Jump to content

Περίεργη σύμπτωση


 Share

Recommended Posts

HELLO!!!

 

είμαι νέο μέλος!!! :) ένα καλό φιλαράκι μου μίλησε για το φόρουμ και είπα να μπώ να γράψω

για κάτι που θέλω μια δέυτερη ισως και τρίτη χεχε γνώμη!

 

πρίν μισό μήνα τελείωσα το λύκειο! :) στο λύκειο αυτό, πήγα πέρισι με μεταγραφή από άλλο,

λοιπόν το πρότο διάστημα γνωριμίας μου με το νέο μου σχολείο, μαζί με τα υπόλοιπα πρόσεξα και μία κοπέλα (στο διάλειμμα),όμως δεν ήταν κάτι το σοβαρό, απλός μου άρεσε.

Απο εκείνη την μέρα συνέβει κάτι "απίστευτο" την συναντούσα πάντα! (....η σχεδόν πάντα)

Με τον καιρο έκανα φίλους στο σχολείο και κάποια στιγμή αποκάλυψα το ενδιαφέρον μου για την κοπέλα

στο πίο προσφιλες άτομο που έκανα παρέα. Μαζί παρατηρήσαμε οτι όντως πέφτω διαρκώς πάνω της και για να καταλάβετε θα δώσω μερικά παραδείγματα:

 

1)Έχει τύχει αρκετές φορές να πάω σχολείο και το πρότο άτομο που βλέπω απο γνωστές φυσιογνωμίες να ειναι εκείνη

 

2) Χτυπάει κουδούνι κατεβένω κάτω και μέσα στις 100αδες παιδία χωρίς να μπώ στο κόπο να ψάξω την βρίσκω πάλι μπροστά μου

 

3) Την συναντούσα αρκετά τακτικά σε ανύποπτες στιγμές σε διαδρόμους/κυλικείο και κυριολεκτικά

πέφταμε ο ένας πάνω στον άλλον

 

4) Να κάνω 1ωρη κοπάνα και ενώ δεν ήταν κανείς στο προαυλιο και εγώ καθομαι στο κυλικειο ξαφνικά να σου την μπροστά! μου.

 

5) Σε μία εκδρομή στο πλανητάριο (στυλ κινηματογράφου με 3D εκπαιδευτικές προβολές) έκπληκτοι μες στο σκοτάδι ανακαλύψαμε με τον φίλο μου οτι δίπλα μας καθόταν αυτή η κοπέλα με μία φίλη της.

 

6) Οταν γράφαμε εξετάσεις Ιουνίου πάλι σε ανύποπτη στιγμή πέρασε έξω απο την τάξη μου και κάθησε δίπλα στην πόρτα για να μιλήσει με έναν καθηγητή, ενώ εγώ καθόμουν πρότη θέση δίπλα στην πόρτα και έγραφα.

 

7) αργότερα την συνάντησα με ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τρόπο και στις πανελλήνιες στο εξεταστικό κέντρο, με το που μπένω μέσα δεν πρόλαβα να δώ κανέναν άλλον γνωστό μου και έπεσα πάνω της, καθώς επίσεις, λίγο πριν ξεκινήσουμε να γράφουμε μπήκε στην ΔΙΚΗ μου τάξη για να μιλήσει σε μία κοπέλα, και αργότερα μόλις τελείωσα και πήγα να βγώ απο την τάξη το πρότο ατομο που είδα στον διάδρομο ήταν αυτή.

 

 

κατά την διάρκεια της χρονιάς το είχαμε συζητήσει στα πυγαδάκια που γίνονται στα διαλείμματα και όντως ειχαν παρατηρήσει και άλλα άτομα οτι με περίργο τρόπο όλλο πέφτουμε μούρι με μούρι με την κοπέλα (μάλιστα με ειχαν παροτρύνει να της μιλήσω, πράγμα που δεν έκανα, ποτε! ουτε πέρισι ούτε φέτος, γιατί ειχα δεί οτι έχει αγόρι και θεωρούσα γελοιο να πάω να της πώ κάτι μόνο και μόνο επειδή πιστέυω οτι πέφτουμε ο ένας πάνω στον άλλο.

 

Το σχολειο μου ειναι αρκετά μεγάλο και με πολλά παιδιά προκειμένου να μπορεί να δικαιολογηθεί οτι πέφτω διαρκώς πάνω της, καθώς δεν μπορώ να δεκτώ οτι φίλους απο άλλα τμήματα τα έβλεπα σπάνια στο διάλειμμα μεσα σε τόσο κόσμο ενώ αυτήν σχεδόν πάντα.

 

Το αποκορύφωμα

===========

 

8) Πείγα πριν 2-3 μέρες σχολείο να πάρω ενα χαρτί και όλλο το σχολείο ήταν άδειο, όμως με το που πάω να ανεβώ στα γραφεία των καθηγητών την συναντάω μπροστά μου, με κοιτάει και προσπερνάμε ο ένας τον άλλο. Καιθώς κατέβαινα απο τα γραφεία την συναντάω πάλι και τότε αυτη με σταμάτησε και με ρώτησε:

 

-Νομίζω ήμασταν μαζι πανελληνιες...

-Ναι

-Ξερεις πότε βγένουν τα αποτελέσματα?

-Νομιζω την άλλη εβδομάδα...

 

μου χαμογέλασε και έφυγε...(σε ΤΕΕ πάμε οχι γενικό λύκειο)

 

 

Τι γνώμη έχετε για αυτό? παιζει να νομίζω οτι συμβένει κατι τέτοιο?

είναι γεγονός οτι πολλά πραγματα δεν τα παρατηρούμε αν δεν μας ενδιαφέρουν...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να ανακαλύψεις άμα είναι σύμπτωση ή όχι από μόνος σου;

 

Την επόμενη φορά που θα την δεις μίλα της

Link to comment
Share on other sites

το σχολείο τελείωσε...ξέρεις...οριστικά!! :018bleh:

 

τι θέλεις να πείς όμως? τι άλλο απο σύμπτωση μπορεί να είναι?

 

Φίλε μου δεν θα ήταν καλήτερα αυτή την στιγμή να ήξερες; Τώρα που τελείωσε και δέν έκανες κάποια κίνηση τι κατάλαβες; Μου θημίζεις εμένα. τσ τσ τσ τσ :)

Link to comment
Share on other sites

Αχ Bluentity τι μου θύμισες.... Ααααααχχχχ... ααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχ....

 

 

Και εγώ τα ίδια... αλλά συγνώμη που θα σε απογοητεύσω.... δεν με ήθελε.... δεν του άρεσα... και δεν έγινε τίποτα....

 

 

αααααΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧ

Link to comment
Share on other sites

το σχολείο τελείωσε...ξέρεις...οριστικά!! :018bleh:

 

τι θέλεις να πείς όμως? τι άλλο απο σύμπτωση μπορεί να είναι?

 

 

Μην ανυσηχεις, αν δεν ηταν τυχαιο να συναντιεσται καθε λίγο και λιγάκι, θα συνεχίσεις να την βλέπεις μπροστά σου...

Και αν συμβει κατι τετοιο μην χασεις την ευκαιρία!Τόλμησε, κανε ενα βημα μπροστά και ακόμα και αν σε απορίψει θα νιωθείς καλα, γιατι τόλμησες να κανεις ενα βημα...

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε...δεν πρόλαβες δλδ;

Μην ανυσυχεις πάντως...θα έρθει πάλι...έτσι περίεργα...τελεσίδικα!

 

Διάβασα όλλα τα πόστς τι συμβένει ρε παιδιά??? με τρομάζετε!

με την καλή έννοια φυσικά :) πως εξηγήται με τον Paranormal-way? :)

τα μέρη που συναντιόμαστε ειναι ΠΑΝΤΑ σχετικά με το σχολείο...

 

αν θέλετε μπορώ να πάω μια απο αυτές τις μέρες στο σχολείο μου να δω

αν βγήκαν τα αποτελέσματα για τις πανελλήνιες! :063laugh: αν και δεν νομίζω να την

συναντήσω πάλι διότι αυτό θα ειναι εντελός κουφό!

Link to comment
Share on other sites

...Αν θέλετε μπορώ να πάω μια απο αυτές τις μέρες στο σχολείο μου να δω

αν βγήκαν τα αποτελέσματα για τις πανελλήνιες!

 

...Θέλουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηχεις, αν δεν ηταν τυχαιο να συναντιεσται καθε λίγο και λιγάκι, θα συνεχίσεις να την βλέπεις μπροστά σου...

Και αν συμβει κατι τετοιο μην χασεις την ευκαιρία!Τόλμησε, κανε ενα βημα μπροστά και ακόμα και αν σε απορίψει θα νιωθείς καλα, γιατι τόλμησες να κανεις ενα βημα...

 

 

δε συμφωνώ μαζί σου....τουλάχιστον τώρα έχει μια αγωνία μέσα του,ένα σασπένς....μία μελλοντική γλυκιά ανάμνηση!!!!θα τη διαλύσει αν κάνει βήμα...

αλλά από την άλλη μπορεί αν δεν κάνει να σταματήσει να τη βλέπει και να τρώγεται μέρα με τη μέρα

 

Εσύ αποφασίζεις : γλυκιά ανάμνηση ή πραγματικότητα;

Link to comment
Share on other sites

Ώπα όλοι! Paranormal activity αμέσως :blink: !

Δηλαδή το ενδεχόμενο και το κοριτσάκι να ξεχώρισε το φίλο μας από την πρώτη στιγμή και να επιδίωκε να «πετάγεται» μπροστά του το ξεχνάμε :nono: ; Οπότε έτσι έχουμε δύο πιθανότητες: η το κοριτσάκι είναι psycho-κούκου :insane: ή την έχει δαγκώσει την λαμαρίνα :wub: και προσπαθεί τα μέγιστα γιατί είναι ντροπαλή (έσχατη προσπάθεια της την τελευταία μέρα). Αν ξαναπάς σΚολείο και την ξαναπετύχεις, να της μιλήσεις λίγο παραπάνω, να της προτείνεις να αλλάξετε τηλέφωνα κτλ. Γιατί μετά φίλε μου ακολουθούν οι καλοκαιρινές διακοπές και πάει το κοριτσάκι! Θα το δαγκώσει κάνας surfer :018bleh: !

Link to comment
Share on other sites

Θυμήθηκα τώρα μία σκηνή από μία ταινία που δυστυχώς δεν θυμάμαι ποια είναι.

Λέει ο άντρας στην γυναίκα του, ''Αν δεν τολμούσα εκείνη τη μέρα να πεταχτώ από το καφενείο και να σου μιλήσω δεν θα είχαμε παντρευτεί'', και απαντάει η γυναίκα, ''Α ρε βλάκα, κάθε μέρα περνούσα επιδεικτικά έξω από το καφενείο, μπας και βγεις να μου μιλήσεις.''

Μία δοκιμή θα σε πείσει....

Link to comment
Share on other sites

δε συμφωνώ μαζί σου....τουλάχιστον τώρα έχει μια αγωνία μέσα του,ένα σασπένς....μία μελλοντική γλυκιά ανάμνηση!!!!θα τη διαλύσει αν κάνει βήμα...

αλλά από την άλλη μπορεί αν δεν κάνει να σταματήσει να τη βλέπει και να τρώγεται μέρα με τη μέρα

 

Εσύ αποφασίζεις : γλυκιά ανάμνηση ή πραγματικότητα;

 

 

Κάποτε ήταν ενα παιδάκι που το μονο μέρος που ήξερε ήταν η αυλή του σπιτιού του...

Ποτέ δεν εβγαινε προς τα εξω...και δεν εβγαινε οχι γιατι φοβόταν το τι θα συναντησει τόσο πολύ...

Αλλά επειδη δεν τολμούσε να κάνει ενα βήμα, ακόμα καινα το σκεφτόταν μερικές φορές να βγει εξω πάντα ελεγε στον εαυτό του "καλα τι δουλεια εχω εγω εκει εξω; Δεν ειναι για εμενα αυτα τα πραγματα"...

Ομως μια μέρα που βγηκε εξω συναντησε ενα σωρό ομορφα πραγματα, βεβαια ειδε και πόνο αλλα τα περισσότερα

του αφησαν μια γλυκιά γευση στην μνημη του....

 

 

Αν δεν τολμάμαι, ειναι σαν να ειμαστε άνθρωποι μέσα σε ενα κλουβί και το χειρότερο να μας αρεσει κι ολας!!!

Τολμάμε, παιρνουμε ρισκα και βγαινουμε πάντα κερδισμένοι ακόμα και αν χασουμε, γιατι απλά θα μαθουμαι κατι απο την ηττα μας και αυτο ειναι Νίκη....

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι οταν γινεται αυτο(να συναντας καποιον συνεχεια) σημαινει πως καποτε θα γινεται κατι παραπανω απο απλοι γνωστοι εγω με το αγορι μου (τα εχουμε 1μιση χρονο) πεφταμε ο ενασ πανω στον αλλον για 2 χρονια (σχολειο,φροντιστηριο,διακοπες(!) :blink::blink: και αλλα απιστευτα μερη)

να εισαι σιγουρος οτι θα την ξαναδεις συντομα και πολλες φορες ακομα :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...