Jump to content

Ζηταω


Sucore
 Share

Recommended Posts

Όμως......χάρις στο δεύτερο link του johnny, ανακάλυψα την φωτογραφία που έψαχνα, στη πρώτη κι όλας σελίδα!!!!

Θα προέτρεπα κάποιον (ή κάποια) να σκίσει το πτυχίο του (της), αν έδινα την ζωγραφιά και όχι το link... :whistling::whistling:

 

Πάντως η wikipedia είναι πραγματικός θησαυρός! :worthy:

Link to comment
Share on other sites

Θα προέτρεπα κάποιον (ή κάποια) να σκίσει το πτυχίο του (της), αν έδινα την ζωγραφιά και όχι το link... :whistling::whistling:

Είχες καταλάβει ποια εικόνα έψαχνα.. :whistling: !!!!..Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Είχες καταλάβει ποια εικόνα έχαχνα.. :whistling: !!!!..Σωστά?

Βασικά το υπονοούμενο δεν πήγαινε για σένα... :lol:

Και ελπίζω να μην παρεξηγηθείς αλλά... η εικόνα που παρέθεσες δεν είχε και απόλυτη σχέση με την εικόνα που περιέγραψες... Μάλλον δεν ήσουν καλή στις εκθέσεις... :sorry:

Link to comment
Share on other sites

johnny,... μου θυμίζεις για ακόμη μια φορά πόσο χάλια τα πήγαινα στα φιλολογικά :015annoyed:

Μόνο στα αρχαία είχα και :censored: τους καθηγητές ^_^

Κάθε Πέμπτη που είχαμε έκθεση πρώτη ώρα.. εχμ.. αργούσα να ξυπνήσω και έχανα το μάθημα(τι κρίμα!..)! :whistling:

Όσο για τη ζωγραφιά... την είχα δει μια φορά πριν απο τρία+ χρόνια! Κι αυτά που συγκράτησα..καλά ήταν :cheerful:

BTW, Η εικόνα που συγχώνευσα με τη παραπάνω και έβγαλα τη περιγραφή ίσως να ήταν κάτι σε... Ωραία Κοιμωμένη ..τριαντάφυλλα, κρεββάτι...κίτρινα χωράφια(!) ... I don't know :unsure: ..Άβυσσος η σκέψη μου..!

 

^_^^_^

Link to comment
Share on other sites

Θα προέτρεπα κάποιον (ή κάποια) να σκίσει το πτυχίο του (της), αν έδινα την ζωγραφιά και όχι το link... :whistling::whistling:

 

:blink::blink::015annoyed::huh: :huh: <_< <_< <_< :censored: :hm::hm: :headb: :shocked::shocked::yeahright: :shedevil: :23_30_115[1]:

 

Είσαι Ζαβολιάρης!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πού το θυμήθηκες το "boy"? :blink: :headb:

 

τεσπα, μιας και το έφερε η κουβέντα μια πολύ καλή σελίδα για τέτοιες αναζητήσεις είναι η http://www.artcyclopedia.com/ online εγκυκλοπαίδεια για τις τέχνες με πολύ μεγάλη βάση δεδομένων. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την απάντηση την ξαναέγραψα, αλλά εξαφανίστηκε "μυστηριωδώς"! :blink: Ποιος ξέρει τι :censored: θα έκανα πάλι... :whistling:

 

Johnny, σε ευχαριστώ για τα link που γενικά μου έχεις παραθέσει! Να είσαι σίγουρος οτι θα ρίξω μια ματιά προτού (ξανα)κάνω καμιά ερώτηση σχετικά με τέχνη (όπου τέχνη = ζωγραφική, γλυπτική κλπ..) :cheerful:

 

όσο για το johnny boy...Χαχαχ.. σε εκνευρίζει?? δε θυμάμαι σε ποια τόπικ το πέτυχα, αλλά είναι χαριτωμένο.. ^_^:063laugh:

 

Καλά, μη με βρίσεις!!!

Αν σε ένοχλει, κι εγώ θα...--> :zipped:

 

 

Είναι πάντως χαριτωμένο :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μήπως υπάρχει κανένας καλός άνθρωπος να με βοηθήσει να βρω και να κατεβάσω αυτή τη διασκευή του "Strawberry Fileds"; Προς το παρόν μόνο on line μπορώ να το ακούσω... :015annoyed:

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα-πλάκα πρέπει να 'ναι δυσεύρετο το κομμάτι...

 

Να ζητήσω κι εγώ?

Θα ζητήσω. Θέλω βιβλία στο internet (δωρεάν) που να αφορούν τον IRA (Irish Republican Army). Ψάχνω και δε βρίσκω τίποτα (ή μάλλον βρίσκω αλλά στο amazon μόνο). Έχει κανείς υπόψιν τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

johnny τι μου θυμησες τωρα... :lol::063laugh:

 

θεσσαλονικη Ιρλανδοι λιωμα φωναζουν IRA IRA

 

Λιγο πιο κατω παοκτσηδες....!

 

Μπορουμε ολοι να φανταστουμε τις σκηνες που διαδραματιστηκαν..!

 

Βεβαια αργοτερα εμαθα πως απο την αρχη ηξεραν ολοι οτι προκειται για καποια παραξηγηση, αλλα απλα ειχαν ορεξη για μπαχαλα...

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα-πλάκα πρέπει να 'ναι δυσεύρετο το κομμάτι...

 

Να ζητήσω κι εγώ?

Θα ζητήσω. Θέλω βιβλία στο internet (δωρεάν) που να αφορούν τον IRA (Irish Republican Army). Ψάχνω και δε βρίσκω τίποτα (ή μάλλον βρίσκω αλλά στο amazon μόνο). Έχει κανείς υπόψιν τίποτα?

Αμα σου δανείσω εγω 13 βιβλία σχετικά χωρίς να παραγγείλεις? :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...