Jump to content

Σας έχει τύχει ποτέ;;


atropos
 Share

Recommended Posts

Μάλλον είναι χαζομάρα αυτό που θα γράψω αλλά θέλω να το ρωτήσω.

 

Τον τελευταίο καιρό δεν υπάρχει περίπτωση να σκέφτομαι κάποιον(οποιονδήποτε γνωστό μου)

και να μην τον πετυχαίνω στο δρόμο ή να με καλεί μετά απο 5 λεπτά στο κινητό. Μα είδα συμφοιτήτρια

στο δρόμο που έχω να την πετύχω κανένα χρόνο.

 

Σύμπτωση σκέφτηκα στην αρχή. Μετά όμως...

 

Τα φώτα σας παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου χαζομάρα! Συμβαίνει σε περισσότερους απ'όσους φαντάζεσαι! :smilewink:

Δεν έχεις παρά να σκέφτεσαι τα άτομα που θέλεις πολύ να δεις... :)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πια ειναι σχεδον καθημερινο...τοσο που παραξενευομαι αν δεν τους δω/ακουσω!!! :gleam: :004wizzy: :23_30_106[1]: :23_30_106[1]:

Link to comment
Share on other sites

Χαααα!!! Ποιά χαζομάρα? Αν έχει αξία για σένα γιατί να μην έχει για μας? Έχει....

 

Ναι ρε, και γω το πάθαινα παλιά, αλλά τεχνητά, δεν θυμάμαι αν το έχω καταφέρει...

Μαγεία εεε?

Χαχααα..

Δεν ξέρω, τι γίνεται και πώς αλλά είναι ενδιαφέρον...

Τηλεπάθεια.. Τηλεμήνυμα... Πέρνα να τα πούμε..

Αν δεν έχετε κάρτα στο κινητό, ξέρετε τι να κάνετε..

 

Μιά ερώτηση πάνω σε αυτό.. Αν σκεφτείς με τον ίδιο τρόπο, 3 άτομα, αν δεις τους 2, σημαίνει κάτι, βγαίνει κάποιο συμπέρασμα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανακάλυψα ότι "κάτι δεν πάει καλά με εμένα" όταν στην εφηβεία μου καθόμουν στο δωμάτιο μου και άκουγα μουσική από ραδιοφωνικό σταθμό και ΠΑΝΤΑ όταν σκεφτόμουν "Μακάρι να έπαιζε αυτό το τραγούδι μετά" (και δεν μιλάμε για τραγούδια του τότε TOP TEN), εννοείται ότι το έπαιζε... Πλάκα είχε....

 

:cheerful: :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιο συμβαίνει σε μένα σπάνια....(τουλάχιστον δεν τα συγκρατώ μετά) αλλά χτες έπαιρνα τηλ. την κολλητή μου σχεδόν την ίδια στιγμη που με έπαιρνε εκείνη (τουλάχιστον έτσι μου είπε...αν και κάτι παρόμοια μου έχουν ξανατύχει αλλά δεν τα θυμάμαι..... :019blush: )

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα παρόμοια τυχαίνουν. Παρόμοια του στυλ κάθε φορά που είναι να έρθει κάποιος σπίτι την Κυριακή το διαισθάνομαι! Α! Μου έχει τύχει και το άλλο....ήμουν σίγουρη ότι αν έστελνα μνμ στο ραδιοφωνικό σταθμό που άκουγα για το διαγωνισμό που άκουγα εκείνη τη στιγμή, θα κέρδιζα! Και έτσι κι έγινε!!

Δυστυχώς, δεν ήταν το λαχείο... ^_^

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πρέπει να μου έτυχε αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. :019blush:

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου χαζομάρα! Συμβαίνει σε περισσότερους απ'όσους φαντάζεσαι! :smilewink:

Δεν έχεις παρά να σκέφτεσαι τα άτομα που θέλεις πολύ να δεις... :)

 

 

Η δύναμη της σκέψης...

 

 

Όλα αυτά καλά ρε παιδιά....

εμένα που μου συμβαίνει το ίδιο χωρίς να εκφράζεται επιθυμία, τι γίνεται?? Για να γίνω πιο σαφής, περνάνε εικόνες από το μυαλό μου (ένα τραγούδι, μία παλιά ταινία, κάποιο πρόσωπο) χωρίς ντε και καλά να θέλω να δω ή να ακούσω, ίσως και να μην το θυμάμαι καν (το τραγούδι την ταινία, το πρόσωπο). Έ...αυτό σε λίγο χρονικό διάστημα θα το βιώσω (θα ακούσω, θα δω, θα συναντήσω).

Ποιά δύναμη σκέψης????Αφού εγώ δεν ήθελα να το σκεφτώ, απρόσκλητο ήρθε. Και μάλιστα όσο γρήγορα ήρθε, τόσο γρήγορα έφυγε. Συνειδητοποιώ ότι το σκέφτηκα μόλις πραγματοποιηθεί και τότε προβληματίζομαι.

Και μάλιστα είναι ιδιαίτερο συναίσθημα, δεν είναι απλώς ένα ταξιδάκι του μυαλού σε ώρα χαλάρωσης. Και μη βιαστείτε να μου μιλήσετε για deja vu. Καμμία σχέση. Πλέον ξέρω ότι αν το νοίωσω, δεν αργεί να εμφανιστεί. Γιατί γίνετε??? Σε τί με ωφελεί??

Αν θέλετε να πιάσει τόπο η απάντησή σας (δηλαδή να καταλάβω τι μου λέτε και να με βοηθήσετε) απαντήστε μου με απλά λόγια και χωρίς "μυστικιστικά" υπονοούμενα. Αν δεν μπορείτε να το κάνετε ή δεν υπάρχει τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο, τότε μην απαντήσετε. Ίσως το ανακαλύψω με το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...