Jump to content

πανσεληνος


 Share

Recommended Posts

Εμένα βρε παιδιά δεν με επηρρεάζει ... τόσο γαϊδάρα είμαι;! :blink:

Τσου... ούτ' εμένα με 'πιάνει' :)

 

...Αντιθέτως, η Νέα Σελήνη πάντα μου αλλάζει τα φώτα :wacko: (ή που θα 'δαγκώνω' ή που θα λατρεύω όλο το κόσμο... δε ξέρω από τι εξαρτάται το εάν θα με πιάσει απ' την καλή ή την ανάποδη... :unsure: )

Link to comment
Share on other sites

Ασε βρε Λίθος και εγω ετσι ειμαι...

Δεν με πιανει τιποτα...

Ασε που νεφελη εγω δεν χρειαζομαι καμια σεληνη για να λατρευω ή να θέλω να δαγκώσω ανθρωπους :P

Link to comment
Share on other sites

Ασε βρε Λίθος και εγω ετσι ειμαι...

Δεν με πιανει τιποτα...

Ασε που νεφελη εγω δεν χρειαζομαι καμια σεληνη για να λατρευω ή να θέλω να δαγκώσω ανθρωπους :P

Το κάνεις συχνά γιατί είχα σκοπό να έρθω αθήνα :blblbl:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγάζω τρίχες, κάνω καμπούρα, βγαζω δοντάρες, κοκκινίζουν τα μάτια.. :018bleh:

 

Πάντως κι εμένα με επηρεάζει. Και τις περισσότερες φορές επηρεάζομαι παραμονή της πανσελήνου. Πέφτω πολυ ψυχολογικά χωρίς λόγο, με πιάνει ένα βάρος στο στήθος, έχω τάση να βάζω τα κλάμματα.. :wacko:

Και συνήθως 20.00-22.00 εκείνο το διαστημα. Μετά μια χαρούλα! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγάζω τρίχες, κάνω καμπούρα, βγαζω δοντάρες, κοκκινίζουν τα μάτια.. :018bleh:

...και φαινόταν συμπαθητική κοπέλα... -_-

Και συνήθως 20.00-22.00 εκείνο το διαστημα. Μετά μια χαρούλα! :)

Η σελήνη δεν φτάνει απαραίτητα στις 12.00 στο ζενίθ της, οπότε θα μπορούσες με κάποιο τρόπο να δεις σε ποιά φάση βρίσκεται η σελήνη όταν αρχίζεις να νιώθεις... κάπως! :)

 

Υ.Γ. Άλλη μια παλαιότερη συζήτηση για την πανσέληνο μπορείτε να βρείτε εδώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι νέα σελήνη δηλαδή από απόλυτο μηδέν αρχιζει σιγά σιγά να φωτίζει. Για να γνωρίζω σε ποιά φάση είναι Σελήνη χρησιμοποιώ αυτό το link

 

UTC είναι ταυτόσημο με GMT δηλαδή ώρα Αγγλίας. Οπότε Ελληνική ανάλογα +3 ή +2. Τώρα η θερινή είναι +3. Δηλ. UTC 15:00 είναι 18:00 Ελληνική

 

Αουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ... τώρα που το φεγγάρι είναι στο γέμισμά του ... ξέρετε : του ζητάμε "παπάδες". Χρήμα έρωτα, γοητεία! Με τα ανάλογα κεριά.

 

(Ωραίο λίνκ Angel).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 months later...

Είχα δει ένα όνειρο, ήμουν μέσα σε βαθύ σκοτάδι, και από πάνω μου ήταν μια τεράστια τεράστια πανσέληνος να με λούζει με σεληνόφως, ακριβώς μερικά εκατοστά πάνω από το κεφάλι μου. Κοίταξα πάνω, και είδα ότι ήταν τόσο κοντά η σελήνη που μπορούσα να την αγγίξω.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Mendesius
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...