Jump to content

τι σκευτεται ενα κοριτσι 18 ετων;


 Share

Recommended Posts

Καλέ???? Τί απωθημένα είναι αυτά???? Τρόμαξε το μάτι μου!!!! :blink::blink::huh::huh:

:063laugh: ...απλά πρέπει να τα λέμε μερικές φορές για...."να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι"!!! :063laugh:

Στην ουσία δεν ήθελε να του πει αυτό που του είπε. Εννοούσε το ακόλουθο : "Παρ' ότι περνάω πολύ καλά μαζί σου αυτά τα 3,5 χρόνια δεν θέλω να συνεχίσουμε άλλο την σχέση μας. Θέλω να γνωρίσω και άλλους άνδρες. Περάσαμε πολύ καλά μαζί και μακάρι να μην βρισκόμασταν τόσο νωρίς, αλλά πιο αργά, για να έχω και εγώ τις εμπειρίες μου σαν γυναίκα, όπως τις χρειάζεσαι και εσύ σαν άνδρας. Αλλά όλα αυτά δεν στα λέω για ... να μην με πεις πουτάνα"

έπεσες 100% μέσα! :clapping:

Οποια γυναίκα πει πως "την θέλουμε την σφαλιάρα μας" .. δυστυχώς είναι για λύπηση. Ενα ανώριμο πλάσμα που χρειάζεται μονίμως έναν προστάτη, έναν κηδεμόνα, έναν "μπαμπά" και πιστεύει πως το αντίτιμο είναι αυτό : "ο μπαμπάς βαράει όταν είμαι κακό παιδί". Υπάρχουν και τέτοιοι άνθρωποι. δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε για αυτό. Μόνο να τους συλλυπηθούμε.

Εκτός κι αν πρόκειται για βίτσιο... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ε, καλά, ευαισθησίες και περι αυτού, υπάρχουν και καθίκια άντρες... όπως και πραγματικά ευαίσθητες γυναίκες... Τώρα τι θέλουν..

 

Να μιλήσω....

 

χμχμ

 

Να μην μιλήσω...

 

χμχμ

 

Αστο καλύτερα, θα μου φωνάζει πάλι το Νεφελίδιο :blink:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τις προλαλλήσαντες (και θα πείτε "όχι, που δεν θα συμφωνούσες..." :018bleh: )

Τα 18 τα π'ερασα ανεπιστρτεπτί εδώ και κάτι λίγα χρόνια. αλλά από όσα θυμάμαι απο εκείνη την κατα άλλους χαρούμενη περίοδο (για μένα ήταν χάλια) είναι η ανασφάλεια και η αναποφασιστικότητα.

δεν μπορείς να λές "όλες οι γυναίκες είναι έτσι : Δεν ξέρουν τι θέλουν, παίρνουν και δεν δίνουν..κλπ"

οι γενικότητες δεν λύνουν τίποτα....

 

Το θέμα (κατ'εμέ) είναι να μην παίζεις με τα συναισθήματα του άλλου.... γιατί στο μέλλον καποιος θα παίξει με τα δικά σου συναισθήματα....

 

(Johnny, θα γυρίσουμε στον Depp όπως και εσείς θα γυρίσετε στην Belluci... :018bleh: )

Link to comment
Share on other sites

...πολλές φορές αναφερθήκαμε στήν "ελευθερία" τού ανθρώπινου όντος αντιπαραθέτοντάς την μέ τό "πεπρωμένο" του.

Όπου τελικά καί νά τείνει η άποψή μας, ένα πράγμα δέν αμφισβητείται. Η εσωτερική δύναμη - εκούσια/ακούσια - πού ωθεί τό κάθε ανθρώπινο όν, σέ μία σειρά από επιλλογές!

 

Ίσως νά είναι δύσπεπτο - γιά τήν συναισθηματική μας συνείδηση - αλλά η οποιαδήποτε επαφή μας ή επικοινωνία, μέ οποιοδήποτε όν τού Κόσμου αυτού διέπεται από εσωτερικές δυνάμεις πού παρακινούν - από τήν πρώτη στιγμή - σέ ενέργειες πού προαλείφουν εξελίξεις συνήθως απρόοπτες γιά τήν "κοινή" λογική.

 

Ο χρόνος τού παρόντος, είναι ο χρόνος τής πληρότητας. Άς τόν απολαύσουμε λοιπόν χωρίς ...κτητικότητα, γιατί ο χρόνος τού μέλλοντος είναι ο χρόνος τής άγνοιας!

 

ΥΓ: ...άς μήν δίνουμε ιδιαίτερη σημασία στά λόγια πού θά ειπωθούν. Ούτως ή άλλως είναι ...φτωχά.

Η κατανόησή μας καί η συμπάθεια - συγγνώμη - είναι αυτό πού θά απελευθερώσει τά δύο μέρη καί θά επιτρέψει τήν συνέχεια τού δημιουργικού τους ταξιδιού, έστω καί σέ διαφορετικές κατευθύνσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία δεν ήθελε να του πει αυτό που του είπε. Εννοούσε το ακόλουθο : "Παρ' ότι περνάω πολύ καλά μαζί σου αυτά τα 3,5 χρόνια δεν θέλω να συνεχίσουμε άλλο την σχέση μας. Θέλω να γνωρίσω και άλλους άνδρες. Περάσαμε πολύ καλά μαζί και μακάρι να μην βρισκόμασταν τόσο νωρίς, αλλά πιο αργά, για να έχω και εγώ τις εμπειρίες μου σαν γυναίκα, όπως τις χρειάζεσαι και εσύ σαν άνδρας. Αλλά όλα αυτά δεν στα λέω για ... να μην με πεις πουτάνα"

 

Αυτό είναι μια άποψη και είναι από τα πρώτα που πέρασαν και εμένα από το μυαλό μου αλλά δεν είναι πάντα τόσο σίγουρο..

Παίζει ρόλο η μοναδικότητα της κάθε σχέσης καθώς και η ωριμότητα των μελών της.

Και η ωριμότητα δεν καθορίζετε πάντα από την ηλικία αλλά από τον χαρακτήρα και από την φύση των εμπειριών που έχεις λάβει..

Είναι γνωστό ότι υπάρχουν σχέσεις από πολύ νεαρή ηλικία και έφτασαν μέχρι τον γάμο και αυτό δεν είναι κάτι που μπορεί να γίνει τυχαία.

Δεν αποκλείω τίποτα και στην συγκεκριμένη περίπτωση πολύ πιθανό να συμβαίνει κάτι από αυτά που αναφέραμε η και κάτι άλλο που μπορεί να μας διαφεύγει τελείως..

 

Τώρα όσον αφορά την σφαλιάρα ας μην μιλήσω καλύτερα..

Πάντως σε τελική χάνει και αυτός που την ρίχνει αν και κατά 99% αυτός που την τρώει μάλλον το ζητάει ο οργανισμός του..

Link to comment
Share on other sites

έπεσες 100% μέσα! :clapping:

 

...

 

Εκτός κι αν πρόκειται για βίτσιο... :whistling:

 

 

Που ήσουν παλιοκούταβο;

 

:018bleh:

 

Λοιπόν παίδες : Ο Σείριος μοι τάπωσε διά μίαν εις έτη φοράν, οπότε και του βγάζω την κορδέλλα που πιάνω το μαλλί (δεν φοράω καπέλο και το μόνο που έχω στο κεφάλι για να βγάλω είναι η κορδέλα ... τι να κάνω :019blush: )

 

Σωστός και ο Θαλάσσιος Ιέραξ. Αυτός που την ρίχνει ... χάνει! Αυτός που την τρώει τα θέλει ο απαυτός του.

 

Ετσι λοιπόν παιδάκια μου, όταν βλέπετε τέτοιες επιθυμίες ... ! Αι αθλοπαιδίαι αύται οδηγούσιν εις δυσκόλους ατραπούς.

 

Ελ. μετάφραση στην δημοτική : Κάντε την!

 

:smilewink:

Link to comment
Share on other sites

johnny, θεωρώ οτι είσαι λιγάκι υπερβολικός...

Αλίμονο αν ήταν όλες οι γυναίκες έτσι όπως τις περιγράφεις!

 

Πάντως γα την τύπισσα, να μερικά πράγματα που μπορώ να σκεφτώ:

1. Αυτό που είπώθηκε ήδη, οτι δλδ βαρέθηκε και βρήκε αυτή τη χαζή δικαιολογία

2. Οτι δεν ξέρει τι θέλει και είπε αυτό που ένιωθε!

(ποιος/α ξέρει τι θέλει στα 18, μετα απο μία μόνο σχέση? 3,5 χρόνια ήταν αυτά! μη μου πείτε οτι οι σχέσεις του δημοτικού μετράνε!)

3. Οτι αυτή σταμάτησε να είναι ερωτευμένη μαζί του, αυτός το κατάλαβε, προσπαθούσε να της κάνει όλα τα χατήρια και να την έχει στα όπα όπα για να μη τον χωρίσει, με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να αρχίσει να γίνεται ενοχλητικός... οπότε και πάλι η κοπέλα είπε την αλήθεια με τρόπο ούτως ώστε να πληγώσει όσο το δυνατόν λιγότερο τον άλλο..

 

Φαντάζομαι υπάρχουν κι άλλες πιθανές εξηγήσεις. Το να δώσει κάποια κοπέλα αυτή την αιτιολογία χωρισμού δε σημαίνει απαραίτητα οτι είναι μαζόχα και της αρέσει να τρώει ξύλο..(υπάρχουν και τέτοιες βέβαια..).

Αλλα σε ποιον αρέσει να έχει ένα πρόβατο δίπλα του που απλά να χαμογελά και να συμφωνεί?

Εγώ το μόνο που φαντάζομαι είναι ότι το I.Q της συγκεκριμένης κοπέλας είναι απελπιστικά χαμηλό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εφόσον δεν λειτουργεί ούτε ο ένας τρόπος ούτε ο άλλος, δεν σκεφτόμαστε ότι ίσως να χρειάζεται εναλλαγές;

 

Στην πλάκα, θα πω "Οι γυναίκες είναι κότες".

Στα «σοβαρά», θα πω ότι εφόσον τίποτε δεν είναι σταθερό και ακίνητο, γιατί θεωρούμε αυτονόητο οτι οι συμπεριφορές μας, τα θέλω μας, οι αισθήσεις μας, τα συναισθήματά μας και η οπτική μας πρέπει να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εφόσον δεν λειτουργεί ούτε ο ένας τρόπος ούτε ο άλλος, δεν σκεφτόμαστε ότι ίσως να χρειάζεται εναλλαγές;

 

Στην πλάκα, θα πω "Οι γυναίκες είναι κότες".

Στα «σοβαρά», θα πω ότι εφόσον τίποτε δεν είναι σταθερό και ακίνητο, γιατί θεωρούμε αυτονόητο οτι οι συμπεριφορές μας, τα θέλω μας, οι αισθήσεις μας, τα συναισθήματά μας και η οπτική μας πρέπει να είναι;

 

I rest my case (μίλησε τελικά άλλος για μένα)

Link to comment
Share on other sites

με αφορμη κατι που ακουσα απο εναν στη σχολη μου σημερα....

ειχε μια σχεση με μια κοπελα εδω και 3μιση χρονια. τωρα αυτη η κοπελα ειναι περιπου 18 ετων και πριν λιγες μερες του ειπε πως τελικα θελει να διαλησουν τη σχεση τους, γιατι περνουσε πολυ καλα μαζι του και την ειχε στα... οπα οπα!!!

θελω να ρωτησω, ιδιαιτερα τα κοριτσια και τις γυναικες του forum αυτου, αν υπαρχει περιπτωση να υσχηει κατι τετοιο, ποιες κατα τη γνωμη σας μπορει να ηταν οι κυριοι λογοι της διαλυσης αυτης (τα παιδια δε τα ξερω, απλα θελω να προσανατολιστο περιπου στο.... τι ζητατε επιτελους :015annoyed: )

 

αν και δε μπορω να δωσω πληροφωριες σχετικα με τα συγγεκριμενα ατομα, γιατι οπως ειπα ξανα, δε τα γνωριζω στο ελαχιστο, την κοπελα δε, ουτε φατσικα, απλα να μαθω αν πραγματικα αυτο μπορει να γινει λογος για μια τετοια κατασταση...

 

μου περναν φυσικα κι εμενα σεναρια απο το μυαλο, αλλα θελω να ακουσω κι αλλα

 

 

 

εχει συμβει αυτο πολλες φορες!!! οταν δεν τις βριζεις μερικες η οταν υποχωρεις σε χωριζουν

ΚΟΡΙΤΣΙΑ αυτο λεγεται μαζιχισμος :018bleh: :blblbl: :blblbl: :blblbl: :018bleh::)

Link to comment
Share on other sites

Ηράκλειτε έχεις ένα δίκιο! Το βεβαιώνω και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...