Jump to content

Desktop Screenshot


Recommended Posts

1)Κλείνεις όλα τα παράθυρα (να φαίνεται μόνο το desktop) και πατάς το κουμπί στο πληκτρολόγιο που γράφει πάνω : Printscreen!

 

2)Ανοίγεις τη Ζωγραφική των windows και πατας Επεξεργασία->Επικόλληση

 

3)Kανεις Save σε Jpg

 

4)Kαι το σημαντικό από όλα την βάζεις στο forum

 

Απλά πραγματάκια!! ^_^

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Προσοχή μόνο, εάν έχεις πληκτρολόγιο που έχει κουμπί για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση των F-Keys (F1, F2, F3 κλπ) φρόντισε να το έχεις απενεργοποιημένο.

 

Επίσης δοκίμασε με ctrl+printscreen αν δεν δουλεύει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα!!!

 

:cheerful: :cheerful:

post-501-1163116456_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα!!!

 

:cheerful: :cheerful:

 

Ανάλυση:

 

1. Έχεις laptop Acer

2. Έχεις ADSL ConneX απ'τον ΟΤΕ

3. Με προβληματίζει η ανάλυση της οθόνης σου. 1024χ768 = είτε 14" ή 15" οθόνη laptop είτε τελικά έχεις desktop acer με 15" ή 17" οθόνη CRT

4. Χρησιμοποιείς ακόμα το winamp και δεν έχεις ανακαλύψει την μαγεία των library managers (όπως πχ το Musicmatch Jukebox για windows ή Amarok για Linux)

5. Χρησιμοποιείς το Realplayer πράγμα που σημαίνει οτι δεν έχεις εγκατεστημένο το K-Lite Mega Codec Pack και δεν χρησιμοποιείς τον Media Player Classic (που όφειλες :P)

6. Χρησιμοποιείς τα δίκτυα torrent

7. Σου αρέσει οτιδήποτε epic κουλτούρας (βλέπε: background, Diablo II, Loreena Mckennitt)

8. Έχεις onboard κάρτα ήχου

9. Χρησιμοποιείς το winzip και όχι το winrar (που όφειλες, επίσης :P)

10. Κάνεις καλό στον εαυτό σου χρησιμοποιόντας γρήγορους και ασφαλής Web Browsers ;)

Link to comment
Share on other sites

Και κατι απλο...Για μενα>

post-422-1163119287_thumb.jpg

Για ταινιες κ games >ΒΙΤΤΟΕΝΤ, 4 d rest souΛseek>το λατρυω!!

 

 

γενικα εχω πολλα psychee desktops!!

 

 

ΥΓ. το πλανητικο ειναι widget της Opera

ΥΓ.2. τα τραγουδια που παιζουν τα συστηνω ανεπιφυλακτα!!!

τωρα ειναι το THC philoshpoy by TALAMASCA !!!απιστευτο!

 

1200 micrograms REMIXED (home Collection~δεν θα το βρειτε σε αλμπουμ..χρεισατηκε δουλιτσα για να συλλεχθουν & IM PROUD OF IT!)

Edited by Sucore
Link to comment
Share on other sites

4. Χρησιμοποιείς ακόμα το winamp και δεν έχεις ανακαλύψει την μαγεία των library managers (όπως πχ το Musicmatch Jukebox για windows ή Amarok για Linux)

χαχαχαχα, όχι αγαπητέ μου, εδώ θα διαφωνήσω! πέρα από το ότι υπάρχει library manager και στο winamp, το ίδιο είναι ένα από τα πιό ελαφριά και παραμετροποιήσιμα προγράμματα που υπάρχουν. Γιατί μέχρι να φορτώσει το τέρας Musicmatch (που δεν αμφισβητώ ότι είναι καλό), το winamp σου έχει παίξει και 2-3 τραγούδια! :lol:

Το Musicmatch ωστόσο είναι το κορυφαίο σε ότι αφορά τη μετατροπή audio CDs σε mp3. :smilewink:

 

 

Α, και όντως μιλάμε για laptop (με οθόνη 15''), λόγω της ένδειξης για τον cursor στο taskbar. :P

Link to comment
Share on other sites

:huh:

 

Όλα αυτά από το desktop....;

Link to comment
Share on other sites

Βρε μπαγάσες... την τρομάξατε την κοπέλα... και Morgaine...

 

Λίγα σου είπαν, μιας και φαίνονται αρκετά περισσότερα...χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Οκ είναι ελαφρύ το winamp. Αλλά αν ξεκινήσει ο Musicmatch, ξεχνάς ανοίγματα φακέλων για να βρεις τραγούδια, ξεχνάς ψαξίματα για τραγούδια, ξεχνάς third party radio streaming προγράμματα.

Επίσης αν βάλεις τον daemon του να ξεκινάει στο sys startup (musicmatch agent) ανοίγει και κλείνει αμέσως.

 

Έχει και επιλογή να σου βρει παρόμοια τραγούδια να ακούσεις. Σου αρέσουν πχ οι Placebo (δεν σου αρέσουν και κακώς), βάζεις ένα τραγούδι τους στη λίστα και πας το Musicmatch Radio (find similar artists) και σου παίζει τραγούδια στο ίδιο στυλ/υφος/είδος απο άλλα συγκροτήματα.

 

Τι να λέμε, το winamp είναι για τον πατέρα μου που δεν ξέρει. Εμείς που ξέρουμε, library managers ρεεεε! :P

Link to comment
Share on other sites

Mα αν εξαιρέσουμε τη εύρεση παρόμοιου τραγουδιού, όλα τα άλλα που λες τα έχει και το winamp. Και αν δεν σ'αρέσει όπως έχει ή θες κάτι που του λείπει (π.χ. εμένα μου έλειπε το crossfading effect που είχε πριν λίγα χρόνια αλλά αφαιρέθηκε στις πιό πρόσφατες εκδόσεις), τότε του φορτώνεις και ό,τι plugin θες, με ό,τι ρυθμίσεις θες. B)

Και ποιό το όφελος να γλιτώσω 1-2 δευτερόλεπτα με τον agent του Musicmatch, αν μου καταναλώνει μονίμως πόρους από το σύστημα (αφού είναι ενεργό), με ή χωρίς το musicmatch να είναι ανοιχτό?! -_-

Το έχεις παρεξηγήσει το winamp, κατέβασε τη νεότερη έκδοση και θα δεις ότι δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης. :cheerful:

 

Y.Γ. Για να μη μιλήσω για την ποικιλλία visualizations αλλά και skins, από δεντράκια και λιμνούλες μέχρι.... την Pamela! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ανάλυση:

 

 

6. Χρησιμοποιείς τα δίκτυα torrent

 

 

που το είδες αυτό;;

Δεν χρησιμοποιεί κανενα torrent ! (Μη μου πεις από το bitcomet!??!?)

 

Το ότι μιλάει τσάμπα μέσω Voice Over IP (VOIP) δε το είδε κανείς;; Μου το παίζετε και ειδικοί και η κοπέλα κάνει τη πιο μεγάλη μαγκιά στο πλανήτη! Μιλάει ΤΣΑΜΠΑ!

Link to comment
Share on other sites

Το ενσωματωμένο στα openSuSE "ΚTorrent" πάντως δεν είναι σαν το μTorrent σίγουρα. Τη δουλειά του πάντως την κάνει. <_<

 

Να και το (σχετικά φρεσκοστημένο) desktop της εργασίας...

post-233-1163159686_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...