Jump to content

Underworld the Evolution


medussa
 Share

Recommended Posts

Καλό μου ακούγεται!!!!!

Θα το έχω υπόψη μου στην επόμενη επίσκεψη του dvd club!

 

Μήν ξεχάσεις να νοικιάσεις και το Rose Red (Η Έπαυλη) και το Storm Of The Centuri (η Καταιγίδα του Αιώνα)

 

που λέει η Medusa :worthy: και συμπληρώνω με ένα ακόμα

 

το Τhe Stand (To Oχυρό) και τα τρία είναι πολύ καλές μεταφορές!!!!

 

Σε dvd υπάρχει όμως μόνο το Rose Red.... τα άλλα δύο μόνο σε βιντεοκασέτα δυστυχώς...... :crying:

Link to comment
Share on other sites

τα άλλα δύο μόνο σε βιντεοκασέτα δυστυχώς...... :crying:

Το video πέθανε!

Είχα δει μια καταπληκτική διαφήμιση που είχε μια ταφόπλακα και έγραφε RIP (ξέρεις... rest in peace) και έλεγε για το VHS.

 

Πάντως thanks, θα τα έχω υπόψη μου!

Link to comment
Share on other sites

Το video πέθανε!

Είχα δει μια καταπληκτική διαφήμιση που είχε μια ταφόπλακα και έγραφε RIP (ξέρεις... rest in peace) και έλεγε για το VHS.

 

Πάντως thanks, θα τα έχω υπόψη μου!

 

Μπά μη το λές τα Video Clubs που έχουν ακόμα κασσέτες κάνουν χρυσές δουλειές........

 

τα κλασικά dvdάδικα περνάνε κρίση (λόγω τού ότι έχουν ανοίξει πάρα μα πάρα πολλά)

 

Για πολλούς ακόμα το VHS ζεί και βασιλεύει.........

Link to comment
Share on other sites

Μπά μη το λές τα Video Clubs που έχουν ακόμα κασσέτες κάνουν χρυσές δουλειές........

 

τα κλασικά dvdάδικα περνάνε κρίση (λόγω τού ότι έχουν ανοίξει πάρα μα πάρα πολλά)

 

Για πολλούς ακόμα το VHS ζεί και βασιλεύει.........

Καλά σοβαρολογείς;! Με τη φτήνια που έχει ένα dvd, ο κόσμος εξακολουθεί και χρησιμοποιεί vhs?? :blink:

Να μου πεις για την τιμή των εισητηρίων κινηματογράφου, να σου πω!

Link to comment
Share on other sites

Ωπα κάτσε.... όταν λές φτήνια τι εννοείς??????? :blink::blink:

 

Η αγορά μιάς dvd ταινίας είναι ακόμα ακριβή όσο γιά μία συσκευή dvd εντάξει έχουν πέσει οι τιμές

 

αλλά οσο αφορά και το άλλο θέμα τής ενοικίασης το έχουν παραξηλώσει.... :whistling:

 

Οσο για τα εισιτήρια του σινεμά αυτό άστο είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία.....

Link to comment
Share on other sites

Ωπα κάτσε.... όταν λές φτήνια τι εννοείς??????? :blink::blink:

 

Η αγορά μιάς dvd ταινίας είναι ακόμα ακριβή όσο γιά μία συσκευή dvd εντάξει έχουν πέσει οι τιμές

 

αλλά οσο αφορά και το άλλο θέμα τής ενοικίασης το έχουν παραξηλώσει.... :whistling:

 

Οσο για τα εισιτήρια του σινεμά αυτό άστο είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία.....

Καλά δε σου λέω για νέα γενιάς dvd players (dvd recorders, blue ray κλπ)... αλλά σε συγκεκριμένο σουπέρ-μάρκετ μπορείς να πάρεις "κινέζικο" dvd player που τα παίζει ΟΛΑ, εκεί που οι πιο ακριβές και πολυσύνθετες μάρκες κολλάνε.

 

Αγορά ταινιών dvd, είναι σίγουρα ακριβά.... αλλά πάντα υπάρχει το διαδύκτιο (εάν δεν σε πειράζει να μην έχεις ελληνικούς υπότιτλους) άσε που κάποια στιγμή δεν ξέρεις ίσως και κάποια εφημερίδα το βγάλει και σαν δώρο! :clapping: (πχ Kill Bill I-II, Ο άρχοντας των δαχτυλιδιών).

 

Όσο για τα εισιτήρια άσε θα φάνε την ήττα τους, κάτι το Μουντιάλ, κάτι η ακρίβεια άδειοι είναι οι κινηματογράφοι.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα εισιτήρια άσε θα φάνε την ήττα τους, κάτι το Μουντιάλ, κάτι η ακρίβεια άδειοι είναι οι κινηματογράφοι.

 

Έτσι έτσι...... :worthy::worthy::worthy:

 

Έλεος πιά το έχουν παραξηλώσει...... :015annoyed::015annoyed:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλά? τον καημό μου για δρακουλοδοντάκια σε ταινίες τον έχω ξαναπεί :worthy: . Εχθές λοιπόν, πήρα όλο χαρά :drooling2: το Underworld the Evolution και? οποία απογοήτευσις :blink: ? Τίποτα δε θύμιζε την ένταση, την πλοκή του πρώτου. Τσάμπα το παγωτό Δωδώνη που είχα πάρει ειδικά για την περίσταση :015annoyed: (ε.. το γιορτάζω άμα βλέπω ταινίες που γουστάρω :partytime: ).

Άμα είσαστε funs του είδους δείτε το με λίγες προσδοκίες για να μην απογοητευθείτε :isaygrrr: .

Αν δεν είσαστε funs, αφήστε το καλύτερα να μην μοιρλιάζετε και το 1,5 ευρώ που θα δώσετε στο dvd :byebye: .

 

 

το μονο καλο στην ταινια ηταν η πιπινοδρακουλιαρα πρωταγωνηστρια...κατα τ'αλλα σκετη απογοιτεθσι!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Αλλάζω θέμα!

Προσφάτως είδα το Jacket, το έχει δει κανείς;

Έπαιζε ο τύπος που έκανε τον Πιανίστα του Πολάνσκυ. Τελικά παίζει πολύ καλά, στον Πανίστα τον είχα αδικήσει λίγο.

 

Η ταινία εμένα μου άρεσε, αλλά δεν θέλω να δώσω περισσότερες λεπτομέρειες για να μη το χαλάσω για όσους δεν την έχουνε δει!

Πολυ καλη ταινια... και ο τυπος παιζει παρα πολυ καλα!

Οσον αφορα το Underworld II το ενα μου αρεσε πολυ περισσοτερο αλλα δεν μπορω οτι απογοητευτηκα απο το 2. Συνηθως οταν βλεπω sequel καποιας ταινιας δεν περιμενω να ειναι τοσο καλη οσο η πρωτη.. Η πρωτη ειναι παντα πρωτη, με εκπληξεις και σασπενς. Στο sequel ξερεις πανω κατω τι παιζει και δεν εντυπωσιαζεσαι τοσο οσο στην αρχη :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ωραία ήταν ρε παιδιά με δράση και αγωνία αλλά το παρατράβηξαν με τις Χ σκήνες,θρίλερακι ή πως να το πω αισθησθησιακή χαρακτηρίζεται η ταινία;

ΟΕΟ;

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...