Jump to content

Του Σατανά η ΡΟΚ!


johnny
 Share

Recommended Posts

Σκοπος του "Λαμπάντα" ειναι να ξυπνησει στο παιδι των 10 και 12 ετων,το σεξ και τον ερωτισμο.

Το "Λαμπαντα" δε συμβολιζει απλως το σεξ,αλλα ειναι η σεξουαλικη πραξη υπο τυπον χορου. Γι'αυτο το μονο που δεν μπορει να σου εγγυηθει ειναι η ηθικη σου ακεραιοτητα.

 

Πλάκα πλάκα αυτό είναι αλήθεια. Ο χορός και το σεξ είναι άρρηκτα συνδεδεμένα στην βραζιλιάνικη παράδοση. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι που βρίσκεται το κακό. Είναι από τους λίγους λαούς που δεν έχει ''ευνουχηθεί'' και τον έχουν βάλει στο μάτι.

 

Υ.Γ Δωρεάν μαθήματα Λαμπάντα. Για περισσότερες πληροφορίες στείλτε Π.Μ.

Προσοχή!!!Για την εγγραφή είναι απαραίτητη η επίδειξη φωτογραφίας.

 

Υ.Γ.2 Η medussa έχει ήδη αποκλειστεί, γιατί είναι ρέγγε και τρομάζει τα πλάσματα της Φύσης. Σπάει την τροφική αλυσίδα και τον κύκλο της Ζωής. (Συμπέρασμα, είναι ανεπίδεκτη μαθήσεως.)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τα ανάποδα μηνύματα δεν είναι προμελέτημένα...καταρχήν είναι συνδιασμός ήχων και όχι μόνο φωνής...

Και σε δικά μου κομμάτια ακούγονται ανάποδα φράσεις...είναι τυχαίο τελέιως.

Link to comment
Share on other sites

Satanic and violent messages

 

Much of the controversy over backmasking is a result of Satanic messages in heavy metal music.

 

Slayer's 1985 album Hell Awaits is a prominent example of hidden Satanic messages in music. The album starts with a demonic-sounding voice that, when played backwards, urges "Join Us" over and over at increasing volumes[1]. The Cradle of Filth song "Dinner at Deviants Palace" consists almost entirely of ambient sounds and a reversed reading of the Lord's Prayer[2] (being able to say the Lord's Prayer backwards was perceived in the Middle Ages as a sign of a witch). Another lesser-known example is in the Alan Parsons Project album The Turn of a Friendly Card: at the very end of the first track "May be a price to pay," a backward message is inserted, constructed by the words "something's been going on, there may be a price to pay" played in reverse. The message, in clear Spanish, is "Escucha, baby, al Demonio, es bien fácil"[citation needed] (Listen, baby, to the Demon, it's so easy).

 

Some of the controversy deals with songs that are not necessarily Satanic, but simply anti-Christian. Black metal band Darkthrone's Transilvanian Hunger album contains, when listened to backwards, "In the name of God, let the churches burn"[3]. Death rock group Christian Death's song "Mysterium Iniquitatis" is sung almost entirely backwards, and when reversed, expresses atheistic beliefs[citation needed].

 

Finally, some backmasking is controversial because of its violent themes. On Born Dead, a 1994 album from heavy metal band Body Count, which contains a backward message on the song "Killing Floor": "Body Count, motherfucker. Burn in hell!"[citation needed]. The Finnish metal act Turmion Kätilöt, on their 2005 EP Niuva 20, inserted a deliberate backwards message in a robotic-sounding voice about halfway through the second track, "Kirosana" ("Profanity"), which, when played backwards, says, "Raiskatkaamme tämä helvetillinen maanpäällinen taivas. Siinä sinulle elämän tarkoitus"[citation needed] (roughly translating to "Let's rape this hellish heaven on earth. There's your meaning of life.").

 

An example in less hardcore culture was the controversy over the theme tune of the popular childrens' television anime Pokémon. It is alleged that the words "Gotta catch 'em all", when played backwards, say "I love Satan" or "Oh, Satan"[4]. Many Christians had already branded the show as demonic, and this provided further evidence.

 

 

πηγη

 

 

ΚΑΙ με το AUDACITY(ενα πολυ ευχρηστο προγραμματακι,μολις το τσεκαρα) Hotel California: Λεει πολλα για Satan, unlease, might is all the way...worship..!!!!!!!!!ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ!!!!sad satan...sad demon....τρελο κομματι!!!!

το αποθηκευω ετσι

 

 

Και το απιστευτο!!απο Stairway to Heaven...my sweet Satan!!!!!!!Απιστευτο!!!!!το πετσοκοβω αυτο για να χωρεσει χμμμ εχει κ αλλα ομως...

 

ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΘΑ τρελαθητε!!!ολα τα λεφτα!!!

 

stairway-to-heaven-backwards-full-lyrics

το τελος εχει κ τα original lyrics(τροποποιημενα λιγακι)!!λενε πολλαααααα.....

 

stairwaybackwards apo link...Just do it!!!

 

επισης σε ενα βιντεακι εκπομπη του πανουση(!!!!) ο ιδιος σατυριζε το φαινομενο λεγοντας πως τον επισκεφτηκε και αυτο ο Ακατανομαστος...Πραγματικα ομως σε ενα του κομματι..θα το βρω το ... ακουγεται ΚΑΘΑΡΑ

ΣΑΤΆΝΑ ΑΪ ΔΟΞΑΖΟΥΣΙ..πολυ γελιο η φατσα αυτη ρε παιδι μου!!!

 

 

 

Θελω να δω τι θα γινει ετσι και ξεθαφτει τιποτα παρομοιο απο ψαλμους...

i'll may give it a shot!

Link to comment
Share on other sites

Μολις αρχισαν οι ροκαδες να φορουν μαυρα,αμεσως κι εδω μαυρισε ο τοπος.Και καλα αυτοι εχουν τους λογους τους και φορανε μαυρα.Τους διαταζει το αφεντικο τους,ο Διαβολος για να μοιαζουν στο χρωμα.Εσυ

γιατι το φορας ; Εκτος κι αν θελγεσαι απο το μαυρο χρωμα του Σατανα.

 

Εγώ δεν έχω παρά να δηλώσω ότι μετά απ'αυτό... οι Black Sabbath και η Μαρινέλλα δεν θα είναι ποτέ ίδιοι...

Και οι χήρες φοράνε(οι περισσότερες μαύρα :angel: )αλλά δεν το κάνουμε θέμα... :whistling:

:063laugh::063laugh:

 

 

Πλάκα πλάκα αυτό είναι αλήθεια. Ο χορός και το σεξ είναι άρρηκτα συνδεδεμένα στην βραζιλιάνικη παράδοση. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι που βρίσκεται το κακό. Είναι από τους λίγους λαούς που δεν έχει ''ευνουχηθεί'' και τον έχουν βάλει στο μάτι.

Το ίδιο κάνουν και με την rap :23_30_103[1]: .Κατηγορούν τους Αφρικανούς γιατί δεν έχουν ακόμη προσυτιλιστεί στο ιερατείο :plzdie: :isaygrrr: :headb: :headb: :headb: :headb: :crying::crying: :4_14_202[1]:

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στο Πανούση γίνεται...να το ανεβάσω το video? Είναι 600 mega!! χαχα.

 

'Eχεις ψαλμούς στο σπίτι Sucore? :lol:

Δυστυχως οχι,και αν ειχα σιγουρα θα τους ακουγα...ειναι κατι σαν τη τηλεοραση...σε εγκλωβιζουν με τις συχνοτητες και "μαστουρωνει" το μυαλο σου...Λες για αυτο να τη βρισκουν οι γιαγιαδες εκει περα;

 

Σιγουρα θα εψαχνα και απο την αλλη...Δεν γινεται να μην υπαρχει κατι και εκει μεσα, μετα να δεις λασπη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχε δώσει μια φιλόλογος παλιά στον αδερφό μου δύο τέτοια βιβλία. Το τι γέλοιο έριξα όταν είδα τους sex pistols να αναφέρονται ως "σεξουαλιάρικα πιστόλια" δε λέγεται!

Link to comment
Share on other sites

 

 

ΚΑΙ με το AUDACITY(ενα πολυ ευχρηστο προγραμματακι,μολις το τσεκαρα) Hotel California: Λεει πολλα για Satan, unlease, might is all the way...worship..!!!!!!!!!ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ!!!!sad satan...sad demon....τρελο κομματι!!!!

το αποθηκευω ετσι

Και το απιστευτο!!απο Stairway to Heaven...my sweet Satan!!!!!!!Απιστευτο!!!!!το πετσοκοβω αυτο για να χωρεσει χμμμ εχει κ αλλα ομως...

 

ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΘΑ τρελαθητε!!!ολα τα λεφτα!!!

 

Εγώ το έκανα και δεν τρελάθηκα.

Κατέβασα το AUDACITY, έβαλα το Hotel California (original εκτέλεση), έκανα ''reverse'' και μετά το άκουσα....

Η γλώσσα ακούγεται σαν γερμανοφιλανδικά και δεν άκουσα ούτε μία λέξη στα αγγλικά (κανονική λέξη).

Ήταν όλα ακαταλαβίστικα. Εσύ τι επεξεργασία έκανες?

Έκανα το ίδιο και στο Stairway to Heaven, χωρίς αποτέλεσμα (τουλάχιστον όχι αυτό που αναφέρεις).

Διαφώτισέ με...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα και δεν τρελάθηκα.

Κατέβασα το AUDACITY, έβαλα το Hotel California (original εκτέλεση), έκανα ''reverse'' και μετά το άκουσα....

Η γλώσσα ακούγεται σαν γερμανοφιλανδικά και δεν άκουσα ούτε μία λέξη στα αγγλικά (κανονική λέξη).

Ήταν όλα ακαταλαβίστικα. Εσύ τι επεξεργασία έκανες?

Έκανα το ίδιο και στο Stairway to Heaven, χωρίς αποτέλεσμα (τουλάχιστον όχι αυτό που αναφέρεις).

Διαφώτισέ με...

οσο για το Stairway τσεκαρε τα Links πιο πανω

 

το Hotel απο την αλλη ειναι πιο δυσκολο, προσπαθησε να αλλαξεις τη ταχυτητα που παιζει και ισως βγαλεις καποιες λεξεις..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αρχικα εμφανιστηκε ο ορος ποπ-ροκ.Ποπ σημαινει ξηρος κροτος.Ροκ σημαινει κουνιεμαι περα δωθε.

Λιγο αργοτερα ακουγεται ο ορος ροκ-εντ-ρολ ......... εξαλλου στην καθομιλουμενη αμερικανικη γλωσσα ροκ-εντ-ρολ σημαινει πορνεια.

Ο ρυθμος της χαρντ ροκ σφυροκοπα με επιμονη ολες τις συγκινησιακες

δονησεις,σωματικες και ψυχολογικες,με τετοιο τροπο ωστε να διεγειρει το νευρικο συστημα των ακροατων και κυριως να παραλυει τη διανοητικη διαδικασια της συνειδησης.Ο ρυθμος της χαρντ ροκ επινοηθηκε ετσι ωστε να ερεθιζει τα σεξουαλικα ενστικτα.

Πανκ σημαινει σαθροτητα,σαπιλα.Σκοπος του νεου αυτου κυματος ειναι να οδηγησουν τους νεους στην αυτοκτονια,στην ομαδικη βια και στους συστηματικους φονους.

ΠΑΡΑΚΛΑΔΙΑ ΤΗΣ ΡΟΚ.....

 

 

 

ka Eleni Louka sas katalavameee!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

στο αβαπτιστο ειστε ρε ψαξτε τις πηγες και πεστε ποια ειναι η σκοπιμοτητα.

χαχα πολλη γελιο ο ενας,πολλη πλακα ο αλλος.

εξυπνοι..ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΘΑ ΠΕΙΤΕ?

οι μαυροι εχουν οντως ανακαλυψει απειρους τροπους να κρυβουν τα μυνηματα για τους ομοιους τους.

εσπασα το πρωτο cd iron maiden με σφυρι στα 15 μου.

πεταξα απο το παραθυρο του αυτοκινητου ΕΜΙΝΕΜ και αν τον ειχα μπροστα μου θα τον ελιωνα στο ξυλο.

και τα 2 ηταν γιατι ενω καταλαβαινα οτι ημουν σε μια κατασταση γαληνης με το που το ακουγα φρικαρα.!

θα σας πω την ιστορια και ενος φιλου μου εξυπνακια σαν πολλους εδω μεσα,ακουγε death πορωμενα,διαβαζε τα λογια,εκανε συνεχεια το σημα με το μικρο δαχτυλο και το δεικτη κλπ

πηγε ο εξυπνος με ενα φιλο του στην ομονοια και πηραν μια σολομωνικη,την συνεχεια την καταλαβαινετε κανονικα αλλα θα την πω να την εχετε υποψην.

κανανε την τελετη φυσικα λαθος και χωρις ολα τα εργαλεια,εκεινη την ωρα εμφανιστηκε μια μορφη,την επομενη μερα το αλλο παιδι εκει που ειχε την τηλεοραση κλεισμενη απο το κεντρικο κουμπι ανοιξε και αρχισε να παιζει,καθοταν με την οικογενεια του και ακουγε να του μιλανε(μονο αυτος το ακουγε),τη νυχτα ακουγονταν τριξιματα στις πορτες με αποτελεσμα να ειναι τρομοκρατημενος ξεροντας τι θα γινει μολις παει σπιτι.

κρατουσε ο εξυπνος ακομα το βιβλιο μεσα στο σπιτι..

μετα απο αυτο σταματησα να κανω παρεα μαζι του.το σπιτι του ειχε οντως ανρητικη αυρα.

το θεμα ειναι απλο,απο τους 1000 νεους που ακουνε ενας δεν θα δοκιμασει την τελετη??

απλα ειναι τα πραγματα.

εσεις που λετε ολη την ωρα πλακα και αστειο εχετε δει καμια φορα ξυπνιος οραμα?εχετε ακουσει καμια φορα αναποδα λογια την ωρα που διαβαζεις προσευχη να ερχονται απο το μπανιο?κραυγες απο το πουθενα?(αυτα και αλλα τετοια τα εχω παθει εγω)

για να μην τα πολυλογουμε μιας και δεν εχετε ιδεα τι φοβο μπορει να παρει ενας ευαισθητος ανθρωπος με τετοιες ανοησεις μην τα κανετε ολα πλακα και χαβαλε.

αλλο να λες γεα σε ενα τραγουδι ζητω ο σατανας,αλλο να ακουτε τα βηματα του διπλα στο κρεββατι οταν κοιμοσαστε.

για να τελειωσω,αν εχουν κρυμενα μνμτα τα τραγουδια ποσος με ενδιαφερει,οι ανοητοι ας τα ακουν δεν εχω προβλημα,αυτο που με πειραζει ομως ειναι οταν τα νεα συνηθως ατομα που παραδειγματιζονται απο αυτους τους καημενους με τις ηλεκτρικες και θελουν να κανουν τα ιδια και μπαινουν στην κακη τελετουργια και μετα εχουν σοβαρο προβλημα.

μπαινουν και νεοι εδω μεσα ΕΝΙΓΜΑ PHEVOS και υπολοιποι πλακατζηδες.

Link to comment
Share on other sites

στο αβαπτιστο ειστε ρε ψαξτε τις πηγες και πεστε ποια ειναι η σκοπιμοτητα.

χαχα πολλη γελιο ο ενας,πολλη πλακα ο αλλος.

εξυπνοι..ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΘΑ ΠΕΙΤΕ?

 

Επειδή ΚΑΙ εσύ είσαι στο Αβάπτιστο, χαλάρωσε και έλα να κάνουμε μια σοβαρή συζήτηση...

 

οι μαυροι εχουν οντως ανακαλυψει απειρους τροπους να κρυβουν τα μυνηματα για τους ομοιους τους.

εσπασα το πρωτο cd iron maiden με σφυρι στα 15 μου.

πεταξα απο το παραθυρο του αυτοκινητου ΕΜΙΝΕΜ και αν τον ειχα μπροστα μου θα τον ελιωνα στο ξυλο.

και τα 2 ηταν γιατι ενω καταλαβαινα οτι ημουν σε μια κατασταση γαληνης με το που το ακουγα φρικαρα.!

 

Αν φρίκαρες, γιατί τα άκουγες?

Το γεγονός ότι εσύ "φρικάρεις" δεν σημαίνει ότι όλοι έχουν την ίδια αντίδραση...

Εγώ π.χ. "φρικάρω" με τα λαϊκα και τα σκυλάδικα... ενώ με τη Metal και την rock, ανεβαίνω ψυχολογικά...

Για να καταφύγει κάποιος στις αντιδράσεις που αναφέρεις παρακάτω, σημαίνει ότι μάλλον "δεν πάει καλά"... Ελπίζω να γνωρίζεις ότι ο φανατισμός σε κάθε του μορφή είναι αρνητικό φαινόμενο...

Μην καταδικάζεις το αντικείμενο του φανατισμού, αλλά το φαινόμενό του.

 

θα σας πω την ιστορια και ενος φιλου μου εξυπνακια σαν πολλους εδω μεσα,ακουγε death πορωμενα,διαβαζε τα λογια,εκανε συνεχεια το σημα με το μικρο δαχτυλο και το δεικτη κλπ [...]

 

Για εξήγησέ το λίγο αυτό.... Τι πάει να πει "εξυπνάκιας"... :015annoyed:

Και επίσης τι το κακό να κάνεις το "σήμα με το μικρό δάχτυλο και το δείκτη"? Σημαίνει κάτι?... :huh:

 

το θεμα ειναι απλο,απο τους 1000 νεους που ακουνε ενας δεν θα δοκιμασει την τελετη??

απλα ειναι τα πραγματα.

εσεις που λετε ολη την ωρα πλακα και αστειο εχετε δει καμια φορα ξυπνιος οραμα?εχετε ακουσει καμια φορα αναποδα λογια την ωρα που διαβαζεις προσευχη να ερχονται απο το μπανιο?κραυγες απο το πουθενα?(αυτα και αλλα τετοια τα εχω παθει εγω) για να μην τα πολυλογουμε μιας και δεν εχετε ιδεα τι φοβο μπορει να παρει ενας ευαισθητος ανθρωπος με τετοιες ανοησεις μην τα κανετε ολα πλακα και χαβαλε.

αλλο να λες γεα σε ενα τραγουδι ζητω ο σατανας,αλλο να ακουτε τα βηματα του διπλα στο κρεββατι οταν κοιμοσαστε.

 

Τι έκανες για να τα πάθεις όλα αυτά?

Γιατί τα cd που εσύ έσπαγες, εγώ τα άκουγα... και δεν μου έχει συμβεί τίποτα απ' όλα αυτά...

Μήπως επηρεάζεσαι πολύ εύκολα?..... :whistling:

 

για να τελειωσω,αν εχουν κρυμενα μνμτα τα τραγουδια ποσος με ενδιαφερει,οι ανοητοι ας τα ακουν δεν εχω προβλημα,αυτο που με πειραζει ομως ειναι οταν τα νεα συνηθως ατομα που παραδειγματιζονται απο αυτους τους καημενους με τις ηλεκτρικες και θελουν να κανουν τα ιδια και μπαινουν στην κακη τελετουργια και μετα εχουν σοβαρο προβλημα.

 

Για να παθαίνουν ότι παθαίνουν τα θέλει ο κ*λος τους...

Συνεπώς είναι χειρότεροι από τους "ανόητους" που απλά τα ακούνε....

Συγκεντρώσου..... :015annoyed:

 

μπαινουν και νεοι εδω μεσα ΕΝΙΓΜΑ PHEVOS και υπολοιποι πλακατζηδες.

 

Δηλαδή αμφιβάλλεις ότι το δημοσίευμα "Του Σατανά η ΡΟΚ" είναι για γέλια?....

Link to comment
Share on other sites

τι λες ρε μεγαλη σοβαρα??????? :clapping::clapping:

 

το ιδιο ειναι να ακους ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης το ιδιο ειναι θα σου κοψω το κεφαλι με σιδεροπριονο? :headb: :headb: :headb: :headb:

 

φυσικα εχω απαντηση σε ολα τα πραγματα που ρωτας ΜΑΡΙΛΕΝΑ απο τις δικες μου παρατηρησεις αλλα επειδη δεν θα βγαλει αυτη η ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ πουθενα απαντησε μου σε ενα ερωτημα.

 

η death και λοιπες με σατανιστικα λογια δεν ευθυνονται κατα τη γνωμη σου σε κανενα ποσοστο για την ενασχοληση ανοητων με τη μαγεια?

 

ανεφερα το φιλο μου για να δειξω οτι το ειδα αυτο να συμβαινει μπροστα στα ματια μου και ερχεσε τωρα εσυ να μου πεις τι?ειδα το μεταβατικο σταδιο.

 

να σου δωσω μια συμβουλη γιατι απαντηση δεν χρειαζομαι,ακου αυτες τις μαλακιουλες που σε χαλαρωνουν αν σε βοηθανε στην εξελιξη σου και ασε τις θεωριες οτι επειδη εσυ χαλαρωνεις με το να τραγουδας σατανα εισαι ο καλυτεροτερος χαλαρωνουν ολοι και γινονται νορμαλ ανθρωποι :063laugh:

 

μιας και με ρωτησες ομως για το συμβολο απο οταν ημουν στο δημοτικο το ηξερα οτι συμβολιζει τα κερατα μερικοι το χρησιμοποιουν και για να δειξουν οτι κατι τους αρεσει αλλα δεν μιλησα γιαυτους.

 

υπαρχει μονο μια πιθανοτητα να απαντησες ενω ακους αλλα πραγματα απο αυτα που ειπα με σατανιστικους στιχους,οχι αντιστροφα.δεν μιλησα για την ροκ μιλησα για την death.

 

μαρεσε ενα τραγουδι των ΤΧC πες κατι θετικο ηηηη :worthy:

αφιερωμενο!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Black Angel

χρηστακο, αλλος μου φαινεται πρεπει να αφησει τις εξυπναδες γιατι

η έλλειψη σεξ η κρυου ντους μερικες φορες προκαλει τοσα κομπλεξ

όσο και η θεωρηση της ροκ ως σατανιστικο ειδος μουσικης.

 

Να το προσεξεις αυτο, ιδιως για την ηλικια σου ειναι επικινδυνο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...