Jump to content

Σκέψεις για την αδελφή ψυχή...


Recommended Posts

Αφού ο συνεργάτης/ιδα δεν είναι μοναδικός/η, όπως η αδερφή ψυχή, γιατί να μην συνεργάζομαι με περισσότερα άτομα (παράλληλα); Η συνεργασία προάγει την πρόοδο!

Εις άτοπο αναγωγή κάνω, αν δεν το καταλάβατε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Κακό έιναι αυτό;

 

Υπομονή και μην βιάζεστε. Αν είναι να ρθει θε να ρθει. Μα τι λέμε τώρα; Θα φάω φασολάδα επειδή δεν έχω τίποτε άλλο να φάω;;; ΌΧΙ!!!

Προτιμώ να πεθάνω σαν τον Πυθαγόρα παρά να ξαπλώσω σε κουκιά!!!!

 

Ξεροκέφαλος ε;;;

Μπα...θέληση απλά...

Nαι... αυτο ακριβως! Ε λοιπον Ιχωρ τελικα συμφωνουμε απολυτα :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

εγώ προτιμώ τον .."εξωτερικό συνεργάτη"

 

έχεις όλα τα καλά και δεν του κολλάς και ..ένσημα

χαχαχαχα :063laugh:

Μαρτινα εγραψες παλι! :worthy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ρε παίδια είναι υποχρεωτικό η αδελφή ψυχή μας να είναι για τον :wub1: τομέα;

Δεν γίνεται να είναι σε φιλικό επίπεδο, κολλητος-η;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Περί αδελφής ψυχής

 

 

Χμμμ, σου προτείνω να ερευνήσεις την "Μυστική Διδασκαλία του Ναού της Ίσιδας", η οποία αναφέρει για τις συντροφικές δύδημες ψυχές, για τον γάμο μεταξύ τους, και πως μπορείς να τις ξεχωρίσεις. :)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια που ξεθάφτηκε το θέμα, και έχω όρεξη, και το έχω αναλύσει και ψάξει πολλάκις και βαθιά... έχω να κάνω την εξής βαρύγδουπη δήλωση:

μια χαρά είναι οι συνεργάτες...

δεν έχουν όλοι το σθένος να αντέξουν την αδελφή ψυχή. Και άντε, η ψυχή είναι αδελφή, τις γήινες ζωές και προσωπικότητες που βασανίζονται και κομματιάζονται μ' αυτά τα συναπαντήματα, ποιός τις κάνει καλά...

Μωρέ, μια χαρά είναι οι συνεργάτες... καλά γράφτηκε, ευλογία...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Περί αδελφής ψυχής :)

 

(Επειδή όλους σας ενδιαφέρει το θέμα, ακούστε και τη γνώμη μου :smilewink: )

 

Κάθε ανθρώπινο όν έχει την αδελφή ψυχή του. Τη στιγμή που ο άνθρωπος ξεπήδησε σαν μια φλόγα, σαν ένας σπινθήρας από τον Δημιουργό, ήταν δύο μέσα σε ένα, και αυτά τα δύο μέρη αλληλοσυμπληρώνονταν τέλεια. Καθένα ήταν το τέλειο μισό του άλλου.

 

Ναι, στην αρχή το ανθρώπινο ον ήταν και άνδρας και γυναίκα. Ήταν ένα ον πλήρες το οποίο ονομαζόταν "ανδρόγυνο". Στη συνέχεια κατά τη διάρκεια της εξέλιξης, οι δύο πόλοι θετικός και αρνητικός αυτής της ενότητας ανεξαρτητοποιήθηκαν. Τότε λοιπόν δημιουργήθηκε ο διαχωρισμός των φύλων και κάθε μισό ξεκίνησε από τη μεριά του για να εξελιχθεί ξεχωριστά.

 

Αν αυτά τα δύο μισά μπορούν να αναγνωριστούν κατά τη διάρκεια της εξέλιξης τους, είναι γιατί καθένα φέρει την εικόνα του άλλου στο βάθος της ύπαρξής του, καθένα σημάδεψε το άλλο με τη σφραγγίδα του. Αυτή η εικόνα είναι πολύ συγκεχυμένη αλλά όμως υπάρχει. Γι'αυτό ο καθένας έρχεται πάνω στη γη με αυτή τη σκιερή ελπίδα ότι κάπου θα συναντήσει μια ψυχή η οποία θα του δώσει όλα όσα έχει ανάγκη και ότι θα υπάρξει μεταξύ τους μια αρμονία και ένωση απερίγραπτες.

 

Συναντώντας μια γυναίκα ή έναν άνδρα, σας συμβαίνει μερικές φορές να πείτε:"Αυτό είναι, τη βρήκα!" σαν να δημιουργήθηκε ξαφνικά μια ένωση μεταξύ αυτού του όντος και της εικόνας την οποία φέρνετε μέσα σας..

η ζωή σας εξαιτίας αυτού μετατρέπεται και κάνετε ό,τι είναι δυνατόν για να ξανασυναντήσετε αυτό το ον.

Κάθε φορά που το ξανασυναντάτε, όλα γίνονται θαυμασια και η ζωή κυκλοφορεί μέσα σας. Κάνετε προόδους σε όλους τους τομείς. :)

 

 

 

προσωπικα ποτε δεν προσπαθησα να βρω αυτο που αποκαλειτε ''αδελφη ψυχη''..

ηρθε και με βρηκε σε πολυ μικρη ηλικια...και την ευχαριστω πολυ που εδωσε νοημα στη ζωη μου!!!

 

 

Υ.Σ.υπεροχες οι σκεψεις σου! :worthy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...