Jump to content

Συντονισμός Συντονιστών


 Share

Συντονισμός Συντονιστών  

48 members have voted

  1. 1. ????? ???????? ??? ???????? ??????????;

    • ??????
      9
    • ?????????
      5
    • Seirios
      9
    • Dakkon Darkblade
      0
    • Speedy
      3
    • johnny
      5
    • ?????????? ?
      0
    • ??? ??????? ???? ??????
      13
    • ??? ????/??? ??????
      4
  2. 2. ????? ???????? ??? ????????? ??????????;

    • ??????
      2
    • ?????????
      1
    • Seirios
      0
    • Dakkon Darkblade
      0
    • Speedy
      4
    • johnny
      9
    • ?????????? ?
      0
    • ??? ??? ???????? ?? ???? ??????????? ??? forum
      29
    • ??? ????/??? ??????
      3


Recommended Posts

Johny.. όπως είπα και πριν... δεν διαφωνώ στο ζουμί της υπόθεσης.

 

Αλλά στο θέμα του warning, στην συγκεκριμένη περίπτωση , να σου θυμίσω οτι έχω πείρα απο δεκάδες forum κτλ.... γιατί το λέω αυτό;... Για να ενισχύσω την εμπειρία μου , και να τονίσω αν θες το επειχήρημα , οτι σε καμία περίπτωση δεν δημοσιεύται το warning, για να μην υπάρξει αυτό που υπήρξε και εδώ.

 

Άλλωστε μια παραβίαση κανόνων δεν είναι "δημόσιο θέμα" ακόμα και αν είναι επίθεση flaming προς τον οποιοδήποτε μέσα στο forum.

 

Στο δέ προκείμενο θέμα, μου έκανε αρνητική εντύπωση οτι έγινε χρήση αυτής της ανακοίνωσης με σκοπό την "εξομάλυνση τόνων" διά της απειλής (σταμάτα γιατί θα σου δοθεί και άλλο!) κάτι που μπορεί να γνωρίζεις οτι μόνο αντίθετα αποτελέσματα θα φέρει.

Αν τώρα δεν έγινε με αυτόν τον σκοπό , η χρήση της ανακοίνωσης τότε ήταν τουλάχιστον σε ατυχές "timing".

 

Συγνώμη αν ακούγεται οτι κάνω "μαθήματα"!....ΔΕΝ ΚΑΝΩ... το τονίζω απλά σαν πρόταση , μήπως και στο μέλλον αποφευχθούν τέτοιες καταστάσεις που πραγματικά δεν κερδίζει κανείς τίποτα. Μπορεί και να είμαι λάθος και στην ουσία, να λειτουργέι καλύτερα το forum εδώ με αυτόν τον τρόπο. Σε αυτή την περίπτωση ζητώ συγνώμη απο όλους, και φυσικά θα ακολουθήσω την γραμμή του forum εδώ , μιας και μιλάμε στην ουσία για ενα ιδιωτικό χώρο προς δημόσια πρόσβαση με όρους. Κάτι σαν ενα ιδιότυπο members club.

 

Για το ιδιότητα του συντονιστή και το κύρος, αρκεί να σου πω, πως για να έχεις μια βαθμίδα παραπάνω εξουσίας (μπελά θα το αποκαλούσα εγώ και hobby απο ευχαρίστηση αλλά είναι άλλο θέμα αυτό!) σημαίνει οτι κάποιοι εδώ είδαν οτι έχεις κάτι το "παραπάνω" απο τους υπόλοιπους και σου έδωσαν περαιτέρω δικαιώματα. Αυτό απο μόνο του , είναι μια διάκριση, που καλώς ή κακώς φέρεις, ειδικά σε αντιπαραθέσεις , εκτός και αν το διαχωρίσεις έντονα. "Μιλώ σαν μέλος κτλ..."

Ξέρω οτι ακούγεται παράλογο, αλλά πίστεψε με απο εμπειρία , οι πρώτοι που δέχονται αμφισβητήσεις και αντιπαραθέσεις , είναι οι mods , μιας και οι διαχειριστές , θεωρούνται δύσκολο να "ακουμπηθούν"!

όπως είπα παράλογο... αλλά όπως έχεις πεί και εσύ... αυτή είναι η ψυχολογία της μάζας , ειδικά αν κάποιος ισχυρός βρεθεί ξαφνικά σε αρνητικό επίκεντρο (αδιάφορο αν είναι δικό του ή οχι το λάθος)

 

Υ.Γ. ουφ... πάω να χωνέψω το μπιφτέκι μου τώρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Στο κάτω-κάτω όλοι είμαστε μέλη, διαχειριστές, συντονιστές κτλ, αλλά είμαστε και άνθρωποι. Και μόνο απ'αυτό, δεν μπορούμε να στερούμε από κάποιους τη δυνατότητα να εκφράσουν προσωπική άποψη ή και κριτική, για τον οποιονδήποτε λόγο.

 

Johnny ακριβώς γι αυτόν τον λόγο σε παρότρυνα να υοθετήσεις την πρόταση που σου έκανα στο άλλο τόπικ και να δηλώνεις μέσα στα κειμενά σου οτι ασκείς το δικαίωμα σου να ομιλείς σαν απλό μέλος και όχι σαν συντονιστής.Στα μέλη αυτη η λεπτή γραμμή είναι δυσδιάκριτη.Μην ξεχνάς άλλωστε οτι ο συντονιστης καλώς ή κακώς λειτουργεί ως πρότυπο για τα περισσότερα μέλη.

 

Αυτά τα ολίγα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι απλό.

Ο καλύτερος συντονιστής είναι η Νεφέλη και ο χειρότερος συντονιστής είναι και πάλι η Νεφέλη.

 

Οι συντονιστές δεν είναι επιλογές της Νεφέλης; Μπορεί και έχει δικαίωμα ένας συντονιστής έτσι αυθαίρετα από μόνος του να δώσει ποινή σε κάποιον γιατί διαφώνησε μαζί του σε προσωπικό επίπεδο;

Δεν θα έπρεπε να είναι κοινή απόφαση;

Γιατί λοιπόν να επικεντρώνουμε στον Johnny, με τι προσόντα κρίνει και καταδικάζει κάποιον;

 

Κατά την ταπεινή μου άποψη , αν ψηφιστεί ο χειρότερος συντονιστής , το δίκαιο θα ήταν να πάρει πίσω το warn που έδωσε στον Avaris και να δώσει μια δεύτερη ευκαιρία στον εαυτό του και στον Avaris.

 

 

Υ.Γ. ΑΤΜΑ μην μας στερείς το φως σου...

Link to comment
Share on other sites

Οι συντονιστές δεν είναι επιλογές της Νεφέλης; Μπορεί και έχει δικαίωμα ένας συντονιστής έτσι αυθαίρετα από μόνος του να δώσει ποινή σε κάποιον γιατί διαφώνησε μαζί του σε προσωπικό επίπεδο

 

 

Μπορεί... επίσης πέφτεις στο ατόπημα οτι για την όποια κίνηση ο συντονιστής ενημερώνει τον διαχειριστή , κάτι που δεν ισχύει , εκτός και αν μιλάμε , αποκλειστικά και μόνο για ban.

Link to comment
Share on other sites

νηρηιδα σιγά μην κάθονται να παίρνουν τηλέφωνο την νεφέλη καθε φορά που κάποιος κάνει και απο μια μ4λακια για να την ρωτησουν αν θα του ρίξουν warning.

τότε ποιος ο λόγος να υπάρχουν παραπάνω απο ένας συντονιστης?

 

όσο για τα ban έχω την εντύπωση πως το συζυτάνε μεταξυ τους πρώτα εκτός απο κάποιες περιπτώσεις που είναι πολύ περίεργες. όπως του ids...

Link to comment
Share on other sites

ΕΕΕΕ συγνωμη που επεμβαινω (μην φαω και γω κανενα ban :018bleh: ) αλλα νομιζω πως υπερβαλουμε λιγακι...Στο κατω κατω και η συντονιστες και οι διαχειριστες ειναι ανθρωποι και καπου καπου εχουν το δικαιωμα να ειναι λιγο πιο ευεξαπτοι..Ας μην ξεχναμε πως περα Απο το Αβαπτιστο υπαρχουν και αλλες υποχρεωσεις/Προβληματα...Σκεφτητε αν εσεις θα μπορουσατε να ανταπεξελθετε σε οτι απαοτει η λειτουργεια ενος τετοιου Site

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο φόρουμ που συμμετέχω και δεν γνωρίζω από που αρχίζουν και μέχρι που τελειώνουν τα δικαιώματα των συντονιστών.

Όταν κάνουν κατάχρηση και χρησιμοποιούν το δικαίωμά τους για προσωπική επίθεση τότε τι γίνεται;

Και για να μην παρεξηγηθώ δεν υποστηρίζω κανέναν, άλλωστε κανένας άντρας δεν έχει την ανάγκη να τον υποστηρίζει μια γυναίκα, οι άντρες μπορούν να τα βγάζουν πέρα μια χαρά και μόνοι τους!!

Απλώς τις απορίες μου λέω.

Οι πολλοί συντονιστές μάλλον χρειάζονται για να ελέγχουν τις πολλές σελίδες.

Βέβαια κατά την γνώμη μου η Νεφέλη δεν αποποιείται τις ευθύνες αν έκανε συντονιστή κάποιο ανώριμο άτομο

χωρίς να εννοώ κάποιον συγκεκριμένο.Γενικά μιλάω.

Μόνο που δεν ανέφερα γιατί είναι ο καλύτερος συντονιστής.

Λοιπόν είναι ο καλύτερος συντονιστής γιατί αναγνωρίζει τα λάθη της , ζητάει συγγνώμη όταν καταλάβει ότι έσφαλε , αγαπάει τα μέλη του φόρουμ και προσπαθεί να βρεί την καλύτερη λύση στο κάθε πρόβλημα χωρίς εγωισμό.

 

Δηλαδή με λίγα λόγια μου λέτε ,ότι ο συντονιστής είναι ένα είδος διαιτητή ,που όταν βγάλει κάρτα σε κάποιον παίκτη άδικα ,τότε τι γίνεται τον κυνηγάνε γύρω γύρω στο γήπεδο; Καλά , ποδόσφαιρο παίζουμε;

Ευτυχώς που υπάρχει και η διαιτησία...

 

Προσωπικά εμμένω στην άτοπη άποψή μου ότι ποινή δεν θα πρέπει να δίνει κάποιος συντονιστής μόνος του γιατί μπορεί σαν άνθρωπος να εμπλέξει και προσωπική εμπάθεια ίσως άθελά του..

Link to comment
Share on other sites

... άλλωστε κανένας άντρας δεν έχει την ανάγκη να τον υποστηρίζει μια γυναίκα, οι άντρες μπορούν να τα βγάζουν πέρα μια χαρά και μόνοι τους!!

 

:blink:pardon?

 

 

Y.Γ. :offtopic: αλλά δεν άντεξα

Link to comment
Share on other sites

... :oops:

 

καί τελικά :stretcher: ...οι συντονιστές!!

 

:unsure: ...μά κι οι συντονιστές είναι μέλλη, πού η μοναδική τους αρμοδιότητα είναι η μή εκτροπή μιάς συζήτησης :001construction: καί η προστασία τών συζητητών από αδικαιολόγητες συμπεριφορές... :10_9_134[1]:

Link to comment
Share on other sites

 

Johnny ακριβώς γι αυτόν τον λόγο σε παρότρυνα να υοθετήσεις την πρόταση που σου έκανα στο άλλο τόπικ και να δηλώνεις μέσα στα κειμενά σου οτι ασκείς το δικαίωμα σου να ομιλείς σαν απλό μέλος και όχι σαν συντονιστής.Στα μέλη αυτη η λεπτή γραμμή είναι δυσδιάκριτη.Μην ξεχνάς άλλωστε οτι ο συντονιστης καλώς ή κακώς λειτουργεί ως πρότυπο για τα περισσότερα μέλη.

 

Αυτά τα ολίγα.

 

 

 

Η άποψη σου, άποψη μου (ήδη δηλωμένη).

Link to comment
Share on other sites

Στην διαδικτυακή κοινότητα που οικειοθελώς αποφασίσαμε να είμαστε μέλη ..έχουμε για πρώτη φορά την δυνατότητα να ορίσουμε εμείς οι ίδιοι και κανείς άλλος τους όρους μέσα από τους οποίους θα συνδιαλεχθούμε…επειδή όμως ότι υπάρχει έξω το κουβαλάμε και μέσα …αυτή μας η απόφαση θα πρέπει να είναι συνειδητή..

 

μέσα από την δική μας στάση ο καθένας προσωπικά θα ορίσει τα όρια του …ας αναπτύξουμε ο καθε ένας από εμάς έναν ..συντονιστή μέσα του και δεν θα έχουμε ανάγκη κανέναν να μας ..συντονίσει..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εμμένω στην άτοπη άποψή μου ότι ποινή δεν θα πρέπει να δίνει κάποιος συντονιστής μόνος του γιατί μπορεί σαν άνθρωπος να εμπλέξει και προσωπική εμπάθεια ίσως άθελά του..
]

 

Αν αναφερεσαι στο post μου, δεν θεωρω την αποψη σου ατοπη, και οταν μιλησα για προσωπικη ζωη δεν αναφερομουν σε συμπαθειες και αντιπαθειες, αλλα στον τον χαρακτηρα του καθενος για παραδειγμα, εμενα οταν με γνωριζει καποιος πρωτη φορα με αντιπαθει γιατι ειμαι ειρωνικη...οι φιλοι μου ομως με ξερουν και δεν με παρεξηγουν..Οπως ομως δεν μπορει καποιος να σου ζητησει να αλλαξεις τον τροπο σου, ετσι και εσυ δεν μπορεις να κατακρινεις τον τροπο γραφης του αλλου :)

 

(Υ.Γ. Θα μπορουσες ομως οπως και οποιοσδηποτε να ζητησεις εξηγησεις μεσο pm και να λυθει η παρεξηγηση)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ψηφιζω Speedy για χειροτερο συντονιστη! Αιτιες:

 

πρωτον: Πιστευει οτι η πεταλουδες ειναι "ολο χρωματα φρου φρου κ αρρωματα κ απο πεταγμα τιποτα" :015annoyed:

 

δευτερον: Αρνειται να παραδεχτει οτι μου χωσταει μια καλυβα.. :whistling:

 

τριτιον: Η σταση του απεναντι στο απλο αιτημα μου για αλλαγη χρωματων μεταξυ μελων κ συντονιστων ηταν κυνικοτατη κ ειρωνικη :unsure:

 

τεταρτον: Μου εκανε την "μουρι" κρεπα!!! :crying:

 

πεπτον: μετα απο αυτο το ποστ νομιζω οτι με περιμενει καποιο warn,ban κλπ :018bleh:

 

 

:blblbl: :blblbl: :blblbl:

Link to comment
Share on other sites

τεταρτον: Μου εκανε την "μουρι" κρεπα!!! :crying:

Αφού δεν σου την έκανε κιμά...

 

πεπτον: μετα απο αυτο το ποστ νομιζω οτι με περιμενει καποιο warn,ban κλπ :018bleh:

:blblbl: :blblbl: :blblbl:

Μπαααα...

Link to comment
Share on other sites

*Ποιόν θεωρείτε καλύτερο συντονιστή του Φόρουμ:

 

τον κ.Ingmar.

 

*Ποιόν θεωρείτε χειρότερο συντονιστή του Φόρουμ:

 

Όλοι εκτός από τον κ.Ingmar.

 

 

...έτσι,για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους... :harp: <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...