Jump to content

Desktop Screenshot


Recommended Posts

Τι να μου πεις με το WiFi, όταν εγώ πόσταρα από Symbian με Opera και GPRS το θυμάσαι; :P

Καλά εσύ δεν είχες ένα Zyxel Prestige (modem);

Αλλαξα γραμμη και το εβγαλα!Τι να κρατησει το modem-ακι μπροστα στρα μπουρια firewall ενος router??!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

να το χοντρύνουμε... να το χοντρύνουμε :10_9_134[1]: .................... :stretcher:

 

Στο "τεχνολογία" δεν είμαστε;

 

 

Έλα να κάνεις wardriving στο Fortress και βλέπουμε. Για Linux προτιμώ το Novell Desktop (μετά την εξαγορά της SuSe)μιας και παίζει καλύτερα με Ldap.

Για να μην φτάσω στο dual partition με Solaris 10 , (απο αυτό θα φέρω screenshot απο VMWARE του σπιτού) για να δείς τι απίδια μπορείς να πιάσεις με "hardcore" λειτουργικά....

 

Εκτός και αν φυλάς κανά Slackware πουθενά ... οπότε να αρχίσω να την κάνω με "ελαφρά"...χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε το χοντριναμε.. ΤΟ ΞΕΧΕΙΛΩΣΑΜΕ!

Απο τα screen shot του desktop φτασαμε να μιλαμε

 

Ο ένας με το full live Desktop και Wifi κανει post στο forum απο κινητο, ο αλλος με τα Linux δε καταλαβαινει τπτ τρεχει εφαρμογες windows απο κει γιατι απλά μπορει και απλά βαριεται να φορτώνει windows, και ο άλλος με τα μπουρια encryption και συστηματα προστασίας!

 

Ελεος!

Φορουμ πληροφορικής ειναι εδώ;

Να δω τωρα πως θα βαλουν τα καημένα μέλη τα απλά Dektop-ακια τους.. χαχααχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα όντως το χοντρύναμε.

Για slackware παρακαλώ απευθυνθείτε στον Τράγου Κέρατο :P

Link to comment
Share on other sites

Ενθαρρύνοντας τους χρήστες να βάλουν και δικό τους desktop, θα σας προσγειώσω την κουβέντα βάζοντας ένα απλό desktop Screenshot από το Windows ΧΡ σύστημά μου... :018bleh:

post-233-1162976947_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με εξέπληξες! :018bleh:

Ωραίο desktop! :smilewink:

 

Μόνο ένα σχόλιο, αν μου επιτρέπεις... Zone alarm sucks!

Δοκίμασε να βρεις το Sygate Personal Firewall, δεν ξέρω αν κυκλοφορεί ακόμα, αλλά είναι πιό εύχρηστο και πιό φιλικό (οπωσδήποτε πάντως λιγότερο σπαστικό). :)

Link to comment
Share on other sites

Johnny , μαζί σου... απο τα κορυφαία το Sygate (υπάρχει ακόμα στο Tucows, το 5.6 version) για αυτό και το πήρε η Symantec.

 

 

 

Επισυνάπτω και άλλο screenshot απο τα vista RC2 που επιτέλους, μπόρεσα και τα έβαλα σε DELL φορητό , καθώς βγήκαν και οι καινούριοι οδηγοί.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το eye candy που σου δίνει το περιβάλλον των Vista, αν θές όμως πραγματικό eye candy πας σε KDE. Εγώ επειδή δεν τα πολυθέλω αυτά, είμαι σε Gnome και άντε να σηκώσει κανα gDesklets.

 

Firewall, antivirus; Τι λέτε ρε παιδιά; Στο 2006 χρησιμοποιείται ακόμα λειτουργικό που τα χρειάζεται; Ενώ υπάρχει εναλλακτικό; Και καλύτερο; Και γρηγορότερο; Και OpenSource; Και τσάμπα; Και με τεράστιο community support (μεγαλύτερο των windows); Και με λιγότερες απαιτήσεις σε hardware; Και σύμφωνα με τα διεθνή στάνταρ; Και χωρίς BSOD και hang-ups του συστήματος; Και πολύ εύκολο στο στήσιμο; Και πολύ πιο όμορφο;

 

Μα.. γιατί; Κάντε την διαφορά, χρησιμοποιήστε Ubuntu Linux (www.ubuntu.com)

 

(λολ σαν διαφημιστικό σποτάκι ακούγομαι)

Link to comment
Share on other sites

Αυγερινέ... να σε δώ να αφήνεις το ubuntu με αρχεία δουλειάς μέσα, με ADSL (24/7 online) και με κάποιο torrent ανοιχτό , χωρίς firewall και θα τα πούμε μετά πόσο θα κρατήσει ανοιχτό και ακέραιο.

 

Ειδικά σε *ΝΙΧ λειτουργικά, το firewall ή έστω οι ρυθμίσεις κάποιων daemons (services πλέον στο Solaris 10) είναι παραπάνω απο αναγκαίο να υπάρχουν.

 

Σε ενα χώρο σαν το web, αν παραμένεις περιβόλι ανοιχτό , για τον κάθε επισκέπτη τότε απλά την έβαψες. Είναι σαν να αφήνεις το σπίτι σου χωρίς κλειδαριές, παράθυρα, συναγερμό , σε μια γειτονιά κακόφημη , με χρήματα μέσα και να περιμένεις οτι θα τα βρείς ακέραια όταν θα γυρίσεις πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Firewall έχω στημένο στο router με ADS και τα σχετικά. Hardware firewall δηλαδή, πολύ καλύτερο από οποιοδήποτε software OS depended. Γιατί αν κρεμάσει ο daemon στο router και σπάσει το firewall και πέσει, θα πέσει και το unix του router (και θα κλείσει τη σύνδεση), ενώ αν σπάσει ο daemon στο OS, δεν σε σώνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ενθαρρύνοντας τους χρήστες να βάλουν και δικό τους desktop, θα σας προσγειώσω την κουβέντα βάζοντας ένα απλό desktop Screenshot από το Windows ΧΡ σύστημά μου... :018bleh:

 

Αχμμμ....

Πάλι καλά, σας ευχαριστούμε...

Αν μας λέγατε κιόλας πώς κάνεις save το desktop σου...

(Εμένα δηλαδή, που είμαι λίγο πίσω σε αυτά....)

:angel: :019blush:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...