Jump to content

Βan Him Down


El Morya
 Share

Banαρισέ τον!Μπορεις!  

27 members have voted

  1. 1. ????? ???????? ??? ????????? ??????????;

    • ??????
      2
    • ?????????
      1
    • Seirios
      0
    • Dakkon Darkblade
      0
    • Speedy
      1
    • johnny
      7
    • ?????????? ?
      2
    • ??? ??? ???????? ?? ???? ??????????? ??? forum
      15
    • ??? ????/??? ??????
      0
  2. 2. ????? ???????? ??? ???????? ??????????;

    • ??????
      0
    • ?????????
      0
    • Seirios
      0
    • Dakkon Darkblade
      0
    • Speedy
      0
    • johnny
      0
    • ?????????? ?
      0
    • ??? ??????? ???? ??????
      0
    • ??? ????/??? ??????
      0


Recommended Posts

El Morya, στις εκλογές δίνεις θετική ψήφο, ενώ εδώ αρνητική. Πότε καλείσαι εσύ και ο οποιοσδήποτε να επιχειρηματολογήσει σε μια θέση? Όταν λέει "ναι" ή όταν λέει "όχι"? Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά...

 

H πρωτη προυπόθεση για να επιχειριματολογήσεις στο οτιδήποτε ειναι να το θες.Μετά όλα τα άλλα.

Όποιος λοιπόν το επιθυμεί θα το κάνει.

 

Και η διοχέτευση του εκνευρισμού και της έντασης με τη δημιουργία ενός poll, προς αποποίηση της οποιασδήποτε ατομικής ευθύνης, δε νομίζω να σε τιμά.Απο 'κει και πέρα, τουλάχιστον, θα ήταν τίμιο να μη ζητάς και τα ρέστα από πάνω.

 

Πιστεψε με οτι αν επιθυμούσα να διοχετευσω τον εκνευρισμό και την ένταση μου θα το έκανα σε μια προσωπικη συναντηση στα μούτρα σου,όχι μέσα από το φορουμ.Ατομική ευθύνη για πιο πράγμα;Αντε μίλα ξεκάθαρα,μπορείς;

Κάνε με να γελασω!

 

Το αν με τιμά κάτι ή όχι δεν σε αφορά.Είναι δικό μου πρόβλημα.Και για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα σε προιδοποιώ οτι δεν είμαι καθόλου τίμιος.Αυτά λοιπον πέστα σε κάποιον που μπορείς να τον κάνεις να νιώσει τύψεις και ένοχες.Εδω δεν πιάνει. :)

 

Το τόπικ είναι ένα ζωντανό παραδειγμα οτι πάντα υπάρχει λύση σε ένα φαινομενικά αδιέξοδο και όχι μια προσωπική μου αντίδραση.Ξύπνα!

 

Επιπλεον θα μπορουσα να ειχα θέσει αλλιως το ερωτημα και να ελεγα Ποιος είναι ο αγαπημενος σας συντονιστης;Η προσελευση θα ηταν μεγαλύτερη και όλοι θα γράφανε "εμενα μ αρεσει ο τάδε γιατι..."

σκεψου τωρα γιατι δεν το έκανα και έβαλα το θέμα αρνητικά!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δεν με κατάλαβες. Δεν αναφερόμουν σε δίκή σου ένταση ή δικό σου εκνευρισμό. Αναφερόμουν στη γενικότερη ένταση και στον γενικότερο εκνευρισμό που υπήρχε και τον διοχέτευσες εδώ, με ένα poll.

Φυσικά, αυτό το poll θα μπορούσε να μας πει πολλά (στο συντονισμό) και να διδαχτούμε απ'αυτό. Το ότι έγινε όμως τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή (έντασης και εκνευρισμού), δε νομίζω να το καθιστά και τόσο αντικειμενικό ή αμερόληπτο. Ελπίζω να έγινα πιό σαφής τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μπραβο...

 

Τι είναι αντικειμενικο και αμεροληπτο;Τα όσα μας καταθέτεις είναι αντικειμενικά;

Eιμαστε όλοι υποκείμενα και η αποψη μας είναι υποκειμενική.Αν θες αντικειμενικότητα

και αμεροληψία περιμενε να στείλω Π.Μ στον θεο να ποστάρει την αποψή του. :)

 

Με λίγα λόγια όσοι ψήφισαν εσενα είναι προκατελημένοι ενω το 50% που ψήφισε οτι δεν έχουν προβλημα με τους συντονιστες είναι αντικειμενικό και αμεροληπτο;Αυτό μας λες;

 

Αν όμως πιστευετε σαν ομάδα οτι δεν ήταν σωστή η χρονική στιγμή μπορείτε να διαγραψετε το τόπικ ή να το κλειδώσετε και να το Ανοιξεις μετά απο κάτι μήνες Eσυ Johnny και να δούμε αν θα υπάρχουν διαφορες!έχω την αισθηση οτι θα έπαιρνες ακριβως τις ίδιες ψήφους γιατι διακρινω οτι όσοι σε ψηφισαν δεν το κάναν εν βρασμό αλλά στα είχαν μαζεμένα.

 

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν ιδιαίτερα αφελές να ισχυριστώ κάτι τέτοιο, δε νομίζεις?

 

Αυτό που λέω είναι ότι αν αυτή η "έρευνα/κριτική" γινόταν σε κάποια άλλη χρονική στιγμή, τα αποτελέσματα και τα μηνύματα που θα μπορούσε να αποκομίσει κανείς απ'αυτή, θα ήταν πιό αξιόπιστα και πιό αντικειμενικά. Τώρα όμως, εν μέσω μιας κάποιας έντασης, λειτουργεί αλλιώς στην ψυχολογία των μελών με αποτέλεσμα οι όποιες ψήφοι να μην είναι και τόσο "ψύχραιμες" ή να μη δίνουν την καλύτερη δυνατή εικόνα για τις προτιμήσεις τους.

Υποθέτω πως έχεις διαβάσει για την ψυχολογία του όχλου... Και νομίζω πως θα συμφωνήσεις με τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως έχεις διαβάσει για την ψυχολογία του όχλου... Και νομίζω πως θα συμφωνήσεις με τα παραπάνω.

 

Με τα παραπάνω συμφωνω και γι αυτο σας προτεινα να το κλειδωσετε αν θελετε αλλα εχω μια ερωτηση.

 

Τι σε κάνει να πιστευεις οτι Ειμαστε Όχλος και όχι άτομα;

Link to comment
Share on other sites

Ποιά η σκοπιμότητα να το κάνεις τότε αφού πρότεινες να κλειδωθεί? Μήπως μας εμπαίζεις?

 

Κι όσο για τον όχλο που ρωτάς, δε νομίζω να πιστεύεις πραγματικά ότι μας αποκάλεσα "όχλο", αλλά άτομα που μερικές φορές συμπεριφέρονται ως όχλος - δε μίλησα για όχλο άλλωστε αλλά για ψυχολογία του όχλου.

Νομίζω πως είσαι αρκετά έξυπνος ώστε να καταλαβαίνεις το νόημα αυτών που λέω, δε χρειάζεται να το αναλύσουμε περισσότερο. :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιά η σκοπιμότητα να το κάνεις τότε αφού πρότεινες να κλειδωθεί? Μήπως μας εμπαίζεις?

 

Θα θελες!Αλλα δεν αδειαζω!

Προτεινα να κλειδωθει αν πιστευετε οτι ειναι λαθος στιγμη.Για μενα δεν ειναι.Κατανοητο;

 

Κι όσο για τον όχλο που ρωτάς, δε νομίζω να πιστεύεις πραγματικά ότι μας αποκάλεσα "όχλο", αλλά άτομα που μερικές φορές συμπεριφέρονται ως όχλος - δε μίλησα για όχλο άλλωστε αλλά για ψυχολογία του όχλου.

 

Ορεξη που την εχεις ρε johnny.Aντε να το διατυπώσω ποιο σωστα,να εχεις και την τελευταια κουβεντα μπας και ησυχάσεις.

 

Τι σε κάνει να πιστευεις οτι σαν άτομα αυτην την στιγμη υοθετούμε την ψυχολογία του Όχλου;

Link to comment
Share on other sites

...Το ότι μερικές φορές βιάζεστε να δικάσετε και να καταδικάσετε μια κατάσταση, χωρίς να έχετε πλήρη επίγνωσή της. Σε παρέπεμψα και σε ορισμό πιό πάνω, πόσο πιό ξεκάθαρα να στο θέσω?!

 

Υ.Γ. Και όχι, δεν έχω καμία όρεξη, ούτε το βίτσιο να έχω την τελευταία κουβέντα... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Martina, ένα "πμ" (=ΡΜ) σημαίνει Personal Message, στα ελληνικά "Προσωπικό Μήνυμα".

Εφόσον λοιπόν έχουμε να κάνουμε με κάτι προσωπικό, θα ήταν τουλάχιστον απαράδεκτο να το δημοσιοποιήσω χωρίς την άδεια του αποστολέα, διότι έτσι παραβιάζω το προσωπικό του απόρρητο. Αυτός ήταν άλλωστε και ο λόγος που το μέλος "Avaris" προειδοποιήθηκε.

Απο 'κει και πέρα, αν ο αποστολέας του Προσωπικού Μηνύματος επιθυμεί τη δημοσιοποίησή του, είναι επιλογή του να προβεί σε αυτή την ενέργεια ο ίδιος, κι όχι εγώ ή κάποιος άλλος. Αν μάλιστα λάβουμε υπόψην ότι ο αποστολέας είσαι εσύ, τότε μάλλον δεν είμαι εγώ αυτός που προσπαθεί να κρύψει κάτι. Πάντως, έλαβες απάντηση στις θέσεις σου, οπότε δε νομίζω ότι θα ήταν φρόνιμο να διαιωνίσουμε την οποιαδήποτε προσωπική ένταση ή παρεξήγηση. Αν το κρίνεις σκόπιμο παρ'ολ'αυτά, δεν θα σε εμποδίσει κανείς να δημοσιεύσεις το ΡΜ σου.

 

Ευχαριστώ για τα μαθήματα αγγλικής/ελληνικής τα οποία πραγματικά χρειάζομαι για να μπορέσω να συνεννοηθώ μαζί σου…

 

Θα σου παραθέσω λοιπόν και εγώ με την σειρά μου τον ορισμό του πμ μέσα από δικό μου προσωπικό λεξικό .. για να μπορέσεις και εσύ με την σειρά σου να συνεννοηθείς μαζί μου…

 

Προσωπικό δεν σημαίνει μεμπτό.. σημαίνει απλά κάτι που θεωρώ ότι αφορά εμένα και όχι τους άλλους…και αυτό είναι υποκειμενικό

Σου υπενθυμίζω λοιπόν ότι το π μ έχει έναν αποστολέα και έναν παραλήπτη…ο αποστολέας είναι κύριος και υπεύθυνος του π μ που συντάσσει ..αλλά από την στιγμή που αποφασίζει και πατάει το κουμπάκι του send μεταβιβάζει την κυριότητα στον παραλήπτη ο οποίος με την σειρά του καθίσταται επίσης κύριος ..αν δεν θέλουμε την δημοσιοποίηση του π μ μας παρακαλούμε τον παραλήπτη να μην το κάνει , αν αδιαφορούμε για την πορεία του π μ δεν λέμε τίποτα …και αν θεωρούμε ότι ενδέχεται να υπάρξει ανάγκη δημοσιοποίησης του τότε δηλώνουμε την συγκατάθεσή μας…

 

Και στις τρεις περιπτώσεις ο παραλήπτης είναι αυτός που αποφασίζει ..και αυτό να μην το ξεχάσεις ποτέ όταν συντάσσεις και στην συνέχεια στέλνεις π μ.

 

Το γεγονός ότι σου έστειλα με μορφή π μ ενημέρωση/στήριξη της αρνητικής μου ψήφου στο πρόσωπό σου το έκανα για λόγους δεοντολογίας – πιστεύω να καταλαβαίνεις τι σημαίνει η λέξη , αν όχι πες μου και ευχαρίστως θα σου εξηγήσω..

 

 

Το προηγούμενο πόστ μου έγινε γιατί με την πάροδο 10 περίπου ωρών από την αποστολή και παραλαβή του από σένα αντί άλλης απάντησης βλέπω το σχετικό δικό σου ποστ το οποίο και θεώρησα θρασύτατη πρόκληση αφού έμμεσα νιώθω να με εμπαίζεις και άμεσα βλέπω ότι παραπλανείς τους τυχόν αναγνώστες ..

 

Την απάντηση σου στο π μ μου την πήρα αφού δημόσια σε πληροφόρησα ότι δεν έχω λάβει απάντηση.. τώρα πως έγινε και κάποιοι παρέλαβαν το σχόλιό σου έγκαιρα και εγώ ήμουν η τελευταία δεν μπορώ να το ξέρω…μπορώ να κάνω υποθέσεις οι οποίες μάλλον δεν τιμούν αμφότερους…

 

Σχετικά με το δικό μου κείμενο που προτίμησα να στείλω σε μορφή π μ και όχι δημόσιου ποστ επικαλούμαι την δεοντολογία του να μην σε εκθέσω δημόσια…

Εσύ όμως με την σειρά σου προτίμησες να το κρατήσεις για τον εαυτό σου ..

 

Γνωρίζω καλά τους κανόνες που διέπουν τα π μ …και δεν είμαι εγώ αυτή που έχει κάτι να κρύψει…

 

Θα σου υπενθυμίσω για άλλη μία φορά ότι δεν πρόκειται για προσωπική ένταση/παρεξήγηση γιατί μάλλον δεν εννοείς να το καταλάβεις..

Link to comment
Share on other sites

<<..Το ότι μερικές φορές βιάζεστε να δικάσετε και να καταδικάσετε μια κατάσταση, χωρίς να έχετε πλήρη επίγνωσή της. >>

 

 

 

Μόνος σου απάντησες σε ότι κάνεις.Αυτή είναι η δική σου τακτική.

Μου κόλησες αυτές τις <<προειδοποιήσεις >> κάτω από το όνομά μου και με έκανες να νοιώθω σαν στιγματισμένη με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συμμετέχω. Όλοι με ρωτούν ακόμα και οι δικοί μου , γιατί στο έχουν βάλει αυτό ; και για να μην ρωτούν δεν γράφω .Με λίγα λόγια μου χάλασες την εικόνα .Έχεις αυτό το δικαίωμα ;

 

Προσωπικά αδιαφορώ για τα warn και οι προειδοποιήσεις θα έπρεπε να ήταν προσωπικές ή να διέγραφες όποιον νομίζεις ότι προσβάλλει το φόρουμ. Το να βγάλεις το παιδί σου στην πλατεία και να το προσβάλλεις

και να του έχεις κολλημένη ταμπέλα, μόνο με διαπόμπευση του νόμου 4000 συγκρίνεται.

Και αυτό συμβαίνει από το πρώτο μου post.

Το θεωρώ εντελώς άδικο γιατί βιάστηκες να δικάσεις και να καταδικάσεις μια κατάσταση , χωρίς να έχεις πλήρη επίγνωση της.

 

Υ.Γ. Πρώτη και τραυματική εμπειρία από το πρώτο forum που συμμετείχα στη ζωή μου και δεν γνώριζα..

Link to comment
Share on other sites

<<..Το ότι μερικές φορές βιάζεστε να δικάσετε και να καταδικάσετε μια κατάσταση, χωρίς να έχετε πλήρη επίγνωσή της. >>

 

 

 

Μόνος σου απάντησες σε ότι κάνεις.Αυτή είναι η δική σου τακτική.

Μου κόλησες αυτές τις <<προειδοποιήσεις >> κάτω από το όνομά μου και με έκανες να νοιώθω σαν στιγματισμένη με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συμμετέχω. Όλοι με ρωτούν ακόμα και οι δικοί μου , γιατί στο έχουν βάλει αυτό ; και για να μην ρωτούν δεν γράφω .Με λίγα λόγια μου χάλασες την εικόνα .Έχεις αυτό το δικαίωμα ;

 

Προσωπικά αδιαφορώ για τα warn και οι προειδοποιήσεις θα έπρεπε να ήταν προσωπικές ή να διέγραφες όποιον νομίζεις ότι προσβάλλει το φόρουμ. Το να βγάλεις το παιδί σου στην πλατεία και να το προσβάλλεις

και να του έχεις κολλημένη ταμπέλα, μόνο με διαπόμπευση του νόμου 4000 συγκρίνεται.

Και αυτό συμβαίνει από το πρώτο μου post.

Το θεωρώ εντελώς άδικο γιατί βιάστηκες να δικάσεις και να καταδικάσεις μια κατάσταση , χωρίς να έχεις πλήρη επίγνωση της.

 

Υ.Γ. Πρώτη και τραυματική εμπειρία από το πρώτο forum που συμμετείχα στη ζωή μου και δεν γνώριζα..

Σε ποιο warn αναφέρεσαι Νηρηίδα; Δεν βλέπω να έχεις warn και ψάχνοντας τα μηνύματά σου δεν βλέπω ούτε κάποια "προσβλητική" απάντηση στο πρόσωπό σου.

Και να είχες warn, που επαναλαμβάνω οτι δεν έχεις, ούτε ποτέ είχες, δεν φαίνεται στα άλλα μέλη άρα για ποιον στιγματισμό μιλάς;

 

Δεν απαντάω σχετικά με το θέμα που συζητάτε εδώ, απλά μου κίνησες την περιέργια. Μπορείς να μου δώσεις λινκ για τα επίμαχα μηνύματα;

Link to comment
Share on other sites

Warn: (0%) -----

 

 

 

Για αυτό που παρέθεσα πάρα πάνω και όλοι με ρωτούν τι είναι αυτό; Αλήθεια τι είναι αυτό και γιατί βρίσκεται κάτω από το όνομά μου; Αν δεν είναι προειδοποίηση ,τότε τι είναι και γιατί εγώ το έχω και άλλοι δεν το έχουν ;

Σε προσωπικό επίπεδο δεν έχω πάρει warn και χαίρομαι που μαθαίνω ότι δεν ανακοινώνεται .

Θα παρακαλούσα τους συντονιστές να φύγει αυτό κάτω από το όνομά μου ,κι αν δεν είναι warn που τόσο καιρό νόμιζα ότι είναι , φαντάζει σαν απειλή και δεν μου αρέσει καθόλου , άσε που όλοι αναρωτιούνται ...

 

 

Σ΄ ευχαριστώ Αυγερινέ μου έφυγε ένα βάρος που με στενοχωρούσε πολύ για πάρα πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Νηρηίδα αυτό είναι το επίπεδο warn που έχει κάθε μέλος. Το δικό σου είναι στο 0%, δλδ δεν έχεις καθόλου warn. Δεν βλέπεις το ίδιο κάτω απ'τα άλλα μέλη γιατί δεν μπορείς να δεις καθόλου το επίπεδο warn τους (ακόμα κι αν αυτό είναι 0%). Κάθε μέλος το βλέπει κάτω απ'το όνομά του. Δυστυχώς δεν γίνεται να φύγει γιατί είναι μέρος του βασικού κώδικα php του φόρουμ. Μην σε απασχολεί αυτό καθόλου. :)

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα , το warn (ειναι ενα στοιχειο οπως το επιπεδο και συμπληρωνεται για τυχον παραβαση των κανονων) Το εχουν ολοι.. δεν φαινεται στους αλλους μονο εσυ το βλεπεις..και μονο αν ειναι πανω απο 0% συμαινει κατι ..Λοιπον οπως καταλαβαινεις προκειτε για παρεξηγηση αλλα και να ειχες, αυτο δεν ειναι λογος να σταματησεις να συμμετεχεις, ακομα και αν το βλεπαμε, τωρα οσο για το ολο Poll νομιζω οτι περιτευει...πρωσοπικα πιστευω πως ολοι οι συντονιστες κανουν το καλυτερο δυνατον

Link to comment
Share on other sites

Θα υπήρχε δυνατότητα να γίνει διπλό poll?

Ένα στο οποίο να ψηφίζουμε αρνητικά και ένα στο οποίο να ψηφίζουμε θετικά.

 

Και στο τέλος ένα ιστόγραμμα να δείχνει πόσες θετικές και πόσες αρνητικές ψόφους συγκέντρωσε ο καθένας!

 

Χμ. .. Μάλλον ζητάω πολλά, ε..? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...