Jump to content

300


 Share

Recommended Posts

Η ταινία είναι απλώς τέλεια. Αν αφήσουμε το κομπλεξ του -πολυθατοθελα-απόγονο των Αρχαίων Ελλήνων και πάμε να δούμε μια ταινία, σίγουρα θα εκπλαγούμε. Η δράση ξεκινάει σχεδόν αμέσως (10 λεπτά αφότου ξεκινάει και η ταινία) και τελειώνει με το τέλος της ταινίας. Απ'τις καλύτερες ταινίες που έχω δει τον τελευταίο καιρό (μαζί με το Nacho Libre :P ).

Link to comment
Share on other sites

Όντως η ταινία είναι πάρα πολύ ωραία και αξίζει για cinema. Απ΄τις καλυτερες ταινίες που είδα φέτος και παρ' όλα τα ιστορικά λάθη το αρχαίο ελληνικό πνεύμα παρουσιάζεται πολύ ωραία. Εγώ θα τη ξαναδώ πάντως γιατί μου άρεσε πάρα πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

έτσι ε? ΟΚ φαντάζομαι τώρα, με το ΠΟΥ ΘΑ βγεί σε DVD η εν λόγω ταινία...όλοι θα σπεύσετε να το αγοράσετε (ή θα τη νοικιάσετε -ξαναβλέποντας τη) επειδή πολύ απλά, ο καλός σινεφίλ φροντίζει τα καλά(;) έργα να μη λείπουν από μια σεβαστή ταινιοθήκη...

 

Ε,ναι! Στις προβλέψεις αυτού του είδους...είμαι κάτι παραπάνω από καλός... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

έτσι ε? ΟΚ φαντάζομαι τώρα, με το ΠΟΥ ΘΑ βγεί σε DVD η εν λόγω ταινία...όλοι θα σπεύσετε να το αγοράσετε (ή θα τη νοικιάσετε -ξαναβλέποντας τη) επειδή πολύ απλά, ο καλός σινεφίλ φροντίζει τα καλά(;) έργα να μη λείπουν από μια σεβαστή ταινιοθήκη...

 

Ε,ναι! Στις προβλέψεις αυτού του είδους...είμαι κάτι παραπάνω από καλός... :lol::lol::lol:

Βασικα σαν καλος πειρατης που ειμαι θα την κατεβασω σε μια-δυο μερες (μεχρι να βρω καλη ποιοτητα..παγκοσμια πρεμιερα εκανε..)

ΑΝ και τετοιου ειδους ταινιες ΠΡΕΠΕΙ να τις βλεπεις σε Γιγαντοοθονη!!!!

ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!!!!!

τη κατεβαζω>τη πεταω στο laptop>παω Σχολη>βρισκω μια ταξη με προτζεκτορα και αραζω>Κοβω και εισητιρια αμα λαχει!!!

οικονομικα σπουδαζω...χεχεχεχεχεχεχε

 

ΥΓ. Αυγερινε, τι ειδους ταινια ειναι το Nacho Libre???

Link to comment
Share on other sites

Jack Black ταινία, στην απόλυτη γελοιότητα του :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την είδα… μπορώ να πω ότι καθ’ όλη την διάρκεια της ταινίας σχεδόν «υπέφερα» από την «ελαφρότητα» της υπερβολής της (σφάζουμε και αστεϊζόμαστε παράλληλα). Στο τελευταίο τέταρτο της όμως ΠΛΑΝΤΑΞΑ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ!!!! Τι να πω… δεν μ’ έχει ξαναδιχάσει ταινία έτσι!

Edited by medussa
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την είδα κ δε θέλω να τη δω παρ όλο που αυτές οι ταινίες προβάλλουν παγκόσμια τους μακρινούς προγόνους μας, γιατί απλά τις θεωρώ αντικείμενα εμπορικής εκμετάλλευσης κ ότι βγαίνουν για να γεμίσουν τις τσέπες των άλλων κ να αδειάσουν τις δικές μας κ όχι για να προβάλλουν την ιστορία μας (εξάλλου θα ήταν κ παράξενο ξένοι να θέλουν να προβάλλουν την ελληνική ιστορία!). Επίσης μου είπαν άνθρωποι που την είδαν ότι βασίζεται σε κινούμενα σχέδια, είναι κ κάπως σαν κινούμενα σχέδια με την έννοια ότι όλα τα σκηνικά δεν είναι πραγματικά (αλλά γραφικά αν κατάλαβα καλά;) κ δε θα μου άρεσε κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο τέταρτο της όμως ΠΛΑΝΤΑΞΑ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ!!!! Τι να πω… δεν μ’ έχει ξαναδιχάσει ταινία έτσι!

 

εγω να δεις.. που μεσα στο Εγγλεζικο σινεμα.. ενοιωσα τοσο ΥΠερυφανη που ειμαι ελληνίδα....

τωρα χωρίς πλάκα..

 

Δεν ξερω πως μετέφρασαν το glory... εγω όμως θεωρώ ότι είναι η απόλυτη λέξη για την Υστεροφημία... και ενω στην αρχη τους κάνει Βαρβαρους τους Σπαρτιάτες.... μετα μαρεσει που kick asses.

 

απο τις πιο ωραιες σκηνες.. ειναι που...η Βασιλισσα φωνάζει στον Λεωνίδα : Σπαρτιάτη.... 'η ταν 'η επι ταν... (εκει βούρκωνα)

 

δεν ξερω... ειλικρινά ένιωσα περίφανη.....

Πρεπει να πατε να το δειτε..

Ιστορικά δε με νοιαζει αν ειναι ανακριβεις ή όχι...

 

αυτου που με νοιάζει είναι ότι ... δείχνει την Σωστή πλευρα (λεω εγω τώρα...) και παρουσιάζει το Δίλλημα του Λεωνίδα.. με τον σωστότερο τρόπο. Χωρις να έχει πολλές κουβέντες.. λακωνικά!

100 στο 10 στην ταινία... και άντε.... που ξέρετε.. μπορει να κάνουν κ τη μάχη της Σαλαμινας..

Επίσης μου είπαν άνθρωποι που την είδαν ότι βασίζεται σε κινούμενα σχέδια, είναι κ κάπως σαν κινούμενα σχέδια με την έννοια ότι όλα τα σκηνικά δεν είναι πραγματικά (αλλά γραφικά αν κατάλαβα καλά;) κ δε θα μου άρεσε κάτι τέτοιο...

 

ειναι μια νέα τεχνοτροπία που κανει τις ταινίες πιο.. ΟΥΑΟΥ.. ειναι σαν να εχουν βγει απο το photoshop.. δεν ειν κακό.. και πίστεψε με .. μια τέτοια ταινία.. έτσι μόνο μπορει να εκφραστεί σωστά.......

Edited by Vi0Le
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

THIS IS SPARTAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ωραία ταίνια-γραφίκα, χωρίς κραυγαλέες αποκλείσεις και προσθήκες στην ιστορία(τύπου Τροία), γιάτι η πραγματική ιστορία είναι κάπως έτσι!!

ΑΑ!!!! Και γέλασα πολύ με τον Ξέρξη, τελείως κουνιστός!!!!!!!!! :063laugh::063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...