Jump to content

Είδα τον εαυτό μου,πριν από 25 χρόνια!!!


Recommended Posts

Η δική μου ιστορία ακούγεται κάπως περίεργη,αλλά θα το διακινδυνέψω.Νομίζω πάνε δύο χρόνια από τότε που μου συνέβει.Ήταν μεσημεράκι και περίμενα το λεωφορείο στην Χαλκοκονδύλη για να πάρω το Β9 για Μεταμόρφωση.Εκεί που περίμενα βλέπω έναν γεράκο,να με κοιτάει περίεργα και βουρκωμένος.Στην αρχή τον πέρασα για τρελλό και διάφορα άλλα,αλλά εκείνος με πλησίασε και μου είπε:"είσαι εκείνη".Του απάντησα πως έκανε λάθος και ότι δεν είμαι εγγονή του και ότι με μπέρδεψε με κάποια άλλη.Όχι να λέει αυτός,να επιμένει ότι είμαι εκείνη και να με κοιτάζει αποσβολωμένος.Μα ποια του λέω άνθρωπέ μου,εξήγησέ μου και μου λέει ότι ήμουν ίδια η γυναίκα του.Κόκκαλο εγώ και του είπα πως αποκλείεται να μοιάζω με εκείνη.Τον ρώτησα που ήταν η γυναίκα του και μου είπε ότι είχε πεθάνει πάρα πολλά χρόνια πριν,όταν γεννήθηκα εγώ ένα πράγμα.Τυχαίο σκέφτηκα...Έλα όμως που μου έβγαλε μια φωτογραφία της και εκεί ήταν που έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου...Ήταν ίδια εγώ,φτυστή,καρμπόν,πως να το πω ρε παιδιά,ένα αλλόκοτο πράγμα.Κοιταζόμασταν και τα είχαμε και οι 2 χαμένα!Άλλα ρούχα βέβαια και χτένισμα,αλλά,ίδια φάτσα!!Πέθανε το 1978,τον ίδιο μήνα που γεννήθηκα εγώ και έφαγα τέτοια φρίκη που δάκρυσα.Ήταν άρρωστη και πέθανε αρκετά νέα!Αυτός με χαιρέτησε λέγοντάς μου να προσέχω και ότι πάντα θα αγαπάει εκείνη τη γυναίκα και ότι του είχα προσφέρει τέτοια χαρά,που μπορούσε να φύγει απο αυτόν τον κόσμο ήσυχος!Ήταν πεπεισμένος αν και γέροντας πως είχα στοιχεία από αυτή τη γυναίκα...Πιστεύετε ότι μπορεί να είναι πιθανό κάτι τέτοιο?Θα μπορούσε την στιγμή της γέννησής μου να μπει εκείνη μέσα μου,ή δεν ξέρω και εγώ τι?Πάντως όταν πήγα στον κολλητό μου έμεινε κόκκαλο και μου είπε ότι κάτι τέτοιο θα ήταν πιθανό...Για φανταστείτε να τύχαινε κάτι τέτοιο και σε εσάς.... :wacko: τι θα κάνατε?Πως μπορώ να το ψάξω?Αν και δεν νιώθω κάτι τέτοιο να μου έχει συμβεί,πως είμασταν σαν δίδυμες??

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση!! Αλλά άγνωστο το πεδίο για μένα...

Δεν είναι τίποτα απίθανο.. και μέσα σε τόσο κόσμο, όλο και με κάποιον θα μοιάζουμε και γιατί όχι να τύχει να τον βρούμε ή κάποιον συγγενή του......

 

Εγώ θα τρελενόμουν και δεν θα άφηνα την ζωή της/του άγνωστη σε μένα, θα ήθελα να μάθω πολλά πράγματα για αυτήν/αυτόν.. Πάντως δεν θα χαιρετούσα απλά, είτε πέθαινε είτε ξαναγεννιόταν χαρούμενος...

 

Δεν έχω κάτι να προσθέσω κύριε πρόεδρε..

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ενδιαφέρον συμβάν, και σχετικό με ένα θέμα που συζητάμε τελευταία στο forum.

Απο την πλευρά μου θα έλεγχα εάν ήταν σχετικά κοντά ο τόπος κατοικίας του παπού και του πρώην σώματος σου, με αυτόν όπου έμεναν οι γονείς σου 9 μήνες πρίν την γέννηση σου, ή με αυτόν που γεννήθηκες.

Γενικά βάση μίας θεωρίας είναι απόλυτα δυνατόν να εισήλθε στο σώμα σου μετά το θάνατο της, εφόσων η μητέρα σου είχε κάποιο άνοιγμα (ψυχικό, πνευματικό ή κάποιο τραύμα), θα σου πρότεινα να το ψάξεις εάν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

..... τι θα κάνατε?Πως μπορώ να το ψάξω?Αν και δεν νιώθω κάτι τέτοιο να μου έχει συμβεί,πως είμασταν σαν δίδυμες??

Για το τι ήταν είναι βέβαια δύσκολο να πούμε. Αλλά είναι οπωσδήποτε συναρπαστικό. Εκείνο που θα μπορούσες να κάνεις, είναι να τον ξαναβρεις τον άνθρωπο, να τον καλέσεις στο σπίτι σου, με τους γονείς αν θέλεις (να φέρει να φωτογραφίες της) να τα πείτε χαλαρά, να μάθεις και λίγα περισσότερα. Κι αυτό θα το χαρεί.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι αυτόν δεν τον ξέρω και ούτε ξέρω πως να τον ψάξω πλέον.Άσε που μετά από 2 χρόνια μπορεί να έχει πεθάνει κιόλας..Το μόνο που ξέρω είναι ότι πριν γεννηθώ οι γονείς μου έμεναν Αμπελοκήπους,εκεί γεννήθηκα και το κουφό είναι ότι παραλίγο να πεθάνω γιατί δεν ανέπνεα και 12 ώρες να προσπαθούν να με βγάλουν είναι κάπως!!Μήπως εκείνη τη στιγμή έγινε όλο το σκηνικό?Ωραία θα ήταν να βρισκόμασταν όλοι μαζί,αλλά με τα σημερινά δεδομένα αυτό είναι λιγουλάκι δύσκολο για τεχνικούς λόγους! :(:crying: Στην ουσία όποιος και αν ήταν με έκανε να προβληματιστώ και με έστειλε λίγο αδιάβαστη με την φωτογραφία!Η μητέρα μου απ'όσο γνωρίζω δεν έχει το δικό μου χάρισμα,αλλά το είχε η μητέρα του πατέρα μου,η γιαγιά μου!Σίγουρα αν ζούσε κι εκείνη τώρα να με βοηθούσε σε αυτό το θέμα.Το αστείο είναι ότι από τότε τα γενέθλιά μου(21 Μαιου)αύριο παρεπιπτόντως,τα σκέφτομαι αλλιώτικα εξαιτίας του συμβάντος,είναι σαν να γιορτάζω τον θάνατό της και την αναγέννησή της και αυτό με ανατριχιάζει!Τελικά τι γιορτάζω?Την δική μου γέννηση ή την δική της?Κάτι άλλο σημαντικό για να μην το ξεχάσω:τα πιο περίεργα πράγματα που μου συμβαίνουν,πάντα σχετίζονται με αυτή την ημερομηνία!Κωνσταντίνου και Ελένης! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι αυτόν δεν τον ξέρω και ούτε ξέρω πως να τον ψάξω πλέον.Άσε που μετά από 2 χρόνια μπορεί να έχει πεθάνει κιόλας.....

Αν θέλει κανείς πολλά μπορεί να κάνει.

Έρευνα: Να ψάξει κοντά στα λεωφορεία, να θυμηθεί τα ονόματα (που σίγουρα) ανέφερε ο άνθρωπος, δεν μπορεί να μην είπε τ' όνομά της, να ψάξει στις κηδείες εκείνης της εποχής από εφημερίδες.

Ξέρεις ήδη τόσα που (αν βάλεις και δυο-τρεις φίλους να ψάξουν) θα έχεις απαντήσεις σε 1-2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Τον ρώτησα που ήταν η γυναίκα του και μου είπε ότι είχε πεθάνει πάρα πολλά χρόνια πριν,όταν γεννήθηκα εγώ ένα πράγμα.Τυχαίο σκέφτηκα...Έλα όμως που μου έβγαλε μια φωτογραφία της και εκεί ήταν που έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου...Ήταν ίδια εγώ,φτυστή,καρμπόν,πως να το πω ρε παιδιά,ένα αλλόκοτο πράγμα.Κοιταζόμασταν και τα είχαμε και οι 2 χαμένα!Άλλα ρούχα βέβαια και χτένισμα,αλλά,ίδια φάτσα!!Πέθανε το 1978,τον ίδιο μήνα που γεννήθηκα εγώ και έφαγα τέτοια φρίκη που δάκρυσα.Ήταν άρρωστη και πέθανε αρκετά νέα!Αυτός με χαιρέτησε λέγοντάς μου να προσέχω και ότι πάντα θα αγαπάει εκείνη τη γυναίκα και ότι του είχα προσφέρει τέτοια χαρά,που μπορούσε να φύγει απο αυτόν τον κόσμο ήσυχος!Ήταν πεπεισμένος αν και γέροντας πως είχα στοιχεία από αυτή τη γυναίκα...

 

Το sequel στο "ματι" των αδερφών Πανγκ, καταπιάνεται ακριβώς με αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

ίσως δεν είναι αυτή που μπήκε στο σώμα σου, αλλά εσύ στο δικό σου!!! Κάνε μια αναδρομή για την προηγούμενη ζωή σου και μπορεί να βρείς απάντιση. Νομίζω καταλαμβαίνεις τι εννοώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή φάση!!!!

 

Δεν ξέρω τι να υποθέσω.

 

Πάντος παίζει να ισχύει αυτό που σου είπε ο κολλητός σου.

 

Και μένα προσπαθούσε η μάνα μου να με γεννήσε 12 ώρες.(θα βαριόμουν να βγώ). :blink:

 

Ασε πού είχα μπλεχτεί εκεί μέσα.Ο ομφάλιος λώρος είχε μπλεχτεί γύρω από τον λαιμό μου και γύρω από το πόδι μου!!!! :headb: :headb:

 

Πως τα κατάφερα;;;!!!! :clapping::clapping: :headb:

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχεις σκεφτεί ότι αυτή και εσύ μπορεί να είστε το ίδιο πνεύμα που μετενσαρκόθηκε με το τελευταίου του σώματος λόγο από αυτών που πέρασε. Ίσως σας δόθηκε μία άλλη ευκαιρία. Όλα είναι πιθανά.

Link to comment
Share on other sites

Being john Malcovich!!!!!!!

Φοβερη ταινια...

 

και λεει πολλα περισσοτερα απο απλες μετανσαρκωσειες και τετοια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...