Jump to content

BOΘΕΙΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΙΑ


ΡΟΖΕΤΑ
 Share

Recommended Posts

Ελπίζω να μην σας κούρασα με τις πολλές μου απορίες.

Εδώ κ 3 χρόνια όλα στην οικογένειά μου πάνε στραβά κ ανάποδα.Μας έχουν συμβεί πολλές ατυχίες , ο μπαμπάς μου είχε πολλά ατυχήματα , δεν μπορούσε να βρει δουλειά , γινονται πράγματα όπως έχει κάνει τα ίδια ακριβώς με κάποιους άλλους αλλά σε αυτόν λένε ότι δεν ήταν σωστό να γίνει κ τετοια.

Δεν νομίζω ότι είναι απλές συμπτώσεις όλα αυτά , τώρα τελευταία τα πράγματα έχουν χειροτέψει πολύ

Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνουμε θα το εκτιμούσα πολύ γιατί η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ελπίζω να μην σας κούρασα με τις πολλές μου απορίες.

(...)

Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνουμε θα το εκτιμούσα πολύ γιατί η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εεεε...όχι πως είμαι καχύποπτος,αλλά...να,αναρωτιέμαι ΕΑΝ έκανες κάτι -χμ- "αρνητικό". Δηλαδή...εάν έκανες π.χ. κάποια σεάνς με ή χωρίς OUIja bOArd, εάν συμμετείχες σε κάποια αδελφότητα που αρέσκεται σε "μαγικές τελετές επίκλησης",εάν κάνεις κάτι παρόμοια μοναχή σου...τέτοια! ΜΗΝ με παρεξηγήσεις!! Για καλό το ανάφερα -προκειμένου να'χουμε και μια γενικότερη εικόνα της καταστασής σου (ΟΚ ΟΚ πολύ προσωπικά όλα αυτά...)και ασφαλώς για να κάνουμε τυχόν σύνδεση γεγονότων. Αλλιώς, πως να βγάλουμε ασφαλές συμπέρασμα (όχι πως σώνει και είναι εφικτό σε ιντερνετικό Φόρουμ!!!)έστω και στα πλαίσια μιας απλής διαδικτυακής κουβέντας...

 

Φυσικά,δεν είσαι υποχρεωμένη να πείς κάτι παραπάνω... :019blush:

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω πρόβλημα να απαντήσω σε ερωτήσεις , άλλωστε για να με βοηθησετε πρέπει να γνωρίζεται ορισμένα πράγματα. Δεν έχω κάνει τίποτα από αυτά που ανέφερες , βασικά εγώ είμαι σε γενικές γραμμές καλά , οι γονείς μου έχουν μεγάλο πρόβλημα που αυτοί δεν ασχολούνται καν με τετοια πράγματα

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν τσακώνονται , έχουν πολλά οικονομικά προβλήματα , λογικό είναι αυτό πολλοί έχουν , αλλά συγκεκριμένα πριν λίγες μέρες για ένα χρεος 1000 ευρώ , δεν κάνω πλάκα τόσο είναι , ήρθε δικαστικός κλητήρας κ απειλεί ότι θα κατασχεσει το σπίτι.Το θέμα είναι ότι στην περιοχή που μένω πολλοί είναι αυτοί που χρωστούν το ίδιο ή μεγαλύτερο ποσο , δεν ξέρω ακριβως τι είναι αυτό που χρωστουν κάποια εταιρεία υποθέτω , στην ίδια εταιρεία αλλά σε κανέναν σε έκαναν κατασχεση.Αυτό ήταν το τελευταίο που συνέβει , γενικώς γίνονται πολλά τέτοια κ έχω αρχίσει να ανησυχώ.ΠΙστεύεις ότι είναι πιθανό να έχουν γίνει μάγια ή κάτι παρόμοιο ή απλά είμαι ηλίθια που το πιστεύω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλα τα προβλήματα είναι μόνο οικονομικά;

Αν ναι δε νομίζω να σας έχουν κάνει μάγια. Υπάρχουν γενικές κακοτυχίες σε αυτές τις περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

όχι , δεν είναι μόνο οικονομικά , είναι πολλά , όπως είπα κ στο πρωτο ποστ ο μπαμπάς μου είχε πολλά συνεχόμενα ατυχήματα , κ κανονικά δενθα έπρεπε να γίνουν γιατί οι συνθήκες δεν ήταν ευνοικές για να γίνει ατύχημα.Να ρωτήσω κ κάτι αλλό , το γεγονός ότι έχουν σπάσει π.χ. πλακάκια ,τζάμια κ τέτοια στο σπίτι μου σημαίνει κάτι? Δεν τα χτυπησε κανεις όμως , απλά εκεί που καθόμασταν ξαφνικά τα ακούσαμε να σπάνε

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, Ροζέτα, μήπως έχεις κάποιες "χειροπιαστές" αποδείξεις ?

Εννοώ: Έχεις βρει τίποτα περίεργο μέσα στο σπίτι ή έξω απο αυτό?

 

Καταδεύτερον, γνωρίζεις άτομα που θα ήθελαν το κακό της οικογένειας σου για οποιοδήποτε λόγο?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλα τα προβλήματα είναι μόνο οικονομικά;

Αν ναι δε νομίζω να σας έχουν κάνει μάγια. Υπάρχουν γενικές κακοτυχίες σε αυτές τις περιπτώσεις.

 

Ακριβώς: ΔΕΝ πρόκειται για μάγια-αλλά για big ΑΤΥΧΙΑ! Σκέτη γκαντεμιά...

Προσωπικά,πιστεύω πως ο πατέρας σου θα τα καταφέρει και θα ξελασπώσετε...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς: ΔΕΝ πρόκειται για μάγια-αλλά για big ΑΤΥΧΙΑ! Σκέτη γκαντεμιά...

Προσωπικά,πιστεύω πως ο πατέρας σου θα τα καταφέρει και θα ξελασπώσετε...

Μα όλο αυτό ξεκίνησε εδώ κ 3 χρόνια , δεν είναι μεγάλο χρονικό διάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχχ....

Ποιον υποπτεύεσαι;

Ψάξε μέσα στο σπίτι για αντικείμενα...οτιδήποτε περίεργο. Ψάξε στο κήπο. Δες τα στέφανα των γονιών σου μήπως είναι δεμένα.

 

Βρες έναν καλό ιερέα να έρθει στο σπίτι. Καλό όμως όχι τσαρλατάνο.

 

Παιδιά εάν έχει κάποιος να προσθέσει κάτι...εγώ πείσθηκα πάντως από τα σπασίματα. Μπορεί και να είμαι λάθος....

Link to comment
Share on other sites

το κακό είναι ότι υποπτεύομαι συγγενείς , μία θεία μου εξ αγχειστίας συγκεκριμένα , αυτό που θα πω τώρα δεν έχω ιδέα αν ισχύει αλλά η γιαγιά μου , μου έλεγε πάντα ότι οι πρασινομάτες κάνουν μάγια που είναι πολύ καλά , καταλαβαίνετε τι εννοώ , κ αυτή είναι κ πρασινομάτα , λέτε να ήξερε κάτι η γιαγιά μου? βασικά δεν το έχω ακούσει από κάπου αλλού αυτό αλλά , ποτέ δεν ξέρεις? (συγνώμη αν ρωτάω βλακείες)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ κάτι αλλό , το γεγονός ότι έχουν σπάσει π.χ. πλακάκια ,τζάμια κ τέτοια στο σπίτι μου σημαίνει κάτι? Δεν τα χτυπησε κανεις όμως , απλά εκεί που καθόμασταν ξαφνικά τα ακούσαμε να σπάνε
Μου έρχεται ένα ακραίο σενάριο στο μυαλό!

(Αλλά είναι πολύ ακραίο :P )

 

ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΤΕ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ

 

Το σενάριο έχει ως εξής:

Το σπίτι σας έχει κάτι το ιδιαίτερο, κάτι το ξεχωριστό! Ίσως έχει και..άλλους κατοίκους εκτός απο σας! Προφανώς δεν σας θέλουν εκεί! Έτσι προσπαθούν να σας διώξουν τρομάζοντας σας συνέχεια, είτε σπάζοντας τζάμια/πλακάκια, είτε προξενώντας σας άλλα ατυχήματα. Επίσης εκμεταλλευτηκαν με την πρώτη ευκαιρία το οικονομικό σας χρέος, στέλνοντας κλητήρα να κάνει κατάσχεση για να τους αδειάσετε τη γωνιά.

 

Το παραπάνω είναι ένα απολύτως ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ σενάριο, και κατα πάσα πιθανότητα δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα!

 

 

 

Και τώρα το πιο ρεαλιστικό κομμάτι:

Κάνε ΓΕΝΙΚΗ καθαριότητα στο σπίτι, ΕΚΑΤΟΣΤΟ το ΕΚΑΤΟΣΤΟ. Μέσα και έξω.

Ψάξε μέσα στις γλάστρες του σπιτιού σου για τίποτα ύποπτα αντικείμενα.

Ψάξε κάτω απο τα στρώματα, πίσω απο τα κρεββάτια, μέσα σε ντουλάπια, σε σκοτεινές γωνιές, σε τυχόν εικονοστάσι, οπουδήποτε.

Ψάξε και καθάρισε μεθοδικά και ενδελεχώς ΟΛΟ το σπίτι.

 

 

Επίσης, αν αυτοί που γνωρίζεις οτι σας εχθρεύονται, σας έχουν φέρει κάποιο δώρο, ξεκίνα απο κεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...