Jump to content

αυταπατες


Recommended Posts

Το τελευταιο διαστημα της ζωης μου ασχολουμε με τις αυταπατες μου,φυσικα με καθοδηγηση..

 

Θα θελα την γνωμη σας για τις αυταπατες..Αν τις αναγνωριζεται? αν βλεπεται μια η πολλες στον εαυτο σας?

αν τις βλεπεται τι κανεται γι αυτες? τις καταπολεματε? τις αποδεχεσται?

Μηπως τις αφομοιωνουμε και κανουμε πως δεν τις βλεπουμε γιατι αυτο βολευει?

Τι ειναι αυτο τελικα που μας κανει να τις εχουμε αναγκη?

περιμενω τις αποψεις σας

Link to comment
Share on other sites

Μα την αυταπάτη την αναγνωρίζεις (και αν) μετά το γεγονός. Άρα σαν γεγονός δεν μπορείς να την αντιμετωπίσεις. Σαν αποτέλεσμα ναι.

Θέλει πολλή δουλειά και σχετίζεται άμεσα με την ελευθερία του πνεύματος και του μυαλού σου. Καταπολεμάς το δόγμα σου, τα κολλήματά σου, τις προκαταλήψεις σου και την ματαιοδοξία σου. Μετά μπορείς να καταπολεμήσεις και τις αυταπάτες σου.

Link to comment
Share on other sites

Μα την αυταπάτη την αναγνωρίζεις (και αν) μετά το γεγονός. Άρα σαν γεγονός δεν μπορείς να την αντιμετωπίσεις. Σαν αποτέλεσμα ναι.

 

 

Δεν νομιζω απαραιτητα οτι πρεπει να την αναγνωρισεις μετα,ισως την πρωτη φορα να χρειαστει για να εχεις την εμπειρια.Αλλα οταν μια αυταπατη επαναλαμβανεται τοτε πρεπει κατι να κανεις.

 

Υ.Γ Τι εγινε ρε παιδες???? Κανεις σας δεν εχει αποψη? Με πληγωνεται... :(

Μηπως να αλλαξω το τοπικ? Να το κανω απο αυταπατες σε απατες μηπως δω συμμετοχη? Η γυναικα μου με απατα μηπως??

Ο Βερζεβουλ με ξυπναει στις 3 τα μεσανυχτα?? Μαγεια και σεξουαλικα οργια μηπως?? ...φλαφλουσκες

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να πω (επειδή δεν έχω χρόνο για περαιτέρω ανάλυση αυτή τη στιγμή) είναι ότι όλη η πραγματικότητα έτσι όπως την βιώνουμε είναι μια τεράστια αυταπάτη. Άρα: νομίζω ότι είσαι σε καλό δρόμο :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο διαστημα της ζωης μου ασχολουμε με τις αυταπατες μου,φυσικα με καθοδηγηση..

 

Λες ότι ασχολήσαι με τις αυταπάτες σου αλλά με καθοδήγηση... δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Λες ότι ασχολήσαι με τις αυταπάτες σου αλλά με καθοδήγηση... δηλαδή?

 

δηλαδη με δασκαλο... :) εχει σημασια αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο διαστημα της ζωης μου ασχολουμε με τις αυταπατες μου,φυσικα με καθοδηγηση...

Διαβαίνεις τό γεφύρι λοιπόν. Καί θυμώνεις μέ τά ψέματα πού αραδιάζεις. Καί θυμώνεις γιατί σ΄αυτά πατούσες τήν ζωή σου...

Θα θελα την γνωμη σας για τις αυταπατες..Αν τις αναγνωριζεται? αν βλεπεται μια η πολλες στον εαυτο σας?

αν τις βλεπεται τι κανεται γι αυτες? τις καταπολεματε? τις αποδεχεσται?

Μηπως τις αφομοιωνουμε και κανουμε πως δεν τις βλεπουμε γιατι αυτο βολευει?

Τι ειναι αυτο τελικα που μας κανει να τις εχουμε αναγκη?

περιμενω τις αποψεις σας

Καλέ μου φίλε,

 

... οι άλλοι δέν σού φταίνε! Μήν τούς τραβάς λοιπόν στόν βυθό σου.

... Οπως δέν φταίς κι εσύ. Αργοτερα, αν τά καταφέρεις, άν δόσεις μιά, πιάνοντας πάτο, κι ανεβείς, θά είσαι καλά.

 

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Διαβαίνεις τό γεφύρι λοιπόν. Καί θυμώνεις μέ τά ψέματα πού αραδιάζεις. Καί θυμώνεις γιατί σ΄αυτά πατούσες τήν ζωή σου...

 

Καλέ μου φίλε,

 

... οι άλλοι δέν σού φταίνε! Μήν τούς τραβάς λοιπόν στόν βυθό σου.

... Οπως δέν φταίς κι εσύ. Αργοτερα, αν τά καταφέρεις, άν δόσεις μιά, πιάνοντας πάτο, κι ανεβείς, θά είσαι καλά.

 

Καλή επιτυχία

 

Η απαντηση σου κοφτερη σαν λεπιδα αλλα γεματη σοφια..μου τρυπησε το στομαχι

Δεν εχω παρα να την αποδεκτω και να συνεχισω....Eυχαριστω Seirios..καλο μηνα!!

Link to comment
Share on other sites

name='Αrtzuna' date='Nov 29 2006, 02:51 AM' post='41769']

 

Το τελευταιο διαστημα της ζωης μου ασχολουμε με τις αυταπατες μου,φυσικα με καθοδηγηση..

 

Μεγάλη στιγμή φίλε μου Artzuna! σε ζηλεύω!...

 

μόλις τράβηξες το σπαθί σου λοιπόν και στράφηκες ν' αντιμετωπίσεις κατάμουτρα τον αντίπαλο...δηλαδή τον εαυτό σου...σε λίγο θα ....διαπιστώσεις ιδιοις όμμασι εαν εκπαιδεύτηκες αρκετά στο σπαθί και στην αντοχή του πόνου τόσον καιρό προετοιμασίας για την μάχη που τώρα αρχίζεις...

 

Θα θελα την γνωμη σας για τις αυταπατες..Αν τις αναγνωριζετε?

 

Όποιος τις αναγνώρισε, πλέον δεν είναι ανάμεσά μας φέρελπι σπαθοφόρε ....

 

αν βλεπετε μια η πολλες στον εαυτο σας?

 

Εαν τις είχα δει δεν θα ήμουν ακόμη εδώ καλέ μου φίλε....αλλά δεν ξέρω ούτε και που θα ήμουν ....

 

αν τις βλεπετε τι κανετε γι αυτες?

 

Μπορεί να εμφανίζεται καμία που και που για να μου σπάσει τα νεύρα, να το αντιλαμβάνομαι σε στιγμές αναλαμπής και μόλις πάω να την πολεμήσω γίνεται πάλι ένα μαζί μου....ή μήπως εγώ γίνομαι ένα μαζί της?... :blink:

 

τις καταπολεματε?

 

Μπορώ να πολεμήσω τη σκιά μου?....αφού αυτή κι εγώ είμαστε ένα....

 

Με παίζει μόνο για να επιβεβαιώνει την κυριαρχία της....

 

τις αποδεχεστε?

 

 

...αν τις αποδέχομαι?...τις μισώ...κι όσο τις μισώ περισσότερο, τόσο κυριαρχούν πάνω μου....λες και θρέφονται απο αυτό το μίσος μου γι' αυτές....έχω καιρό μπροστά μου μέχρι να βρω το θάρρος να τις αποδεχτώ φίλε μου...

 

Μηπως τις αφομοιωνουμε και κανουμε πως δεν τις βλεπουμε γιατι αυτο βολευει?

 

Έλα τώρα, δεν θέλω αηδίες...αυτές κρύβονται πίσω μας (ρίχτα πάντα στους άλλους - η ωραιότερη αυταπάτη: "εμείς ποτέ δεν φταίμε")....αφού λοιπόν δεν τις βλέπουμε....δεν υπάρχουν...δεν είναι βολικό? :smilewink:

 

Τι ειναι αυτο τελικα που μας κανει να τις εχουμε αναγκη?

 

Ότι είμαστε απο σάρκα . Τις έχουμε ανάγκη για να νοιώσουμε κάποιοι....Αλλοιώς θα παραδεχτούμε την αδυναμία μας....Ποιός παραπάνω λόγος?

 

περιμενω τις αποψεις σας

 

Σ' ευχαριστώ για το topic φίλε μου (σου χαιδεύω την αυταπάτη της ματαιοδοξίας τώρα)....

 

ήταν εκπληκτικό...... (μετά σου χαιδεύω την αυταπάτη του ναρκισισμού )....

 

προσωπικά με βοήθησες απίστευτα (...κι ένα χάδι στην αυταπάτη πως ήδη Υπηρετείς αρκετά τον άνθρωπο)....

 

Δεν ξέρεις όμως που λέω αλήθεια και που ψέμματα....(η Διάκριση έχει δύο όψεις....ποια απο τις δύο είναι η αυταπάτη φίλε μου ώστε να την πολεμήσεις? Κι αν πολεμήσεις την λάθος πλευρά?) :whistling:

 

Υποκλίνομαι πάντως στο θάρρος να βγάλεις το topic (πολέμα τώρα την αυταπάτη του Θαρραλέου ανίκητου ήρωα) και να παραδεχτείς πως έχεις καθοδήγηση (μυρίζομαι μισονικημένη αυταπάτη ταπεινότητας?)....

 

Επίσης στον εκπληκτικό τρόπο που ξεκίνησες να αντιμετωπίζεις τη σοβαρή δοκιμασία που σε υπέβαλλε ο Σείριος....

 

Αν μη τι άλλο φίλε μου Artzuna, απέναντι στην Αυταπάτη του Εγωισμού , σίγουρα έχεις κερδίσει αρκετούς πόντους ....

 

Μπορείς να είσαι υπερήφανος γι' αυτό (έτσι, για νάχεις - για κερασάκι - άλλη μια "αυταπάτη" να πολεμήσεις :smilewink: )

 

Προχώρα φίλε μου και μην κοιτάζεις πίσω σου....

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία, όταν θέλω έναν απόλυτα ειλικρινή και θρασύ ορισμό μιας "δύσκολης" έννοιας, συμβουλεύομαι τον Κο. Bierce...

Και ποτέ, μα ΠΟΤΕ, δεν έχει πέσει έξω...

 

Αυτός λοιπόν, στο λεξικό του, ορίζει την Αυταπάτη ως εξής:

 

"Ο Πατέρας μιας πολύ αξιoσέβαστης οικογένειας, η οποία αποτελείται από τον Ενθουσιασμό, την Στοργή, την Αυταπάρνηση, την Πίστη, την Ελπίδα, την Ευσπλαχνία και πολλούς άλλους αξιόλογους Υιούς και Θυγατέρες..."

 

Δεν θα σχολιάσω καν...

 

:whistling:

 

 

Αλήθεια, τί είναι πιο δύσκολο...;

Να πολεμήσεις τις αυταπάτες σου ή να γίνεις φίλος με αυτές....;

Link to comment
Share on other sites

name='Αrtzuna' date='Nov 29 2006, 02:51 AM' post='41769']

 

 

 

 

Όποιος τις αναγνώρισε, πλέον δεν είναι ανάμεσά μας φέλελπι σπαθοφόρε ....

Εαν τις είχα δει δεν θα ήμουν ακόμη εδώ καλέ μου φίλε....αλλά δεν ξέρω ούτε και που θα ήμουν ....

Μπορεί να εμφανίζεται καμία που και που για να μου σπάσει τα νεύρα, να το αντιλαμβάνομαι σε στιγμές αναλαμπής και μόλις πάω να την πολεμήσω γίνεται πάλι ένα μαζί μου....ή μήπως εγώ γίνομαι ένα μαζί της?... :blink:

Μπορώ να πολεμήσω τη σκιά μου?....αφού αυτή κι εγώ είμαστε ένα....

 

...αν τις αποδέχομαι?...τις μισώ...κι όσο τις μισώ περισσότερο, τόσο κυριαρχούν πάνω μου....λες και θρέφονται απο αυτό το μίσος μου γι' αυτές....έχω καιρό μπροστά μου μέχρι να βρω το θάρρος να τις αποδεχτώ φίλε μου...

 

 

 

Δεν ξέρεις όμως που λέω αλήθεια και που ψέμματα....(η Διάκριση έχει δύο όψεις....ποια απο τις δύο είναι η αυταπάτη φίλε μου ώστε να την πολεμήσεις? Κι αν πολεμήσεις την λάθος πλευρά?) :whistling:

 

 

 

 

Για να τις μισείς τις αναγνωρίζεις... Δε χρειάζεται να τις βλέπεις συνέχεια, αρκεί μόνο μια στιγμή αναλαμπής, μια στιγμή υλοποίησής τους για να τις διακρίνεις, και άλλη μία για να τις ανανεώσεις ή να τις αντικαταστήσεις.

 

Η απάντηση στον Avaris αλλά ουσιaστικά στον Artzuna.

 

Η πιο φιλοσοφημένη άποψη, για εμένα, είναι της Onirocosmos.

Link to comment
Share on other sites

Για να τις μισείς τις αναγνωρίζεις... Δε χρειάζεται να τις βλέπεις συνέχεια, αρκεί μόνο μια στιγμή αναλαμπής, μια στιγμή υλοποίησής τους για να τις διακρίνεις, και άλλη μία για να τις ανανεώσεις ή να τις αντικαταστήσεις.

 

Η απάντηση στον Avaris αλλά ουσιaστικά στον Artzuna.

 

Η πιο φιλοσοφημένη άποψη, για εμένα, είναι της Onirocosmos.

 

Εργάζεται κάποιος απο το πρωί ως το βράδυ στην προσωπική του επιχείρηση, γνωρίζοντας πως εαν δεν παρακολουθήσει τους τρελλούς ρυθμούς της αγοράς θα τον πετάξει έξω.

Χειρότερα ακόμη, εαν δεν τους προβλέψει για να βρεθεί μπροστά απο τους ανταγωνιστές, θα μετατραπεί πιθανόν σε άλλον έναν χρεωκοπημένο επιχειρηματία.

Ακόμη χειρότερα, εαν δεν φερθεί "επεκτατικά", που σημαίνει να μεγαλώσει την επιχείρηση (με κάθε τίμημα), να την επεκτείνει, να νικήσει στον ανταγωνισμό, να αυξήσει παραγωγή, προσωπικό και πωλήσεις, να στήσει κι άλλα καταστήματα, να γίνει μεγαθήριο δηλαδή, τότε ο αμείλικτος Ιμπεριαλισμός της Αγοράς θα τον "καταπιεί", θα τον εξαφανίσει.

 

Έτσι σκέπτεται όλη την ημέρα. Και πράττει ανάλογα. Τυχαίνει όμως να είναι και εσωτεριστής. Το βράδυ λοιπόν στον Διαλογισμό του (κάποιες στιγμές τουλάχιστον), αντιλαμβάνεται (θολά, ως υποψία) πως το κυνήγι της Ύλης που κάνει ολημερίς είναι μάταιο. Είναι μια αυταπάτη. Για την εξέλιξη της Ψυχής του, για την Αυτογνωσία του , είναι άχρηστα αυτά. Συγκλονίζεται, κλαίει ίσως, ταράσσεται.

Διακόπτει τον Διαλογισμό ταραγμένος, σηκώνεται μελαγχολικός και κοιτάει γύρω του. Έχει κι αυτός και η οικογένειά του μια άνετη ζωή. Το τίμημα όμως είναι η κυριαρχία αυτής της "Αυταπάτης" στην ζωή τους.

 

Ναι την βλέπει. Ναι την αναγνωρίζει στιγμιαία σε μια στιγμή αναλαμπής στο Διαλογισμό ή ίσως σε μια κηδεία όπου όλοι ανακράζουν εν χορώ "Ματαιότης Ματαιοτήτων τα πάντα ματαιότης".

 

Αλλά όλη του η ζωή είναι συνδεδεμένη με αυτή την αυταπάτη. Εαν την παραδεχτεί ολόψυχα, εαν την "συνειδητοποιήσει" θα χάσει το κίνητρο με το οποίο συνεχίζει την "υλιστική του έντονη δραστηριότητα". Και το κίνητρο είναι η "πίστη σε αυτήν ακριβώς την αυταπάτη". Την κατάκτηση υλικών αγαθών για προσπόριση δυνάμεως και άνετης υλικής ζωής.

 

Είναι αρκετό το ότι την αναγνωρίζει στιγμιαία για να την εξαφανίσει απο τη ζωή του?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το έθεσες πολύ - πολύ καλύτερα Avaris. Δεν τίθεται λοιπόν ερώτημα για το να έχουμε αυταπάτες, έχουμε όλοι μας. Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να τις εξαφανίσει κανείς από τη ζωή του, δεν ξέρω καν αν έχει νόημα όταν όλη μας η ζωή και οι αξίες μας είναι δομημένες πάνω τους. Και στο κάτω - κάτω της γραφής για καποιον άλλον αυτό που εσύ εδώ περιγράφεις ως αυταπάτη είναι το υπέρτατο νόημα της ύπαρξής του.

 

Κάποιος που δεν αρκείται στο παραπάνω "σετάκι" για να νιώθει ευτυχισμένος και πλήρης νοήματος μια καλή αρχή είναι να νιώθει τις αναλαμπές που περιγράφεις και σε διαβεβαιώ, με την πείρα των τριών τελειωτικών αποχαιρετισμών (θανάτων) κοντινών μου προσώπων σε 14 μήνες, ότι δε χρειάζεται κανείς να ανακράζει τπτ εν χορώ για να κατανοήσεις πόσες αυταπάτες τρέφουμε όλοι καθημερινώς. Να σημειώσω, δε, ότι αυταπάτη είναι και η εντύπωση ότι μερικές ώρες διαλογισμού την εβδομάδα μας εξιλεώνουν για όλα όσα κάνουμε καθημερινά που μπορεί να αντιτίθενται στον βαθύτερο εαυτό μας.

Link to comment
Share on other sites

Τεστ ?Αυταπάτης ( παρακαλώ απαντήστε με ..ειλικρίνεια?αν γίνεται!!)

 

1.Όταν πάω να συναντήσω τον/την εραστή/ερωμένη μου ?τι σκέφτομαι?

 

Α. Τι να φορέσω άραγε?

Β. ότι θα συναντήσω τον «μεγάλο έρωτα» της ζωή μου

Γ. ότι θα περάσω ευχάριστα

Δ. Ποια στάση να δοκιμάσω σήμερα?

 

2.Δουλεύω απ το πρωί ίσαμε το βράδυ ?γιατί?

 

Α Είμαι εργασιομανής

Β. Θέλω να προσφέρω μια άνετη ζωή στην οικογένειά μου

Γ. Αγαπώ την δουλειά μου..

Δ.. Είμαι χαμηλόμισθος και δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα στις βασικές μου ανάγκες

 

3. Θέλετε να αγοράσετε ένδυμα για ένα κοινωνικό γεγονός?τι σκέφτεστε?

 

Α. Θα ξεποδαριαστώ να βρω το πιο μοδάτο ρούχο

Β. Ό,τι και να βάλω είμαι και ο/η .. «γαμάω»

Γ. Ευκαιρία να φορέσω αυτό που αγόρασα πέρσι και το έχω και κρέμεται στην ντουλάπα

Δ. Θα βάλω κάτι από αυτά που έχω ήδη?άσε που σκέφτομαι σοβαρά να μην πάω

 

4. Που επιλέγετε να πάτε διακοπές?

 

Α. Φυσικά σε κάποιο κοσμικό νησί

Β. Στο Παρίσι/Λονδίνο για ψώνια

Γ. Σε κάμπινγκ με παρέα

Δ.. Είμαι συνέχεια σε ?διακοπές

 

5. Αγοράζετε ένα βιβλίο ?γιατί?

Α. Μ? αρέσει το διάβασμα γενικά

Β. Ακουσα ότι το τάδε βιβλίο είναι καλό ..

Γ. Εχω να διαβάσω από τότε που τελείωσα το σχολείο.

Δ. Δεν αγοράζω βιβλία

 

6. Μπαίνετε σε ένα φόρουμ ?γιατί?

 

Α. Εχω άποψη και θέλω να την δηλώνω

Β. Μ αρέσει να ακούω τις γνώμες των άλλων..

Γ. Από περιέργεια

Δ. Εχει πλάκα

 

7. Αποφασιζετε να παντρευτείτε?γιατί?

 

Α. Τον/την αγαπώ

Β. Θέλω να κάνω οικογένεια

Γ. Δεν μου αρέσει η μοναξιά

Δ. Ολοι οι φίλοι/ες μου παντρεύτηκαν ?δεν θέλω να με λυπούνται

 

8. Κάνετε οικογένεια?γιατί?

 

Α. Αγαπώ τα παιδιά

Β. Τα παιδιά ολοκληρώνουν μια σχέση

Γ. Δεν θέλω να με περνάν για ανίκανο/η

Δ. Χρειάζομαι νόμιμο διάδοχο για την ?πολυεθνική μου

 

9. Ταξιδεύετε?γιατί?

 

Α. Κάνω συλλογή από φωτογραφίες όπου βρίσκομαι μπροστά σε τίποτα Πύργο του Τέτοιου ή Γέφυρα του Τάδε

Β. Αποφεύγω τις μετακινήσεις

Γ. Λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων

Δ. Μ αρέσει ο ?δρόμος

 

10. Κάνατε αυτό το τεστ?Γιατί?

Α. Θέλω να δω αν έχω αυταπάτες.

Β. Εμπιστεύομαι την ..Μartina

Γ. Από περιέργεια

Δ. Δεν είχα τίποτα καλύτερο να κάνω?

 

 

( τα αποτελέσματα έπονται )

Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα

 

1.Α. Μην παιδεύεσαι άδικα ..αφού στο τέλος ό,τι και να φορέσεις θα το βγάλεις

Β. Πόσες φορές το έχεις ξαναπεί αυτό? Θυμάσαι? ?Ξεκίνα το μέτρημα?.

Γ. Πολύ αισιόδοξο/αισιόδοξη σε βρίσκω

Δ. Φίλε/φίλη σ αρέσουν οι πειραματισμοί.. η φαντασία σου δεν έχει όρια?ελπίζω μόνο να μην σου έτυχε κανένας/καμία ..ξενέρωτος/η

 

2. Α. Σοβαρά? Να το προσέξεις αυτό!!

Β. Δηλαδή?

Γ. Ελα βρε? πες το και μην ντρέπεσαι? προτιμάς την ατμόσφαιρα του γραφείου από αυτήν του σπιτιού..

Δ. Αγαπητέ/αγαπητή μεροκαματιάρη/μεροκαματιάρισσα?. Εσύ τουλάχιστον ξέρεις γιατί δουλεύεις

 

3.Α. Αγαπητέ/αγαπητή μου ποιο πολύ σου αρέσει η περιήγηση στην αγορά και τα καφεδάκια ?

Β. ίσα ρε μεγάλε/μεγάλη?

Γ. Χμμ?αν είναι μόνο ένα ( το παροπλισμένο ένδυμα) καλά πας?

Δ. Είσαι ο μόνιμος απών/απούσα από τις οικογενειακές φωτογραφίες?που μπερμπαντεύεις?

 

4. Α. Ε ναι με τέτοια κακομοιριά όλους τους υπόλοιπους μήνες ..λίγη γκλαμουριά χρειάζεται

Β. Για αυτό πάει κατά διαόλου η ελληνική Αγορά

Γ. Ελπίζω να είναι ελεύθερο?γιατί αν πας σε οργανωμένο θα πέσεις σε κατηγορία..

Δ. Το γλεντάς το πράγμα απ ότι φαίνεται

 

5 Α. Ναι ?σου αρέσει.. σε πιστεύω βρε!!?άλλωστε τα υπνωτικά χάπια είναι βλαβερά για την υγεία..

Β.Εννοείται φίλε μου.. γίνεται να έχουν διαβάσει οι άλλοι κάτι και να μην το έχεις διαβάσει και εσύ?...!!

Γ. Γιατί? ..μήπως διάβαζες στο σχολείο?

Δ. Μπράβο ρε μάγκα?είσαι απ αυτούς που τα δανείζονται και ποτέ δεν τα επιστρέφουν !!!

 

6. Α. Και ποιος σου είπε ότι οι άλλοι ενδιαφέρονται να την ακούσουν?

Β. έλα!!!

Γ. Εσύ θα πας μπροστά

Δ. Εσύ πήγες ήδη?

 

7. Α. ποιόν απ όλους?

Β. γιατί καλέ?...τι σου φταίνε οι άλλοι?

Γ. χμμ..είσαι μάλλον της άποψης?αν βαριέσαι μόνος παντρέψου για να βαριέσαι με παρέα

Δ. αγαπητέ/αγαπητή μου.. σύντομα θα ανακαλύψεις ότι μάλλον σε ..ζηλεύουν αλλά ντρέπονται να το ομολογήσουν..

 

8. Α. ..μόνο τα δικά μου ( εννοείται)

Β. καλά δεν χρειάζεται να μας πείσεις

Γ. ε ναι..!! άντε να πείσεις τους άλλους ότι το να μην τεκνοποιήσεις μπορεί να είναι και θέμα επιλογής

Δ. ?υιοθετημένους δέχεσαι?

 

9. Α. και μετά πραγματοποιείτε βαρετές φιλικές συγκεντρώσεις όπου ο καθένας επιδεικνύει που πήγε και τι ΔΕΝ ?είδε

Β. ..τσιγγούνη !!!

Γ. μήπως χρειάζεσαι ?γραμματέα?

Δ. και εμένα

 

10. Α. και από ένα τεστ περιμένεις να το μάθεις?..!!!

Β. ε τότε ..καλά να πάθεις!!

Γ. και τώρα που το διάβασες? Έλα φίλε/φίλη λίγο παραπάνω θάρρος και ανεβαίνεις..

Δ. α γειά σου!!! Αυτό μάλιστα..

 

Σκορ

 

Τύπος Α : και μετά ..ξύπνησες!!!?τώρα να σε ?ζηλέψω ή να σε ?λυπηθώ?

 

Τύπος Β : δεν φτάνει που κοιμάσαι ..παρασέρνεις και τους άλλους.. Ντροπή σου!!

 

Τύπος Γ : ένα φραπεδάκι σου χρειάζεται και αλλάζεις κατηγορία ..πας για την Δ.

 

Τύπος Δ : φίλε/φίλη ζείς την αυταπάτη σου με τον καλύτερο τρόπο?.Εύγε !!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...