Jump to content

Underworld the Evolution


medussa
 Share

Recommended Posts

Καλά? τον καημό μου για δρακουλοδοντάκια σε ταινίες τον έχω ξαναπεί :worthy: . Εχθές λοιπόν, πήρα όλο χαρά :drooling2: το Underworld the Evolution και? οποία απογοήτευσις :blink: ? Τίποτα δε θύμιζε την ένταση, την πλοκή του πρώτου. Τσάμπα το παγωτό Δωδώνη που είχα πάρει ειδικά για την περίσταση :015annoyed: (ε.. το γιορτάζω άμα βλέπω ταινίες που γουστάρω :partytime: ).

Άμα είσαστε funs του είδους δείτε το με λίγες προσδοκίες για να μην απογοητευθείτε :isaygrrr: .

Αν δεν είσαστε funs, αφήστε το καλύτερα να μην μοιρλιάζετε και το 1,5 ευρώ που θα δώσετε στο dvd :byebye: .

Link to comment
Share on other sites

Καλε εγω που την ειδα μου αρεσε..

μπορει να μην ηταν σαν την προηγουμενη με τοσο πολύ σασπενς αλλα ηταν αρκετα καλή...

Το καλυτερο ηταν πως την προηγουμενη μερα ειδα το saw II που ηταν μέσα στο αιμα μόνο και την επόμενη ειδα το underworld που ειχε και αυτο αλλο τοσο αιμα...

Ηταν λίγο αηδια αλλα αρκετα καλες και οι δυο....

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα! (για το Underworld II εννοώ).... :015annoyed:

Το ένα όμως ήταν θεικό! Και νόμιζα ότι ήμουνα η μόνη στον πλανήτη που μου άρεσε! :cheerful:

 

Το Saw II, τι λέει;;

 

Την "καινούργια" Προφητεία, την είδε κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα! (για το Underworld II εννοώ).... :015annoyed:

Το ένα όμως ήταν θεικό! Και νόμιζα ότι ήμουνα η μόνη στον πλανήτη που μου άρεσε! :cheerful:

 

Το Saw II, τι λέει;;

 

Την "καινούργια" Προφητεία, την είδε κανείς;

 

Το Saw II? λουτρό αίματος! Μα για πολύ αίμα μιλάμε :blink: . Το Ι ήταν πιο «εγκεφαλικό», το ΙΙ πιο δράση. Κι έξυπνο μπορώ να πω (αφού κάθε δέκα λεπτά νόμιζα ότι ήταν κι άλλος ο δολοφόνος :015annoyed: , ε ναι ήταν έξυπνο :clapping: ).

Την προφητεία όχι δεν το έχω και δε νομίζω και να το δω. Νομίζω ότι θα είναι μια από τα ίδια. Εκτός εάν μου το προτείνει κάποιος που το ?χει δει με επιχειρήματα.

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως η προφητεια δεν πρεπει να λέει και πολλά....

Με αυτον τον ερχομο του Σατανά εχουν γινει όλα σούπα....

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω θέμα!

Προσφάτως είδα το Jacket, το έχει δει κανείς;

Έπαιζε ο τύπος που έκανε τον Πιανίστα του Πολάνσκυ. Τελικά παίζει πολύ καλά, στον Πανίστα τον είχα αδικήσει λίγο.

 

Η ταινία εμένα μου άρεσε, αλλά δεν θέλω να δώσω περισσότερες λεπτομέρειες για να μη το χαλάσω για όσους δεν την έχουνε δει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σας προτείνω ανεπιφυλάκτως:

~ το Τρίγωνο των Βερμούδων Ι&ΙΙ

~ Kingdom Hospital (the mini series) (4 dvds) αν είστε fun του Stephen King

Και τα δύο σε κρατάνε σε αγωνία, παρότι είναι μούφα stories και εκπληκτικές παραγωγές και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Την "καινούργια" Προφητεία, την είδε κανείς;

 

Η καινούργια προφητεία είναι ακριβώς το ίδιο έργο με το παλιό

με ελάχιστες παραλαγές και με παραπάνω εφέ χωρίς αυτό να

αλοιώνει την κλασική ταινία (του 1976 αν δέν κάνω λάθος το έτος παραγωγής)....

Είναi ίσως και το μοναδικό remake ταινίας που εχω δει που έμεινε πειστό στην αρχική κόπια!!!!!!

Πάντως λείπει ο αξεπέραστος Gregory Pek από τη πρώτη ταινία......

Link to comment
Share on other sites

Είναi ίσως και το μοναδικό remake ταινίας που εχω δει που έμεινε πειστό στην αρχική κόπια!!!!!!

Ε γιατί να ρισκάρει ο σκηνοθέτης;! Δεν έχει έξοδα το παιδί;; :018bleh:

 

@Medussa: O Stephen King είναι ένας μεγάλος συγγραφέας νουβελών τρόμου. Το μόνο πρόβλημα είναι δεν ξέρω κατά πόσο τα μεγαλόπνοα σχέδια του μπορούν να μεταφερθούν στην οθόνη, με μόνη εξαίρεση την Λάμψη. Κατά τα άλλα κάτι αισχρές ταινίες που βάζει το Star, μόνο κακό του κάνουνε.

Στo Kingdom Hospital, ποιά είναι η υπόθεση;;

 

Όσο για να σας ιντριγκάρω λίγο... στο Jacket, η ταινία ξεκινάει..... "Την πρώτη φορά που πέθανα..."

Link to comment
Share on other sites

@Medussa: O Stephen King είναι ένας μεγάλος συγγραφέας νουβελών τρόμου. Το μόνο πρόβλημα είναι δεν ξέρω κατά πόσο τα μεγαλόπνοα σχέδια του μπορούν να μεταφερθούν στην οθόνη, με μόνη εξαίρεση την Λάμψη. Κατά τα άλλα κάτι αισχρές ταινίες που βάζει το Star, μόνο κακό του κάνουνε.

Στo Kingdom Hospital, ποιά είναι η υπόθεση;;

Όσο για να σας ιντριγκάρω λίγο... στο Jacket, η ταινία ξεκινάει..... "Την πρώτη φορά που πέθανα..."

 

α? πιο απόλυτα σύμφωνη δε θα με βρεις! Ότι παλιοπαραγωγή (αισχρή μεταφορά βιβλίου) την έχει αγοράσει το Star και (δυστυχώς :crying: ) επειδή έχω και το κόλλημα μου με τον Stephen King, τα ?χω δει :headb: ?

Το Kingdom Hospital όμως ήταν μια πολύ καλή παραγωγή ? μεταφορά σε σημείο που εντυπωσιάστηκα από αυτό και μόνο το γεγονός! Βέβαια ο συγκεκριμένος σκηνοθέτης (Craig R. Baxley) είναι «υπεύθυνος» για άλλες δύο καλές μεταφορές βιβλίων του Stephen King (Rose Red, Storm of Century), οπότε τώρα που είχε και το κατάλληλο παραδάκι από τη Sony Pictures Television ζωγράφισε.

Το story: ένα Νοσοκομείο με? περίεργο κόσμο: έναν θεότυφλο φύλακα, μια νοσοκόμα που? λιποθυμά στη θέα του αίματος, ένας παραπληγικός ζωγράφος που αγγίζει το μεταφυσικό του Stephen King, μια βασανισμένη ψυχή ενός μικρού κοριτσιού που κλαίει πίσω από τους τοίχους του Νοσοκομείου :blink: ?

 

Το Jacket συγκαταλέγεται στις αρκετά έξυπνες ταινίες που έχω δει :clapping: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...