Jump to content

Προτεινόμενα Βιβλία


 Share

Recommended Posts

Μπααααα ... κανείς!

 

Δεν την γλυτώνεις ... πρέπει να το αγοράσεις. Ούτε και αυτό που βρήκα τρο ξέρει κανείς άρα δεν την γλυτώνω ... το παρήγγειλα. :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ούτε και αυτό που βρήκα τρο ξέρει κανείς άρα δεν την γλυτώνω ... το παρήγγειλα. :063laugh:

Η Λίθος παρήγγειλε βιβλίο???? :shocked:

Ποιός φούρνος γκρεμίστηκε??!! :whistling:

 

Να προτείνω και κάτι πιό κοινωνικό/πολιτικό, μιας και αξίζει, το No Logo της Naomi Klein... :)

Link to comment
Share on other sites

Kαμιά ώρα Κουταβάκι μου θα σε πάρω από τ' αυτί και θα σε πάω να δεις την βιβλιοθήκη μου! Ολόκληρο δωμάτιο είναι!

 

:018bleh:

 

Τι είναι το βιβλίο που προτείνεις;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Kαμιά ώρα Κουταβάκι μου θα σε πάρω από τ' αυτί και θα σε πάω να δεις την βιβλιοθήκη μου! Ολόκληρο δωμάτιο είναι!

 

:018bleh:

 

Τι είναι το βιβλίο που προτείνεις;

 

:)

:offtopic: ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ CHAT? :worthy::worthy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μέχρι χτες, θα ορκιζόμουν οτι κάποιος πρότεινε το βιβλίο "Οχτώ" της Katherine Neville, κάπου μέσα σε αυτό το φόρουμ.(Και κάποιος απάντησε οτι του το έχουν φέρει αλλα δεν είχε χρόνο να το διαβάσει)

 

Ε, έχω φάει το κόσμο να βρω το ποστ!!

Μα....Πού εξαφανίστηκε?!

 

Έκανα αναζητήσεις επι αναζητήσεων, μάταια όμως...

οπότε σας γράφω κι εγώ εδώ που κρίνω οτι κολλάει, ότι μόλις το τελείωσα!!! :cheerful:

(Με κούρασε λίγο μέχρι τη μέση, αλλα απο κει και μετά άρχισε να γίνεται πολύ πιο ενδιαφέρον)

Link to comment
Share on other sites

To βιβλιο του Μπαλάνου αινιγματα σε γκριζο φόντο το εχω διαβάσει και μπορω να πω πως δεν μου εκανε και ιδιαιτερη εντυπωση...Ο άνθρωπος απλά πηρε ενα σωρο πληροφοριες που ειχε μαζεψει κ τις ενωσε όλες μαζι σε μια δικη του θεωρια...κ ακομα ενα μειον ειναι η τιμη τους....

Εγω προτινω καστανέντα, όλα τα βιβλία του ειναι πάρα πολύ καλά...επίσης την αυτοβιογραφία ενος γιογκι και απο'τι μου εχουν πει καλο βιβλίο ειναι η κοιλάδα το ρόδων...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

κάποια απότα τελευταία βιβλία που διάβασα και μου άρεσαν είναι "Η Αυτοκρατορία των Λύκων" αστυνομικό θρίλερ και "Οι 2 μάγοι και ο Βασιλιάς των Κορακιών" που μου θύμισε Τόλκιν και Ρόουλιγκ...

Link to comment
Share on other sites

Μπα?δεν το περίμενα.είχα σχηματήσει άλλη γνώμη απο τα posts σχετικά με τη γνώμη κάποιων για τη Wicca και τον Buckland.....

 

Δεν κατάλαβα.... τι εννοείς? Σε απογοητεύσαμε? :015annoyed:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα από τα καλύτερα βιβλία που διαβάζω αυτή την εποχή, και το προτείνω ανεπιφύλακτα, είναι "το εκκρεμές του Φουκώ" του Ουμπέρτο Έκο. Αν καταφέρεις να ξεπεράσεις το σοκ των 3 πρώτων κεφαλαίων, που πρέπει να είσαι φυσικός με ειδίκευση στην μηχανική για να καταλάβεις πως λειτουργεί το εκκρεμές (και στην τελική ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΕΚΚΡΕΜΕΣ), από εκεί και ύστερα δεν μπορείς να το αφήσεις από τα χέρια σου! Ειδικά αν κάποιοι έχουν την ίδια λόξα που έχω κι εγώ με το τάγμα των Ναϊτών (Ροδόσταυροι, κλπ) θα το βρουν εξαιρετικά ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα από τα καλύτερα του Έκο! Πολύ ενδιαφέρον και διαβάζεται από οποιοδήποτε αναγνωστικό κοινό. Σε όσους αρέσκονται να ασχολούνται με την συνωμοσιολογία και την kabala προτείνεται εις διπλούν!

Link to comment
Share on other sites

Επισης ενα αλλο ωραιο βιβλιο ειναι: η δυναμη του τωρα, αν και θα πρεπει καθε λιγο καιρο να το σταματατε για να βλεπεται και να αποκτατε προσωπικη εμπιρια για ολα αυτα που λεει.

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα καλύτερα βιβλία που διαβάζω αυτή την εποχή, και το προτείνω ανεπιφύλακτα, είναι "το εκκρεμές του Φουκώ" του Ουμπέρτο Έκο. Αν καταφέρεις να ξεπεράσεις το σοκ των 3 πρώτων κεφαλαίων, που πρέπει να είσαι φυσικός με ειδίκευση στην μηχανική για να καταλάβεις πως λειτουργεί το εκκρεμές (και στην τελική ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΕΚΚΡΕΜΕΣ), από εκεί και ύστερα δεν μπορείς να το αφήσεις από τα χέρια σου! Ειδικά αν κάποιοι έχουν την ίδια λόξα που έχω κι εγώ με το τάγμα των Ναϊτών (Ροδόσταυροι, κλπ) θα το βρουν εξαιρετικά ενδιαφέρον!

 

Μια απλουστατη επεξηγηση...

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες διαβάζω το ΄Αρωμα του Patrick Suskind, για το οποίο ακούω πολλά εδώ και χρόνια αλλά μου είχε ξεφύγει...

Τί να πώ, δεν έχω σχόλια.... Ο ήρωας ζεί σε έναν κόσμο όπου όλα τα αντιλαμβάνεται με την... όσφρηση...

Και τί δεν θα έδινα να μπορούσα να μυρίσω ένα από τα αρώματα αυτού του περίεργου αλχημιστή ή ακόμα και να μπορούσα να "δώ" τον κόσμο... μυρίζοντάς τον!!

Ξέρω, θα μου πείτε, είναι απλά ένα μυθιστόρημα...

Αλλά...

:smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...