Jump to content

Πλήρες Βιβλίο της Μαγείας


 Share

Recommended Posts

Για το " πληρες βιβλιο της Μαγειας " δεν έχω ακούσει σχετικά ούτε το έχω διαβάσει. Αν, όμως, θέλει κάποιος να διαβάσει γενικά και αόριστα κάποια πράγματα για τη μαγεία και την ιστορία της, νομίζω ότι είναι πολύ καλό το "ΜΑΓΕΙΑ, η απόκρυφη παράδοση του κόσμου" από εκδόσεις ΑΡΧΕΤΥΠΟ. Για πιο συγκεκριμένα θέματα... και αν έχετε όρεξη και δεν έχετε χρήαμτα... υπάρχουν πολλές πηγές στο internet. Π.χ. ένα βιβλίο που είχα αγοράσει για τους Ρούνους έλεγε πολύ λιγότερα πράγματα από όσα βρήκα σερφάροντας! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

"ΜΑΓΕΙΑ, η απόκρυφη παράδοση του κόσμου" από εκδόσεις ΑΡΧΕΤΥΠΟ.

Το καλό με αυτό το βιβλίο (σε αντίθεση με το πλήρες βιβλίο της Μαγείας), είναι ότι λειτουργεί σαν μια πολύ καλή και αμερόληπτη εγκυκλοπαίδεια των Μαγικών παραδόσεων ανά τον κόσμο (από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα).

Τα αξίζει τα λεφτά του...

Link to comment
Share on other sites

"ΜΑΓΕΙΑ, η απόκρυφη παράδοση του κόσμου" από εκδόσεις ΑΡΧΕΤΥΠΟ.

Το καλό με αυτό το βιβλίο (σε αντίθεση με το πλήρες βιβλίο της Μαγείας), είναι ότι λειτουργεί σαν μια πολύ καλή και αμερόληπτη εγκυκλοπαίδεια των Μαγικών παραδόσεων ανά τον κόσμο (από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα).

Τα αξίζει τα λεφτά του...

Πράγματι πολύ καλό... Απλά μένει στα θεωρητικά (σε περίπτωση που κάποιος περιμένει και "πρακτικες" πληροφορίες όπως συμβαινει με το Πληρες Βιβλίο της Μαγείας). Πολύ καλό..!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν το έχω διαβάσει.Αν το πάρω θα σας πω αλλά είναι λίγο δύσκολο να αναλύει τα πάντα.

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μπορει καποιος να μου πει απο που μπορω να παρω αυτο το βιβλιο; ευχαριστω

Χμ... Αυτό είναι ένα ερώτημα καλό...! Εγώ πέρσυ το έψαχνα για 4 μήνες και το βρήκα στην έκθεση βιβλίου Θεσσαλονίκης, σε μια γωνίτσα. Σε βιβλιοπωλείο δεν το βρηκα πουθενα... Κοιτα και στο ιντερνετ αν μπορεις να το παραγγείλεις από πουθενα..

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει απο που μπορω να παρω αυτο το βιβλιο; ευχαριστω

Στην Diagon Alley το έχουν αλλά ...θα πρέπει να μπορείς να δεις την είσοδο...
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει απο που μπορω να παρω αυτο το βιβλιο; ευχαριστω

Στην Diagon Alley το έχουν αλλά ...θα πρέπει να μπορείς να δεις την είσοδο...

 

Που είναι αυτό;

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει απο που μπορω να παρω αυτο το βιβλιο; ευχαριστω

Στην Diagon Alley το έχουν αλλά ...θα πρέπει να μπορείς να δεις την είσοδο...

 

Που είναι αυτό;

 

Angel Of Darkness

http://www.angelfire.com/wizard/genizalley/

Link to comment
Share on other sites

Έλεος νόμιζα ότι ήταν μαγαζί στην Ελλάδα..!!! :headb: :clapping:

 

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση..

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χμ... Αυτό είναι ένα ερώτημα καλό...! Εγώ πέρσυ το έψαχνα για 4 μήνες και το βρήκα στην έκθεση βιβλίου Θεσσαλονίκης, σε μια γωνίτσα. Σε βιβλιοπωλείο δεν το βρηκα πουθενα... Κοιτα και στο ιντερνετ αν μπορεις να το παραγγείλεις από πουθενα..

Και γω το βρήκα σε ένα πανηγύρι και το πήρα!!!! :019blush::018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Χα! Πέρσυ το ειχα βρει σε μια γωνίτσα και μου ειχε πει να πάω μέσα από τον πάγκο να το δω "για να μη μας δούνε". και φετος το είχε ολοφάνερο πάνω στον πάγκο!!!!!! Φαντάσου πόσο της μόδας έχει γινει να ασχολείσαι με Μαγεια...

Link to comment
Share on other sites

Χα! Πέρσυ το ειχα βρει σε μια γωνίτσα και μου ειχε πει να πάω μέσα από τον πάγκο να το δω "για να μη μας δούνε". και φετος το είχε ολοφάνερο πάνω στον πάγκο!!!!!! Φαντάσου πόσο της μόδας έχει γινει να ασχολείσαι με Μαγεια...

Πλακα πλακα τα ραφια ειναι ΓΕΜΑΤΑ τετοια τωρα πια...

υπερβολικη ΠΑΡΑπληροφοριση...

Δυστυχως η πραγματικοι Γνωστες Δεν Δημοσιευουν τιποτα..ακομα και να το κανουν ειναι ΑΔΥΝΑΤΟ να βρεις κατι καλο στην εποχη μας...

Link to comment
Share on other sites

Οντως για να βρεις κάτι καλό ή πρέπει να είσαι ερευνητής ή μέλος σε μυστικιστικές οργανώσες και μάλισατα του τύπου Χρυσή Αυγή,Ροδόσταυροι κ.λ.π :(

Link to comment
Share on other sites

Παντως το συγκεκριμενο βιβλιο περιοριζεται στη wicca και μονο και φυσικα σε καμια περιπτωση δεν ειναι

το πληρες βιβλιο της Μαγειας!!!

Αυτό είναι αλήθεια. Αν ενδιαφέρεσαι να ασχοληθείς με τη Wicca ή αν θες να μάθεις για αυτήν, τότε δεν έχεις παρά να το αγοράσεις. Σίγουρα ο τίτλος δεν ανταποκρίνεται στο περιεχόμενο ,πάντως, και από κει καταλαβαίνεις περίπου σε τι 'στυλ' κυμαίνεται και το περιεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...