Jump to content

Κούφια Γη


angel
 Share

Recommended Posts

Βασικά τον τελευταίο καιρό έχω καταπιαστεί με το ζήτημη της κούφιας γης.Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ κ πως να βρω φωτογραφίες από τους πόλους και συγκεκριμένα φωτογραφίες που να δείχνουν τα ανοίγματα που υπάρχουν εκεί;

Επίσης θέλω να μου πείτε αν γνωρίζετε αν μπορώ μέσω δορυφόρου να δω live τους πόλους.

Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου είναι χρήσιμη,

Θα περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι γνωρίζω δεν μπορείς, ούτε φωτογραφίες να βρεις, ούτε να δεις από δορυφόρο live κάποιο κομμάτι της Γης.

Link to comment
Share on other sites

Για live δεν ξέρω, αλλά μπορείς να βρεις πολλές φωτογραφίες...

Search στο google για εικόνες με "Hollow Earth".

Η Essa Ασχολείται χρόνια με το θέμα. Μπορείς να κανεις Search και εδώ μέσα. Όλο και κάτι θα βρεις...

 

Πάρε και μία από την Essa του 1968...

essa_7_19681123.jpg

Link to comment
Share on other sites

επιτρεψτε μου να αμφισβητησω την αυθεντικοτητα της παραπανω εικονας...

Δε λεω πως η γη δεν ειναι κουφια..παραειναι μαλιστα κ εχει κ αρκετα επιπεδα στο εσωτερικο της...οπως ακριβως κ στο εξωτερικο της(δικια μου σκεψη...)>Ειμαστε η πεμπτη απο τις 7 η 9 ομοκεντρες σφαιρες...(επαναλαμβανω δικια μου σκεψη)

 

τωρα σχετικα με τη Φωτο..κατι δε μου παει καλα, πολυ μαυρο ρε παιδι μου το σκηνικο...καθολου δυσκολο να φτιαχτει απο οποιονδηποτε ειχε προσβαση εκεινη την εποχη στα καταλληλα μηχανηματα.

 

κατα τη γνωμη μου ΑΝ αληθευουν τα λεγομενα περι Hollow Earth κλπ θα υπαρχει η καταλληλη τεχνολογια για το απαραιτητο Camouflage..εικονικοι τοιχοι, παγοι κλπ...(οπως μας εχουν φανερωσει πολλες ταινιες)

 

επιπλεον ΔΕΝ ειναι και τοσο μυστηριο το ολο θεμα...

ριξτε μια ματια εδω(προχειρη αναζητηση)

 

Ακομα υπαρχουν παρα πολλα στοιχεια που υποστηριζουν οτι οι πολεις αυτες σκαφτηκαν απο το εσωτερικο της γης προς τα εξω...

 

Δε θα αναφερθω σε Θεωρειες για το τι υπαρχει εκει μεσα..

Θελω να δω τι κυκλοφορει γενικοτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σίγουρα μπορεί να είναι κάλπικη η φωτογραφία, αλλά δε νομίζω.

Όντως κουλό είναι, αλλά υπάρχουν και άλλες παρόμοιες, πιο σύγχρονες, με το ίδιο μέγεθος εισόδου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια.

 

Αναφορικά με την κούφια γη γκούγκλισε λιγάκι με το όνομα Richard Bird (ή Berd). Κάπου θα βρεις το ημερολόγιό του. Ηταν ναύραρχος του αμερικάνικου ναυτικού και λένε πως γνώρισε έναν ψηλό λαό στα βόρεια του πλανήτη, εκεί που θα έπρεπε να έχει πάγους. Λένε πως την ταινία που είχε γυρίσει ο Μπέρντ (νομίζω στα 1937) σαν ντοκυμαντέρ, όσο ταξίδευε παιζόταν στους αμερικάνικους κινηματογράφους έως τις αρχές ή τα μέσα της δεκαετίας του '50 στα Επίκαιρα. Μετά την μάζεψε ο Χούβερ. Αν δεν το βρεις -πολλά κείμενα εξαφανίζονται μυστηριωδώς- έχω προλάβει και το έχω τυπώσει, θα μου δώσεις έναν αριθμό φαξ να σου το στείλω. Εχω σοβαρούς λόγους να νομίζω πως πρόκειται για το αυθεντικό του ημερολόγιο.

 

Στο γκουγκλ μπορείς επίσης να ψάξεις πληροφορίες για τον Lutton ο οποίος είχε γράψει στα μισά του 19ου αιώνα μία ιστορία για την κούφια γη.

 

Η να πας σε ένα βιβλιοπωλείο και να ψάξεις για κάποιο βιβλίο που να αφορά την ιστορία του Πρωτέα. Ελληνας θαλασσοπόρος (αρχαίος - πολύ αρχαίος μιλάμε!). Ανέβηκε λέει τις βόρειες θάλασσες και έφτασε "κάπου". Γνώρισε έναν ψηλό λαό (πανύψηλο) και γύρισε με αποδεκατισμένο πλήρωμα.

 

Αντε ... καλή επιτυχία στην αναζήτησή σου!

 

:063baby: (άσχετη, το ξέρω, αλλά μ' αρέσει πολύ αυτή η μουρίτσα!!!)

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχει κ συναντησεις αναφορες στους SS (που τοσο πολυ παω) μη ξεφυσησεις...διαβασε τις...πολυ πιθανο να αλλαξει η γνωμη σου για αυτους...

 

Ουτως η αλλως οι νικητες γραψαν την Ιστορια που ξεραμε...

 

Χρησιμοι συνδεσμοι ειναι επισης

1)Vrill-Ya

2)Thule

και γιατι οχι του Θιβετ(Καμπαλα+Σαμπαλα) λεει πολλα ομορφα πραγματα για αυτους...

 

Επισης θα βρεις καποιες αναφορες στον Μαυρο Ηλιο...

Μεταφρασε το γερμανικο μερος της υπογραφης μου κ ισως παρεις μια Ιδεα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια.

 

Αναφορικά με την κούφια γη γκούγκλισε λιγάκι με το όνομα Richard Bird (ή Berd). Κάπου θα βρεις το ημερολόγιό του. Ηταν ναύραρχος του αμερικάνικου ναυτικού και λένε πως γνώρισε έναν ψηλό λαό στα βόρεια του πλανήτη, εκεί που θα έπρεπε να έχει πάγους. Λένε πως την ταινία που είχε γυρίσει ο Μπέρντ (νομίζω στα 1937) σαν ντοκυμαντέρ, όσο ταξίδευε παιζόταν στους αμερικάνικους κινηματογράφους έως τις αρχές ή τα μέσα της δεκαετίας του '50 στα Επίκαιρα. Μετά την μάζεψε ο Χούβερ. Αν δεν το βρεις -πολλά κείμενα εξαφανίζονται μυστηριωδώς- έχω προλάβει και το έχω τυπώσει, θα μου δώσεις έναν αριθμό φαξ να σου το στείλω. Εχω σοβαρούς λόγους να νομίζω πως πρόκειται για το αυθεντικό του ημερολόγιο.

 

Στο γκουγκλ μπορείς επίσης να ψάξεις πληροφορίες για τον Lutton ο οποίος είχε γράψει στα μισά του 19ου αιώνα μία ιστορία για την κούφια γη.

 

Η να πας σε ένα βιβλιοπωλείο και να ψάξεις για κάποιο βιβλίο που να αφορά την ιστορία του Πρωτέα. Ελληνας θαλασσοπόρος (αρχαίος - πολύ αρχαίος μιλάμε!). Ανέβηκε λέει τις βόρειες θάλασσες και έφτασε "κάπου". Γνώρισε έναν ψηλό λαό (πανύψηλο) και γύρισε με αποδεκατισμένο πλήρωμα.

 

Αντε ... καλή επιτυχία στην αναζήτησή σου!

 

:063baby: (άσχετη, το ξέρω, αλλά μ' αρέσει πολύ αυτή η μουρίτσα!!!)

 

Kοιταξα αλλά δεν είδα κάτι σχετικό.Θα ήθελα πολυ να μου στείλεις το ημερολόγιο αλλά βρίσκομαι σε νετ κ δεν έχουν φαξ,γίνεται να μου τα στείλεις μέσω e.mail αν είναι να σου το στείλω σε π.μ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ίσως να είναι άσχετο με το θέμα άλλα σήμερα το πρωί στην τηλεόραση είχε μια εκπομπή οπού υποστήριζαν πως ένα είδος μύκητες (τρώνε) την γη και δημιούργησαν τις σπηλιές .... :headb: :headb:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...