Jump to content

ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΤΕ!!


Νεφέλη
 Share

Recommended Posts

Guest Oannes

Eυχαριστώ πολύ για το welcomeani.gif

 

Mία απορία μόνο: O παλαιός μου λογαριασμός γιατί δεν ίσχυε και χρειάστηκε να επανεγγραφώ;

 

Kαλή συνέχεια και αν μου επιτρέπετε μιά ευχή, επί τη ευκαιρία που σας ξαναβρήκα, με μια Σκοτσέζικη Προσευχή του 17ου αιώνα από τον συγγραφέα Σκοτ Πεκ:

 

Από τα δαιμονικά των συναισθημάτων μας που δεν έχουμε κατανοήσει και της παρεξηγημένης επιθετικότητάς μας,

 

Από τα στοιχειά των ξεπερασμένων ιδεών μας, στις οποίες μένουμε προσκολλημένοι, και των ψευδαισθήσεων της σοφίας και της ικανότητάς μας,

 

Από τα μακρυπόδαρα τέρατα της άγνοιας, της εγωπάθειας και των προκαταλήψεών μας,

 

Κι από όλα τα πράγματα, που δεν γνωρίζουμε καν αρκετά γι αυτά ώστε να τα φοβόμαστε, και που υπάρχουν στην μυστηριώδη νύχτα πέρα από την περιορισμένη όρασή μας,

 

Είθε ο καλός Θεός να μας φυλά - να φυλά εσάς, εμένα, και ολόκληρη την ανθρωπότητα που βρίσκεται στο στάδιο του νηπίου και που τόσο αγωνίζεται κι αγωνιά.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για το καλοσωρισμα.Αν και η ηλικια μου ειναι στα 35 ειμαι πολυ φρεσκος στα θεματα διαδυκτιου μιας και αλλες ασχολιες στο παρελθον δεν το ειχαν επιτρεψει.Αμεσως ομως ψαχτηκα για σελιδες που πραγματευονται τετοια θεματα.Πιστευω ομως πως ειναι η πιο αξιολογη με μελη που ξερουν τι τους γινεται.Γι'αυτο αποφασισα και να εγγραφω και να επικοινωνησω.Θα τα λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Mία απορία μόνο: O παλαιός μου λογαριασμός γιατί δεν ίσχυε και χρειάστηκε να επανεγγραφώ;

Χμμ... πότε είχες εγγραφτεί την πρώτη φορά; Μήπως ήταν προτού μετακομίσουμε; Εάν ναι, τότε είναι λογικό: όλοι χριάστηκε να ξανακάνουμε εγγραφή μετά την μετακόμιση :wacko:

 

 

elrod,

ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και αναμένουμε την συμμετοχή σου στις συζητήσεις μας :clapping:

Ότι πρόβλημα ίσως έχεις με τα τεχνικά του φόρουμ, μπορείς ν' απευθύνεσαι στον admin μας για να σε βοηθήσει :smilewink:

 

 

Samantha και k_chris :welcome:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετίσματα σε όλους! Έλληνας της διασποράς είμαι, και σας έρχομαι από τον Καναδά. Εδώ γεννήθηκα και για αυτό σας ζητώ συγνώμη επειδή τα Ελληνικά μου δεν είναι τέλεια, και η ορθογραφία μου μερικές φορές είναι χάλια, αλλά πάντα προσπαθώ να τα βελτιώνω τα Ελληνικά μου. Και σας ζητώ αν δείτε ότι κάνω λάθη να μου το λέτε για να μάθω, μόνο έτσι θα καλυτερέψω τα Ελληνικά μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Elias71!  :welcome:

9552[/snapback]

Ευχαριστώ φίλε. Αλλά πρέπει να σε ρωτήσω... δεν κοντεύει 3:30 το πρωί εκεί στην Ελλάδα; Τι κάνεις στο κομπιούτερ σου τέτοια ώρα, δεν νιστάζεις; :sleep:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Γειά! Είμαι η Saginie και μόλις ήρθα εδώ... :019blush:

Το site σας μαρεσει πολύ!!!!! :isaycool:

 

αυτά!

Link to comment
Share on other sites

παιδες γεια σας

 

πραγματικα χαιρομαι για την υπάρξη ενος τέτοιου χώρου στο δίκτυο

καλως σας βρήκα και ευχομαι να γραφουμε σελίδες με Μπούρδες, Σοφίες και (αμπελο)φιλοσοφικά συμπεράσματα!!

 

 

:unsure: :blblbl: :cheerful: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα... :hello:

Είμαι ο Nirnaeth... :019blush:

Έχω μείνει άφωνος από το site σας... :shocked:

Είναι πραγματικά υπέροχο... :groupwave:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας Viole και Nirnaeth! Κάπου σε ξέρω εσένα Nirnaeth...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες Nirnaeth κι ευχαριστούμε για να καλά σου λόγια :cheerful:

 

Καλώς μας ήρθατε επίσης τρυφωνα και Archaefructus sinensis :welcome:

 

Vi0Le, πολλές μπούρδες αλλά και πολλές σοφίες! Ωραίο πράμα και τα δύο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...