Jump to content

τι σκευτεται ενα κοριτσι 18 ετων;


 Share

Recommended Posts

με αφορμη κατι που ακουσα απο εναν στη σχολη μου σημερα....

ειχε μια σχεση με μια κοπελα εδω και 3μιση χρονια. τωρα αυτη η κοπελα ειναι περιπου 18 ετων και πριν λιγες μερες του ειπε πως τελικα θελει να διαλησουν τη σχεση τους, γιατι περνουσε πολυ καλα μαζι του και την ειχε στα... οπα οπα!!!

θελω να ρωτησω, ιδιαιτερα τα κοριτσια και τις γυναικες του forum αυτου, αν υπαρχει περιπτωση να υσχηει κατι τετοιο, ποιες κατα τη γνωμη σας μπορει να ηταν οι κυριοι λογοι της διαλυσης αυτης (τα παιδια δε τα ξερω, απλα θελω να προσανατολιστο περιπου στο.... τι ζητατε επιτελους :015annoyed: )

 

αν και δε μπορω να δωσω πληροφωριες σχετικα με τα συγγεκριμενα ατομα, γιατι οπως ειπα ξανα, δε τα γνωριζω στο ελαχιστο, την κοπελα δε, ουτε φατσικα, απλα να μαθω αν πραγματικα αυτο μπορει να γινει λογος για μια τετοια κατασταση...

 

μου περναν φυσικα κι εμενα σεναρια απο το μυαλο, αλλα θελω να ακουσω κι αλλα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αγωνίζονται τόσο καιρό για ίσα δικαιώματα, έχει γίνει ολόκληρο θέμα η κακοποίηση γυναικών, κι εγώ που αηδιάζω και μόνο στην ιδέα της χρήσης βίας απέναντί τους, είχε τύχει να μου πει μια γνωστή "...το θέλουμε το ξύλο μας εμείς οι γυναίκες. Μας αρέσει ως ένα σημείο...." :blink:

Θα έλεγα καμιά χοντρή κουβέντα τώρα για τις γυναίκες.... :headb:

Δεν είναι με τίποτα ευχαριστημένες! Στην αρχή σου παρουσιάζουν ένα ωραίο προσωπείο (και πιό χαμηλά, με τη δήθεν χάρη του κουνήματος) και μετά μετατρέπονται σε κομπλεξικές. :headb: Ζητάνε συνεχώς μα ποτέ δε δίνουν. :headb: Αλλά όλες όμως λένε ότι δίνουν... :headb:

Η κοπέλα που λες leyball, προφανώς θα ξεζούμιζε επί πόσα χρόνια τον καψερό, στο τέλος θα τον βαρέθηκε και το πρώτο πράγμα που θα σκέφτηκε με την τεράστια νοημοσύνη της θα ήταν το "είσαι πολύ καλός για μένα πιά"... :headb:

Τί πιό ελεεινό από την υποκρισία, το ψέμα και την έλλειψη σεβασμού?!!! :headb:

 

ΥΓ: Και ξέρεις τί θα κάνουν τώρα? Θα φύγουν από τον Depp, θα έρθουν να μας κράξουν και θα ξαναγυρίσουν στον Depp! :headb:

Link to comment
Share on other sites

johnny, θεωρώ οτι είσαι λιγάκι υπερβολικός...

Αλίμονο αν ήταν όλες οι γυναίκες έτσι όπως τις περιγράφεις!

 

Πάντως γα την τύπισσα, να μερικά πράγματα που μπορώ να σκεφτώ:

1. Αυτό που είπώθηκε ήδη, οτι δλδ βαρέθηκε και βρήκε αυτή τη χαζή δικαιολογία

2. Οτι δεν ξέρει τι θέλει και είπε αυτό που ένιωθε!

(ποιος/α ξέρει τι θέλει στα 18, μετα απο μία μόνο σχέση? 3,5 χρόνια ήταν αυτά! μη μου πείτε οτι οι σχέσεις του δημοτικού μετράνε!)

3. Οτι αυτή σταμάτησε να είναι ερωτευμένη μαζί του, αυτός το κατάλαβε, προσπαθούσε να της κάνει όλα τα χατήρια και να την έχει στα όπα όπα για να μη τον χωρίσει, με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να αρχίσει να γίνεται ενοχλητικός... οπότε και πάλι η κοπέλα είπε την αλήθεια με τρόπο ούτως ώστε να πληγώσει όσο το δυνατόν λιγότερο τον άλλο..

 

Φαντάζομαι υπάρχουν κι άλλες πιθανές εξηγήσεις. Το να δώσει κάποια κοπέλα αυτή την αιτιολογία χωρισμού δε σημαίνει απαραίτητα οτι είναι μαζόχα και της αρέσει να τρώει ξύλο..(υπάρχουν και τέτοιες βέβαια..).

Αλλα σε ποιον αρέσει να έχει ένα πρόβατο δίπλα του που απλά να χαμογελά και να συμφωνεί?

Link to comment
Share on other sites

Αλίμονο αν ήταν όλες οι γυναίκες έτσι όπως τις περιγράφεις!

Αν ήταν όλες οι γυναίκες έτσι, τότε δε θα είχα λόγο να είμαι κατά της βίας... :blblbl:

Φυσικά υπάρχουν εξαιρέσεις... ^_^

Link to comment
Share on other sites

Αλλα σε ποιον αρέσει να έχει ένα πρόβατο δίπλα του που απλά να χαμογελά και να συμφωνεί?

 

Άμα δεν είσαι πρόβατο είσαι αδιάφορος, κάτι στη μέση? μπαααα θα πούνε ότι είσαι ασταθής για μία σχέση...

και στις 3 περιπτώσεις χαμένος βγένεις.

Οι γυναίκες δεν μας λένε τι θέλουν επειδή πολύ απλά δεν ξέρουν...

Δεν τις κατηγορώ έχει και αυτό τη "μαγεία" του, βασικά αυτό είναι το χαρακτιριστικό τους :018bleh:

 

Όσο για την κοπέλα αυτή, ούτε η ίδια δεν ξέρει τι ήθελε να πει με αυτά τα λόγια. Παίζει και να γυρίσει πάλι στο παλικάρι αυτό και με τους γνωστούς τρόπους και τεχνάσματα των γυναικών, να τον κάνει να της ζητήσει και συγνώμη. (είμαστε και θύματα)

Link to comment
Share on other sites

(είμαστε και θύματα)
Αχ βρε θύμα κι εσύ! :blblbl:

 

Αρχικά, πρόβατο δεν είναι κάποιος που εκδηλωνει το ενδιαφέρον του και προσπαθεί να ικανοποιήσει τις επιθυμίες του/της συντρόφου του. Πρόβατο θεωρώ κάποιον που κάνει ότι του λένε, δεν αντιμιλάει, δεν μπορεί να εκφράσει την αποψη του, γιατί πολύ απλά δεν έχει δική του άποψη αλλα ταυτίζεται απόλυτα με το άλλο άτομο!! Όλο αυτό έχει ως συνέπεια να γίνεται ένα βαρετό και χωρίς προσωπικότητα όν. Στην αρχή το ανέχεσαι, αλλα μετα απο λίγο καταντάει κουραστικό..

Το αντίστοιχο θα μπορούσε να ήταν η "γλάστρα".

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, πρόβατο δεν είναι κάποιος που εκδηλωνει το ενδιαφέρον του και προσπαθεί να ικανοποιήσει τις επιθυμίες του/της συντρόφου του. Πρόβατο θεωρώ κάποιον που κάνει ότι του λένε, δεν αντιμιλάει, δεν μπορεί να εκφράσει την αποψη του, γιατί πολύ απλά δεν έχει δική του άποψη αλλα ταυτίζεται απόλυτα με το άλλο άτομο!! Όλο αυτό έχει ως συνέπεια να γίνεται ένα βαρετό και χωρίς προσωπικότητα όν. Στην αρχή το ανέχεσαι, αλλα μετα απο λίγο καταντάει κουραστικό..

Το αντίστοιχο θα μπορούσε να ήταν η "γλάστρα".

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον ορισμό, αλλά σε μία σχέση η θεωρία από την πράξη απέχει κάτι χιλιόμετρα.

Link to comment
Share on other sites

τα πιο ευάλωτα πλάσματα που γνώρισα όσον αφορά τα θέματα έρωτα και αγάπης είναι οι άντρες, οπόταν μην μπείτε στον κόπο να βάλετε σ' ένα στερεότυπο τρυπάκι την γυναικεία ευαισθησία.

 

Απόδειξη του πιο πάνω είναι ότι σπάνια (σόρρυ για τις γενικολογίες) συναντάς άνδρες οι οποίοι μπορούν να μείνουν ερωτικά ή σεξουαλικά ''μόνοι'' για περισσότερο από ένα μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Αγωνίζονται τόσο καιρό για ίσα δικαιώματα, έχει γίνει ολόκληρο θέμα η κακοποίηση γυναικών, κι εγώ που αηδιάζω και μόνο στην ιδέα της χρήσης βίας απέναντί τους, είχε τύχει να μου πει μια γνωστή "...το θέλουμε το ξύλο μας εμείς οι γυναίκες. Μας αρέσει ως ένα σημείο...." :blink:

Θα έλεγα καμιά χοντρή κουβέντα τώρα για τις γυναίκες.... :headb:

Δεν είναι με τίποτα ευχαριστημένες! Στην αρχή σου παρουσιάζουν ένα ωραίο προσωπείο (και πιό χαμηλά, με τη δήθεν χάρη του κουνήματος) και μετά μετατρέπονται σε κομπλεξικές. :headb: Ζητάνε συνεχώς μα ποτέ δε δίνουν. :headb: Αλλά όλες όμως λένε ότι δίνουν... :headb:

Η κοπέλα που λες leyball, προφανώς θα ξεζούμιζε επί πόσα χρόνια τον καψερό, στο τέλος θα τον βαρέθηκε και το πρώτο πράγμα που θα σκέφτηκε με την τεράστια νοημοσύνη της θα ήταν το "είσαι πολύ καλός για μένα πιά"... :headb:

Τί πιό ελεεινό από την υποκρισία, το ψέμα και την έλλειψη σεβασμού?!!! :headb:

 

ΥΓ: Και ξέρεις τί θα κάνουν τώρα? Θα φύγουν από τον Depp, θα έρθουν να μας κράξουν και θα ξαναγυρίσουν στον Depp! :headb:

 

Καλέ???? Τί απωθημένα είναι αυτά???? Τρόμαξε το μάτι μου!!!! :blink::blink::huh::huh:

Link to comment
Share on other sites

ειχε μια σχεση με μια κοπελα εδω και 3μιση χρονια. τωρα αυτη η κοπελα ειναι περιπου 18 ετων και πριν λιγες μερες του ειπε πως τελικα θελει να διαλησουν τη σχεση τους, γιατι περνουσε πολυ καλα μαζι του και την ειχε στα... οπα οπα!!!

 

Τα πρώτα λάθη τα αναφέρεις και εσύ ο ίδιος πρώτον ανωριμότητα λόγω έλλειψης εμπειριών σε θέματα τοποθέτησης προ τους άλλους και δεύτερο μη-αμφίδρομη σχέση με αποτέλεσμα το ένα μέρος να ένιωθε ότι ?πνίγονταν? και αδυνατούσε να αναπτύξει μέρη της προσωπικότητας του όπως τα ήθελε αυτό.

Ειδικά σε μια τέτοιος ηλικία που ακόμα ψάχνεσαι και δοκιμάζεις..

 

Το ότι την είχε ?στα όπα-όπα? μπορεί να ήταν μόνο εντύπωση δική του και δεν σημαίνει ότι νοιαζόταν πραγματικά.

Την ρώτησε ποτέ αν ήθελε κάτι τέτοιο?

Την ρώτησε ποτέ τι ήθελε πραγματικά από αυτόν και την σχέση τους?

υπάρχει μια πιθανότητα να το έκανε περισσότερο γιαυτον, να κάλυπτε έτσι μια δική του ανασφάλεια..

το βάρος εύθηνης όταν φτάσουν εκεί τα πράγματα πάντα είναι 50%-50% απλά το ένα 50% μπορεί να είναι περισσότερο φανερά τα λάθη του αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και στο άλλο..

 

και όπως λέει ένα ρητό «..αγάπη δεν είναι μόνο να κοιτάζει ο ένας τον άλλο, αλλά και να κοιτάζουν και οι δυο προς την ίδια κατεύθυνση..»

Link to comment
Share on other sites

τι να πω.. ολοι δικιο και ολοι αδικο. ολοι πρεπει να κανουμε συμβιβασμους και υποχωρησεις....

βασικα, μου εχει τυχει κι εμενα παρομοιο σκηνικο, χρονια πριν, αλλα δεν ειχε γινει και τιποτα συναισθηματικο, οπωτε το μονο που εκανα ηταν να πω Στο καλο και καλη συνεχεια... δε με ανοιαξε και πολυ, αφου δεν ειχε περασει και αρκετος χρονος ωστε να δεθω... συμφωνω φυσικα στο οτι υπαρχουν εξαιρεσεις, αλλα αντε να βρεις μια τετοια εξαιρεση. το ολο κακο στο θεμα, ειναι οτι συμφωνω και με ενα στοιχο της Στελας Κονιτοπουλου (δεν ακουω την εν λογο κυρια, απλα ετυχε να ακουσω αυτο και οντος, αξιζει αυτο που ειπε)

"αυτα που εχουμε, ποτε δε τα εκτιμαμε, τα θεωρουμε σιγουρα και τα παραπεταμε"

καλο θα ηταν λοιπον, να δειχνουμε το τι νιωθουμε και πως αισθανομαστε, να μιλαμε και να ανταλαζουμε αποψεις και θελω πανω σε αυτο το θεμα με το.... ταιρι

Link to comment
Share on other sites

με αφορμη κατι που ακουσα απο εναν στη σχολη μου σημερα....

ειχε μια σχεση με μια κοπελα εδω και 3μιση χρονια. τωρα αυτη η κοπελα ειναι περιπου 18 ετων και πριν λιγες μερες του ειπε πως τελικα θελει να διαλησουν τη σχεση τους, γιατι περνουσε πολυ καλα μαζι του και την ειχε στα... οπα οπα!!!

 

Θέλεις μία άποψη από την θεία του φόρουμ; Θες - δε θες ... να'την!

 

Στην ουσία δεν ήθελε να του πει αυτό που του είπε. Εννοούσε το ακόλουθο : "Παρ' ότι περνάω πολύ καλά μαζί σου αυτά τα 3,5 χρόνια δεν θέλω να συνεχίσουμε άλλο την σχέση μας. Θέλω να γνωρίσω και άλλους άνδρες. Περάσαμε πολύ καλά μαζί και μακάρι να μην βρισκόμασταν τόσο νωρίς, αλλά πιο αργά, για να έχω και εγώ τις εμπειρίες μου σαν γυναίκα, όπως τις χρειάζεσαι και εσύ σαν άνδρας. Αλλά όλα αυτά δεν στα λέω για ... να μην με πεις πουτάνα"

 

Σχετικά απλό ... δεν νομίζετε; Τώρα θα μου πείτε ... γιατί δεν μίλησε ... ! Δεν ξέρω. Ισως λόγω περιορισμένου λεξιλογίου. Ισως δεν τολμά ούτε η ίδια να κάνει σκέψεις τις ανάγκες της σαν άνθρωπος.

 

Δεν μπορούμε να πούμε πως οι γυναίκες είναι "έτσι" και οι άνδρες "γιουβέτσι". Ολοι -ΜΑ ΟΛΟΙ- μεγαλώνουμε και ωριμάζουμε σ υ ν ε χ ώ ς ! Αλλάζουμε απόψεις και θέσεις. Αλλάζουμε τα "θέλω" και τα "μπορώ" μας.

 

Οποια γυναίκα πει πως "την θέλουμε την σφαλιάρα μας" .. δυστυχώς είναι για λύπηση. Ενα ανώριμο πλάσμα που χρειάζεται μονίμως έναν προστάτη, έναν κηδεμόνα, έναν "μπαμπά" και πιστεύει πως το αντίτιμο είναι αυτό : "ο μπαμπάς βαράει όταν είμαι κακό παιδί". Υπάρχουν και τέτοιοι άνθρωποι. δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε για αυτό. Μόνο να τους συλλυπηθούμε.

 

:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία δεν ήθελε να του πει αυτό που του είπε. Εννοούσε το ακόλουθο : "Παρ' ότι περνάω πολύ καλά μαζί σου αυτά τα 3,5 χρόνια δεν θέλω να συνεχίσουμε άλλο την σχέση μας. Θέλω να γνωρίσω και άλλους άνδρες. Περάσαμε πολύ καλά μαζί και μακάρι να μην βρισκόμασταν τόσο νωρίς, αλλά πιο αργά, για να έχω και εγώ τις εμπειρίες μου σαν γυναίκα, όπως τις χρειάζεσαι και εσύ σαν άνδρας. Αλλά όλα αυτά δεν στα λέω για ... να μην με πεις πουτάνα"

:clapping::clapping:

Link to comment
Share on other sites

Οποια γυναίκα πει πως "την θέλουμε την σφαλιάρα μας" .. δυστυχώς είναι για λύπηση. Ενα ανώριμο πλάσμα που χρειάζεται μονίμως έναν προστάτη, έναν κηδεμόνα, έναν "μπαμπά" και πιστεύει πως το αντίτιμο είναι αυτό : "ο μπαμπάς βαράει όταν είμαι κακό παιδί". Υπάρχουν και τέτοιοι άνθρωποι. δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε για αυτό. Μόνο να τους συλλυπηθούμε.

:clapping::worthy::clapping:

Link to comment
Share on other sites

Λίθε συμφωνώ!!! Και στην τελική 18 χρονών είναι η κοπέλα..! Μπορεί να μην έχει ακόμη το θάρρος να μιλήσει ειλικρινά και χωρίς δικαιολογίες.. Δεν έχει ψηθεί ακόμη στη ζωή..

 

ΑΛΛΑ μην βάζετε όλες τις γυναικες στο ίδιο καζάνι!!!!!!!!!!

Γιατί εσείς οι άντρες είστε καλύτεροι δηλαδή; Οκ είστε πιο ευαίσθητοι κλπ κλπ από τις γυναίκες.. Αλλά υπάρχουν άπειροι οι οποίοι γουστάρουν να κάνουν το κέφι τους παρουσιάζοντας σου ένα υπέροχο και αθώο προσωπειο, και όταν πάρουν αυτό που θέλουν να την κάνουν ελαφρά...!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...