόγω του νεαρού της ηλικίας σου δικαιολογείται η βιασύνη και η ανυπομονησία. Και τα δυο όμως αυτά στοιχεία δεν είναι καλά γιατι στερούν από το άτομο τη δυνατότητα να εμπλουτίσει τις γνώσεις και να ενδυναμώσει το χαρακτήρα έτσι ώστε να αποκτήσει σωστή κρίση. Η δική μου λογική είναι να τα εξετάζουμε όλα να τα μελετούμε και να προσπαθούμε να τα κατανοούμε όσο γίνεται περισσότερο πριν αποφασίσουμε πιο απ όλα όσα μας προσφέρονται θα επιλέξουμε να ακολουθήσουμε. Θεωρώ λοιπόν βιαστική την "απόφασή" σου να ασχοληθείς με τα συγκεκριμμένα και μάλιστα με τον τρόπο που προσπαθείς να το κάνεις. Το βιβλίο που εγώ π.χ. θα σου προτείνω μπορεί να μην είναι το κατάλληλο για σένα ή να είναι ένα βιβλίο που απλά λέει μπουρδες :headb:

Ψάξε, διάβασε, κρίνε, σύγκρινε. Μην ψάχνεις καθοδηγητές, μη βιάζεσαι να καταλήξεις. Κάνε ερωτήσεις πρωτίστως, εξάντλησε τις δυνατότητες που σου δίνει το νετ (εσυ αν θυμάμαι καλά παρατήρησες τις υψηλές τιμές στα βιβλία αυτού του είδους) και όταν φτάσεις σε σημείο που πλέον δεν καλύπτεσαι από αυτές τις πηγές και αφού έχεις αναπτύξει την κρίση σου ώστε να καταλαβαίνεις το λάθος και το φρούδο τότε περνάς σε άλλους δρόμους γνώσεις.

 

Αντε πολλά είπα παλι :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Με παρεξηγήσατε!!! Το ότι είμαι νεαρής ηλικίας δεν σημαίνει απαραίτητα ότι όλες μου οι αποφάσεις είναι βιαστικές και άκριτες. Μην είστε προκατειλημένοι απέναντί μου, σας παρακαλώ.

 

Εννοώ πως από όλους τους τομείς με εντυπωσίασε η τηλεκίνηση και η τηλεπάθεια.

 

Δεν είπα πως δεν θα ασχοληθώ με τίποτα άλλο παρα μόνο με αυτά. Σκοπός μου είναι η γνώση όχι επειδή είναι δύναμη αλλά επειδή μ'αρέσει να μαθαίνω. Δεν έχω σκοπό να κάνω επιπολαιότητες ούτε επιφανειακά πράγματα. Θέλω να εμβαθύνω και να επεκτείνω. Έχω την έρευνα "στο αίμα μου".

 

Για παράδειγμα, δεν με ενδιαφέρει η Μαντεία γιατί δεν πιστεύω ή γιατί δεν με ελκύει αρκετά. Αντίθετα μ'αρέσει η τηλεκίνηση και η τήλεπάθεια γιατί είναι πράγματα που δεν μπορεί να εξηγήσει η επιστήμη και παρόλα αυτά υπάρχουν, γιατί και πως? Αυτό θέλω να μάθω!!

 

Δεν έχω πάρει την Τέχνη αυτή επιπόλαια και δεν βιάζομαι καθόλου. Θα μάθω σιγά σιγά και ξεκινόντας από την αρχή. Το πρόβλημά μου είναι, πια είναι η αρχή. Αλλά από οτι κατάλαβα, η αρχή είναι διαφορετική για τον καθένα.

 

Εντάξει λοιπόν θα ψάξω και εγώ για την δική μου αρχή. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μην ταράζεσαι... :)

Άλλωστε η σωματική ηλικία δεν παίζει κανένα ρόλο, παρά μόνο στην φθορά του. Ο εγκέφαλος είναι ανεξάρτητος χρονικά...

Οι περσσότεροι άλλωστε εδώ μέσα είναι συνομήλικοί σου.

 

Και την απάντηση στο πρόβλημά σου την έδωσες μόνη σου... Ξεκίνα από τη δικιά σου αρχή.

Εάν θες το οτιδήποτε για την Τηλεκίνηση πάντως, κάνε ένα search μέσα στο forum προς το παρόν και εάν δε κάνω λάθος, το αντίστοιχο άρθρο ετοιμάζεται.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, για'μένα μιλάει. Για'μένα, τον johnny Κλπ κλπ.

 

Φίλη Μαριλένα ο Ιχώρ έχει δίκιο. Να μην νιώθεις άβολα πουθενά λόγω της ηλικίας σου. Το να νιώθει κάποιος άβολα για την ηλικία του είναι σαν να την παρομοιάζει με κάποιο ελάττωμα. Κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

 

Η ζωή θέλει ήρεμο τσαμπουκά. Δυστυχώς οι άνθρωποι είτε ήρεμοι είμαστε είτε τσαμπουκαλήδες. Ποτέ αυτό που πρέπει.

 

Οι νέοι όμως έχουμε ακόμα ελπίδα να κατευθύνουμε τον εαυτό μας εκεί που του αρμόζει.

 

Επικροτώ τον οποιονδήποτε το επιχειρεί.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα βιβλιο ή προσωπο δε θα σε μαθει αυτα που θελεις, το μονο που θα κανουν ειναι ατελειωτους κυκλους υπερβολικης (αχρηστης) αναλυσης πραγματων των οποιων θα ειναι απολυτως αυτονοητα κ θα σε οδηγουν σε "κενά" μπορω να πω μονοπατια...

 

Το καλυτερο που μπορεις να κανεις σχετικα με αυτα τα θεματα ειναι να βρεις εναν Ασφαλη τροπο ωστε να ερχεσαι σε "επαφη" με το περιβαλλον πισω απο το ορατο.

Οταν θα αρχισεις να το αντιλαμβανεσαι θα εχεις κανει το πρωτο βημα, μετα θα πρεπει να αρχισεις να δουλευεις με την κατανοηση του...πραγμα πολυ δυσκολο γιατι ο κοσμος ειναι φτιαγμενος ετσι ωστε να χρειαστει να δουλεψεις πολυ για να καταφερεις οτιδηποτε...κ οσον αφορα αυτα τα θεματα(οπου οι "πετυχημενοι" δεν υπαρχουν~εντοπιζονται λογω του υπερβολικα μικρου αριθμου τους) τα πραγματα θελουν πραγματικη θεληση κ προσπαθεια μονο κ μονο για να καταφερεις την αρχη.

 

Το ωραιο ειναι (αν δεν τρομαξεις κ τα παρατησεις) οτι βλεπεις τη ζωη με αλλο ματι..

 

Συνεχιζοντας με την κατανοηση θα ερθει η στιγμη που θα πρεπει να διαλεξεις την οπτικη γωνια σου(View Point), και σου συνηστω να ειναι οσο πιο κοντα στο κεντρο της δικιας σου εκδοχης αυτου του κοσμου (πιστευω πως αυτο που μετραει ειναι η πιστη στο οτι κατι ισχυει κ οχι το τι ισχυει) ωστε το ευρος κατανοησης να ειναι οσο το δυνατον καλυτερα κατανεμημενο(λχ μια αραχνη στον ιστο της, "νιωθει" "καθαροτερα" τι γινεται εκει πανω οταν βρισκεται στο κεντρο του...)

 

Εκει λοιπον θα πρεπει να εξασκησεις το πνευμα σου(υπερβολικα δυσκολο για εμενα...) ωστε να "συντονιζεται" με τη "συχνοτητα λειτουργιας" του κοσμου αυτου), μεσω του συντονισμου οπως ξερουμε απο τη φυσικη πετυχαινονται εντυπωσιακα φαινομενα...

Λοιπον η συνεχεια μετα ειναι ευκολη..σε σχεση με ολον αυτον τον δρομο...

Φτανει μονο να ξερεις "Ποιες χορδες να παιξεις για να πετυχεις τη μελωδεια που θες..."

 

Su.Co.Re.^Original

...

..

.

Link to comment
Share on other sites

Οι νέοι όμως έχουμε ακόμα ελπίδα να κατευθύνουμε τον εαυτό μας εκεί που του αρμόζει.

 

 

όλοι έχουν ελπίδα- μην τους την στερείς... :)

 

 

άλλωστε η αλήθεια δεν μαθαίνεται...αποκαλύπτεται

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εννοει οτι οι νεοι το εχουν αυτονοητα..

 

ενω απο μια ηληκια και μετα χρειαζεται η θεληση του ατομου..

 

όπως και να το λέει δηλώνω την ένστασή μου..

 

και έπειτα αυτό που ονομάζεις ως "η θέληση του ατόμου" δεν είναι βασική προυπόθεση ανεξαρτήτως ηλικίας?

 

οι στόχοι δεν επιτυγχάνονται με υποψίες αλλά με βεβαιότητες..

Link to comment
Share on other sites

Όχι, για'μένα μιλάει. Για'μένα, τον johnny Κλπ κλπ.

Η φάση είναι ότι για λόγους "ισορροπίας" επέλεξα αυτό το σχετικά γελοίο "johnny"... :063laugh:

 

Πάντως, marilena, μου δίνεις την εντύπωση ότι μπαίνεις σε ένα μαγαζί που "πουλά" ("χαρίζει" θα έλεγα αλλά τίποτα δεν είναι τσάμπα πιά!) δυνάμεις και επιλέγεις από το ράφι όποια θέλεις. Χωρίς παρεξήγηση φυσικά...

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δε νομίζω να λειτουργεί έτσι η όλη φάση... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, marilena, μου δίνεις την εντύπωση ότι μπαίνεις σε ένα μαγαζί που "πουλά" ("χαρίζει" θα έλεγα αλλά τίποτα δεν είναι τσάμπα πιά!) δυνάμεις και επιλέγεις από το ράφι όποια θέλεις. Χωρίς παρεξήγηση φυσικά...

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δε νομίζω να λειτουργεί έτσι η όλη φάση... :unsure:

Nαι... θα.... συμφωνήσω με τον προλαλίσαντα..!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...