Jump to content

Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟΝ ΖΩΗ


 Share

Recommended Posts

Ακριβώς αυτού του είδους οι εκφράσεις, δείχνουν το σκεπτικό του έλληνα.

 

απο ταμπελα σε ταμπελα αυγερινε,ποιοι ελληνες σκεφτονται ετσι?

νομιζω οτι εξαντλησαμε παραπανω το θεμα οσων αφορα τα πιστευω,υπεραναλυτικα.σκοπιμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Λάθος κατάλαβες τότε. Αλλά σωστά κατάλαβες ότι θύμωσα γιατί η υπομονή Χρήστο μου, έχει και τα όριά της.

 

δεν θα σε φοβομαστε μαριλενα,το οτι κυνηγας καθε τι χριστιανικο στο φορουμ ειναι παραπανω απο προφανες,αλλο αθεος αλλο αντιχριστος,εσυ δεν εισαι απλα αθεη,εχεις περασει στο αλλο ακρο εχεις γινει αντιχριστη,αν το αρνηθεις θα σου πεταξω 100 quote απο κατω.το οτι δε σεβεσε παλι ειναι παραπανω απο προφανες,θα μας δειρεις κιολας ρε?ε?ακου νευρα και ποια εισαι?ποια νομιζεις οτι εισαι?

εσυ εχεις ξεπερασει τον συντονισμο,ολο φιλικες συμβουλες πως θα συμπεριφερθουμε εδω μεσα,συντονιστρια μαριλενα να σε λεμε?αιντε!

 

Θα το κάνω.

Αλλά σε περίπτωση που δεν μπορέσω να βρω το "πάθος" θα με βοηθήσεις;

 

την ειρωνια να τη βγαλεις σπιτι σου.

 

Η δημοκρατία δεν επιτρέπει τέτοιου είδους συμπεριφόρες. Και σε καμία περίπτωση δεν θα έπραττα κατ' αυτόν τον τρόπο για κανένα.

 

ναι σε βλεπουμε στο φορουμ τι ωραιο στυλακι εχεις.νευρα μη βρισω κλπ ομορφα!!!

 

Δεν σε αφορά τι μηνύματα πήρα εγώ...

Κοίτα τι μηνύματα πήρες εσύ.

Και αν θεωρείς ότι δεν είμαι σε θέση να καταλάβω τότε σαν καλός Χριστιανός κάνε κάτι.

Και να που φαίνεται το δικό σου πάθος...

 

τις υποδειξεις να τις κρατησεις για τον εαυτο σου!!!

 

αναρωτιεμε κανενας συντονιστης δεν βλεπει τι κανει η ΜΑΡΙΛΕΝΑ???

 

Οπότε είπες και εσύ (σαν καλός Χριστιανός) ας πάω να βοηθήσω τον καημένο τον 1... Μπράβο σου... εύγε....

 

την ειρωνια σπιτι σου καταλαβες?τι ειμαι εγω δε σε αφορα και αφου δε σεβεσε να μην ξανασχολιασεις!!!

το στυλ σου ειναι καθαρα αντιχριστιανικο,θα μας κοροιδευεις κιολας?

πολλη θαρρος εδωσα μου φενετε και αρχιζω και θυμωνω πολλη.

 

Οποιαδήποτε απάντηση σε αυτό το post, προτιμώ να γίνει μέσω προσωπικού μηνύματος.

 

αν ηθελες απαντηση σε πμ να εστελνες ερωτηση σε πμ!

 

αυγερινε αυτο ειναι φιλε να μην κρινουμε?

αυτη ΔΕΝ την βλεπεις οτι ειρωνευετε ανοιχτα και ΑΠΡΟΚΑΛΗΠΤΑ τον χριστιανισμο?

αυγερινε αυτο ειναι αθεος η αντιχριστος για πες μου?ειρωνευονται οι αθεοι?

περιμενω απο σενα ειλικρινη απαντηση επειδη το συζητησαμε αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη το θεμα εχει αρχισει να με ενοχλει ιδιαιτερα.

 

http://www.artofwise.gr/forum/index.php?showtopic=2379

τι θα γινει πολυ αμερικαν μπαρ δε το καναμε???? :) :blblbl: ρε παιδια δεν αξιζει να τσακωνομαστε το τι πιστευει ο καθενας δεν πρεπει να γινεται αιτια φιλονικιων και εριδων ας ριξουμε λιγο τους τονους κιας συνεχισουμε επικοδομοιτικα τον διαλογο μονο ετσι θα βγαλουμε ολοι ασφαλη συμπερασματα ως προς το υποσυζητηση θέμα.

και λυπαμαι χρηστο αλλα αυτη τη φορα βλεπω οτι και εσυ επιτιθεσαι η αντιθετη γνωμη δεν αποτελει επιθεση

 

:):):) :angel:

Edited by hrakleitos
Link to comment
Share on other sites

δεν θα σε φοβομαστε μαριλενα,το οτι κυνηγας καθε τι χριστιανικο στο φορουμ ειναι παραπανω απο προφανες,αλλο αθεος αλλο αντιχριστος,εσυ δεν εισαι απλα αθεη,εχεις περασει στο αλλο ακρο εχεις γινει αντιχριστη,αν το αρνηθεις θα σου πεταξω 100 quote απο κατω.το οτι δε σεβεσε παλι ειναι παραπανω απο προφανες,θα μας δειρεις κιολας ρε?ε?ακου νευρα και ποια εισαι?ποια νομιζεις οτι εισαι?

εσυ εχεις ξεπερασει τον συντονισμο,ολο φιλικες συμβουλες πως θα συμπεριφερθουμε εδω μεσα,συντονιστρια μαριλενα να σε λεμε?αιντε!

την ειρωνια να τη βγαλεις σπιτι σου.

ναι σε βλεπουμε στο φορουμ τι ωραιο στυλακι εχεις.νευρα μη βρισω κλπ ομορφα!!!

τις υποδειξεις να τις κρατησεις για τον εαυτο σου!!!

αναρωτιεμε κανενας συντονιστης δεν βλεπει τι κανει η ΜΑΡΙΛΕΝΑ???

την ειρωνια σπιτι σου καταλαβες?τι ειμαι εγω δε σε αφορα και αφου δε σεβεσε να μην ξανασχολιασεις!!!

το στυλ σου ειναι καθαρα αντιχριστιανικο,θα μας κοροιδευεις κιολας?

πολλη θαρρος εδωσα μου φενετε και αρχιζω και θυμωνω πολλη.

αν ηθελες απαντηση σε πμ να εστελνες ερωτηση σε πμ!

αυγερινε αυτο ειναι φιλε να μην κρινουμε?

αυτη ΔΕΝ την βλεπεις οτι ειρωνευετε ανοιχτα και ΑΠΡΟΚΑΛΗΠΤΑ τον χριστιανισμο?

αυγερινε αυτο ειναι αθεος η αντιχριστος για πες μου?ειρωνευονται οι αθεοι?

περιμενω απο σενα ειλικρινη απαντηση επειδη το συζητησαμε αυτο το θεμα.

 

ΔΕΝ ειρωνεύομαι το Χριστιανισμό. Και δεν με ενοχλεί καμία θρησκεία. Αν κάποια φορά ειρωνεύτηκα κάτι "χριστιανικό" αυτό ήταν το σύστημα (εκκλησία, παππάδες κ.λ.π.). Όχι όμως την θρησκεία, όπως με κατηγόρησες.

Και σε ευχαριστώ που δεν σεβάστηκες την παράκληση να μην επιβαρύνουμε άλλο το forum με τον ηλίθιο καυγά μας. (Και αυτό ΕΙΝΑΙ ειρωνία.)

 

(Δεν είχα σκοπό να του απαντήσω (όταν είδα ότι τον αποκλείσατε)... αλλά σκέφτηκα ότι μπορεί να έμπαινε με άλλο όνομα και αυτές είναι μερικές γραμμές που θα ήθελα να του πω)

Edited by Marilena
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Kouranis...

 

Δεν κινούνται τα πάντα γύρω απο τον άνθρωπο και τις δικές του αισθήσεις.

Οπότε το αν δεν μπορείς να αποδείξεις οτι δεν υπάρχει κάτι, διά των αισθήσεων , δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχει κιόλας.

 

 

Μα Anor μου έχεις δει - γνωρίσει ον πιο εγωκεντρικό και ψωνισμένο από εμάς???? (τους ανθρώπους εννοώ)

 

Εμένα προσωπικά με εκνευρίζει αυτή η εγωπάθεια που μας πλυμμηρίζει!!!

 

Φλαφλάκια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...