Jump to content

666


 Share

Recommended Posts

και ποιει παντας,τους μικρους και τους μεγαλους,και τους πλουσίους και τους πτωχους,και τους ελευθέρους και τους δούλους,ινα δωσουσι αυτοις χαραγμα επι της χειρος αυτων της δεξιας η επι των μετωπων αυτων,και ινα μη τις δυνηται αγορασαι η πωλησαι ει μη ο εχων το χαραγμα,το ονομα του θηριου η τον αριθμον του ονοματος αυτου.Ωδε η σοφια εστιν.ο εχων νουν ψηφισατω τον αριθμον του θηριου.αριθμος γαρ ανθρωπου εστι.και ο αριθμος αυτου χξς'.

 

Σημερα,ηδη παρατηρειται αυτος ο αριθμος σε ολα τα προιντα με το λεγομενο"bar code",υπαρχει και στις πιστωτικες καρτες.Στην Αμερικη γινεται συζητηση στο να μπει τσιπακι στις ταυτοτητες καθως και στο σωμα των ανθρωπωντσιπακι.

Μια προφητεια επιβεβαιωνεται με τοση ακριβεια?

 

τιθεται υπο σχολιασμο

Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρε το ΜΠΙΙΙΙΠ το θεμα...

Με τα σεναρια τους οι εβραιοι μας εχουν πιασει ολους απο τα μ :censored:

 

Στο μετωπο τι ειναι?

Λεω γω :μπας κ ειναι αυτα που βγαινουν στις ακτινογραφειες ως τσιπακια εξωγηινων?

Μια φιλη μου μου ειπε πως η μανα της δουλευει στη Πρεσβεια και οτι τους κανουν δικες τους εξετασεις...

Λεω μηπως επιβαλλεται και τπτ τετοιο...

 

Ε ρε πως τα εχουνε κανει τα καθι.....

 

 

 

ειπε κ συνεχισε να ακουει necronomicin-In memorian δυσανασχετοντας που δεν ηξερε γρι Γερμανικα...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αυτό έχει ήδη συζητηθεί εδώ

Εχει συζητηθει εν μερει αφου εγινε λογος περισσοτερο για τον αριθμο,εδω ομως γινεται αναφορα στο χαραγμα στο οποιο δινεται περισσοτερο εμφαση και στο bar code.Eχω την εντυπωση οτι εδω θα γινει αλλο ειδος κουβεντας απ'οτι στο ηδη υπαρχον που σχολιαστηκε παλαιοτερα.Μιλαω περι παγκοσμιας κυριαρχιας με συμβολο αυτο τον αριθμο.Αν βεβαια,κρινετε οτι το θεμα εξαντληθηκε,μπορουμε να σταματησουμε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι προφητεία σταλμένη από τον Θεό, γιατί να μην βγει αληθινή;

Λέει ο Θεός ψέμματα;

Κανείς δεν μπορεί να ξεφύγει από τις προφητείες.

Ένσταση !!

<< σας βεβαιώνω πως υπάρχουν μερικοί αναμασά σ αυτούς που βρίσκονται εδώ οι οποίοι δεν θα γευτούν το θάνατο , πριν δουν τον υιό του ανθρώπου να έρχεται στη Βασίλεια του >> ματθ ιστ 28

<<σας βεβαιώνω ότι δεν θα πάρελθε η γένια αυτή ώσπου να γίνουν όλα αυτά >> ματθ κδ 34

<<σας βεβαιώνω ότι όλα αυτά θα γίνουν όσο ακόμη ζουν ανθρώποι αυτής της γενιάς >>Μαρκ ιγ 30

Τα παραπάνω μιλούν για την δευτέρα παρουσία ..............

Link to comment
Share on other sites

Το όλο κείμενο κατά την δική μου άποψη είναι εναντίον του Χριστού των χριστιανών.Μάλλον πρόκειται για ένα κείμενο που σκοπό έχει να φοβήσει τους εβραίους και να τους στρέψει εναντίον των χριστιανών και λάθος βρίσκεται στην Αγία Γραφή.Σε όλες τις εικόνες ο Χριστός και οι άγιοι ευλογούν με το 666. Και κατά τα Βυζαντινά χρόνια κανείς δεν μπορούσε να πουλήσει ή να αγοράσει αν δεν ήταν χριστιανός βαπτισμένος και φέρων το <<χάραγμα>> (χριστιανικό χρίσμα, υποχρεωτικό βάπτισμα κλπ.)

 

Υπάρχουν δύο Χριστοί ,ο ένας των χριστιανών με τη γλυκειά μορφή και ο άλλος των εβραίων με την αρνίσια μορφή και φέρων κέρατα.Για τους χριστιανούς ο Χριστός των εβραίων είναι ο αντίχριστος και για τους εβραίους ο Χριστός των χριστιανών είναι ο αντίχριστος , γιατί αυτοί ακόμα περιμένουν τον μεσσία.

 

Το θηρίο που κατονομάζει το κείμενο με την θανατηφόρα πληγή που γιατρεύτηκε ( ανάσταση ) είναι ο Χριστός των χριστιανών.

 

Το 666 είναι ένας μαθηματικός αριθμός.Έχει μια μοναδική ιδιότητα γι αυτό και χρησιμοποιείται και στους υπολογιστές.

 

Ο Πυθαγόρας , κατ' εμέ και ο πρώτος θεάνθρωπος , μετενσαρκωνόταν όπως έλεγε κάθε 6*6*6 χρόνια .Ίσως να είναι άσχετο με το θέμα αλλά εμένα μου έχει κάνει εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Νηρηίδα....

 

Μια πηγή παρακαλώ για τον Μεσσία των Εβραίων με μορφή κεροσφόρου αμνίου;

 

Γιατί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Νηρηίδα....

 

Μια πηγή παρακαλώ για τον Μεσσία των Εβραίων με μορφή κεροσφόρου αμνίου;

 

Γιατί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Η φράση "κέρας σωτηρίας" νομίζω υπάρχει στην Παλαιά Διαθήκη και "δείχνει" τον Θεό, και ανθρώπους του Θεού - ψάξ' την, δεν έχω χρόνο τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Νηρηίδα....

 

Μια πηγή παρακαλώ για τον Μεσσία των Εβραίων με μορφή κεροσφόρου αμνίου;

 

Γιατί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

 

Θα προσπαθήσω να σου το στείλω με e-mail γιατί δεν μπορώ να το κάνω επικόληση.Εσύ άμα θέλεις μπορείς να το δείξεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έστελνα αυτό που βρίσκεται μέσα στο υδατογράφημα αλλά δεν τα κατάφερα .Το έκανα scan και μετά το διέγραψα.

Όμως από ότι κατάλαβα άλλο μου ζητάς.Αν ο Μεσσίας των Εβραίων έχει τη μορφή αρνιού ή αν το αρνί έχει κέρατα;

Στην Αποκάλυψη πάντως το Αρνίον είναι σίγουρα ο Μεσσίας των Εβραίων και όχι ο δικός μας , αφού ο δικός μας έχει έρθει.Και τα αρνιά αν δεν είναι προβατίνες έχουν κέρατα.

 

Στο κεφ. ΙΓ' στιχ11 υπάρχει η φράση << και είχε κέρατα όμοια αρνίω>>

 

Στο κεφ. ΙΔ' μιλά για το αρνίο να στέκεται στο όρος Σιών με τους 144000 εκλεκτούς του Εβραίους.

 

 

Solomon φίλε μου κοιμήσου ήσυχος , μέσα στο υδατογράφημα υπάρχει το αρνίο τρεις φορές φέροντας από ένα 6 , έτσι διασπά το 666.Κάτι σαν το www που ναι μεν στα εβραικά είναι το w=6 αλλά το www δεν είναι 666 , αλλά 6,6,6

 

Γιατί σε χάσαμε;

Με αυτά που γράφω θα έχει πάει να κάνει ευχέλαιο :angel:

Link to comment
Share on other sites

εχμ... μισό λεπτό... ώς άμνον και μάλιστα κεροσφόρο , αναφέρεται ο Ιησούς , μέσα στην Αποκάλυψη αλλά με αλληγορικό τρόπο. Στο οτι είναι εκείνος που με την αγνότητα και την αθωότητα (παραληρρισμός με άμνον) και μάλιστα "ερυθρά χρωματισμένο" κατά την Αποκάλυψη (Σταύρωση).

 

Το οτι φέρει κέρατα , δεν είναι απαραίτητα συνδυασμός με το αρνητικό/κακό...

 

Μην το φτάνουμε στο άλλο άκρο και τοποθετούμε εικόνες εκεί που δεν υπάρχουν.

 

Γμτ...δεν βρίσκω και το thread για την αποκάλυψη.. εν πάσει περιπτώσει νομίζω οτι είναι όμοιος τίτλος και για αυτό θα τα πώ εδώ. Αν θέλει η Nefeli ή αλλος τα μεταφέρει.

 

Στην Αποκάλυψη και στα 3Χ7 σημεία που εμφανιζόνται πριν την Δευτέρα Παρουσία, η μοναδική εικόνα που δίδεται προς το ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΑΚΟ, είναι μέσω του Λεβιάθαν και του Αντίχριστου. Οι υπολοιπες αναφορές σε Βαβυλώνα , Ψευδοπροφήτες, κατευθύνονται περισσότερο σε ανθρώπινα στοιχεία (δημιουργίας ή άτομα).

Στην αναφορά που γίνεται προς την πλευρά του Μεσσία , ο αμνός και το λευκό που υπάρχει σχεδόν παντου είναι εκείνα τα σημεία που δηλώνουν αθωότητα και αγνότητα.

 

Στην Ιερά γραφή που αναφέρθηκες τώρα, ο παραληρρισμός του Μεσσία με τον Αμνό (έστω και ώς κεροσφόρο) , δεν έχει να κάνει με το 666, αλλά με το οτι θα είναι αγνός και αθώος ώς σαν...

Link to comment
Share on other sites

θα παρακαλουσα την Nefeli να αφησει το θεμα , ισως να το εχεται συζητησει αλλα υπαρχουν και νεα μελη που θα ενδιαφερονταν ...ευχαριστω πολυ !

 

 

οσο για το χαραγμα.....θυμαμαι πρεπει να ηταν δεκαετια 80 ' νομιζω που αρχισε να εμφανιζεται δειλα δειλα εδω με την μορφη bar code , τοτε ειχαν πει πολλα και αναμεσα σε αυτα οτι δεν επρεπε να αγοραζουμε προιοντα που εχουν τον κωδικα , πιστευω πως ειχε τρομοκρατηθει πολυς κοσμος , οσο παιρνουσαν τα χρονια , εχουμε δει οτι οι προλαλησαντες χρησιμοποιουν προιοντα που φερουν τον κωδικα ...δικαιολογια ...εμεις τον αφαιρουμε !

εγω ξερω ενα πραγμα ...αν πιστευω πως κατι ειναι "κακο" και το διαλαλω ! δεν το χρησιμοποιω ....!!!!

 

:019blush: :angel:

Link to comment
Share on other sites

Mετά το bar code , έρχεται και το RFID Chip που θα μπεί στο βιομετρικό διαβατήριο και θα είναι υποχρεωτικό να έχεις όταν ταξιδεύεις.

Μαζί με αυτό , στο πανεπιστήμιακο νοσοκομείο της Μασαχουσέτης, βγαίνει πλέον απο το πιλοτικό στάδιο το RFID Medical record και περνάει στην εθελοντική φάση (όποιος θέλει με 70$ το περνάει υποδόρια και το έχει).....

 

Και πολλά ακόμα σημάδια των εποχών και της τεχνολογίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...