Jump to content

Desktop Screenshot


Recommended Posts

Όλα τα fora έχουν, εμείς γιατί όχι; :P

Ποστάρετε screenshots απ'το desktop σας. Μοναδικός κανόνας:

Να μην είναι τόσο άθλια όσο του speedy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Βλέπετε και Sanshiro Sugata κυριε συντονιστά;

 

Ο καναπές είναι μεσα στο δωμάτιο σου;; Εχετε κατι πατημασιές στο τοίχο σας!

 

Να φωναξω τον Phevo να σας περάσει πλακακια μηπως;;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε και Sanshiro Sugata κυριε συντονιστά;

 

Ο καναπές είναι μεσα στο δωμάτιο σου;; Εχετε κατι πατημασιές στο τοίχο σας!

 

Να φωναξω τον Phevo να σας περάσει πλακακια μηπως;;

Και τι πατούσα, γκνομίστικη!

Πλακάκια από Phevo δεν θα με χαλούσαν, αν και χαλάει το καλτ της μπίχλας στο πάτωμα.

Είσαι οφφτοπικ. Συμμάζεψε το desktop σου και πόσταρε screenshot asap!

Link to comment
Share on other sites

Desktop απο notebook εργασίας, μιας και του σπιτιού πέρα απο το οτι είναι Vista, φέρει και κάποια στοιχεία που δεν είναι για το ευρύ κοινό (οχι speedy... δεν έχει τον Rossi, να περνάει τον Melandri και τον Capi, σταματημένους!)

 

Τα panel είναι ζωντανά (widgets) όπως και το ρολόι δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Μην σας προσβάλω κύριε Ανόρ, (κακώς δεν υπάρχει το M1 του Rossi παρά το Ford GT) αλλά εμένα όλο το desktop που είναι live (ζωντανο)..

Κατασταση CPU, Ram, σκληρών, καιρός, Local Ip, web search μπάρα κατευθείαν στο google, Ρολο κλπ. To TXT το άνοιξα για να δείτε ότι τα κουμπιά ελαχιστοποίησης, μεγιστοποίησης και κλεισίματος φωτίζουν σε εκτυφλωτικό βαθμό (χαχαχα) όταν είσαι από πάνω τους με το ποντίκι :018bleh::018bleh:

 

Μην ξεχάσω: Κάτω δεξιά βλέπετε active 3 Download Manager, ενα NetLimiter να κάνει κουμάντο τις ταχύτητές τους, ενα DU meter να τις μετράει και να μετράει το συνολικό Download (5Giga Download τη μέρα με max τα 7,5Gb) και τον Kaspersky Antivirus να προσέχει σαν άγρυπνος φρουρός το παραμικρό παραβάτη που θα τολμήσει να μπει στο σύστημα απρόσκλητος.

 

 

Αυτάα... :)

speedydesktop.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια, με το Zyxel που πήγες και έμπλεξες που να δεις QoS εν λειτουργία. Βάλε netlimiter.

 

και τον Kaspersky Antivirus να προσέχει σαν άγρυπνος φρουρός το παραμικρό παραβάτη που θα τολμήσει να μπει στο σύστημα απρόσκλητος.

Βάλε Linux και άσε ένα 10ρη partition να παίζεις παιχνίδια.

 

Δεν ήξερα οτι υπάρχουν eye candies για windows. Ωραία είναι!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη λήψη screenshot, λόγω bug του Krita, ωστόσο είμαι της KDE Σχολής, σε διανομή OpenSuSE 10.2. :cheerful: (στη δουλειά, γιατί στο σπίτι... XP έχω ακόμα!)

Link to comment
Share on other sites

Speedy... μην με βάζεις σε πειρασμό "κόντρας" σε desktop, γιατί στο σπίτι που είναι το dekstop και είναι για lab σκοπούς ... τα Vista φέρουν απίστευτα animated utillities, για να μην μιλήσω για hardware encryption και monitoring tools.

 

Μην παίρνουμε αέρα λέγω... :blblbl:

 

Όσο για το συγκεκριμένο screenshot , δες μια κλειδαρίτσα κάτω... κάτω... δεξιά στο taskbar..

 

Μπράβο.. πήγαινε τώρα στο http://www.FortressTech.com και δες τι κάνει, για να μου μιλήσεις μετά για encryption over thin air.

Για να μην βγάλουμε το Steganos Security Suite φόρα παρτίδα και δεν μείνει κολομπυθρόξυλο... :23_30_106[1]:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, βάλε ένα Ubuntu, και θα δεις οτι και στο σπίτι, εφόσον το προσαρμόσεις και το φτιάξεις να σε καλύπτει, δεν θα ξαναμπεις σε windows παρα μόνο για παιχνίδια. Έχω να μπω σε win νομίζω κανα δίμηνο (και δεν σκοπεύω να μπω, ακόμα και το WoW απ'το Linux το τρέχω:P )

Αλλά μην βγαίνουμε οφτοπικ. Πόσταρε SS.

Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια, με το Zyxel που πήγες και έμπλεξες που να δεις QoS εν λειτουργία. Βάλε netlimiter.

Βάλε Linux και άσε ένα 10ρη partition να παίζεις παιχνίδια.

 

Δεν ήξερα οτι υπάρχουν eye candies για windows. Ωραία είναι!

Δεν εχω Ζyxel router ουτε ειχα ποτε! Ειχα ενα Usrobotics το οποιο αντικατεστησα με ενα Linksys wireless router! Τα Qos δεν ειναι τοσο αποτελεσματικα και δε κανουν αυτο που θελω ακριβως! Με το netlimiter απλα περιοριζω το upload speed σε καποια προγραμματα για να εχουν ταχυτητα καποια αλλα!

 

Και για να ηρεμισεις λιγο, το ποστ αυτο το κανω απο το κινητο μεσο wifi γιατι ειμαι στο αλλο δομάτιο και βαριεμαι να πηγαινω παλι στο δοματιο με το PC!Μηπως Να κανω ποστ και το DESKTOP του κινητου; χαχαχα :-p

Link to comment
Share on other sites

Τι να μου πεις με το WiFi, όταν εγώ πόσταρα από Symbian με Opera και GPRS το θυμάσαι; :P

Καλά εσύ δεν είχες ένα Zyxel Prestige (modem);

Link to comment
Share on other sites

Speedy... μην με βάζεις σε πειρασμό "κόντρας" σε desktop, γιατί στο σπίτι που είναι το dekstop και είναι για lab σκοπούς ... τα Vista φέρουν απίστευτα animated utillities, για να μην μιλήσω για hardware encryption και monitoring tools.

Τα Vista σVista και πέτα ένα Gentoo, αφού ξέρεις να το σετάρεις και να το χειριστείς άριστα.

Link to comment
Share on other sites

Speedy... μην με βάζεις σε πειρασμό "κόντρας" σε desktop, γιατί στο σπίτι που είναι το dekstop και είναι για lab σκοπούς ... τα Vista φέρουν απίστευτα animated utillities, για να μην μιλήσω για hardware encryption και monitoring tools.

 

Μην παίρνουμε αέρα λέγω... :blblbl:

 

Όσο για το συγκεκριμένο screenshot , δες μια κλειδαρίτσα κάτω... κάτω... δεξιά στο taskbar..

 

Μπράβο.. πήγαινε τώρα στο http://www.FortressTech.com και δες τι κάνει, για να μου μιλήσεις μετά για encryption over thin air.

Για να μην βγάλουμε το Steganos Security Suite φόρα παρτίδα και δεν μείνει κολομπυθρόξυλο... :23_30_106[1]:

Αμα το ηξερα θα εβαζα και το desktop απο τα knopix που exv gia wardriving!! Το χοντριναμε!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...