Jump to content

κακη ενεργεια?


noone
 Share

Recommended Posts

Υπαρχει περιπτωση να σε μισει ενας ανθρωπος και μονο που βλεπει εσενα η το σπιτι σου να 'διοχετευει' χωρις να το θελει κακια ενεργεια και να συμβαινουν ολο γρουσουζιες και αρρωστιες?

βοηθεια γιατι η κανω λαθος η μου συμβαινει και τι να κανω να μη με επηρεαζει η αυρα της συγκεκριμενης?

ευχαριστω εκ των προτερων!

ελπιζω να μη συμβαινει αυτο οπως στη περιπτωση του ματιασματος γιατι παει.. :(

ελικρινα απο τοτε που μετακομισε 10 χρονια απο πανωολο γρουσουζιες και οχι μονο απλες αλλα και ασθενειες που δε βρισκουν οι γιατροι τιποτα.

δε την κανω παρεα απλα καταλαβαινω οτι την 'ενοχλω'.Ελπιζω να μη γινετε κατευθυνση αρνητικης(ηθελημενης η χωρις να το θελει και μονο απο την αυρα της) ενεργεια απεναντι μου μονο που κοιταει η σκεφτετε εμενα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι μπορεί κάποιος να σου διοχευτεύσει αρνητική ενέργεια και λοιπά, αλλα ευτυχώς για σενα, υπάρχουν τρόποι να προστατευτείς απο αυτήν.

Τα άλλα μέλη πιστεύω οτι θα μπορούν να σου δώσουν μερικά παραδείγματα, γιατί εγώ δεν είμαι ειδική σε αυτό το θέμα.

Πάντως ρίξε μια ματιά στη σελίδα του φόρουμ.

Ειδικότερα διάβασε εδώ και εδώ!

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω!

 

Στο δευτερο αρθρο που ''αμυνα σε ψυχικη΄επιθεση'' ειναι τρομερο!

Αν ειναι δυνατόν να μπορει καποιος να σου καταστρεφει τη ζωη...

Και ως τροπο προφυλαξης να μη τη ξανασυναντησω ειναι αδυνατον αφου μενει απο πανω.

Συγνωμη για το τροπο εκφρασής μου,αλλα δε κατεχω το θεμα και τις ορολογιες του.

Απο την αλλη αν κανει κατα λαθος δλδ..ακουσια χωρις να το θελει να μεταδιδει την αρνητικοτητα της σε μενα σε σημειο να γινοντε ατυχηματα κτλ μπορει να γινει?(δε μιλαω για το ματι αλλα για κακη αυρα πχ γρουσουζια κτλ)

Ως αλλη λυση αν διοχετευει εκουσια η ακουσια σε μενα αρνητικη ενεργεια υπαρχει καπως ευκολοτερη απο το να μη τη σκεφτομε(πως? αφου τη βλεπω καθε μερα τυχαια στις σκαλες πχ)

Παντος εχει μια κρυαδα(τοχουν πει κι αλλοι αυτο)

Κι εγω ελπιζω να μην ειμαι ο μαγνητης ωστε να τραβαω την κακια της,και να καταστρεφετε η ζωη μου!

Δεν εχω εμμονη,εδω και 10 χρονια γινοντε διαφορα και εχω σκεφτει το ματι(προστασια εχω ωστε να το σκεφτομε εκεινη τη στιγμη και δε πιανει) αλλα τη κακη ενεργεια ,τη γρουσουζια της?μεταδιδετε και τι να κανω? :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται να σου στέλνει αρνητική ενέργεια αλλά δεν ξέρω πόσοι ενέργεια έχει για τόσο καιρό..

 

Πρόσεχε και αν δεις τίποτα περίεργο (καμιά κλωστούλα ή κάτι σαν εργαλείο κατάρας μην το αγγίξεις).

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

Ε την γκαντεμο 10 χρονια .

Τι στο καλο εργοστασιο ενεργειας εχει και αρνητικης κιολας.

Την επομενη φορα που θα την δεις δωστης λιγο Amita Motion για να δουμε αν ειναι αληθεια οτι ειναι χορηγος θετικης ενεργειας.

Οχι που θα μας δουλεψουν κιολας δεν ντρεπονται λιγακι

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι προκαλούνται όλα από αυτή;

Και όχι από εσένα; Μήπως γι αυτό δεν βρίσκουν οι γιατροί τίποτε;

Μίλα πρώτα με εσένα, απέρριψε αυτή την ενέργεια που νιώθεις όταν τη συναντάς με το να νιώθεις όχι κατωτερότητα ή ανωτερότητα απέναντί της, αλλά σεβασμό προς εσένα...

 

Μετά από 1-2 μήνες, όλα θα είναι καλύτερα.

 

Είτε αυτή σου διοχετεύει αρνητική ενέργεια, είτε εσύ υποβάλεσαι, ο παραπάνω τρόπος θα σου κάνει καλό.

Link to comment
Share on other sites

Καλό επίσης θα ήταν να καθίσεις σε στάση διαλογισμού ή σε κάποια στάση που να βολεύεσαι και να παίρνεις αέρα από την μύτη και να οραματίζεσαι τον αέρα σαν χρυσή,ασημένια η λευκή ενέργεια και να εκπνέεις από το στόμα οραματιζόμενος αυτή την φορά μαύρη και γενικά σκούρου χρώμματος ενέργεια να φεύγει από μέσα σου.Όταν νομίζεις πως έχει φύγει όλη ή η περισσότερη αρνητική ενέργεια τότε όταν εκπνέεις να εκπνέεις από την μύτη και όχι από το στόμα και να οραματίζεσαι την ενέργεια να απλώνεται στην σπονδυλική σου στύλη και από εκεί σε όλα τα όργανά σου και μέλη του σώματος.

 

Εμένα τουλάχιστον με βοηθάει.Ελπίζω να βοηθήσει και σένα.

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ευχαριστω για τι απαντησεις.Καταλαβα τελικα οτι ειναι ισως να είναι και αυθυποβολη όμως....κατι αρνητικο εχει πανω της αυτη η γυναικα.Δε ξερω απο ενεργειες κτλ,που λετε για το οτι δε γινετε να κατευθυνεις ενεργεια για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα.Άρα βοηθαει σε εισαγωγικα ισως κι η αυθυποβολη μου.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή noone ,

μήπως μένουμε στην ίδια πολυκατοικία???

Η σπιτονοικοκυρά μου μένει ακριβώς από πάνω μου...........

Μου δίνετε η ευκαιρία να σου πω πως ακριβώς την ίδια κατάσταση παιρνάω και εγώ!!!!

Δεν υπάρχει περίπτωση να δω αυτήν ή τη μάνα της και να μην μου συμβεί κάτι άσχημο.

Αποφάσισα να φύγω (αφού τσακωθήκαμε) .

Είναι τυχαίο ότι δεν βρίσκω σπίτι εδώ και 2 μήνες , μάλλον είχα βρεί 3 αλλά τελευταία στιγμή κάτι τύχαινε και ακυρωνόταν η συμφωνία.

Στην γειτονιά την λένε γρουσούζα αυτήν και όλη της την οικογένεια!!!!!!!

Είλικρινά σας μιλάω δεν την έχω δει ποτέ να μιλάει σε κανέναν στην γειτονία και υποτίθετε ότι ειναι 35 χρόνια εδώ.

Ελπίζω να βρώ σπίτι σύντομα να ηρεμήσω γιατί δεν ξέρω τι θα κάνω.... :headb: :headb:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...