Jump to content

ΕΚΤΡΩΣΗ


babuska
 Share

Recommended Posts

οχι συμφωνα με τα λεγομενα του πατέρα μου (ειναι γυναικολόγος) δεν ισχύει κατι τετοιο,απλα υπάρχει δυστυχώς μια μικρή πιθανότητα :(
Nemethon, ο πατέρας σου, ως γυναικολόγος, τι άποψη έχει γενικά για τις εκτρώσεις?

Εκείνος προσωπικά αναλαμβάνει να κάνει εκτρώσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:

(και τρελλαίνομαι με τις εκτρώσεις)

 

Παιδιά ... είχα δει ένα ντοκυμαντέρ ... είχαν κινηματογραφίσει μία έκτρωση ... Να το δείτε όλοι! Να καταλάβετε ποιά δύναμη έχετε στα χέρια σας να αποφασίζετε για την ζωή και τον θάνατο, ... αν το δείτε νομίζω πως πάρα πολύ θα αναθεωρήσουν τις απόψεις τους. Κανείς λογικός άνθρωπος δεν θέλει τον ρόλο του "θεού".

 

για αυτο το ντοκιμαντερ μιλησα και εγω πρεπει ολοι να το δουμε (σε οτι ηλικια και αν ειμαστε)

 

ΦΛΑΦΛΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

 

για αυτο το ντοκιμαντερ μιλησα και εγω πρεπει ολοι να το δουμε (σε οτι ηλικια και αν ειμαστε)

 

ΦΛΑΦΛΑΚΙΑ

 

 

 

Αντί να δείτε αυτό το ντοκιμαντέρ όλοι, δε βλέπετε κανένα με θέμα την αντισύλληψη λέω εγώ? :015annoyed:

Link to comment
Share on other sites

Αντί να δείτε αυτό το ντοκιμαντέρ όλοι, δε βλέπετε κανένα με θέμα την αντισύλληψη λέω εγώ? :015annoyed:

 

καλησπερες!!!

 

Θελω να πιστεύων ότι όλοι μας ξέρουμε την αντισύλληψη! Μέχρι και μικρα παιδιά το ξερουν, τωρα αν το κανουν και πραξη δεν οφειλεται στην αμαθεια αλλα στην ανευθυνοτητα!

 

Πιστευω οτι βλέποντας το ντοκιμαντερ (επειδη ειναι παρα πολυ εντονες οι εικονες και τα συναισθηματα που βγαζει) βαζει ενα λιθαρακι στο θεμα ''εχω σεξουαλικες σχεσεις και ειμαι υπευθυνος γιαυτο''

 

ΦΛΑΦΛΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ο μικρος αδερφος μου ειπε οτι μια μερα πηγαν 2 κυριες τους χωρισαν σε αγοπια κ κοριτσια και τους ειπαν για το σεξ και για τα γεννητικα τους οργανα 3 ωρες του πηρε να μου ολοκληρωσει τη φραση απο τα γελια ακουσα οτι εγινε και σε αλλα σχολεια της περιοχης.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι πιο όμορφο απο το να παιρνει σαρκα και οστα η αγαπη μας, η σχεση μας με καποιον. Να βλέπεις μεσα απο όλο αυτό να δημιουργείται ζωή που είναι κομμάτι και των δύο! (καπως έτσι το εχω στο μυαλό μου και ας μπορει να φανω αθεραπευτα ρομαντικη). Για μενα το παιδι είναι η σαρκικη τεκμηρίωση της σχεσης μας με τον άνθρωπό μας και αυτό ειναι ΜΑΓΕΙΑ!!!

 

ΦΛΑΦΛΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ειδα κ εγω το ντοκιμαντερ κ εκλαιγα σα μικρο παιδι φταιει και η κοινωνια φανταζομαι δεν ειναι ευκολο σε ενα 16 χρονο να ζητησει προφυλακτικα απο το φαρμακοποιο του χωριου του αφου την επομενη θα το ξερει ολο το χωριο ουτε οι γονεις θα χαιροντε να λενε το παιδι μας σταματησε τις σπουδες ειναι που μας ετυχε μια εγκυμοσυνη κ ωθουν ειτε στο σεξ χωρις αντισυλληψη ειτε στην εκτρωση

Link to comment
Share on other sites

ειδα κ εγω το ντοκιμαντερ κ εκλαιγα σα μικρο παιδι φταιει και η κοινωνια φανταζομαι δεν ειναι ευκολο σε ενα 16 χρονο να ζητησει προφυλακτικα απο το φαρμακοποιο του χωριου του αφου την επομενη θα το ξερει ολο το χωριο ουτε οι γονεις θα χαιροντε να λενε το παιδι μας σταματησε τις σπουδες ειναι που μας ετυχε μια εγκυμοσυνη κ ωθουν ειτε στο σεξ χωρις αντισυλληψη ειτε στην εκτρωση

 

 

Αγαπητη ΑΙΘΗΡ,

 

Καλό θα είναι το 16 χρονο, εφόσον έχει τα κότσια και την υποτιθέμενη ωριμότητα να έχει σεξουαλικές σχέσεις, να έχιε και τα κότσια να ζητήσει και προφυλακτικό Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο αλλά εδω ΄κολλάει η έλλειψη υπευθυνότητας που λέμε

 

ΦΛΑΦΛΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Σεξουαλική διαπαιδαγώγιση...

εγώ έκανα πριν 3 χρόνια στην Γ' Λυκείου, σε ένα μάθημα βιολογίας, ή τελοσπάντων κάτι σα σεξουαλική διαπαιδαγώγηση, γιατί ο καθηγητής έβαλε μια κασέτα στο βίντεο με τίτλο "Γιατί οι άντρες δεν μπορούν να κάνουν παιδιά".

Ωστόσο δεν πιστεύω οτι κάποιος δεν ξέρει στην ηλικία των 15-16!..

 

Και ξέρει, και γνωρίζει και πως να προφυλαχτεί, όχι μόνο απο ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες, αλλά και απο διάφορα ΣΜΝ.

 

Τις προφυλάξεις τις παίρνεις πάντα...Δεν τίθεται θέμα. Άλλωστε προφυλακτικά πωλούνται όχι μόνο στα φαρμακεία, αλλά και στα super market, στα hondos, και σε αυτόματα μηχανήματα σε κάποιες καφετέριες/goodys κλπ. Αν θέλεις να βρείς, βρίσκεις.

Δεν δικαιολογείσαι να έχεις σεξουαλικές σχέσεις και να μην παίρνεις προφυλάξεις...

 

Το θέμα είναι οτι ατυχήματα γίνονται. Σπάνια, αλλά γίνονται. Και τότε τι κάνεις?

 

Τι γνώμη έχετε για το χάπι αντισύλληψης? Απευθύνομαι κυρίως σε γυναίκες που το έχουν δοκιμάσει...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη ΑΙΘΗΡ,

 

Καλό θα είναι το 16 χρονο, εφόσον έχει τα κότσια και την υποτιθέμενη ωριμότητα να έχει σεξουαλικές σχέσεις, να έχιε και τα κότσια να ζητήσει και προφυλακτικό

 

ΦΛΑΦΛΑΚΙΑ

δεν διαφωνω αντιθετα αλλα δεν θα το κανει αν την αλλη μερα το ξερει σιγουρα ολο του το σοι αυτο για μια κλειστη κοινωνια στις μεγαλυτερες πολεις ειναι πραγματι αδικαιολογητο

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνω αντιθετα αλλα δεν θα το κανει αν την αλλη μερα το ξερει σιγουρα ολο του το σοι αυτο για μια κλειστη κοινωνια στις μεγαλυτερες πολεις ειναι πραγματι αδικαιολογητο

 

Βλακείες!! Αυτό γίνεται όταν το αρσενικό είναι παιδί και όχι άντρας. Δηλαδή δεν έχει το θάρρος να ζητήσει ένα προφυλακτικό; ΕΛΕΟΣ!!! Είναι σαν να μην προβάλεις τα πιστεύω σου στην κοινωνία....

Και έστω ότι το αγόρι ντρέπεται...η κοπέλα γιατί δεν πάει ποτέ να ζητήσει;

 

 

Το επόμενο που παρατήρησα εδώ μέσα είναι πως όλες είστε αντίθετες στην έκτρωση, με το φόβο του να μην κάνετε παιδί ποτέ (που προσωπικά δεν το πιστεύω), αλλά με τα χαπάκια είστε απόλυτα δεκτικές...τα χαπάκια είναι χειρότερα κοπελιές μου...οτιδήποτε άλλωστε έχει να κάνει με χημικές επεξεργασίες στο σώμα μας, είναι επικύνδυνο.

Link to comment
Share on other sites

[...]Το επόμενο που παρατήρησα εδώ μέσα είναι πως όλες είστε αντίθετες στην έκτρωση, με το φόβο του να μην κάνετε παιδί ποτέ (που προσωπικά δεν το πιστεύω), αλλά με τα χαπάκια είστε απόλυτα δεκτικές...τα χαπάκια είναι χειρότερα κοπελιές μου...οτιδήποτε άλλωστε έχει να κάνει με χημικές επεξεργασίες στο σώμα μας, είναι επικύνδυνο.

Ποιος άλλος μίλησε για χάπι αντισύλληψης, εκτός απο μένα που ρώτησα γι' αυτό..? :unsure:

Τι το επικίνδυνο έχει αλήθεια?

Έχω ακούσει οτι προλαμβάνει τον καρκίνο των ωοθηκών και όχι μόνο....

Link to comment
Share on other sites

Ποιος άλλος μίλησε για χάπι αντισύλληψης, εκτός απο μένα που ρώτησα γι' αυτό..? :unsure:

Τι το επικίνδυνο έχει αλήθεια?

Έχω ακούσει οτι προλαμβάνει τον καρκίνο των ωοθηκών και όχι μόνο....

 

 

Αντισύλληψη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...