Jump to content

δυο περιεργα περιστατικα


Recommended Posts

Γεια σας παιδια! ειμαι νεος στο Forum...

 

Λοιπον μου εχουν συμβει δυο πολυ περιεγα περιστατικα και θα ηθελα την γνωμη σας.

Πριν ξεκινησω την περιγραφη θα πω οτι ειμαι εντελος τυχαια εδω!!! εψαχνα κατι ασχετο στο

Google για "αυτοσυγκεντρωση" και............ :015annoyed::(:unsure:

 

Γενικα σαν ατομο ειμαι πιο πολυ της λογικης εξηγησης (αν θελετε επιστημονικης) τον πραγματων

και λιγοτερο οποιαςδηποτε αλλης, ομως τα περιστατικα που θα περιγραφω, δεν μου αφηνουν αλλη επιλογη απο το να ακουσω και μια αλλη αποψη που ισως να μην εχει σχεση με την γνωστη μας φυσικη/χημεια/μαθηματικα αλλα να πλεει σε ωκεανους αλλους απο αυτους που εχει εξερευνησει ο ανθρωπος.

 

1ο περιστατικο.

 

Πριν πολλα χρονια πανω απο 6 εγω και ενα αλλο ατομο πηγαμε για επισκεψη σε εναν κοινο μας φιλο.

Κτυπησαμε το κουδουνι στην εισοδο της πολυκστοικιας και ανεβηκαμε με το ασανσερ στον οροφο μου μενει.

(ως εδω ολλα καλα...)

Μολις φτασαμε στην πορτα την χτυπησαμε με το χερι, περιμεναμε 5-10 δευτερολεπτα και μετα ξανακτυπησαμε, απο μεσα ακουγοταν ραδιοφωνο να παιζει χαμηλα, το επαναλαβαμε αλλες 2-3 φορες και εφοσον ειδα οτι δεν μας ακουει "κανω" να πω στον φιλο μου να χτυπησουμε το κουδουνι, με το που λεω αυτο βλεπω το λαμπακι του κουδουνιου να σβηνει και να ξανα αναβει σαν καποιος να το πατησε και κατα 80% ειμαι συγουρος οτι ακουσα το κουδουνι να κτυπαει μεσα 2 φορες!!! αμεσως λεω στον φιλο μου:

 

ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΑΥΤΟ?

μου λεει...

ΠΟΙΟ?

του λεω...

ΑΣΕ ΤΙΠΟΤΑ...

 

τελικος κουδουνι δεν πατησαμε γιατι μεσα σε λιγα δευτερολεπτα μας ανοιξαν την πορτα.

 

* Το κουδουνι ειναι απο αυτα που οταν πατας το κουμπι σβηνει το φωτακι.

 

 

 

 

 

2ο Περιστατικο

 

Σιγουρα πανω απο χρονο μετα το 1ο περιστατικο συνεβει το παρακατω...

ημουν με το αυτοκινητο μου και πηγενα με ενα φιλο μου πρως Κηφισια να τσεκαρουμε ενα προβλημα που

παρουσιαζε το αμαξι οταν ετρεχε πανω απο 100...σε καποιο σημειο της εθνικης Οδου μετα την εξοδο της Renault για οσους ξερουν υπαρχει και αλλη εξοδος, λοιπον ανεβηκα απο εκει προκειμενου να γυρισουμε στο αντιθετο ρεμα της εθνικης και να παμε πρως τα κατω. Πριν γυρισουμε μου την σβουριξε να κανουμε μια σταση στην ακρη του δρομου να κανουμε κανενα τσιγαρο. Το μερος ηταν ερημικο και πισω μας ηταν ενα εργοστασιο...σβηνω κινητηρα και ειμαι ετοιμος να αναψω τσιγαρο ενω ο φιλος μου κατι μου ελεγε, ξαφνικα νιωθω κατι σαν ζαλαδα χωρις να χασω αισθησεις και τετοια... και ειχα την εντυπωση οτι το αμαξι μετακινηθηκε αλαφρος πρως τα πισω αυτη το αισθημα ηταν σχεδον 1 δευτερολεπτο...και ενω ο φιλος μου συνεχιζε να μιλαω τον διακοπτω και του λεω:

 

ΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΤΩΡΑ?

σταματαει ο φιλος μου αυτο που ελεγε και ειπε:

MMMM...ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΗΚΑΜΕ ΠΡΩΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΕΛΑΦΡΟΣ

του απαντησα...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!!!!!!!!!!

 

το χειροφρενο ηταν δεμενο...και δεν υπηρχε περιπτωση το αμαξι να κινηθηκε λογω χειροφρενου διοτι βγηκα εξω και εσπρωξα το αμαξι για να δω μηπος δεν πιανει το χειροφρενο

 

Χεστηκαμε πανω μας και βαλαμε μπρος και φηγαμε σφαιρα! απο το σημειο!!!!!

 

Η μονη λογικη εξηγηση που μπορω να δωσω για το δευτερο περιστατικο ειναι οτι ισως μυρισαμε τιποτα αναθυμιασεις λαδιων απο τον κινητηρα και ζαληστικαμε στιγμιαια...ομως το βλεπω λιγο απηθανο διοτι συγουρα

θα επρεπε να ειχε ξανασυμβει...

 

παρακαλω την αποψη σας... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Καταρχήν φίλε Nwish, να σου πως καλός ήρθες στην παρέα μας...

 

 

από κει και πέρα, διαβάζοντας τις ιστορίες σου, θα ήθελα να σε ρωτήσω μήπως δεν υπερβάλεις λίγο αναφορικά με την έκταση που τις προσδίδεις?

 

Σε ρωτώ όχι για να σε πορσβάλω ή να σε αμφισβητήσω αλλά διαβάζοντάς τες ίσως να μην επάγονται στη σφαίρα του "ανεξήγητου".

 

Απλά μία ταπεινή άποψη/απορρία εξέφρασα.

 

Με σεβασμό...

Link to comment
Share on other sites

nnnnn δεν με προσβαλεις καθολου! και χαιρομαι που εξεφρασες την απορια σου!

 

Λοιπον...γενικα θελω να πιστευω οτι εχω σωας τας φρενας! :)

παρεσθησεις, σκιες, αισθημα οτι με παρακολουθουν, φοβιες, ψυχωσεις δεν ειχα ποτε.

LSD, χασις...κλπ ναρκωτικα δεν περνω!

Ειμαι φοιτητης πληροφορικης (τεχνικος Η/Υ) Η αγαπη μου ειναι οι Υπολογιστες, αυτοκινητα, ηλεκτρονικες κατασκευες εχω γνωσεις αρκετες πανω σε μηχανολογια ασχετα αν δεν εχω σπουδασει, οπως καταλαβενεις ειμαι ατομο την τεχνολογιας! θελω ολλα

να τα λυνω με λογικη!!! αν και με εντυπωσιαζει το "υπερφυσικο" και αυτο ειναι ενας λογος που ειμαι εδω, ΔΕΝ το συνηθηζω να πλαθω ιστοριες για να την "βρισκω".

 

Στην πρωτη περιπτωση ειμαι 99% οτι ειδα το φωτακι στο κουδουνι να σβηνει και να αναβει σαν καποιος να το παταει και 80% οτι ακουσα τον ηχο του κουδουνιου την χρονικη στιγμη που αναβωσβησε το φωτακι. Το μηχανισμο λειτουργιας του κουδουνιου αυτου του τυπου τον γνωριζω αρκετα καλα! :smilewink:

 

Στην δευτερη περιπτωση το αμαξι ηταν στην ευθεια με χειροφρενο, και το χειροφρενο να μην επιανε που το δοκιμασα...το αμαξι δεν μπορουσε να κουνηθει! ομως το βασικοτερο απο ολλα ηταν το αισθημα στιγμιαιας ζαλαδας που μονο στην υπαρξη αναθυμιασεων μπορει να αποδοθει.

 

Δεν ζηταω κατι τρομερο...απλα την εξηγηση που θα εδεινε ενα ατομο το οποιο ασχολειται και πιστευει σε υπερφυσικα φενομενα!

Link to comment
Share on other sites

Welcome φίλτατε!Μια διευκρίνηση πριν δώσω το τι πιστεύω εγώ!Σε ποιο σημείο ακριβώς σταμάτησες και έγινε?Ακριβώς κάτω από την γέφυρα της εθνικής οδού?Απ'ότι κατάλαβα μιλάς για την οδό Αναγεννήσεως κι επειδή περνώ συχνά από εκεί είμαι περίεργη να μάθω το ακριβές σημείο πριν σου απαντήσω.Επίσης στο πρώτο περιστατικό είδες και το κουμπί να πατιέται ή μόνο το λαμπάκι να αναβοσβήνει?Σου έχει τύχει κάτι τέτοιο στο παρελθόν ή ακόμη και τώρα,ή πρώτη φορά το βιώνεις αυτό?Με το που σκέφτηκες δηλαδή να χτυπήσεις το κουδούνι εκείνο χτύπησε μόνο του,άρα έχει σχέση με την σκέψη σου εκείνη τη στιγμή και μπορεί να το προκάλεσες ο ίδιος.Ίσως έχεις την ικανότητα της ψυχοκίνησης(κίνηση αντικειμένων και έλεγχο ηλεκτρικών/ηλεκτρονικών συσκευών)αλλά μόνο σε περίπτωση που σου έχουν ξανατύχει τέτοια παρόμοια περιστατικά,όπως να κλείνει μόνη της η tv,ή να μετακινείται κάτι την ώρα που περνάς,ή να ανάβει και να σβήνει μια λάμπα.Όσο για το αμάξι,είτε οφείλεται σε διαταραχή του βαρυτικού και μαγνητικού πεδίου της γης(εξ'ου και οι ζαλάδες)είτε σε αυτήν την ικανότητα που προανέφερα. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το αμάξι,είτε οφείλεται σε διαταραχή του βαρυτικού και μαγνητικού πεδίου της γης(εξ'ου και οι ζαλάδες)είτε σε αυτήν την ικανότητα που προανέφερα. ^_^

 

Kαλά όλα αυτά αλλά οσον αφορά το αμάξι είναι λίγο δύσκολο να μετακινηθεί με χειρόφρενο δεμένο,

 

και ας υπάρχει μαγνητικό πεδίο στο συγκεκριμένο σημείο..... (πού δεν νομίζω οτι υπάρχει)

 

οπότε κατά την ταπεινή μου άποψη διαφωνώ με την

 

κασσάνδρα στο συγκεκριμένο συμπέρασμα κάτι άλλο μπορεί να συνέβει.......

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το αμάξι,είτε οφείλεται σε διαταραχή του βαρυτικού και μαγνητικού πεδίου της γης(εξ'ου και οι ζαλάδες)είτε σε αυτήν την ικανότητα που προανέφερα. ^_^

 

Kαλά όλα αυτά αλλά οσον αφορά το αμάξι είναι λίγο δύσκολο να μετακινηθεί με χειρόφρενο δεμένο,

 

και ας υπάρχει μαγνητικό πεδίο στο συγκεκριμένο σημείο..... (πού δεν νομίζω οτι υπάρχει)

 

οπότε κατά την ταπεινή μου άποψη διαφωνώ με την

 

κασσάνδρα στο συγκεκριμένο συμπέρασμα κάτι άλλο μπορεί να συνέβει.......

 

Δεν μιλήσα μόνο για μαγνητικό αλλά και για βαρυτικό πεδίο.Αν το αμάξι φαίνεται βαρύ τότε η σελήνη τι είναι?Δεν υπάρχουν συγκεκριμένα σημεία που εμφανίζονται τα πεδία.Για όσους δεν γνωρίζουν υπάρχει ένα μαγνητικό και ένα βαρυτικό πεδίο γύρω από τον πλανήτη μας,καθώς και μέσα σε αυτόν.Αν σε κάποιο σημείο υπάρξει μια διαταραχή τότε θα δημιουργηθούν διάφορα φαινόμενα σαν και αυτό που ανέφερε ο φίλος μας.Πιστέψτε με το βαρυτικό πεδίο της γης είναι αρκετά δυνατό για να μετακινήσει ένα αμάξι,με χειρόφρενο ή χωρίς,εκεί θα κολλήσουμε? :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημείο ακριβώς σταμάτησες και έγινε?Ακριβώς κάτω από την γέφυρα της εθνικής οδού?Απ'ότι κατάλαβα μιλάς για την οδό Αναγεννήσεως κι επειδή περνώ συχνά από εκεί είμαι περίεργη να μάθω το ακριβές σημείο πριν σου απαντήσω.

 

Δεν ξερω πως λεγεται...ομως ειναι μια εξοδος οπως αυτη της Renault (Νεα φιλαδελφια)...και ειναι η επομενη αφου περασουμε και της αττικης οδου. Συγκεκριμενα εκεινο το σημειο ειναι ερημικο και αν θυμαμαι καλα δεξια υπαρχει ενα εργοστασιο, αν κανεις αριστερα περνας πανω απο την εθνικη και βρισκεσαι στο ρεμα καθοδου πρως πειραια. Επειδη εκει δεν περνανε πολλα αυτοκινητα και εχει και χωρο να σταματησεις ειπα να κανουμε μια σταση για τσιγαρο.

 

Επίσης στο πρώτο περιστατικό είδες και το κουμπί να πατιέται ή μόνο το λαμπάκι να αναβοσβήνει?Σου έχει τύχει κάτι τέτοιο στο παρελθόν ή ακόμη και τώρα,ή πρώτη φορά το βιώνεις αυτό?

 

Ειδα μονο το λαμπακι να αναβοσβηνει λες και πατησες το κουμπι, καθως και το κουδουνισμα.

Πριν απο αυτα τα δυο περιστατικα δεν μου εχει τυχει κατι.

Μιας και το εθεσες ομως ετσι θελω να πω ενα σκηνικο το οποιο εγινε πολυ αργοτερα απο τα δυο που αναφερω, και απλος δεν το εγραψα πιο μπροστα για το λογω του οτι δεν ειναι "Φως φαναρι" υπερφυσικο.

 

--Ειχα κανονισει να παω με μια παρεα για καφε στην Βαρκιζα, θα πηγεναμε με το αμαξι ενως φιλου μου,

οταν μπηκαμε στο αμαξι αρχησα να νιωθω αβολα χωρις να μπορω να εξηγησω γιατι! απλος ηθελα να φυγω...

100% δεν ετρεχε κατι...ισα ισα ηθελα παρα πολυ να παω για καφε με τα παιδια! ηταν τοσο δυνατος ο αποτρεπτικος παραγοντας που οταν πηγε ο φιλος μου να βαλει βενζινη σε ενα βενζιναδικο κοντα στο σπιτι μου, ζητησα συγνωμη και εφυγα!

Την επομενη μερα εμαθα οτι εκαναν κοντριτσες στην παραλιακη με ενα αλλο αμαξι και οτι ειχαν χασει τον ελεγχο και φερανε 2-3 στροφες χωρις ευτυχος να παθουν κατι.

 

Για το συγκεκριμενο περιστατικο θεωρω οτι απλος ετυχε, και ειναι στην κριση του καθενως αν θα συνδεσει τα γεγονοτα μεταξυ τους ή οχι.

 

 

όπως να κλείνει μόνη της η tv,ή να μετακινείται κάτι την ώρα που περνάς,ή να ανάβει και να σβήνει μια λάμπα.

 

κοιτα Κασανδρα...σκοπος μου δεν ειναι να βγω scanner...psycho...και δεν ξερω τι αλλο.... :)

σκοπος μου ειναι να δω πως ερμηνευουν τα 2 αρχικα περιστατικα ατομα τα οποια ασχολουνται με την παραψυχολογια...

Οσον αφορα για τις λαμπες που αναφερεις...αν και το θεωρω γελοιο...ΝΑΙ! :lol: εχω παρατηρησει καποιες φορες οταν κοινουμαι με το αμαξι μου και περναω κατω απο καποια κολωνα (αυτες που φωτιζουν πορτοκαλι)

την στιγμη που περναω απο κατω αυτη να σβηνει...

 

ομως hey!!!! θελεις να σου δωσω εγω μια εξηγηση για αυτο?! :smilewink:

Αυτα τα φωτα αλλαζονται καθε 1000 χρονια χεχεχε!!! και οι λαμπες ειναι παρομοιες με τις λαμπες

φθοριου...οποτε πολλες φορες τυχαινει να αναβουν και μετα απο λιγο να σβηνουν... και σε ποιον δεν εχει τυχει!!! πχ σε μαγαζι με λαμπες φθοριου! στο σχολειο...κλπ εγω απλος ημουν αρκετα ατυχος και μου εχει τυχει αρκετες φορες να περναω με το αμαξι μου και την στιγμη που βρισκομαι κατω απο την λαμπα αυτη να σβηνει! :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλήσα μόνο για μαγνητικό αλλά και για βαρυτικό πεδίο.Αν το αμάξι φαίνεται βαρύ τότε η σελήνη τι είναι?Δεν υπάρχουν συγκεκριμένα σημεία που εμφανίζονται τα πεδία.Για όσους δεν γνωρίζουν υπάρχει ένα μαγνητικό και ένα βαρυτικό πεδίο γύρω από τον πλανήτη μας,καθώς και μέσα σε αυτόν.Αν σε κάποιο σημείο υπάρξει μια διαταραχή τότε θα δημιουργηθούν διάφορα φαινόμενα σαν και αυτό που ανέφερε ο φίλος μας.Πιστέψτε με το βαρυτικό πεδίο της γης είναι αρκετά δυνατό για να μετακινήσει ένα αμάξι,με χειρόφρενο ή χωρίς,εκεί θα κολλήσουμε? :whistling:

 

:blink::blink: :headb: :headb:

εγω το μονο βαρυτικο πεδιο που ξερω ειναι αυτο που μας ελκει στη γη....

και ξερω μονο οτι υπαρχουν πολλα μαγνητικα πεδια στην ατικη γενικα.....

τωρα για μεμονομενο βαρυτικο πεδιο οπως αυτο που λες πρωτη φορα το ακουω.......

αλλα εσυ φαινεται ξερεις καλυτερα :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινησουμε κατι δεν υπάρχει περίπτωση να μετακινηθηκε το αμαξι λογο καποιον πεδιων(η Γη εχει το βαρυτικό πεδιο το οποιο μας ελκει στην Γη και το ηλεκτριμαγνητικο πεδιο)...

Ακομα και στους λεγόμενους αντιβαρυτικους δρόμους δεν ισχυει η αντιβαρυτητα και απλά εχουμε μια ψευδαισθηση της κλήσης....

Τωρα όσον αφορα αυτη την μετακινηση του αμαξιου, δεν υπάρχει κατα εμενα μια λογική εξηγηση εφόσον υπήρχε το χειροφρενο....

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινησουμε κατι δεν υπάρχει περίπτωση να μετακινηθηκε το αμαξι λογο καποιον πεδιων(η Γη εχει το βαρυτικό πεδιο το οποιο μας ελκει στην Γη και το ηλεκτριμαγνητικο πεδιο)...

Ακομα και στους λεγόμενους αντιβαρυτικους δρόμους δεν ισχυει η αντιβαρυτητα και απλά εχουμε μια ψευδαισθηση της κλήσης....

Τωρα όσον αφορα αυτη την μετακινηση του αμαξιου, δεν υπάρχει κατα εμενα μια λογική εξηγηση εφόσον υπήρχε το χειροφρενο....

 

συμφωνω........ :clapping::clapping::clapping::clapping:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να συμπληρωσω πως εμενα στο μυαλο δεν μου ερχεται ουτε κάποια μεταφσυικη εξηγηση αυτου του γεγονότος...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα εχθές το thread και το έβαλα στο μυαλό μου για να το επεξεργαστώ λίγο? εχθές το βράδυ λοιπόν μου συνέβησε ακριβώς το ίδιο με το Βου (κουρτίνα 2 παρακαλώ). Σταμάτησα στην άκρη της Αττικής Οδού (για την ακρίβεια πήγαινα ντουγρού για μια νησίδα :blink: ? αλλά αυτό είναι μια ααααααλλη ιστορία), σήκωσα το χειρόφρενο και μετά από λίγο ένιωσα να μετακινείται το αυτοκίνητο προς τα πίσω? γιατί; Γιατί έχοντας μια φορά, την έκοψα ξαφνικά ενώ όλοι οι άλλοι συνέχισαν να την έχουν. Δεν σας έχει τύχει να οδηγάτε, να πηγαίνετε με μια αξιοπρεπή ταχύτητα (π.χ. 140) και να νιώθετε ότι πηγαίνετε σιγά γιατί όλοι οι άλλοι έχουν μεγαλύτερη «αξιοπρέπεια» :018bleh: (τύπου 200 ας πούμε? μα πιάνει τελική το Audi 217; Καμία δικαιοσύνη; :015annoyed: );

 

Να φανταστώ ότι κάπως έτσι εξηγείται η ιστορία (Βου) λοιπόν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλήσα μόνο για μαγνητικό αλλά και για βαρυτικό πεδίο.Αν το αμάξι φαίνεται βαρύ τότε η σελήνη τι είναι?Δεν υπάρχουν συγκεκριμένα σημεία που εμφανίζονται τα πεδία.Για όσους δεν γνωρίζουν υπάρχει ένα μαγνητικό και ένα βαρυτικό πεδίο γύρω από τον πλανήτη μας,καθώς και μέσα σε αυτόν.Αν σε κάποιο σημείο υπάρξει μια διαταραχή τότε θα δημιουργηθούν διάφορα φαινόμενα σαν και αυτό που ανέφερε ο φίλος μας.Πιστέψτε με το βαρυτικό πεδίο της γης είναι αρκετά δυνατό για να μετακινήσει ένα αμάξι,με χειρόφρενο ή χωρίς,εκεί θα κολλήσουμε? :whistling:

 

:blink::blink: :headb: :headb:

εγω το μονο βαρυτικο πεδιο που ξερω ειναι αυτο που μας ελκει στη γη....

και ξερω μονο οτι υπαρχουν πολλα μαγνητικα πεδια στην ατικη γενικα.....

τωρα για μεμονομενο βαρυτικο πεδιο οπως αυτο που λες πρωτη φορα το ακουω.......

αλλα εσυ φαινεται ξερεις καλυτερα :018bleh:

 

Τελικά μάλλον εννοεί την έξοδο Λυκόβρυσης(ερημικός χώρος,χωρίς κίνηση και φανάρια και υπάρχουν και εργοστάσια τριγύρω).Εγώ δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο φαινόμενο εκεί,αλλά με βάση αυτά που λέει ο nwish,τότε εγώ τις προαναφερθείσες εξηγήσεις δίνω.Όσον αφορά τα πεδία,το βαρυτικό πεδίο απλώνεται σφαιρικά στο χώρο και η έντασή του μειώνεται όσο απομακρυνόμαστε από την επιφάνεια και όσο πλησιάζουμε τον πυρήνα της γης.Ο μηχανισμός που το δημιουργεί είναι η περιστροφική κίνηση του λιωμένου τμήματος του πυρήνα.Όταν μιλάμε για διαταραχή,εννοούμε ότι μια περιστροφική κίνηση μάγματος στον πυρήνα ή και στον κατώτερο μανδύα λόγω των δυνάμεων που υπάρχουν έτσι και αλλιώς στο εσωτερικό της γης,θα μπορούσε να δημιουργήσει ένα άλλο βαρυτικό πεδίο εντός του υπάρχοντος πεδίου.Αυτό θα μπορούσε να προκαλέσει διάφορα φαινόμενα,όπως να επηρρεάσει το μαγνητικό πεδίο της γης,τις ηλεκτρονικές συσκευές,να μετακινήσει αντικείμενα,να αλλάξει ο προσανατολισμός των ζώων,να γίνουν σεισμοί και να αποκτήσουν οι άνθρωποι ζαλάδες.Αυτό βέβαια σε περίπτωση μεγάλης μετατόπισης μάγματος,κάτι εξαιρετικά σπάνιο.Στην προκειμένη περίπτωση θα μπορούσε να είναι ο απόηχος μιας μικρής μετατόπισης.Για όσους δεν αρέσει αυτή η εξήγηση,επειδή την θεωρούν επιστημονική,έδωσα και την υπερφυσική εξήγηση της ψυχοκίνησης,δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω.Αν στην συνέχεια αποκτήσουμε κι άλλες λεπτομέρειες,βλέπουμε.Πιστεύω ότι τώρα δεν έχεις κάτι να πεις αγαπητέ Άκη!!Χαχαχα!! :063laugh::018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον εννοεί την έξοδο Λυκόβρυσης(ερημικός χώρος,χωρίς κίνηση και φανάρια και υπάρχουν και εργοστάσια τριγύρω).Εγώ δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο φαινόμενο εκεί,αλλά με βάση αυτά που λέει ο nwish,τότε εγώ τις προαναφερθείσες εξηγήσεις δίνω.

 

Ναι Κασσανδρα εχεις απολυτο δικιο! ετοιχε να περασω σημερα απο εθνικη και η εξοδος που λεω ειναι αυτη της Λυκοβρυσης και ο χωρος που ειχα σταματησει ειναι μπροστα απο το εργοστασιο που βρισκεται δεξια... :clapping: σορρυ για την "παραπληροφορηση" :angel:

 

ελπιζω να εχεις διαβασει και τις διευκρινησεις που εκανα για το κουδουνι. :smilewink:

 

Medussa την αποψη που εξεφρασες διστοιχος την ειχα συζητησει με μια παρεα παλιοτερα που ειχαμε πιασει αναλογα θεματα...και λεω διστοιχος γιατι δεν ισχιει, ο δρομος ειναι ερημικος εκει και δεν βλεπαμε αλλα αμαξια πχ απο την εθνικη. Οταν μας συνεβει ημασταν ηδη 1 λεπτο περιπου σταματημενοι, που συμενει οτι δεν εγινε αμεσως, οπου ειναι και το λογικο, ασε που θα επρεπε να ειχε ξανασυμβει καποια στιγμη απο τις 100αδες φορες που εχει τυχει να γυρναω απο εθνικη και να παρκαρω σπιτι μου μετα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...