Jump to content

Βοήθεια.


unicorn
 Share

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι, :cheerful: :crying:

Είμαι βαθύτατα ευτυχισμένος που επισκέφτομαι την σελίδα και βλέπω ότι σημειώνεται πρόοδος.Δυστυχώς δεν μου διατείθετε πολύς χρόνος , καθως φέτος δίνω Πανελλήνειες και χρειάζομαι αρκετό χρόνο για διάβασμα. Ζητάω λοιπόν την βοήθειά σας. Μήπως έχετε γνώση κανενός "φίλτρου" που να μου δίνει την απετούμενη αντοχή για τα ξενύχτια. :(

 

 

Με εκτίμηση,

Whitelighter

Link to comment
Share on other sites

Φραπεδιά! :018bleh:

 

Πέρα από το all time classic, ρίξε μια ματιά εδώ

 

Ααα... και μια συμβουλή... αν θες να πίνεις καφέ, προτίμησε ελληνικό καφέ ή φίλτρου (αλλά είναι πολύ ελαφρής).

 

(Πάντως η δική μου άποψη είναι ότι πρέπει να πας σε ένα ειδικό να σου δώσει βιταμίνες... γιατί με τόση ταλαιπωρία + ξενύχτια... πίστεψέ με θα τις χρειαστείς...)

Link to comment
Share on other sites

Τονοτίλ πλας, χυμούς, φαγητό (όχι υπερβολικό και πάρεις κιλά :P). Ό,τι κάναμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Πολλούς χυμούς (κατά προτίμηση φυσικούς και ειδικά πορτοκαλάδες), φρούτα, ελαφριά αλλά πλούσια σε βιταμίνες και πρωτεϊνες γεύματα συνοδευόμενα από σαλάτες, απέφυγε τα τηγανιτά και τις πολλές σάλτσες που 'βαραίνουν'. Η σοκολάτα υγείας επίσης βοηθάει για ενέργεια, αλλά μην πλακωθείς να τρως 20 μπάρες την ημέρα! 1 με 2 αρκούν.

Κάνε 1 ή 2 διαλείματα την ημέρα για να πας μια βόλτα με τα πόδια κάπου με καθαρό αέρα, έστω και για ένα τέταρτο μονάχα, για να ξεκουράζεις το μυαλό σου και να ξεμουδιάζει το σώμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Kαι κάτι ακόμα: Τα ξενύχτια δεν θα κάνουν τη διαφορά, αν δεν έχεις φροντίσει να διαβάσεις υπεύθυνα και με πρόγραμμα, μέχρι τώρα. Αλλά ακόμα κι αν είσαι αρκετά προετοιμασμένος, τότε πάλι δεν συντρέχει λόγος να ξενυχτήσεις, γιατί εξασθενείς τον οργανισμό σου χωρίς λόγο (όσα τονωτικά και βιταμίνες και αν πάρεις). :)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε 1 ή 2 διαλείματα την ημέρα για να πας μια βόλτα με τα πόδια κάπου με καθαρό αέρα, έστω και για ένα τέταρτο μονάχα, για να ξεκουράζεις το μυαλό σου και να ξεμουδιάζει το σώμα σου.

 

Τα διαλείμματα μπορούν να συνδυαστούν και με φυσική δραστηριότητα για καλύτερα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Kαι κάτι ακόμα: Τα ξενύχτια δεν θα κάνουν τη διαφορά, αν δεν έχεις φροντίσει να διαβάσεις υπεύθυνα και με πρόγραμμα, μέχρι τώρα. Αλλά ακόμα κι αν είσαι αρκετά προετοιμασμένος, τότε πάλι δεν συντρέχει λόγος να ξενυχτήσεις, γιατί εξασθενείς τον οργανισμό σου χωρίς λόγο (όσα τονωτικά και βιταμίνες και αν πάρεις). :)

 

Σ' αυτό έχει απολύτο δίκιο ο Τζόνι... δεν κερδίζεις τίποτα με τα ξενύχτια... ξέρω ότι το σχολείο σου "τρώει" πολύ χρόνο αλλά ο ύπνος είναι απαραίτητος για να μπορέσεις να αποδώσεις :)

 

Καλή επιτυχία στις εξατάσεις σου :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

Όπα συνάδελφος στο λούκι. Πάντως αν θές να "ντοπαριστείς" στο φροντηστήριο μια τρομακτική τύπισα μας πρότινε Τσίνσενγκ και γκουαρανά, αλλά καλύτερα προς το τέλος γιατί αν αρχίσουμε από τώρα τα νέυρα μας θα γίνουν στρινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Όπα συνάδελφος στο λούκι. Πάντως αν θές να "ντοπαριστείς" στο φροντηστήριο μια τρομακτική τύπισα μας πρότινε Τσίνσενγκ και γκουαρανά, αλλά καλύτερα προς το τέλος γιατί αν αρχίσουμε από τώρα τα νέυρα μας θα γίνουν στρινγκ.

Υπαρχουν και σε καψς, ομως δεν κανουν κ πολλα (για το προβλημα μου,εσενα μια χαρα θα σε βολεψουν)

καλυτερα να τα παιρνεις τις πρωινες ωρες..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και σε καψς, ομως δεν κανουν κ πολλα (για το προβλημα μου,εσενα μια χαρα θα σε βολεψουν)

καλυτερα να τα παιρνεις τις πρωινες ωρες..

 

 

Αντιθέτως Sucore... ούτε πολύ πρωί (ενοχλούν το στομάχι), ούτε βράδυ (προκαλούν υπερδιέγερση και αϋπνία). Κατά το μεσημέρι είναι μια καλή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

τονοτιλ,

Q10

βασιλικος πολτος ολα δινουν πνευματικη δυναμη.

συν οσα ειπωθηκαν...

λιγη αυθυποβολη του στυλ αυριο θα ειμαι μεσα στην δυναμη κλπ βοηθανε.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλικός πολτός!

Το καλύτερο και πάνω απ'όλα 100% φυσικό. (αυτό στο μπουκαλάκι που τρως λίγο κάθε πρωί)

 

εννοείται ότι παράλληλα ισχύουν και όλα όσα ειπώθηκαν για φρούτα, χυμούς και γενικότερα καλή διατροφή. Αλλά για ένισχυτικό, το παραπάνω χωρίς καμία επιφύλαξη. :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, αυτός ο βασιλικός πολτός, πανάκριβος είναι!

40 ευρώ τα 5 γραμμάρια...

δεν έχω φάει ποτέ!

Τουλάχιστον έχει καλή γεύση/υφή ή είναι μια αηδία?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...