Jump to content

Λίβανος - Ισραήλ


 Share

Recommended Posts

Σωστος,αλλα ετσι οπως παει οι πορτες κινδυνευουν να κλεισουν εντελως,τουλαχιστον για μερικους απο εμας

 

Για ποιές πόρτες μιλάμε μέσα στην χλιδή και στην απραξία που ζούμε τρώγοντας κάθε μέρα "κρεμώδεις τροφές με ζελατίνη" από τα fast food και τις πιτσαρίες - μερικοί και gourmet για το δικό τους "touch". Διότι άλλο να τρώς γιδοτύρι απο το τουλπάνι της γιαγιάς και άλλο της Φάγε απο το πλαστικό κουτί ...

 

Δεν έχω λύσεις - τις ψάχνω όπως και εσείς.

 

Μιά απο τις αλήθεις φαίνεται στην παρακάτω φωτογραφία που είναι απο site απο τους Λιβανέζους προς τον κόσμο

 

Σίγουρα ο Θεός έχει προδιαγράψει το "άλλο μέλλον" για την "άλλη ζωή" απο την οποία κανείς δεν γύρισε για να μας πεί τι συμβαίνει.

 

"Δεν μπορώ να δώ το φώς αλλά μόνο τις ακτίνες του διότι το φώς είναι πολύ λαμπερό για τα μάτια μου" ομολογούμε σε βαθμό Μαθ:. - Ναι πιστεύω οτι υπάρχει ο Θεός διότι δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά.

 

Και όλοι οι μύστες του Λιβάνου δεν μπορούν να αποτρέψουν τις βόμβες των μυστών του Ισραήλ.

 

Ελεος με τις πνευματικές "μυστικές" αναζητήσεις και αλήθειες - πράξεις να γίνουν τα πιστεύω τώρα ή να θαφτούν για πάντα.

 

Εδώ και τώρα σας προκαλώ για πράξεις και όχι για άλλες "βαθυστόχαστες ερμηνείες" που ήδη υπάρχουν έτοιμες από άλλους.

 

Ας στείλουμε "τα ρόδα" της πλουτοκρατίας μας και της φαυλότητάς μας σε αυτούς της φωτογραφίας και στους ομοίους τους νεκρούς απο την αρχή του κόσμου. Στα θύματα των τροχαίων και σε όλους τους άλλους που έχουν απογοητευτεί απο την "ελπίδα για το καλύτερο" τις "μεγάλες αλήθειες" και τα "κρυμμένα μυστικά και βαθειά νοήματα" που μόνο οι "μυημένοι" μπορούν να κατανοήσουν.

 

32321.jpg

 

"οτι φάμε ότι πιούμε και ότι αρπάξει ...." - Μήπως τρώγεται το "ρόδον" ????

 

Αιδώς Αργείοι. Μετουσίωση της σκέψης σε πράξη εδώ και τώρα την στιγμή αυτή.

 

Αλλιώς πρέπει να ομολογήσουμε την αδυναμία μας και να γυρίσουμε το site σε dating αφού εκεί τουλάχιστον η ιδέα μετουσιώνεται σε πράξη

 

Απο έναν εκνευρισμένο, πανικοβλημένο και αδύναμο άνθρωπο που ελπίζει ότι η αθανασία της ψυχής είναι αλήθεια - ότι η άλλη ζωή είναι αλήθεια. Μόνο αυτό μου (μας) έχει μείνει.

 

ΥΓ1. Σήμερα 27 Ιουλ. η "μάγισσα" Μάρα Μεϊμαρίδου έκανε πράξη την σκέψη της και κυκλοφόρησε το νέο της βιβλίο "Ξόρκια, Μάγια ... κλπ" - μπορεί και να τα έχει αντιγράψει από το site spell a day βάζοντας κύμινιο και κανέλλα για ... άρωμα. Τώρα ξέρω που να καταφύγω. Εχθροί τρέμετε. Μήπως κάποιος πρέπει να την μιλήσει για το artofwise.gr

 

ΥΓ2. Μήπως όταν κουβαλάω την ανθοδέσμη με τα ρόδα για να την δώσω στην συμβία μου φορώντας σταυρό στον λαιμό μου ονομάζομαι "Ροδόσταυρος" ???

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ2. Μήπως όταν κουβαλάω την ανθοδέσμη με τα ρόδα για να την δώσω στην συμβία μου φορώντας σταυρό στον λαιμό μου ονομάζομαι "Ροδόσταυρος" ???

Κατι πηγες να πεις ομως εδω το :censored: το θεμα...

 

Καλα ε μου ανοιξες τα ματια!!

τωρα παραταω τις προσευχες και παω αμεσως στην Ισραηλινη Πρεσβια να τους ζητησω να σταματησουν αμεσως!!!

Ε με τα μεσα που εχω ΣΙΓΑ ΜΗ ΜΟΥ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΝ!!!!

καλο το site,αυτο ομως το See More>> παρα ειναι αρρωστημενο ρε παιδι μου...ενω δε λεει τπτ νεο

 

ΟΚ...για να "wake up and smell the bombs" a bit...

ειδες το συσχετισμο με το Λονδινο του 41..

Ε και τι;;

>Παντα θα υπαρχουν αυτα..

>Οτι και να κανει ο Λαουτζικος, ΣΤΑ :censored: του Συστηματος...Τωρα δα που ειναι κ παγκοσμιοπιημενο...

ΣιωΝαΖι τους Ονομαζουν..

Ασε μας εμας να ειμαστε στη κοσμαρα μας(εντωμεταξυ μας κρινεις ΜΟΝΟ απο τη ζωη μας εδω μεσα...ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΟΥΜΕ για ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ>ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΚΑΘΕ ΘΕΜΑΤΟΣ)

και πηγενε εσυ να πεταξεις καμια Μολοτοφ ΜΠΑΣ κ ξεδωσεις για τη γενικοτερη καταπιεση

(τι Ισραηλ;τον εαυτο σου κοιροϊδευεις...)

Ασε που μπορει να βρεθουμε και φατσα καρτα κ ουτε που να σου περασει απ'το μυαλο ποιος ειμαι...

τωρα με ποιανου το μερος θα μεινω κ που θα παω ο Χρονος θα δειξει/Ο χρονος μοναχα , Ο απολυτος Αρχων Κ Τελος ΟΛΩΝ των Μυστικων,Μυστων κλπ

Link to comment
Share on other sites

Κατι πηγες να πεις ομως εδω το :censored: το θεμα...

............

Σε ένα ασφαλές και εν πολλοίς ανώνυμο περιβάλλον (όπως το παρόν site), μπορώ να χλευάζω τον εαυτό μου όσο θέλω χωρίς να φοβάμαι και αυτό ακριβώς κάνω. Αυτή είναι η μολότωφ που ρίχνω στον εαυτό μου και μόνο σε αυτόν. Τον ανατινάζω για να ξαναγεννηθώ μήπως και σε μια απο τις αναγεννήσεις μου ανοίξουν τα μάτια μου.

 

Χλευάζω την αδυναμία μου και την ανεπάρκειά μου να δράσω (όχι πολιτικά που δεν το δίνω καμία σημασία).

 

Στο πόστ μου (με την ευκαιρία του πολέμου στον Λίβανο) μνημονεύω τον θάνατο που καραδοκεί και που ισοπεδώνει τα πάντα σε ένα δέκατο του δευτερολέπτου και που δεν τον ελέγχουμε.

 

Και αυτή είναι η αρχή που προσπαθώ να δώ απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου μήπως και ξυπνήσω.

 

Αυτή είναι η εξομολόγησή μου.

Link to comment
Share on other sites

Οι απαντήσεις περί πολέμου μεταξύ Ισραήλ και Λιβάνου, διαχωρίστηκαν από το τόπικ "Μυστικοπάθεια, μύστες και λοιπά μυστικά για μη μυημένους" και μεταφέρθηκαν εδώ.

 

------

 

Αρρωστημένο μεν το "see more" στο link αλλά ας μην ξεχνάμε πως ο πόλεμος του Βιετνάμ τερματίστηκε από την σφοδρή πίεση που άσκησαν κάτι τέτοιες φωτογραφίες στους επιτιθέμενους. Μπορεί από μόνοι τους οι τύποι να μην είχαν τυχόν ηθικούς ενδοιασμούς, αλλά όταν ο πόλεμος γίνεται ηθικό πρόβλημα ενός ολόκληρου λαού, γίνεται και δικό τους πρόβλημα.

 

Απο 'κει και πέρα, η έκρηξη του Angel_of_Mercy είναι αρκετά "δημιουργική" μέσα από τον εκνευρισμό της, ωστόσο, όπως και ο ίδιος ξεκαθαρίζει, "δεν έχει λύσεις". Από τη μια πρόκληση "για πράξεις και όχι για άλλες "βαθυστόχαστες ερμηνείες"" και από την άλλη αδυναμία πρότασης έστω και μιας λύσης.... ε, δεν είναι και ότι πιό δημιουργικό, πέρα από το ότι όντως προβληματίζει. Εκτός αυτού, το "πράξη δίχως σκέψη" παραπέμπει σε άλλα είδη συμπεριφορών που δε νομίζω να μας εκφράζουν.

 

Όσον αφορά τις πράξεις... Πορείες γίνονται, βοήθεια αποστέλλεται και συμπαράσταση υπάρχει. Μόνο όμως σε κοινωνικό επίπεδο.

Φυσικά, το κράτος θα μπορούσε ομολογουμένως να φανεί πιό αποτελεσματικό όσον αφορά την άμεση δημιουργία των προϋποθέσεων που θα επέτρεπαν στην Ελλάδα να δεχτεί Λιβανέζους πρόσφυγες - ή μήπως νοιαζόμαστε για την Κύπρο μόνο όταν είναι να μας δώσει το 11άρι της στη Eurovision? Ή θα τους δεχτούμε επειδή μας παρακάλεσαν οι Κύπριοι στην τελική?

Για να μην πολυλογώ, λύσεις υπάρχουν αλλά η ιστορία μας έχει δείξει ότι δυστυχώς σε έναν πόλεμο "υπάρχουν άνθρωποι (και παιδιά) ενός κατώτερου Θεού", όπως αυτοί καθορίζονται από τους εκάστοτε θύτες.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια ρε παιδια ποσο ανυσχηρη και ασημαντη νιωθω σε στιγμες σαν αυτή....

 

Βλεπω τοσο σοκαριστικες εικονες και για ολα αυτα κρεμετε το μεγάλο ερώτημα ΓΙΑΤΙ?????

 

Ακουμε τα νεα σκεφτομαστε για καποια δευτερολεπτα και μετα συνεχιζουμε την δουλεια μας σκεφτομενοι και τι μπορω να κανω....

 

Αληθεια τι θα μπορουσαμε να κανουμε???

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω τοσο σοκαριστικες εικονες και για ολα αυτα κρεμετε το μεγάλο ερώτημα ΓΙΑΤΙ?????

 

 

Γιατι? Διοτι εκπαιδευοματε χρονια στον να κοιμαμαστε ορθιοι,να πιστευουμε απλα κατι επειδη το ακουμε και

οχι εμπειρικα

Γιατι εκπαιδευομαστε στο να φοβομαστε

Γιατι υπαρχει αληθινη τρομοκρατια με περιτυλιγμα και την ανεχομαστε,πολλες φορες ακομα την γουσταρουμε κιολας

Γιατι καποιοι την εχουν ψωνισει να νομιζουν οτι ειναι "Master of the universe"

Γιατι μας αρεσει να τρωμε σκατα...

Ο Χιτλερ ειχε πει..."Δεν υπαρχει αληθεια,η αληθεια ειναι ενα ψεμα που εχει επαναληφθει τοσες πολλες φορες που εχει ξεχαστει οτι ειναι ψεμα" οσο τρελος και ηταν με τα σημερινα δεδομενα θα συμφωνησω!

Δεν νομιζω να λεω και κατι καινουργιο,το εργο το εχουμε δε,ι το εχουμε βαρεθει,συνεχιζουμε να το βλεπουμε και θα συνεχισουμε να το βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα θαυμάζω στους ακατονόμαστους. Ακόμα και τις ρουκέτες τις ρίχνουν με αγάπη. Είδατε τα κοριτσάκια, με τη τέχνη και μαεστρία, αποτυπώνουν τις αφιερώσεις τους, στις ρουκέτες που σε λίγο θα εκτοξευθούν, για να σκοτώσουν κάποια άλλα κοριτσάκια, της ηλικίας τους. Και από πίσω μια άλλη συμμαθήτρια μες στη τρελή χαρά αποθανατίζει τη στιγμή? :wacko: Κουκουρούκου.

 

Εδώ προχτές (οι ακατονόμαστοι) σκότωσαν 4 παρατηρητές του ΟΗΕ και δεν έγινε τίποτα. :oops:, συγνώμη μας ξέφυγε...

Tι να κάνουμε εμείς;

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: Μονο τρελος δεν ητο ο Χιτλερ..

 

Στο τοπικ τωρα..

Βλεπω να σκανε μπομπες οι πρωτες επιθεσεις της Αλ Καϊντα σε λιγο καιρο,Μαλιστα Δηλωσε πως βλεπει Ολων τον κοσμο σαν ενα ανοιχτο πεδιο μαχης...

Θα επικεντρωθω στη κατεδεφιση του Ναου της ΙερουΣαλημ...

ΠΟΥ "ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.."(πομποδες υφος)

 

Το θεμα ειναι πως δε μπορουμε να κανουμε κατι...

Μπρος γκρεμος κ πισω Ρεμα(και τα δυο ΠΟΛΥ βαθια) απο πολιτικη αποψη...

Τι ΝΑΤΟ~ΟΤΑΝ τι Αλ Καϊντα...

Οτι κ να διαλεξουμε....

Οι μισοι απο μας παλευουν για να κατακτησουν τους αλλους μισους...

ΑΝΕΚΑΘΕΝ ετσι ηταν(βασικα απο Ρωμαιους κ μετα.Με τη νομοθεσια τους που "βολευε" τους απο πανω..)

Τωρα απλα θεατες..και με οτι μεσα διαθετει εκαστος καλοδεχουμενη η οποια βοηθεια μπορει να προσφερει...

Link to comment
Share on other sites

Έχω σοκαριστεί με αυτά που γίνονται.. Μια χαρά μου φαίνεται ήμουν στην άγνοιά μου έναν μήνα τώρα, μακρυά από τον πολιτισμό και τα ΜΜΕ...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ προχτές (οι ακατονόμαστοι) σκότωσαν 4 παρατηρητές του ΟΗΕ και δεν έγινε τίποτα. :oops:, συγνώμη μας ξέφυγε...

...Ναι αλλά λίγες ώρες αργότερα, σε τηλεφωνική συνομιλία με τον "Coffee Ανάν", ο Ισραηλινός πρόεδρος "εξέφρασε τη βαθύτατη θλίψη του για την απώλεια αυτή".

Θέατρο σκιών ουσιαστικά.

Γιατί τελικά ίσως όντως να ισχύει ότι οι μισοί είναι νταβατζίδες των άλλων μισών...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς για ποιό λόγο το Ισραήλ παίρνει μέρος στην EUROVISION ενώ δεν έχει καμία σχέση με την Ευρώπη.

 

Εως πότε θα τους κανακεύουμε.

 

Εν τάξει χάσαν κάποια εκκατομύρια κόσμο απο τους Ναζί. Πάει όμως αυτό έφυγε. Τέλειωσε. Θα το πληρώνουμε όλοι μας μέχρι το τέλος τους κόσμου ???

 

Τα κοριτσάκια με τις αφιερώσεις στις βόμβες είναι το κάτι άλλο. Τους μίλησε κανένας για τον ένα και μοναδικό Θεό. Αυτοί πιστεύον σε άλλον Θεό ???

 

:018bleh::018bleh: :018bleh: :018bleh: :018bleh: :018bleh: :018bleh: :018bleh: :018bleh: :018bleh:

ΕΞΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ ΑΠΟ ΤΗΝ EUROVISION

:018bleh::018bleh: :018bleh: :018bleh: :018bleh: :018bleh: :018bleh: :018bleh: :018bleh: :018bleh:

Ορίστε - έκανα και την πολιτική μου μάχη - έδωσα και λύσεις.

 

Τώρα τα κεφάλια μέσα για δουλειά για να ξοφλήσουμε τα δάνεια και τις κάρτες μας ...

 

Μήπως ήρθε η στιγμή να τα παρατήσω και να φύγω για το Αγιο Ορος ? Ακούω όμως οτι και εκεί είναι ζόρι με τις νηστείες και τις αγρυπνίες !!!

Link to comment
Share on other sites

Ο Χιτλερ ειχε πει..."Δεν υπαρχει αληθεια,η αληθεια ειναι ενα ψεμα που εχει επαναληφθει τοσες πολλες φορες που εχει ξεχαστει οτι ειναι ψεμα" οσο τρελος και ηταν με τα σημερινα δεδομενα θα συμφωνησω!

 

Δεν τον πάω καθόλου ως άτομο, δε συμφωνώ καθόλου με τα όσα εκανε.. αλλά τελευταίως σκέφτομαι μήπως ήταν "προφήτης".. Κάτι θα ήξερε για να κάνει ό,τι έκανε..

Link to comment
Share on other sites

η αποψη χωρις ΜΕΛΕΤΗ ειναι ΕΡΓΑΣΙΑ χωρις ΓΝΩΣΗ!!!!!!!

 

δεν κρινουμε οικονομικα γεγονοτα με συνεστηματικο πνευμα!!!!!!

μονο η επιστημονικη μελετη μπορει να αποδωσει αποφασεις η γνωμες με μελλον!!!!

 

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ

Link to comment
Share on other sites

αλλά τελευταίως σκέφτομαι μήπως ήταν "προφήτης".. Κάτι θα ήξερε για να κάνει ό,τι έκανε..
Μονο τρελος δεν ητο ο Χιτλερ..

 

Τι λέτε ρε παιδιά, για χαλαρώστε λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά, για χαλαρώστε λίγο!

Να χαλαρώσουμε. αλλά δεν ξέρεις τι να πεις και τι να σκεφτείς όταν βλέπεις μία φυλή η οποία είχε πάθει τα ίδια πράγματα, να ενεργεί παρόμοια σε έναν άμαχο και αθώο πληθυσμό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...