Jump to content

Η Συνεχεια της Περι Ζωης Προσωπικης μου Θεωριας


 Share

Recommended Posts

εμένα η άποψή μου είναι ότι ο Sucore απλά θέλει να ''βγάλει'' τις παροπίδες που τοποθέτησε ο οποιοςσδήποτε, ή το οτιδήποτε μπορεί να μας βάλει παροπίδες...

 

Το περίγραψε η Νεφέλη σ' ένα άλλο ποστ, νομίζω πάλι απόσπασμα από τον Καζαντζάκη: Έφτασε στην άκρια του φύλου και θέλει να κοιτάξει κάτω!

 

Συμμερίζομαι πολλούς από τους προβληματισμούς του...

 

Απλά καθώς ελευθερωνόμαστε από τις φυλακές που ζούμε είναι πολύ επικίνδυνο να κλειστούμε σε πιο μεγάλες...

 

Εγγρήγορση είναι το κλειδί! η ιστοριούλα με το πρόβατο που φεύγει από το μαντρί και ύστερα το τρώει ο λύκος είναι διδακτική. αν είμαστε έτοιμοι να πολεμήσουμε το λύκο ή να συμβιβαστούμε μέσα στα όρια του μαντριού είναι άλλη ιστορία!

 

συνήθως τι κάνω εγώ είναι να θεωρώ ασύμαντα τόσο το μαντρί όσο και το λύκο...Βρήκα τη γωνίτσα μου, κάθομαι απογοητευμένος και γράφω...Γι' αυτούς που το ''έσκασαν'', γι' αυτούς που ''έμειναν εκεί''... μένω δυστυχώς λιγάκι αδρανής όσον αφορά το θέμα της προσωπικής ελευθερίας

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ωραια τα λες με το Μαντρι κλπ, ομως εχω διαφορετικη αποψη(και παλι...)

Μεσα στο μαντρι ημαστε πολυ καιρο...αλλα οχι μονοι μας, και οι "Λυκοι" που αναφερεις ειναι και αυτοι μεσα..

Το θεμα ειναι οτι οχι μονο μεσα ειναι, αλλα και οτι ειναι η πλειοψηφια τωρα πια, Οι περισσοτεροι ειναι λυκοι με στολες προβατων και πιστευω ειναι προφανες(το παιζουν καλοι ενω στη πραγματικοτητα θελουν να σε εκμεταλλευτουν στο επακρο)..

Το δυσκολο ειναι να βρεις "προβατα"~ποιμνια τωρα πια!!!

 

Δυστυχως τωρα πια οι περισσοτεροι συνπεριφερονται οπως κ εσυ...καθονται μοναχοι κ δεν δινουν δεκαρα σχετικα με τους συν"ανθρωπους"(ποιμνια) τους...

Link to comment
Share on other sites

αφού λες δυστυχώς δώσμου κάποιο λόγο να ξεκινήσω να ''ξυπνώ'' κόσμο!

 

την έχω ξανακούσει στο παρελθόν γι' αυτή την παθητική συμπεριφορά...

 

το ξέρω...πρέπει να βρω κουράγιο να ξυπνήσω τουλάχιστο τους φίλους μου! τώρα όσον αφορά τους εχθρούς μου, νομίζω ξυπνούν όσο σνόμπικο κι' αν ακούγεται για να με ''φτάσουν''!

 

ναι θα βρω δύναμη...αν δεν την βρω θα επικαλεστώ βοήθεια...............................................

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω...πρέπει να βρω κουράγιο να ξυπνήσω τουλάχιστο τους φίλους μου! τώρα όσον αφορά τους εχθρούς μου, νομίζω ξυπνούν όσο σνόμπικο κι' αν ακούγεται για να με ''φτάσουν''!

 

 

Οι ισχυροί φαίνονται από τους εχθρούς τους...

 

Μήπως δεν αξίζει να τους θεωρείς εχθρούς σου ή μήπως πρέπει να τους ξυπνήσεις λίγο να είναι μέσα στα πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

αφού λες δυστυχώς δώσμου κάποιο λόγο να ξεκινήσω να ''ξυπνώ'' κόσμο!

 

την έχω ξανακούσει στο παρελθόν γι' αυτή την παθητική συμπεριφορά...

 

το ξέρω...πρέπει να βρω κουράγιο να ξυπνήσω τουλάχιστο τους φίλους μου! τώρα όσον αφορά τους εχθρούς μου, νομίζω ξυπνούν όσο σνόμπικο κι' αν ακούγεται για να με ''φτάσουν''!

 

ναι θα βρω δύναμη...αν δεν την βρω θα επικαλεστώ βοήθεια...............................................

 

Δυστυχως φτασαμε σε σημειο να ζηταμε λογο για να βοηθησουμε καποιον...

 

Πλακα κανω..και εγω ετσι εχω γινει τελευταια...Θες να τους βοηθησεις και σε βριζουν κ απο πανω!!!!!

Φαντασου!!!

Οσο σνομπ κ να ακουστει αυτο...πολυ δυσκολο να με φτασουν(μιλαω για αυτους που δεν με εχουν ξεπερασει! :) )

Link to comment
Share on other sites

Απλά καθώς ελευθερωνόμαστε από τις φυλακές που ζούμε είναι πολύ επικίνδυνο να κλειστούμε σε πιο μεγάλες...

 

Δεν ξέρεις πόσο συμφωνώ.

 

Δυστυχώς στα λίγα χρόνια που ζω, συνάντησα ανθρώπους πανέξυπνους, ανοιχτόμυαλους και ενεργητικούς που ήταν έτοιμοι να αρχίσουν το ταξίδι προς την ελευθερία αλλά εγκλωβίστηκαν στην ιδέα της και δεν προχώρησαν.

Η ίδια η θέληση και ο ίδιος ο δρόμος για την ελευθερία μπορεί να σου εγκλωβίσει το μυαλό άλλοτε ψάχνοντας για κακούς του κόσμου και άλλοτε θεωρώντας πως η ελευθερία βρίσκεται σε συγκεκριμένο δρόμο.

 

Η προσωπική ελευθερία, όσο εγωιστικό και αν ακούγεται, προέχει από την «αφύπνηση» των άλλων.

 

Έχω κάποιες απόψεις και πορεύομαι στη ζωή βασισμένος σε αυτές. Γιατί να φέρω άλλους στο δρόμο μου; Είμαι τόσο σίγουρος πως είναι ο σωστός;

Αν είμαι τότε δεν περπατάω, έχω ανοίξει μαγαζί.

 

Έχουμε την τάση να μπερδεύουμε την εγρήγορση με την άποψη που έχουμε για την ελευθερία, για την αφύπνηση, για τον κόσμο.

Εγρήγορση δεν σημαίνει να κάνω τον άλλον να ψάχνει όπως εγώ. Εγρήγορση σημαίνει να λέω στον άλλον καλημέρα, τι κάνεις; και να μου απαντάει ειλικρινά αν είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ζούμε σε έναν κόσμο με περισσότερες απο 3 κατηγoρίες ανθρώπων αν και μάλλον αναφέρεσαι στις συγκεκριμένες 3 βλέποντας απο μιά πλευρά καθαρά οικονομίστικη- κάπως έτσι σκεπτόμενοι παράγουν κάποιοι τα προιόντα- το λεγόμενο marketing.

Εγω θα μπορούσα να μείωσω τις κατηγορίες σε 2 : υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν πράγματα και άνθρωποι που πληρώνονται για αυτά . ( και αυτό οικονομίστικο είναι αλλά αφήνει περιθώρια για .. όνειρα , «για το έτσι μ?αρέσει»....

 

Sucore μπορείς να ξοδέψεις μιά ολόκληρη ζωή ψάχνοντας ανάμεσα σε σενάρια συνομωσίας αλλά σε τι θα σε βοηθήσει αυτό ?.. όσο για την φαγούρα , δεν μπορείς να ξύνεσαι ταυτόχρονα....? :018bleh:

 

Ακόμα και στα βιβλία που αναφέρεστε πάντα υπάρχει κάποιος που θα αποφασίσει να αντιταχτεί σε αυτό το παγκόσμιο παιχνίδι συνομωσίας και ολοκληρωτισμού...και για μένα αυτή είναι η βασική ιδέα του κάθε βιβλίου..όχι να περιγράψει τόσο μιά μελλοντική κοινωνικοπολιτική κατάσταση όσο να δείξει οτι ο άνθρωπος πάντα θα αντιστέκεται σε τέτοιου είδους πολιτικές...

 

Οσο για τις τέχνες ? βοηθούν αυτούς που τις εξασκούν( και δεν αναφέρομαι μόνο στις κλασικές τέχνες ) να συγκεντρώνονται και να εκτονώνονται- ακόμα και οι κατ επάγγελμα καλλιτέχνες ..ζωγραφίζουν(π.χ.) στα κρυφά για τον εαυτό τους..

Οι τέχνη δεν πρέπει να κρύβει αλλά να αποκαλύπτει ..κατάφερε να το πετύχει μόλις πρόσφατα ..

 

Έχω κάποιες απόψεις και πορεύομαι στη ζωή βασισμένος σε αυτές. Γιατί να φέρω άλλους στο δρόμο μου; Είμαι τόσο σίγουρος πως είναι ο σωστός;

Αν είμαι τότε δεν περπατάω, έχω ανοίξει μαγαζί.

Έχουμε την τάση να μπερδεύουμε την εγρήγορση με την άποψη που έχουμε για την ελευθερία, για την αφύπνηση, για τον κόσμο.

Εγρήγορση δεν σημαίνει να κάνω τον άλλον να ψάχνει όπως εγώ. Εγρήγορση σημαίνει να λέω στον άλλον καλημέρα, τι κάνεις; και να μου απαντάει ειλικρινά αν είναι καλά.

 

Ουδέν σχόλιο- συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Τα παντα ειναι ελεγχομενα απο οποιονδηποτε~οτιδηποτε κρυβεται πισω απο ολα

Μεσω της Ηλεκτρομαγνητικης σφαιρας που καλυπτει τη γη κ με ΟΛΑ τα Η/Μ εξαρτηματα που μας εχουν πλημμυρισει ελεγχουν τα παντα..

Δεδομενου οτι ο εγκεφαλος λειτουργει με αυτον τον τροπο κ οτι ειμαστε ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΙ 100% απο τον Ηλεκτρισμο το παιχνιδι ειναι χαμενο...γιατι να παιξω;;;;

Αφηστεμε ησυχο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :crying:

Link to comment
Share on other sites

Σουκόρ, Μαρτίνα, Αυγερινέ, ευχαριστώ που με καλύπτεται...

 

Το γιατί να ''παίξεις'' αυτό το παιχνίδι Σουκόρ, χμ...δικό σου θέμα είναι! Μόνοι μας βρίσκουμε και χάνουμε τα εναύσματα, εξαρτάται από τη φάση που βρισκόμαστε! χρειάστηκε να κάνω πολύ μεγάλο ''ζουμ-αουτ'' για να δω τον κόσμο όπως τον περιγράφει ο Αυγερινός!

 

Από την πρώτη φυλακή θέλω να βγω

Σε δεύτερη δεν μπαίνω

Προτιμώ να είμαι μεταξή της πρώτης και της δεύτερης :headb:

 

Κι όμως θέλω σε κάποια φάση να αγνοώ το γεγονός ότι υπάρχουν φυλακές..

στο κάτω κάτω είναι γι' αυτούς (να ένα σνομπίστικο) που φυλακίζονται

 

ζήτω η ελευθερία του υποκειμενισμού

Link to comment
Share on other sites

Μεσω της Ηλεκτρομαγνητικης σφαιρας που καλυπτει τη γη κ με ΟΛΑ τα Η/Μ εξαρτηματα που μας εχουν πλημμυρισει ελεγχουν τα παντα..

Δεδομενου οτι ο εγκεφαλος λειτουργει με αυτον τον τροπο κ οτι ειμαστε ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΙ 100% απο τον Ηλεκτρισμο το παιχνιδι ειναι χαμενο...

...H.A.A.R.P... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Μεσω της Ηλεκτρομαγνητικης σφαιρας που καλυπτει τη γη κ με ΟΛΑ τα Η/Μ εξαρτηματα που μας εχουν πλημμυρισει ελεγχουν τα παντα..

Δεδομενου οτι ο εγκεφαλος λειτουργει με αυτον τον τροπο κ οτι ειμαστε ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΙ 100% απο τον Ηλεκτρισμο το παιχνιδι ειναι χαμενο...

...H.A.A.R.P... :whistling:

 

 

χεχεχε και οχι μονο και οχι μονο..

 

Καπου ειχε παρει το ματι μου παλια ενα τραγουδακι(δυστυχως δεν το εχω...)

: Λενε ψεμματα οι κεραιες ( η καπως ετσι...)

Ο νοων νοητω

 

Υ.Γ. ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ οταν προσπαθω να φτασω σε ενα ικανοποιητικο σταδιο αναλυσης των γεγονοτων καπως η σκεψη μου μπλοκαρει...καθε φορα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ισως να υπαρχει μια αλλη σχεση μεταξυ υλης και ενεργειας

Ισως αυτα που εμεις βλεπουμε ως πλανητες να ειναι στη πραγματικοτητα αλλα επιπεδα (υλης κ ενεργειας φυσικα,πολυ απλα ως τωρα)..

Τα οποια ομως να ειναι υπερβολικα πιο κοντα απο οτι νομιζουμε~μας λενε...ανακαλυπτουν ή οτιδηποτε αλλο...

 

 

Τελευταια οποτε κοιταω τον ουρανο ΔΕΝ βλεπω κατι το Απειρο...βλεπω εναν αλλο κοσμο..πιο εξελιγμενο πνευματικα, απο τις λειτουργειες του οποιου εμεις πρεπει να μαθουμε τον τροπο να ανεβουμε...

 

Το ιδιο ομως ακριβως γινεται και οταν κοιταω προς τα κατω, και λεγοντας αυτο δεν εννοω υπεδαφος αλλα οτι βρισκεται πανω στη γαια..επηρεαζεται απο την ΕνΕαρΓαια της.

(καλα οτι θελω λεω...κ καλα ενεργεια=αυτο που πηγαζει απο τη γη την ανοιξη...ας το πουμε ετσι για τωρα...)

και υπακουει στους γνωστους σε ολους μας "Νόμους της Φυσης"...ο δυνατοτερος επιβιωνει κλπ κλπ

 

Ωραια ως εδω..

Το θεμα ειναι ομως πως συνφωνα με τις περισοτερες αρχαιες αναφορες στο θεμα υπαρχει κατω κοσμος...

Λοιπον πιστευω ακραδαντα πως υπαρχει και Πανω...και μαλιστα ειναι το ιδιο "ευκολα" προσβασιμος με τον Κατω...(απλα για να μπεις προφανως δε θα χρειαζεται κρασι και αιμα...)

 

Παραδεισος κ Κολαση ναι...ομως καμια σχεση απο την αλλη...

Τα Ζωα οπως τα ονομαζουμε κατεχονται απο τη φυση...αυτο τα κανει τελειως αβουλα(τα περισσοτερα τουλαχιστον) οποτε λεμε ΔΕΝ εχουν Ψυχη...ΛΑΘΟΣ, εχουν και παραεχουν απλα ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ σκλαβωμενη...

 

Οι "απο πανω" απο την αλλη...Οι Αγγελοι ας πουμε,οι οδηγοι...εχουν ισχυροτατη ψυχικη δυναμη σε σχεση με τη δικια μας...ΔΕΝ ειναι τοσο "σκλαβωμενοι" συνφωνα με τα δικα μας κριτηρια...

 

ΑΛΜΑ στο πλανητικο μας συστημα...

9 πλανητες;(χωρις τον Ηλιο)..Ας το κανουμε 9 επιπεδα υπαρξης(βλ εισαγωγη)...

1)9 ομοκεντρες σφαιρες ,με κεντρο τον Ηλιο

2)Ο κοσμος μας στον οποιο το "πανω" ειναι το καλο.

1+2= Κλασσικη διφορουμενη διαφωνια που ολους μας μπερδευει/

 

τωρα το θεμα ειναι η πολικοτητα, το κατω ειναι το κακο;

(~κακο~"σκλαβια",συνφωνα με εμενα, ειμαι ανοικτος σε συζητηση για αυτο και γραφω...)

ειναι προς τον ΜΕΓΑ ηλιο πανταχου παροντα που απλοχερα δινει ζωη κλπ και τα "Ελκει" ολα και τα παντα βασιζονται πανω του για την επιβιωση τους(εκτος απο ελαχιστα ειδη,μεσα στα οποια ανηκουμε και εμεις, τα οποια επιβιωνουν Νυχτα-Μερα)

Ή μηπως ειναι προς τον Πλουτωνα που δεχεται τις ψυχες των αποθανουντων και ειναι μεσα στα μαυρα σκοταδια μακρια απο το "παρτυ", ΟΜΩΣ ΔΕΧΕΤΑΙ τις ψυχες και βρισκεται βασικα στο πιο απομακρυσμενο επιπεδο απο το κεντρο...

 

Τα ιδια για το καλο...

 

Ακομα δεν εχω βγαλει ακρη...ο Ηλιος καλος ειναι αλλα οταν κοιταω τα αστρα η μαγεια ειναι υπερβολικα υψηλοτερη...

 

Βλεπω το Ηλιακο συστημα ως Σφαιρες η μια μεσα στην αλλη...οι πλανητες που ανοιχνευουμε ειναι απλα η συγκεντρωμενη τους ενεργεια.(βλ τροχιες ηλεκτρονιων..στη πραγματικοτητα ειναι πεδια και οχι σωματιδια

(ετσι πιστευω){ΑΝ οι τοσο εξελιγμενοι ανιχνευτες δεχτουν εναν "σπινθηρα" θα το εκλαβουν ως σωματιδιο..}

 

 

παρακατω

(γραφω πολλα για να μπορει ο καθενας να πει κατι...θα απαντησω σε ολα οπου μπορω κ θα συζητησω πανω τους)

Παραδειγμα:

Συνφωνα με τη θεωρεια της κουφιας Γης υπαρχει κ αλλος κοσμος απο κατω μας...υποθετω κ απο πανω μας

(φυσικα ομως χρειαζονται ειδικα "κλειδια" ψυχικα~πνευματικα, για να εισβαλλεις, εισελθεις καλυτερα)

 

Το κατω προς τα που ειναι;

προς τον Ηλιο ή προς τον πλουτωνα;

μας δινει χαρες σκλαβωνοντας μας ή καθως "μικραινουμε" (συνφωνα με τα δικα μας προτυπα) ολα τα παντα γυρω μας μεγαλωνουν..οπως ο χρονος και η συνπυκνωση δεδομενων~πληροφοριων;

 

 

α)Απο την αλλη, στον κοσμο μας τα εντομα ζουνε μια απολυτα προγραμματισμενη(τελεια ομως) ζωη αλλα συναμα εχουν και τη μικροτερη σε διαρκεια...

β)Τα μεγαλοσωμα ΖΩΑ βαριουνται και δεν εχουν τι να κανουν ολα αυτα τα χρονια που ζουνε

(εμεις ως εξαιρεση φιλοσοφουμε αν ειμαστε τυχεροι)

Ποιο βρισκεται σε ανωτερο πνευματικο επιπεδο;

 

Βοηθηστε με να βαλω το θεμα σε μια σειρα(το ιδιο και το μυαλο μου σας παρακαλω) γιατι στοχευει ψηλα...

κατι για φιλοσοφικο αλμα ακουσα καπου...

Και μπορουν να βγουν πολυ χρησιμα συνπερασματα απο μια σωστη συζητηση...

 

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ,ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ

(σας παρακαλω να λειπουν τα σχολια περι οργανωσης, δεν ειμαι καλος...ας προσπαθησει καποιος καλυτερα απο εμενα και θα τον ευχαριστησουμε ολοι οι ενδιαφερομενοι!)

 

Συγνωμη για την μπακαλικη επεξηγηση πλανητων~πνευματικων+υλικων επιπεδων~κ προσβασης ομως δεν ειναι δυνατο να μη μπορουμε να παρουμε χαμπαρι που βρισκομαστε...ισως αν ανοιγαμε λιγακι τα ΦΩΤΑ

Βγηκαμε απο τη Σπηλια και τις σκιες, ομως δεν σταθηκαμε αρκετα ικανοι ...οποτε φτιαξαμε τις δικες μας

Συγνωμη αλλα δε μου αρεσει αυτο που βλεπω γυρω μου...

 

Εχω πολλα μεσα στο μυαλο μου και δεν προκειτε να τα σπαταλησω σε καθε ειδους πλασαριστης αποχαυνωσης,

πιστευω πως οι περισσοτεροι εδω μεσα πλησιαζετε αρκετα την αντιδραστικοτητα μου,και μαλιστα πολλοι την ξεπερνατε... οποτε, ο κυβος εριφθει..

Lets Play a bit seri(o)us...

 

Δυστυχώς στα λίγα χρόνια που ζω, συνάντησα ανθρώπους πανέξυπνους, ανοιχτόμυαλους και ενεργητικούς που ήταν έτοιμοι να αρχίσουν το ταξίδι προς την ελευθερία αλλά εγκλωβίστηκαν στην ιδέα της και δεν προχώρησαν.

Βασικα δεν εγκλωβιστηκαν μονοι τους...

προσφατως εσπασα καποια φραγματα και καταλαβα πολλα..

Τα εχω αναφερει και αλλου οποτε περιτο να συνεχισω...

Το θεμα ειναι πως τωρα πια "ξυπνω" τον καθενα στο βαθμο που του χρειαζεται...και μετα απλα τον στηριζω,

ειναι ευεργητικοτατο για το πνευμα...

Εποχες που ολα μη πηγαιναν Σ :censored: ΤΑ ημουν με χαμογελο απο τα βαθη της καρδιας μου...

και πιστεψε με αυτες οι εποχες δεν εχουν περασει ακομα...ισα ισα :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Σουκόρ, Μαρτίνα, Αυγερινέ, ευχαριστώ που με καλύπτεται...

 

Το γιατί να ''παίξεις'' αυτό το παιχνίδι Σουκόρ, χμ...δικό σου θέμα είναι! Μόνοι μας βρίσκουμε και χάνουμε τα εναύσματα, εξαρτάται από τη φάση που βρισκόμαστε! χρειάστηκε να κάνω πολύ μεγάλο ''ζουμ-αουτ'' για να δω τον κόσμο όπως τον περιγράφει ο Αυγερινός!

 

Από την πρώτη φυλακή θέλω να βγω

Σε δεύτερη δεν μπαίνω

Προτιμώ να είμαι μεταξή της πρώτης και της δεύτερης :headb:

 

Κι όμως θέλω σε κάποια φάση να αγνοώ το γεγονός ότι υπάρχουν φυλακές..

στο κάτω κάτω είναι γι' αυτούς (να ένα σνομπίστικο) που φυλακίζονται

 

ζήτω η ελευθερία του υποκειμενισμού

Υπαρχουν πολλες φυλακες~κοσμοι καλυτερα..προτειμω να βρισκομαι σε καποια που η συνειδηση μου να κατεχει μεγαλυτερο μερος των εγκεφαλικων δυνατοτητων μου...

Προς το παρον με κρατανε χερια που βγαινουν απο βουρκο..(βλ.εικονα με τον χαροντα κ τις χαμενες ψυχες πως κανουν..)

Καταλαβα πως πρεπει(δυστυχως)να πατησω πανω τους (ολοκληρωτικα κ αυτο ειναι το δυσκολο) για να καταφερω να πιαστω απο καπου που θα με οδηγησει στο επομενο επιπεδο..

Απο οπου σιγα σιγα θα μαθω να ζω..Στην αρχη κατωτατος..υστερα (ελπιζω) θα ανεβαινω κ εκει...

κ παει λεγοντας ωσπου ερθει η πραγματικη ΚΑΘΑΡΣΗ>ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ>ΘΕΟΠΟΙΗΣΗ>ΓΝΩΣΗ κ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ καλου κακου κλπ κλπ

 

...H.A.A.R.P... :whistling:

Το HAARP βασικα υποστηριζει πως μονο..μελετα τα καιρικα φαινομενα...

Αποδεδειγμενα εχει τη δυναμη να τα "ελεγχει" απο/Ηλεκτριζοντας οποιο μερος της Ιονοσφαιρας θελει..

Ετσι αλλαζει το βαρομετρικο κ Χτυπαμε οποιον θελουμε..(βλ.Καταστροφες των τελευταιων ετων~βιβλικου{σεναριογραφημενου απο... :censored: :whistling: }επιπεδου...)

 

Τωρα υπαρχουν φημες πως επηρεαζει~ελεγχει τη σκεψη...

Σιγουρα κατα τη γνωμη μου, ομως και χωρις αυτο(αν αφαιρεσουμε το καθαρο BRAIN WASH που εχει υποστει ο πλανητης απο χιλιες 2 :censored: ) υπαρχουν πολλα αλλα που προσταζουν "Τα Παιδια" τους (εμας ας πουμε) να ερθουν προς το μερος τους...

Σορυ αλλα προτιμω τον μπαμπακα μου...

 

οι προσταγες τους ομως δεν εχουν καμια σχεση με τις δικιες μας..των μπουληδων που θελουν να επιβληθουν σε αυτο το προαυλιο...

Ειναι καθαρα Υπερ της φυσης μας και Υπερ του πνευματος μας..

οποιον δρομο και να διαλεξουμε το ιδιο ειναι(ΟΧΙ οπως μας εχουν διδαξει οι συνμαθητες μας, η φυση γενικοτερα)

θα μας οδηγησει στην κατανοηση του ενος επιπεδου κ με ελαχιστη προσπαθεια θα κατανοησουμε και το αλλο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολυ απαισιοδοξα μου ακουγονται τα οσα γραφεις ειναι φανερο πως εισαι διαβασμενος αλλα νομιζω κ μπερδεμενος πιστευω πως αν τα απλοποιουσες στο μυαλο σου θα εβλεπεσ καθαροτερα την ουσια. Εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι υπαρχει παραδεισος η κολαση το 'καλο' η το 'κακο' (τι ειναι καλο η κακο ειναι αλλο θεμα) ειναι οψεις του ιδιου νομισματος, οπως για παραδειγμα υπαρχει ο κατωτερος και ο ανωτερος εαυτος μας κ τα 2 ομως ανηκουν σε μας. Ανεφερες καποια πραγματα για τους αγγελους , εγω πιστευω οτι οι αγγελοι ειναι τελεια οντα το καθενα για το σκοπο του οποτε δεν εξελισονται με οτι συνεπαγεται αυτο. Εμεις εχουμε τη δυνατοτητα να δημιουργησουμε τα παντα απλα πιστευοντας ειλικρινα και παιρνοντας την ευθυνη της ζωης μας

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή ΑΙΘΗΡ θα συμφωνηω μαζι σου στο ότι δεν υπάρχει καλο καικακό, κόλαση και παράδεισος, δεν υπάρχουν αντιθετα....

Επίσης δεν είναι όλα όσα ο sucore γραφει απαισιοδοξα αλλά ρεαλιστικά...

Η μεγαλυτερη φυλακή ειναι αυτή του εαυτού μας, γιατι δεν μπορουμε να βγούμε ευκολα...Οι υπόλοιπες φυλακές απλά ειναι υποκαταστατα υπνωτικών για να μην μας αφηουν να ξεφυγουμε απο τον εαυτό μας....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...