Jump to content

Συντονισμός Συντονιστών


 Share

Συντονισμός Συντονιστών  

48 members have voted

  1. 1. ????? ???????? ??? ???????? ??????????;

    • ??????
      9
    • ?????????
      5
    • Seirios
      9
    • Dakkon Darkblade
      0
    • Speedy
      3
    • johnny
      5
    • ?????????? ?
      0
    • ??? ??????? ???? ??????
      13
    • ??? ????/??? ??????
      4
  2. 2. ????? ???????? ??? ????????? ??????????;

    • ??????
      2
    • ?????????
      1
    • Seirios
      0
    • Dakkon Darkblade
      0
    • Speedy
      4
    • johnny
      9
    • ?????????? ?
      0
    • ??? ??? ???????? ?? ???? ??????????? ??? forum
      29
    • ??? ????/??? ??????
      3


Recommended Posts

Εδώ είμαστε. Ψηφίστε ελεύθερα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

θα ήθελα και μιά ακόμα επιλογή στο "ποιόν θεωρείται χειρότερο ...?" αν γίνεται..

 

- δεν έχω προσωπικό πρόβλημα με τους συντονιστές του φόρουμ

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία!..

(Δεν προλαβα να κάνω ποστ εκείνο το γραφικό που λεγα.. τεσπα.)

(*Πάλι την επιλογή "εχω πρβ με όλους τους συντονιστές τη θάψαμε!"*)

 

 

Αλλα κάνει ένα σφαλματάκι.

Total Votes = 3 (αφού 3 άτομα ψήφισαν)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα κάθε άτομο έδωσε 2 ψήφους. :P

Link to comment
Share on other sites

http://www.artofwise.gr/forum/index.php?showtopic=1499&st=0 >>Osho rajneesh

 

 

Atma :

Namaste!

Eίναι αυτό το πρώτo μου μνμ σε τούτο το forum-αφορμή ένας καλός φίλος που μ' ενημέρωσε

πως

υπάρχει(τόσο το Αβάπτιστο όσο και...) ένα θέμα για τον ΟSHOσαν εισαγωγή μου στο παρόν

θέμα

θα παραθέσω ένα αφιέρωμα που είχα ξεκινήσει παλιότερα (σε άλλο διαδικτυακό χώρο)

μιας και θα ήταν καλό να μιλήσει (έστω εισαγωγικά)ο διδάσκαλος μέσω εμού και όχι

εγώ για εκείνον...

 

..τώρα-σχετικά με το διττό ερώτημα του ApollonE ,που ξεκινά την εδώ κουβέντα ,

θα ήθελα να πω..:

Αν το ερώτημα σου είναι τιουτοτρόπως δοσμένο..

δύο τινά συμβαίνουν:

-Ή θέλεις να διαπιστώσεις σε ποιά από τις δύο πλευρές της ερώτησης υπάγονται οι

συνομιλητές που θα επακολουθήσουν εσού..

-Ή.. πως θέλεις να διαπιστώσεις (μέσω "τρίτης αιτίας" ..)ΤΙ από τα δύο πιστεύεις εσύ!@_@!

 

Λαμβάνοντας την ευθύνη της "τρίτης αιτίας "(επίσης διττή ως χροιά ,που όμως μας

βοηθά πάντα να αναγάγουμε εις 4//..τουτέστιν "στο συμπέρασμα "!)θα ήθελα να σε ρωτήσω ..

Έχεις διαβάσει έστω μια φράση του Όσσο;

Αν ναι//πέσμου ποια ήταν και τι κατάλαβες από αυτήν//"τί ένοιωσες"θαρρώ είναι η

καλύτερη διατύπωση..

(Και για να προλάβω τυχόν παρεκτροπές ) θα ήθελα να σου πω ότι αν είσαι έτοιμος...

έρχεται και η Απάντηση...Αν όχι...έρχεται η απόρριψη καθώς και όσα την ακολουθούν !@_@!

 

 

 

johnny : post Feb 3 2006, 01:12 AM

 

Δεν τον έχω διαβάσει (αν και έχουν πέσει αρκετά βιβλία του στα χέρια μου)

αλλά έχω διαβάσει ότι είχε κάνει ένα "μπόλιασμα" μερικών από τις επικρατέστερες θρησκείες και άρχισε....

τα διδάγματα!

 

Atma, καταρχήν καλωσήρθες.

...φυσικά και μπορεί να σου άρεσε ο εν λόγω κύριος και να έκατσες να αποστηθίσεις όλα του τα βιβλία...

Εδώ όμως κάνουμε μια ήρεμη συζήτηση, όχι επίδειξη γνώσων... smile.gif

 

 

 

 

 

>>"Τα Τσάκρα μου τα σκουπίδια σας"

 

http://www.artofwise.gr/forum/index.php?showtopic=1897&st=45

ΑΤΜΑ:post Oct 26 2006, 02:34 AM

 

Namaste,

θαρρώ δεν καταλάβατε καν τον διαλογισμό που ανέφερε η Αμαζόνα --αν θυμάμαι καλά.--

Ο διαλογισμός αυτός δεν είναι εγωιστικός//αλλά αφορά στον πλανήτη με απλά λόγια//είναι από τις πράξεις ευσπλαχνίας και προσφοράς που χρησιμοποιούν οι θεραπευτές για να καθαρίσουν καταστάσεις ,ομάδες ατόμων, ακόμη και περιοχές πάνω στον πλανήτη ...

Δεν νομίζω πως είναι παράλογο να εισπνέεις πίκρες και να εκπνέεις χαρές ,και οι μητερες αυτό δεν βιώνουν, in a way,με τα παιδιά τους;;;;

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως με πιο σκεπτικό συγκρίνετε δύο διαφορετικά πργμτ που απλά σας φαίνονται αντίθετα!

Αλλος είναι ο τρόπος για να καθαρίσεις εσένα τον ίδιο και άλλος είναι ο τρόπος για να καθαρίσεις τον ...πλανήτη ή την ανθρωπότητα!--

Καλόν είναι αν δεν γνωρίζουμε κάτι να μην το απορρίπτουμε απευθείας! ειδικά αν το αντικρούουμε υποστηρίζωντας κάτι το οποίο ΕΠΙΣΗΣ έχουμε διαβάσει και ακούσει !

 

Γνωρίζετε ποιος είναι ο ρόλος της αδελφότητας της θλίψης;

Ο ρόλος της είναι αυτός ακριβώς!Να ρίχνει όλα τα δάκρυα του κόσμου,αντί δηλαδή αυτών που δεν το κάνουν,αντι αυτών που καταστρεφουν σκοτωνουν κλπ κλπ..

 

 

Κ κάτι ακόμη

διέκρινα στις τεσσερις σελιδες του θέματος κάτι-έχετε μπερδέψει τον καθαρισμό της αυρας με τον καθαρισμο των τσάκρας..

 

επανατοποθετείστε το θέμα γιατί έχει κάπως ξεστρατήσει..

 

Ο καθαρισμός της αύρας δεν έχει να κάνει με την πράνα-οργονη-συμπαντικη ενεργεια 'βιοενεργεια-τσι-και την μετατροπή της απο αρνητικη σε θετική..

 

Να δωσω ενα μπεμπε παραδειγμα:

Η βρωμικη αυρα ειναι σαν μαλλια φριζαρισμενα ενω η καθαρη σαν μαλλια μετα απο ισιωτικη cheerful_h4h.gif

 

johnny :

post Oct 26 2006, 08:57 AM

 

Πωπω καρφάκια πρωινιάτικα... dry.gif

 

Καταρχήν, συμφωνώ με το ότι "Καλόν είναι αν δεν γνωρίζουμε κάτι να μην το απορρίπτουμε απευθείας", αλλά από την άλλη καλό είναι επίσης "να μη θεωρούμε πως είμαστε οι μόνοι που γνωρίζουμε περί διαλογισμού ή οι μόνοι που ασχολούμαστε πρακτικά με διαλογισμό". wink_anim.gif

Επίσης, η σύγκριση δύο "διαφορετικών" (αντίθετων θα 'λεγα) πραγμάτων έγινε από τη στιγμή που ο άμαζων (και όχι "η αμαζόνα") τα συνέδεσε μεταξύ τους. Με ποιό τρόπο?

Αφήνοντας να εννοηθεί πως αυτή είναι η διαδικασία και η φιλοσοφία που ακολουθείται κατά το διαλογισμό.

Δε μίλησε για θεραπευτές, για ομάδες ατόμων ή για περιοχές (που ενδεχομένως να συμφωνούσα σ'αυτή την περίπτωση) αλλά γενικότερα για το διαλογισμό. Εγώ απλά είπα πως "κατ'εμέ" αυτή η αντίληψη είναι γενικά άτοπη. Αν θέλεις να την κάνεις συγκεκριμένη, αναφέροντας ειδικές περιπτώσεις όπου "περπατά" σαν πρακτική, τότε κανένα πρόβλημα, πιθανόν και να συμφωνήσουμε κιόλας. Διαφώνησα όμως γιατί τέθηκε ως γενική πρακτική.

 

Τέλος, το στυλάκι "θαρρώ δεν καταλάβατε καν.....", προσωπικά με παραπέμπει για άλλη μια φορά στην ατάκα της Μέρκελ που είπε πως "όποιος ασκεί κριτική στον Πάπα, παρερμηνεύει το λόγο του"...

Με λίγα λόγια, αναρωτιέμαι αν και γενικότερα όποιος διαφωνεί μαζί σας, συμπεραίνετε πως δεν σας καταλαβαίνει... whistling2.gif

 

 

------------------------

//από το :ΒΑΝ ΗΙΜ DOWN//

johnny :

..Το ότι μερικές φορές βιάζεστε να δικάσετε και να καταδικάσετε μια κατάσταση, χωρίς να έχετε πλήρη επίγνωσή της.

 

Νamaste,

 

Johnny επιτέλους συμφωνούμε!

 

Εισαι η προσωποποίηση της προκατάληψης τουλάχιστον στην περίπτωση μου.

Όλες οι προσβολές σου,που είχα την ευγένεια να μην τις επιστρέψω συνθέτουν αυτήν την αρνητική ψήφο που σου αποδίδω.Όπως καταλαβαίνεις δεν ψηφίζω εγω,αλλά οι πράξεις σου.

Αυτές οι συμπεριφορές λειτουργούν πλεον αποτρεπτικά στο να συμμετέχω στα forums γενικότερα.

 

Η αρνητική ψήφος δεν είναι καταδίκη όπως δραματικά μας παρουσιάζεις αλλά μια ευκαιρια για ενδοσκόπηση.

Ελπίζω την επόμενη φορά που θα συναντηθούμε σε κάποιο θέμα να μην μου αποδώσεις τις όποιες προθέσεις και υποθέσεις σου..

 

 

Φως εν Σκότει!

Αtma

Link to comment
Share on other sites

τελικά ο johnny έγινε σκύλος απο κουτάβι και αυτο ενόχλησε κάποια απο τα μέλη...

έχω χάσει επισόδεια χεχε...

anyway δεν έχω προβλημα με κανένα και τους θεωρώ όλους το ίδιο.

όλοι καλοι και στη δουλεία τους εδω μέσα αλλα με τον τζόνυ να φαίνετε ο κακός. ίσως επειδή ασχολείτε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα και εγω με κανεναν δεν εχω προβλημα ομως δεν ειναι ολοι το ιδιο!

Θαυμαζω καποιους ομως σαν Ανθρωπους και οχι σαν συντονιστες, οποτε ουδετερη η ψηφος..

 

 

Atma

δεν χρειαζεται να απεχεις, οι περισσοτεροι εδω μεσα (ετσι θελω να πιστευω) θαυμαζουμε τις γνωμες σου πανω σε πολλα θεματα! Θα ειναι κριμα να απομακρυνθεις, ναι μεν θα συνεχισουμε ομως κατα καποιον τροπο θα υπαρχει ενα κενο που δεν θα καλυφθει με τιποτα (εστω και μικρο, εστω οτι το μεγαλυτερο % των αποψεων σου μπορουν να εκφραστουν και απο τα υπολοιπα μελη)Ομως κανεις δεν θα μπορεσει να σε αντικαταστησει συνηδειτα η οχι σε απολυτο βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που με ψήφισε ως καλύτερο συντονιστή...

Παρακαλώ να μου στείλει αμέσως πμ!

 

The Ring must be destroyed! gandalf.jpg

 

Μπορώ να τον βοηθήσω στα ψυχολογικά προβλήματα που έχει και να το ξεπεράσει με σίγουρο αποτέλεσμα..

Αμα δε το κάνει γρήγορα μπορεί να καταλήξει στο τρελοκομείο! Το πάθανε κι άλλοι! Κοιτάξτε πως γίνανε (εικονα attached):

 

 

(Mε την ψυχολογική υποστήριξη προσφέρεται δωρεάν ένα δαχτυλίδι που δε κανει τπτ :whistling: ) noble_onering_med.jpg

μεταφορικα μόνο 999€+φπα

smurfs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυγερινέ ψηφίσεις αρνητικά τον εαυτό σου τη προηγούμενη φορά γιατί το έκανα κι εγώ. :nono:

 

Η στρατηγική σου ήταν καλή και απλή! <_<

 

Με αντέγραψες και ήθελες να το παίξεις έξυπνος με δόλιο τρόπο! :angry:

 

:4_2_200v[1]:

 

:gleam:ΤΗ ΠΑΤΗΣΕΣ ΟΜΩΣ :gleam:

 

 

Το ήξερα ότι θα ψηφίσεις πάλι αρνητικά εσένα και αυτή τη φορά!

Γιαυτό περίμενα υπομονετικά στα σκοτάδια και τώρα σε ψηφίζω κι εγώ !! :Evil_1061:

 

 

2 Μαζεμένες! :063laugh::063laugh: :blblbl: :Evil_1061:

 

-_-Νιώσε -_-

PWNED.JPG

Link to comment
Share on other sites

Να πω πάλι κάτι;

 

Εκείνο που ίσως συμβαίνει απο όσο έχω καταλάβει, διαβάζοντας αρκετά μηνύματα στα polls αλλά και σε συζητήσεις, είναι οτι υπάρχει μια αντίδραση προς το πρόσωπο του johnny , γιατί.

 

1) Σαν συντονιστής, η γνώμη του φέρει ιδιαίτερο βάρος, καθώς για την κατοχή βαθμίδας σε ενα forum , σχετικό με φιλοσοφικές και άλλες παρόμοιες αναζητήσεις, σημαίνει οτι γνωρίζει "κάτιτις" παραπάνω.

Έτσι η όποια παρέμβαση του , με σημαία τον βαθμό του "συντονιστή", προκαλεί άμεσες σκέψεις και αντιδράσεις, ειδικά δε όταν απευθύνεται για θέματα προσωπικών "πιστεύω".

2) Ο τρόπος γραφής του Johnny είναι ευθύς και ενιοτε απότομος. Αυτό απο εμένα είναι προσωπικά διαπιστευμένος σε πάρα πολλά σημεία. Σε κανένα σημείο όμως , τουλάχιστον για εμένα, δεν έχω διαπιστώσει προσωπική του προσβολή εναντίον μου.

3) Στο θέμα ψηφοφορία, ειδικά της αρνητικής, θεωρώ οτι καλό θα ήταν να υπήρχε δικαιολογία, (όπως της Αtma) μιας και πλέον μιλάμε για βαθμολογία ώς προς τον συντονιστή, απευθυνόμενοι στο πως συμπεριφέρεται ΣΑΝ ΜΕΛΟΣ , εκθέτοντας άποψη και οχι στα καθήκοντα του ΣΑΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ.

Μάλιστα θα προτείνω σε όλους να μην πέσουν στην παγίδα της κατηγορίας του ΜΕΛΟΥΣ Jοhnny, επειδή είχαν μια αντιμαχία μαζί του αλλά επειδή στο τέλος της αντιμαχίας, έκανε ΑΔΙΚΑ χρήση του δικαιώματος επιβολής τιμωρίας σε μέλος, για να "κερδίσει" τον αντίλογο.

Στο θέμα του Avaris, πραγματικά δεν γνωρίζω τι ειπώθηκε μέσω Pm , μιας και οι δύο τήρησαν κάποιους όρους κυρίων (έτσι φαίνεται!) και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη πέρα απο τα όσα είδα στο forum. Εκεί είπα... είδα ναι μεν αντίλογο, είδα επιθέσεις (οχι προσβολές, για μένα!)και είδα και ενα warn notice δημόσιο (αλήθεια γιατί αυτό , johnny;... νομίζω οτι το warn πρέπει να κινείται σε προσωπικό επίπεδο και οχι σε δημόσιο!).

Βάση λοιπόν του τελευταίου ανακοινώσιμου warn , βάζω αρνητική ψήφο στον ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ Johnny , μιας και θεωρώ οτι ήταν αχρείαστη και ανώφελη τέτοια δημοσίευση.

 

Υ.Γ. Στον φίλο speedy, .... θα του δώσω μια θετική , για να γλυκαθεί μετά το χάσιμο του πρωταθλήματος GP , απο τον Rossi....xexexexxexe

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το σκεπτικό του Anor περί βαθμολογίας της δουλειάς των συντονιστών και όχι των απόψεων που εκφέρουν ως μέλη.

 

Αναφορικά με το θέμα του Αvaris, σ' εμένα δεν είναι ορατό κάποιο warning.

Link to comment
Share on other sites

Minerva.. σε εμάς δεν είναι ορατό , καθώς δεν έχουμε δικαίωμα να το δούμε στο forum. Το ανέφερε όμως επί λέξη ο Johnny και για αυτό έκανα την ένσταση μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυγερινέ ψηφίσεις αρνητικά τον εαυτό σου τη προηγούμενη φορά γιατί το έκανα κι εγώ. :nono:

 

Η στρατηγική σου ήταν καλή και απλή! <_<

 

Με αντέγραψες και ήθελες να το παίξεις έξυπνος με δόλιο τρόπο! :angry:

 

:4_2_200v[1]:

 

:gleam: ΤΗ ΠΑΤΗΣΕΣ ΟΜΩΣ :gleam:

 

 

Το ήξερα ότι θα ψηφίσεις πάλι αρνητικά εσένα και αυτή τη φορά!

Γιαυτό περίμενα υπομονετικά στα σκοτάδια και τώρα σε ψηφίζω κι εγώ !! :Evil_1061:

 

 

2 Μαζεμένες! :063laugh::063laugh: :blblbl: :Evil_1061:

 

-_- Νιώσε -_-

 

ΕΓΩ ΤΟΞΕΡΑ! (λολ)

 

Το ήξερα οτι θα το έκανες αυτό. Απο καιρό τώρα ζηλεύεις την κρυστάλινη φήμη μου και θέλεις να την σπηλώσεις για να νιώσεις καλύτερα εκεί χαμηλά που κάθεσαι.

Αλλά υπολόγισες χωρίς τον ξενοδόχο. Γιαυτό κάνω ευθύς αμέσως edit και αλλάζω την ψήφο που έδωσα εγώ σεμένα (όχι αυτή που μου έδωσες εσύ) και την βάζω σεσένα!

 

ownedkid.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ανορ, θέλω να κάνω κάποια σχόλια στην απάντησή σου, εφόσον αναφέρεσαι σε μένα, αλλά και να ξεκαθαρίσω γενικότερα τη θέση μου με αφορμή αυτή την απάντησή σου...

1) Σαν συντονιστής, η γνώμη του φέρει ιδιαίτερο βάρος, καθώς για την κατοχή βαθμίδας σε ενα forum , σχετικό με φιλοσοφικές και άλλες παρόμοιες αναζητήσεις, σημαίνει οτι γνωρίζει "κάτιτις" παραπάνω.

Έτσι η όποια παρέμβαση του , με σημαία τον βαθμό του "συντονιστή", προκαλεί άμεσες σκέψεις και αντιδράσεις, ειδικά δε όταν απευθύνεται για θέματα προσωπικών "πιστεύω".

Δεν ξέρω αν αυτό το "βάρος" είναι γενικός κανόνας ή αν υιοθετούν άλλοι συντονιστές άλλων φόρουμς αυτή την άποψη, προσωπικά όμως ποτέ δεν το είδα έτσι. Σε ένα οποιοδήποτε θέμα που ο καθένας μας μοιράζεται γνώσεις και εμπειρίες, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η ιδιότητα του συντονιστή να δίνει μεγαλύτερο κύρος στην άποψή μου. Επίσης, αρκετές φορές έχει τύχει, όχι μόνο να μην έχει "βάρος" η γνώμη μου, αλλά να μην έχω καν το δικαίωμα να εκφέρω γνώμη! Τον λόγο τον αναφέρεις επ'ακριβώς παρακάτω... (3)

 

2) Ο τρόπος γραφής του Johnny είναι ευθύς και ενιοτε απότομος. Αυτό απο εμένα είναι προσωπικά διαπιστευμένος σε πάρα πολλά σημεία. Σε κανένα σημείο όμως , τουλάχιστον για εμένα, δεν έχω διαπιστώσει προσωπική του προσβολή εναντίον μου.

Ο τρόπος μου μερικές φορές είναι όντως απότομος. Και εκεί είναι που παρεξηγούμαι, διότι δεν τον εκλαμβάνουν όλοι τόσο ψύχραιμα όσο εσύ. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εκλαμβάνεται ως προσωπική προσβολή, αφού ακόμα και αυτούς που γνωρίζω προσωπικά, δεν θα είχα ποτέ την πρόθεση να τους προσβάλω.

 

3) Στο θέμα ψηφοφορία, ειδικά της αρνητικής, θεωρώ οτι καλό θα ήταν να υπήρχε δικαιολογία, (όπως της Αtma) μιας και πλέον μιλάμε για βαθμολογία ώς προς τον συντονιστή, απευθυνόμενοι στο πως συμπεριφέρεται ΣΑΝ ΜΕΛΟΣ , εκθέτοντας άποψη και οχι στα καθήκοντα του ΣΑΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ.

Μάλιστα θα προτείνω σε όλους να μην πέσουν στην παγίδα της κατηγορίας του ΜΕΛΟΥΣ Jοhnny, επειδή είχαν μια αντιμαχία μαζί του αλλά επειδή στο τέλος της αντιμαχίας, έκανε ΑΔΙΚΑ χρήση του δικαιώματος επιβολής τιμωρίας σε μέλος, για να "κερδίσει" τον αντίλογο.

Στο θέμα του Avaris, πραγματικά δεν γνωρίζω τι ειπώθηκε μέσω Pm , μιας και οι δύο τήρησαν κάποιους όρους κυρίων (έτσι φαίνεται!) και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη πέρα απο τα όσα είδα στο forum. Εκεί είπα... είδα ναι μεν αντίλογο, είδα επιθέσεις (οχι προσβολές, για μένα!)και είδα και ενα warn notice δημόσιο (αλήθεια γιατί αυτό , johnny;... νομίζω οτι το warn πρέπει να κινείται σε προσωπικό επίπεδο και οχι σε δημόσιο!).

Αυτό είναι το ψητό. ο Διαχωρισμός μέλους-συντονιστή. Πραγματικά μου κάνει εντύπωση που για τους περισσότερους, οτιδήποτε κι αν πει κάποιος συντονιστής, από προσωπικές απόψεις μέχρι κριτική, εκλαμβάνονται ως συντονιστική άποψη. Είναι δυνατόν κάποιος άνθρωπος να εκθέτει μια εμπειρία ή να γράφει τη γνώμη του ως συντονιστής? Οι αρμοδιότητες του συντονιστή αφορούν τη διαχείριση ή γενικά τις ενέργειες τις οποίες επιδέχεται ένα φόρουμ. Είναι πραγματικά απογοητευτικό το να φοβάμαι εγώ ή ο οποιοσδήποτε συντονιστής να πει το οτιδήποτε, μην τυχόν και εκληφθεί αυτό ως άποψη του συντονιστή τάδε.

Παραδείγματα αυτής της παρανόησης υπάρχουν αρκετά, από την απάντηση της Atma λίγο πιό πάνω, μέχρι την παλαιότερη παρεξήγηση που είχα με το μέλος medussa. Και είναι πραγματικά κρίμα να γίνονται τέτοιες παρεξηγήσεις, επειδή μερικοί δεν δέχονται ότι οι συντονιστές μπορούν να εκφέρουν προσωπική γνώμη.

Στο κάτω-κάτω όλοι είμαστε μέλη, διαχειριστές, συντονιστές κτλ, αλλά είμαστε και άνθρωποι. Και μόνο απ'αυτό, δεν μπορούμε να στερούμε από κάποιους τη δυνατότητα να εκφράσουν προσωπική άποψη ή και κριτική, για τον οποιονδήποτε λόγο.

 

Όσο για το θέμα του warning, για να ξεκαθαριστεί επιτέλους αυτό το θέμα... Η αιτιολόγηση του warning που δόθηκε στον Avaris ήταν λανθασμένη, όχι η σκοπιμότητα. Αυτό ήταν και το λάθος που έκανα, και εύλογα φάνηκε σε όλους πως "καταχράστηκα τα δικαιώματα του συντονιστή ώστε να ικανοποιήσω τον εγωισμό μου", πρόθεση που, για όσους με ξέρουν, δεν υπήρχε περίπτωση να έχω. Για όσους δεν με ξέρουν... υποθέτω πως θα πρέπει να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας (κάτι που για ευνόητους λόγους δεν προτίθεμαι να κάνω). Σε όλους πάντως οφείλω μια συγγνώμη για την αναστάτωση.

 

Τέλος, η δημοσιοποίηση της προειδοποίησης ενός μέλους είναι κάτι το σύνηθες σε περιπτώσεις που έχει δημιουργηθεί κάποιο θέμα, και έχει γίνει και από άλλους συντονιστές, όχι μόνο από μένα (διότι δεν είναι κάτι το μεμπτό). Φυσικά, κάποιο warning που δίνεται για χρήση greeklish ή για κάποιο άλλο "πταίσμα", δεν είναι απαραίτητο να δημοσιοποιηθεί, αφού δεν πρόκειται περί απονομή δικαιοσύνης ή εκτόνωση κάποιας κατάστασης.

Παραδείγματα υπάρχουν μέσα στο φόρουμ, μπορείς να τα ψάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...