Jump to content

η χρήση του OUIJA BOARD


 Share

Recommended Posts

Από όσα διάβασα κατάλαβα τα εξής. Δεν έχει σημασία τι ακριβώς θα κάνεις, αρκεί εσύ να είσαι σίγουρος ότι μπορείς να καλέσεις κάτι, αλλά και να το διώξεις. Βεβαίως, υπάρχει πάντοτε ο κίνδυνος να νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις και στην πραγματικότητα να μην μπορείς. erevia, φαντάζομαι ότι χρειάζεσαι παρέα για να είναι πιο ισχυρό το κάλεσμα (αν και δεν είναι απαραίτητο). Επίσης, αν δεν ξέρεις τι κάνεις ακριβώς καλό είναι να υπάρχει στην παρέα κάποιος που ξέρει. Αλλά και πάλι...δε βρίσκω το λόγο που να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο. Είναι τόσο αβέβαιο το αποτέλεσμα που γιατί να μπεις σε αυτή τη διαδικασία;

Edited by Δανάη
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

γενικά η επικοινωνία με πνεύματα έχει κάποια στοιχεία αρνητικά όπως ότι συνήθως αυτό που απαντάει μπορεί να είναι παιχνιδιάρικο και ας πούμε να σου σπάσει κανα ποτήρι ή να σου κάνει κανα θόρυβο και να τρομάξεις ή να είναι εχθρικό και να σου κάνει χειρότερα όπως ψυχική επίθεση ή να το καλέσεις και να μείνει στο χώρο σου και να σε τρομοκρατεί με διάφορα που στην ουσία δεν το κάνει για να τρομοκρατήσει αλλά είναι πνευματικά φαινόμενα όπως ήχοι τριξίματος, διαστολής/συστολής κτλ.

 

Αν δεν μασάς από αυτά και το αντέχεις αλλά και αν ξερεις πως να το καλέσεις και πως να το διώξεις...go ahead..

 

 

Καλημερα. Ευχαριστω για την απαντηση. Βεβαια οφειλω να ομολογησω, οτι το εχω δοκιμασει μονη μου, αλλα δεν εγινε τιποτα απολυτως. Γι'αυτο και αναρρωτηθηκα τον λογο των πολλων ατομων...μηπως εχει σχεση με την ενεργεια των πολλων? τι να πω. Δεν το εκανα για να ''παιξω'' (ειμαι συνειδητοποιημενη)ειχα καποιο σκοπο, αλλα τζιφος...

Οσο για το τι θα συμβει, πως το διωχνεις αν ειναι κατι κακο κ.λ.π....εχω διαβασει αρκετα πραγματα οπως π.χ. καλυτερα να ειναι μαζι σου καποιος ενδιαμεσος και με αρκετη εμπειρια, ομως 1) αντε βρεστον......και 2) η αληθεια, δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη μαζι με αλλους, γιατι οι περισσοτεροι φοβουνται...και πιστευω θα εχει συνεπειες αυτο.

Ευχαριστω για το ενδιαφερον...smile.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στο OUIJA BOARD επιπλέον,δε καταφέραμε να πάρουμε κάποιο συγκεκριμένο στοιχείο (σχηματίστηκαν μόνο το "ΜΟΡ-" δηλαδή το ποτηράκι μας έφερε με τη σειρά τα γράμματα Μ , Ο και Ρ (υποψιάζομαι δεν σχηματίστηκε ολόκληρη η λέξη- μας "έκοψε" η απροθυμία της φίλης...)

 

 

χωρίς να διαβάσω όλοι την ιστορία.``θα το κάνω οταν βρω χρονο``μηπως αισθανθήκατε κατι? ρωτήσατε ονομα η κατι τέτοιο? συνηθως το πρωτο πραμα π κανουν τα πνευματα ειναι να λενε το ονομα τους. αλλα τέλος πάντων. θα διαβάσω την ιστορια κ θα σ ξαναρωτήσω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά όχι-ο Χάρης λέει ναι(ο άλλος φίλος)τώρα να τον πιστέψω...θα σας γελάσω.Βέβαια, οι κολλητοί μεν ασχολούνται(γουστάρουν)τα παραφυσικά,τα ανεξήγητα και παράξενα κ.τ.λ.,αλλά δε σημαίνει πως δεν φοβούνται δε!

 

Αν με ρωτήσεις, δεν είμαι σίγουρος αν θα το ξανάκανα. Ασφαλώς κρατάω ακόμα σε μια άκρη το χειροποίητο χαρτόνι με τα γράμματα-απλά από τότε έως σήμερα(τουλάχιστον)δε το ξανακάναμε. Αφού μιλάμε "χέστηκαν" πάνω τους-τους σηκώθηκε η τρίχα...πως αλλιώς να στο πω-το παραδέχονται!

 

Βασικά:είναι εύκολο να μιλάς για πνεύματα και...πολτεργκέϊστ! Αλλά να τα...καλείς μέσα στο σπίτι σου(και στο χώλ όπου κάθε βράδυ βλέπεις τηλεόραση,κ.τ.λ.!)είναι -πως να το κάνουμε- αλλιώς...

 

Ερώτηση,όχι: Με τη παρέα συμφωνήσαμε ομαδόν να ψιθυρίσουμε "Καλούμε το πνεύμα που βρίσκεται στο σπίτι"(η ιδέα ήταν ότι πιθανόν σε κάθε σπίτι να υπάρχει ένα στοιχείο,ένας πεθαμένος...)βάζοντας τα δάχτυλα στο σφηνάκι!

 

Για τη τελευταία ερώτηση...τι να σου πω τώρα!Αφού δε το ξανακάναμε με περισσότερους φίλους/κόσμο,που να ξέρουμε;

 

 

εεε... δεν ξέρω ποσό καιρό το έχεις το χαρτόνι η άμα παρακολουθεις το φόρουμ... άλλα προτείνω να κάψεις η να κόψεις κοματια κ να πετάξεις το χαρτόνι...δεν κανει να το εχεισ μεσα στο σπιτι σ. ούτως σι άλλος ειναι εύκολο να το ξαναφτιάξεις

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa :Pαπλα το ανέφερα. γτ λενε πως μετα την χρήση πρέπει να τον καταστρέφεις... οπως κ οτι πρεπει να θάβεις το σφηνάκι πχγτ αμα παραμένει στον χωρώ τοτε ειναι σαν ανοιχτή πύλη για το πνεύμα π καλέσατε... μπορεί να μην μιλήσατε αλλα αυτο δεν σημαίνει οτι δεν ηρθε κάτι...μπορει να ηταν αδυναμο γτ πεθανε προσφατα η κατι τετοιο κ να μην μπόρεσε να σασ μιληση γτ η φίλη σ τρόμαξε κ σταματήσατε πριν προλάβεινα επικοινώνηση.

Link to comment
Share on other sites

Να τον καταστρέφεις; Ξέρεις πόσο ακριβά είναι αυτά τα πράγματα;

:)

Θα μου πεις βέβαια, "φτιάξτον μόνος σου"

Link to comment
Share on other sites

ε ναι βρε συ, υποτιθετε το παιδι τον εκανε μονοςτωρα γιαυτους του εμπορείου δεν ξερω οπως ακομα δεν ξερω τι μλκιεσ γραφει στα περιεχομενα του... πχ μιληστε με δαιμονια?!!! συγκλονιστικό....αναρωτιεμαι ποιοσ μαλακασ το πουλαει/ενοω κατασκευαστής του παιχνιδιου,

Link to comment
Share on other sites

ε ναι βρε συ, υποτιθετε το παιδι τον εκανε μονοςτωρα γιαυτους του εμπορείου δεν ξερω οπως ακομα δεν ξερω τι μλκιεσ γραφει στα περιεχομενα του... πχ μιληστε με δαιμονια?!!! συγκλονιστικό....αναρωτιεμαι ποιοσ μαλακασ το πουλαει/ενοω κατασκευαστής του παιχνιδιου,

Δεν αναρωτιέσαι καλύτερα ποιός το αγοράζει?! Γιατί αυτός που το πουλάει καλύπτει κάποια ζήτηση προφανώς...

Link to comment
Share on other sites

ειναι τροπές για να επικαλεστείς πνευματα δαιμόνια κτλ κτλ

 

απλα αυτα π ξερω ειναι οτι δεν κανει να τον έχεις μεσα στο σπιτι σου με την σωστη πλευρα προς τα πανω. η ακομα κ να τον κρατησεις μετα την χρηση γτ μπορει να ερθει κατι χωρις να το εχεις καλεσει εσυ.επισης για οσους χρησιμοποιούν σφηνακι οπως ειπα πριν καλιτερα να το θαβουν γτ λειτουργει σαν πυλη.

 

 

anyway δεν εχει σημασία η ζήτησή... κ τα ναρκωτικά εχουν ζήτησή αλλα δνε πουλαει ολως ο κοσμος...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Όσες φορές το έχω δοκιμάσει ήταν με παρέα αρκετών ατόμων και πολλές φορές πιάναμε κανονική συζήτηση με το πνεύμα. Για προστασία δεν ξέραμε τίποτα και κάποιες φορές είχαμε τρομάξει. Θυμάμαι μια φορά που επικοινωνήσαμε με ένα πνεύμα το οποίο μας έλεγε κάτι ακαταλαβίστικα χωρίς νόημα για εμάς πράγματα. Μετά μας έδωσε έναν αριθμό τον οποίο είχα γράψει. (κατέγραφα όλη τη συζήτηση την ίδια στιγμή) Είμασταν τρία άτομα στην παρέα. Βγήκαμε λοιπόν τα καημένα στο δρόμο να δοκιμάσουμε τον αριθμό μπας και καλέσει και έχουμε επικοινωνία. Ήμουν φοιτήτρια και έμενα σε ένα τυπικό αγγλικό σπίτι, σε έναν τυπικό αγγλικό δρόμο... Ήταν γύρω στις δύο τα ξημερώματα όταν περπατήσαμε στο δρόμο και μια ομίχλη έκανε την ατμόσφαιρα ιδανική για να τρομάξεις. Εκεί που περπατούσαμε για να φτάσουμε στο καρτοτηλέφωνο όλα τα φώτα στο δρόμο έσβησαν συγχρόνως! Μόλις φτάσαμε στο τηλέφωνο κάλεσα τον αριθμό ήταν κάπου στο εξωτερικό και αρχίζει να καλεί... χτυπάει μία, δύο ,τρεις φορές η αναμονή μας έχει φτάσει στα όριά μας... Έλα πάμε, μου λένε δεν απαντάει κανείς! Εκείνη τη στιγμή κάποιος απάντησε στην άλλη άκρη της γραμμής! Σα να είμασταν συνεννοημένοι αρχίσαμε να τρέχουμε ουρλιάζοντας στον σκοτεινό δρόμο! Μετά από λίγο καιρό ξεχάσαμε την τρομάρα μας και μετά απο 2 χρόνια περίπου αυτά που μας είχε πει το πνεύμα συνέβησαν στην πραγματικότητα και συγκλόνισαν τον κόσμο...

Edited by Dalia
Link to comment
Share on other sites

Από όσα διάβασα κατάλαβα τα εξής. Δεν έχει σημασία τι ακριβώς θα κάνεις, αρκεί εσύ να είσαι σίγουρος ότι μπορείς να καλέσεις κάτι, αλλά και να το διώξεις. Βεβαίως, υπάρχει πάντοτε ο κίνδυνος να νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις και στην πραγματικότητα να μην μπορείς. erevia, φαντάζομαι ότι χρειάζεσαι παρέα για να είναι πιο ισχυρό το κάλεσμα (αν και δεν είναι απαραίτητο). Επίσης, αν δεν ξέρεις τι κάνεις ακριβώς καλό είναι να υπάρχει στην παρέα κάποιος που ξέρει. Αλλά και πάλι...δε βρίσκω το λόγο που να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο. Είναι τόσο αβέβαιο το αποτέλεσμα που γιατί να μπεις σε αυτή τη διαδικασία;

 

Αν αυτό που έχει έρθει είναι κανένας πανίσχυρος δαίμονας πιστεύεις αλήθεια ότι υπάρχει τρόπος για σένα να τον διώξεις?? Άμα θέλει θα φύγει... Μάλλον εσύ θα φύγεις παρά αυτός.... Το καλύτερο είναι να μη παίζετε μ' αυτά γιατί δεν ξέρετε τι θα σας έρθει.

 

smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρων εμπειρίες , βασικά και εγώ σκέπτομαι να δοκιμάσωτο{ Ouija Board (ή πνευματιστικήδέλτος ή πίνακας ή τραπεζάκι) βασικά εγώ προτιμώ την ονομασία τραπεζάκι} αλλά θα το δοκιμάσω μόνο αμα βρω 2 η 3 ακόμη άτομα σαν έμενα και αυτό μετά από μήνες βεβαία μέχρι τότε μπορεί να το μετανιώσω .

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dalia τι εννοείς όταν λες ότι αυτά ''συνέβησαν στην πραγματικότητα και συγκλόνισαν τον κόσμο'';

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...