Jump to content

Θεός για 1 Εβδομάδα


 Share

Recommended Posts

Υποθέτω ότι οι περισσότεροι έχετε δει την ταινία. Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα με διασκέδασε και γέλασα πολύ. ^_^

 

Έτσι για το κέφι και για χάρη ανάλαφρης συζήτησης (δηλαδή ας μην μπούμε σε βαθιές φιλοσοφικές συζητήσεις του θέματος και κατά πόσο είναι αυτό δυνατόν ή όχι), πείτε τι θα κάνατε εσείς εάν σας δίδονταν η ευκαιρία να είστε... Θεός για 1 εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1) Θα έκανα πάρτι για την προαγωγή!

2) Θα ηρεμούσα επιτέλους μιας και είμαι η ισοροποία των πάντων!

3) Θα έκοβα την τιμή του Playstation 3. Άκου εκει 600 εύρω!

 

Άυτα, ήδη έκανα περισότερα απο όσα μπορώ...

Link to comment
Share on other sites

1) Η αναρχία θα ήταν το επίσημο καθεστός

2) Δεν θα προκαλούσα φόβο στους ''ακόλουθούς'' μου θα προκαλούσα γέλια

3) Θα διένεμα ''Mojo'' μαξιλαράκια να πέσουν όλοι σε βαθύ ονείρεμα

4) Παγκόσμια αποκοινικοποίηση του :censored:

5) Όποιος καταπατούσε τα δικαιώματα της γυναίκας, και του παιδιού θα πήγαινε κατευθύαν μέσα σε μια μεγάλη λίμνη από γυμνοσάλλιγγες λολολολ

6) Θα έβαζα σε εφαρμογή αυτά τα εναλλακτικά 'Κέντρα Θεραπείας Ζαριού' που περιγράφει ο Ράινχαρτ ο ψυχίατρος στο βιβλίο του "Ο άνθρωπος Ζάρι'', βασικά θα είχε ένα σε κάθε γειτονιά

7) Α ... ναι και η λέξη 'πεζότητα' θα απαγορευόταν αυστηρά από όλες τις γλώσσες και όλα τα λεξικά του κόσμου!

Link to comment
Share on other sites

... τι θα κάνατε εσείς εάν σας δίδονταν η ευκαιρία να είστε... Θεός για 1 εβδομάδα.

Ξεκινώντας από τήν Δευτέρα, ΟΛΟΙ, μπάνιο στήν Κασταλλία πηγή πρός γενική συντήρηση καί ανανέωση.

Καρνταρόμπα γιά όλους, εξ ουρανού, μέ χλαμίδες, σανδάλια κλπ.

 

Τό πρωϊ, ξύπνημα σέ αξιοπρεπή ώρα, μπάνια, ξουρίσματα, πομάδες, χυμοί, φρουτοσαλάτες καί τά τοιαύτα...

Τά μεσημέρια, θά καλοτρώγαμε, θά καλοπίναμε καί μετά θά ραχατιαααααάζαμε!!!

Τά απογεύματα, σουλάτσο, γλυκά, καφέδες, παγωτά καί αργότερα ...μεζεδάκια, τσίπουρα, καλαμπούρια, κουβεντάρες, χοροί, τραγούδια καί ...νυχτοπερπατήματα κατά βούλησιν! Τό service καί τό catering, εξυπακούεται ...εξ ουρανού!

 

Καιρός ημέρας: Ανοιξιάτικος, μέ μιά ποτιστική βροχούλα κατά τήν ώρα τού ραχατιού νά αναζωογονηθεί η πλάση...

Καιρός νύχτας: Αυγουστιάτικος

 

Τήν Κυριακή θά ξανάβαζα ...υποψηφιότητα!! :019blush:

Link to comment
Share on other sites

Σείριε,

 

εάν φρόντιζες επίσης να μην παίρνουμε περιττά κιλά (διότι πολλή μάσα προβλέπει το σχέδιό σου), κάνω επιτόπου αίτηση να αναλάβεις καθήκοντα Θεού!

 

:clapping::worthy::clapping:

Link to comment
Share on other sites

Θα σταματούσα το χρόνο για να μείνω θεός για πάντα! :lol:

 

Κανένας μα κανένας δεν θα χρειαζόταν να ξαναπάει δουλεία. Εκτός απο κάτι ενοχλητικά "αφεντικά" τα οποία θα ανάγκαζα να σπάζουν πέτρα για πολλούς αιώνες μέχρι να καθαρίσει το "κάρμα" τους.

 

Θα έβαζα λουκέτο στην κόλαση και θα εισήγαγα στον παράδεισο το σεξ, το αλκοόλ, το :censored: και την μέταλ.

 

Θα είχα τους Moonspell να παίζουν live για μένα όποτε θέλω.

 

Θα έβαζα σε αγώνα μπόξ τον Μοχάμεντ Αλί και τον Γκάντι.

 

Θα έκανα το Μπούς πιο έξυπνο μετενσαρκώνωντας τον σε μαϊμού.

 

Α! Και θα έκανα πραγματικό τον Άη Βασίλη.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως έχει καταντήσει η ανθρωπότητα μαλλον θα την κατέστρεφα.

Μπορει μετά να την ξανα έφτιαχνα απο την αρχή αλλα κομματάκι δύσκολο γιατι η ιστορία επαναλαμβάνεται :)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως έχει καταντήσει η ανθρωπότητα μαλλον θα την κατέστρεφα.

Μπορει μετά να την ξανα έφτιαχνα απο την αρχή αλλα κομματάκι δύσκολο γιατι η ιστορία επαναλαμβάνεται :)

Σωστός....!!

Τώρα εάν εμένα μου δινόταν μια τέτοια ευκαιρία, μάλλον θα έμενα σπιτάκι μου γιατί θα τα έκανα μαντάρα...!

Link to comment
Share on other sites

Σείριε,

 

εάν φρόντιζες επίσης να μην παίρνουμε περιττά κιλά (διότι πολλή μάσα προβλέπει το σχέδιό σου), κάνω επιτόπου αίτηση να αναλάβεις καθήκοντα Θεού!

 

:clapping::worthy::clapping:

 

... πρός Θεού, τιγρέλα!! Αυτά εξυπακούονται...!!! :smilewink: Μιλάμε για ...service! :angel:

Link to comment
Share on other sites

Σείριε,

 

εάν φρόντιζες επίσης να μην παίρνουμε περιττά κιλά (διότι πολλή μάσα προβλέπει το σχέδιό σου), κάνω επιτόπου αίτηση να αναλάβεις καθήκοντα Θεού!

 

:clapping::worthy::clapping:

 

... πρός Θεού, τιγρέλα!! Αυτά εξυπακούονται...!!! :smilewink: Μιλάμε για ...service! :angel:

 

Eγγύηση!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σείριε,

 

εάν φρόντιζες επίσης να μην παίρνουμε περιττά κιλά (διότι πολλή μάσα προβλέπει το σχέδιό σου), κάνω επιτόπου αίτηση να αναλάβεις καθήκοντα Θεού!

 

:clapping::worthy::clapping:

 

... πρός Θεού, τιγρέλα!! Αυτά εξυπακούονται...!!! :smilewink: Μιλάμε για ...service! :angel:

 

 

:clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping:

 

Από Δευτέρα πρωί πρωί αναλαμβάνεις....... :worthy:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα αποκτουσα το studio που θελω μαζι με ολα τα οργανα.

Θα εδινα τσαμπα μπυρα σε οποιον ηθελε(οποιος μεθαγε στην απομωνοση(κολαση) μεχρι να γινει καλα)

Θα εκανα πανελληνιο συμποσιο με κυριως πιατο το χριστοδουλο

Θα εστελνα τον χαρδαβελα στο διαστημα να δει τους εξωγηνους να σταματησει να μας πρηζει

Θα σταματαγα τα reality και θα εκανα το σπιτι του τριανταφυλλοπουλου ρεαλιτυ με κρυφες καμερες ομως για να δει ποσο ωραια ειναι

Θα εδινα στον Ευαγγελατο να φαει και να πιει οσα εχει βγαλει στη ΤV

Θα εβαζα τη Τατιανα με τη Λαμπυρη να μαλλιοτραβηχτουνε για να τους βγαλει θεμα ο Στεφανος Χιος

Στον θεμο θα εβαζα κι αλλους κεφτεδες στο στομα του για μην καλαβαινεις τι λεει ακομα πιο πολυ

Μετα θα σκοτωνα ολους τους ανθρωπους για να μην μου τελειωσει η μπυρα

Θα εβαζα τον Ρακιντζη να τραγουδαει με τους LORDI

Kαι θα εβγαζα σε δημοσιο προσκηνημα το σκηνωμα της αννας βισση

Και τελος

Θα ανασταινα τους ανθρωπους για να ξαναπιουν μπυρα μεχρι να πεθανουν,

θα εκανα μια ευχη να ειμαι θεος για παντα, θα αφηνα τον κοσμο στα χερια των σκυλων

Και ΤΕΛΟΣ θα επινα μπυρα μεχρι να γινω μπυροκοιλιας ετσι ωστε αν τεθω σε τροχια γυρω απο τον ηλιο να ειμαι ενας καινουριος πλανητηε που θα με ονομαζα Mc Farland Planet και θα ειχα για Super ηρωα τις βαβουροπατατες

:headb: :headb: :headb: :headb: :headb: :headb:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...