Jump to content

Εσείς τι είσασταν σε προηγούμενη ζωή?


Recommended Posts

 

Τι εκτελεστής θυσιών?!?! Ούτε κατσαρίδα δε μου πάει η καρδιά να σκοτώσω!!! :001almostcry:

 

 

Πρόβλεψη:

Ανεξάρτητα το πώς νοιώθεις, ήσουν ΓΥΝΑΙΚΑ στην τελευταία σου ενσάρκωση.

Δυτική Ρωσία. Αυτή είναι η περιοχή όπου είχες γεννηθεί, κατά προσέγγιση το έτος 1400.

Το επάγγελμά σου ήταν: τεχνίτης, μηχανικός.

 

Το σύντομο ψυχολογικό σου προφίλ, σε αυτή τη ζωή:

Αναζητητής της αλήθειας και της σοφίας. Μπορεί να έχεις δει στις μελλοντικές ζωές σου. Οι άλλοι σε αντιλαμβάνονται σαν έναν ιδεαλιστή που φωτίζει το μονοπάτι του μέλλοντος.

 

Το μάθημα το οποίο μεταφέρθηκε στην τωρινή σου ζωή, από την προηγούμενη:

Εσύ θα εκπληρώσεις το μάθημά σου βοηθώντας ηλικιωμένους ανθρώπους και παιδιά. Ήρθες σε αυτή τη ζωή για να μάθεις να φροντίζεις τους αδύναμους και να βοηθάς αυτούς που χρειάζονται βοήθεια.

Τώρα, θυμάσαι;

 

Στο astrology.com μου βγήκε και πάλι οτι ήμουν τεχνίτης και οτι μάλιστα είχα αφιερώσει την ζωή μου στην δουλειά και στα οφέλη αυτής, που δεν ήρθαν ποτέ... Γι' αυτό και σε αυτή την ζωή έχω μεγάλη δυσκολία να καταπιαστώ με κατι συγκεκριμένο και μια αδικαιολόγητη φοβία να δουλέψω! Είχα απαξιώσει την ανθρώπινη επαφή ενω τώρα αποτελεί το κύριο ενδιαφέρων μου. Το αστείο της υπόθεσης είναι οτι πραγματι εχω αυτήν την αδικαιολόγητη φοβία να δουλέψω και όταν ψάχνω να βρώ, πάντα πάει κατι στραβά. Απο την άλλη, όταν ασχολουμαι με κατι που το κατέχω, το κάνω με πάθος και επιμονή. Πιθανολογώ πως με καθε ενσάρκωση γινόμαστε καλήτεροι. Μπορεί τώρα να μην αγγίζεις κατσαρίδα γιατί κάποτε σκότωνες ανθρώπους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Πρόβλεψη:

--------------------------------------------------------------------------------

Το μάθημα το οποίο μεταφέρθηκε στην τωρινή σου ζωή, από την προηγούμενη:

Το μάθημά σου -- να μάθεις την περίσκεψη και τη λογική αιτία και μετά να διδάξεις τους άλλους τι να κάνουν. Η ζωή σου θα γίνει πιο ευτυχισμένη, όταν θα βοηθάς αυτούς που έχουν έλλειψη λογικής.

--------------------------------------------------------------------------------

 

Αυτό το τελευταίο όμως το βρίσκεις εξίσου άσχετο;

 

Μπα medussa δεν μου λέει και τίποτα ιδιαίτερο..

Άλλωστε όπως προανέφερα το σύνολο μετράει..

 

Μάλλον είναι μόνο για διασκέδαση όπως ανέφερε και ο johnny..

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλεψη:

--------------------------------------------------------------------------------

Το μάθημα το οποίο μεταφέρθηκε στην τωρινή σου ζωή, από την προηγούμενη:

Το μάθημά σου -- να μάθεις την περίσκεψη και τη λογική αιτία και μετά να διδάξεις τους άλλους τι να κάνουν. Η ζωή σου θα γίνει πιο ευτυχισμένη, όταν θα βοηθάς αυτούς που έχουν έλλειψη λογικής.

--------------------------------------------------------------------------------

 

Αυτό το τελευταίο όμως το βρίσκεις εξίσου άσχετο;

 

Μπα medussa δεν μου λέει και τίποτα ιδιαίτερο..

Άλλωστε όπως προανέφερα το σύνολο μετράει..

 

Μάλλον είναι μόνο για διασκέδαση όπως ανέφερε και ο johnny..

Συμφωνώ!Αποκλείεται να ήμουν γθναίκα στην προηγ. ζωή μου. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ!Αποκλείεται να ήμουν γθναίκα στην προηγ. ζωή μου. :unsure:

Wizard, χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, το πιθανότερο είναι να ήσουν γυναίκα στην προηγούμενη ζωή σου... Από ενσάρκωση σε ενσάρκωση παίρνεις και τα δύο φύλα, ώστε να πάρεις και από τα δύο τα μαθήματα που πρέπει να πάρεις... :)

Οι ισορροπίες τηρούνται σε όλα τα θέματα! :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Ας λήξει ο κύκλος λοιπόν..

 

 

Εμα αυτο λεω και εγω!Ας λήξει επιτέλους αυτός ο κύκλος...

Αλλα εδω έρχεται το δίλλημα, θα σταματησεις τις μετανσαρκώσεις σου ή θα επιστρέψεις γιατι αγαπάς τους ανθρώπους και θέλεις να τους βοηθησεις δείχνοντας κάποιον δρόμο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα με την πρώτη μου δημοσίευση.

 

Σχετικά με το θέμα,

στην πρώτη συνεδρία (2005) που έκανα για διάφορους λόγους μου εμφανίστηκαν διάφορες αναμνήσεις από το παρελθόν.

 

Αρχικά ως αρχηγός φρουράς σε ένα κάστρο όπου κατέληξε να παντρευτώ την πριγκίπισσα (που την ψυχή της την έχει η τωρινή μου γυναίκα) χρονική περίοδος περίπου το 1438 μ.χ.

 

Στην συνέχεια, μιας και πέθανα από υπεροψία και σιγουριά ότι είμαι δυνατός, η ψυχή μου μεταφέρθηκε σε σώμα ζώου, και πιο συγκεκριμένα σε έναν Jaguar ή αλλιώς όπως ξέρουμε Μαύρο Πάνθηρα (ως τιμωρία βάση της Βίβλου των Νεκρών εάν θυμάμαι σωστά).

 

Μετά η ψυχή μου έμεινε στο κενό για αρκετά... χρόνια, και στην συνέχεια ήρθα σε αυτή την ζωή / εποχή.

 

Στην προχθεσινή συνεδρία, που και αυτή έγινε για άλλους λόγους και όχι αναζήτηση προηγούμενης ζωής, μας εμφανίστηκε ότι ήμουν μια προσωπικότητα πολύ ισχυρή από την πλευρά γνώσεων και δυνατοτήτων του φωτός, της φύσης, της ζωής και του θανάτου, του λευκού και του μαύρου, της οποίας η χρονική περίοδος είναι άγνωστη προς το παρόν.

 

Περισσότερες πληροφορίες σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Ας λήξει ο κύκλος λοιπόν..

 

 

Εμα αυτο λεω και εγω!Ας λήξει επιτέλους αυτός ο κύκλος...

Αλλα εδω έρχεται το δίλλημα, θα σταματησεις τις μετανσαρκώσεις σου ή θα επιστρέψεις γιατι αγαπάς τους ανθρώπους και θέλεις να τους βοηθησεις δείχνοντας κάποιον δρόμο?

 

 

και απανταω μονη μου στον εαυτο μου λεγοντας πως οταν ερθει εκεινη η ωρα θα εισαι ετοιμο να απαντησεις στις ερωτησεις....

 

Αγαπητε πανθηρα πολύ ομορφα αυτα που μας λες..περιμενω και αλλα :)

 

Υ.Γ. γνωριζει κανεις κάποιον που να κανει αναδρομες εδω θεσ/νικη?

Link to comment
Share on other sites

Η αγαπημένη μου εποχή ειναι ο Μεσσαιωνας (γιατι θα ηθελα να ημουν μάγισσα :angel: :angel: :angel: :blblbl: :blblbl: :blblbl: )

Ξεχνάς μου φαίνεται την ιερά εξέταση και την φουφού.... (στην πυρά στην πυρά!!!)

Καλύτερη εποχή από αυτήν που ζούμε τώρα σ αυτό το μέρος του πλανήτη δεν υπήρξε ποτέ

ΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΑΥΤΑ ΣΑΣ ΜΑΘΑΝΕ ΝΑ ΛΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Σορυ κιολας δε φταις εσυ...

 

Ειλικρινά πιστεύεις πως υπήρξε κάποια καλύτερη εποχή από την σημερινή ; αν ναι ποια ;

Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμάμαι όταν ακόμα ζούσαμε στις σπηλιές και περπατούσαμε στα τέσσερα. Θυμάμαι σαν έφηβος τότε ότι μου άρεσαν τα ακροβατικά και είχα τη ενοχλητική για τους άλλους τάση να θέλω να περπατώ στα δύο. Ένα συγκεκριμένο επεισόδιο ήταν όταν μια μέρα περπατούσα στα δύο ήρθε ο πατέρας μου απο πίσω και μου έριξε μια σφαλιάρα και έπεσα στο έδαφος, λέγοντας μου "Παλιόπαιδο πότε θα αφήσεις τα καραγκιοζιλίκια και να κάνεις κάτι "σοβαρό" με τη ζωή σου;" (Εδώ εννοούσε να μάθω να κυνηγώ) "Μα πατέρα ο κόσμος είναι πιο όμορφος απο εδώ πάνω" "Σκάσε!" και μου δίνει ακόμα μια σφαλιάρα. Έφαγα πολλές σφαλιάρες τότε, ειδικά όταν λέρωνα τους τοίχους της σπηλιάς μας με διάφορες ζωγραφιές.

 

Α! Και το καλύτερο όταν ανακάλυψα την φωτιά (ναι εγώ είμουν :D ) με αποκλήρωσε ο πατέρας μου και με έδιωξε απ'το σπίτι λέγοντας μου πώς είχα συμμαχίες με διαβολικά όντα. Μετά απο λίγες μέρες πέθανα απ'την πείνα γιατί ποτέ δεν έμαθα να κυνηγώ :crying: Τι μου τα θυμήσατε τώρα; :crying:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εγω ειχα γεννηθει το 1525 στη σημερινη σκοτια και στο μεγαλυτερο ποσοστο της ζωης μου ασχοληθηκα με τη μαυρη μαγια ετσι μου ειπε καποια που λεει τη μουτζα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, όλοι πιστεύουμε κάτι ιδιαίτερα μεγαλόπρεπο για προηγούμενη-ες ζωή-ες!!!!!!

χαχαχαχχαχα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, όλοι πιστεύουμε κάτι ιδιαίτερα μεγαλόπρεπο για προηγούμενη-ες ζωή-ες!!!!!!

χαχαχαχχαχα!!!!!!!!!

Βασικα νομιζω οτι κανενας δεν ειπε απο μονος του τι ητανε στην πρηγουμενη ζωη του αλλα καποιος αλλος το "βρηκε-μαντεψε" η οπως αλλιως μπορει να υποθει. Παντος γενικα ολες αυτοι οι μεθοδοι πιστευω οτι δεν ειναι και τοσο αξιοπιστοι και αυτοι που το κανουν πονταρουν λιγο και στο τι θελουν να ακουσουν πχ εμενα δεν θα μου αρεσε να ημουν ρακοσυλεκτης στον μεσαιωνα η δουλος στην αιγυπτο

Παντος η απορια μου για το τι καθοριζει τον χρονο μεταξυ τον μετενσαρκωσεων παραμενει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...