Jump to content

BOΘΕΙΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΙΑ


ΡΟΖΕΤΑ
 Share

Recommended Posts

Μπορεί να είναι απλά μια πολύ δύσκολη περίοδος... Η ζωή είναι σαν ένας τροχός... Τα πάνω έρχονται κάτω και το αντίθετο... Υπομονή...Το σίγουρο είναι ότι θα περάσει...

 

Σχετικα με τη μαγεία δεν έχω και μεγάλη εμπειρία για να σε βοηθήσω... Τα σπασίματα όντως είναι λίγο περίεργα... Όπως λέει και ο φίλος Ιχώρ ψάξε...

 

Κάντε ένα καλό ευχέλαιο-αγιασμό με έναν καλό ιερέα..

 

Τον Άγιο Κυπριανό τον γνωρίζεις? Ηταν ένας πρώην πανίσχυρος μαύρος μάγος που κατάλαβε την αλήθεια και έγινε χριστιανός και μάλιστα μαρτύρησε για τον χριστιανισμό...

 

Οπότε γνώριζε από πρώτο χέρι για τη μαγεία... Διάβασε την προσευχή του που έγραψε για αυτές τις περιπτώσεις. Μάλιστα η ίδια η προσευχή λειτουργεί και ως φυλαχτό για τον χώρο στον οποίο βρίσκεται...

 

Μην ξεκαθαρίζεις πάντως στα σίγουρα ότι είναι μάγια... Είναι πολύ πιθανό να είναι μία δύσκολη περίοδος...

Οπως και να'χει αυτό που βοηθάει πολύ είναι η προσευχή, ώστε να δυναμώσεις...

 

Όλα θα παν'καλά! :)

Κάθε πρόβλημα έχει και τη λύση του... Αρκεί να μάθουμε το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Και τώρα το πιο ρεαλιστικό κομμάτι:

Κάνε ΓΕΝΙΚΗ καθαριότητα στο σπίτι, ΕΚΑΤΟΣΤΟ το ΕΚΑΤΟΣΤΟ. Μέσα και έξω.

Ψάξε μέσα στις γλάστρες του σπιτιού σου για τίποτα ύποπτα αντικείμενα.

Ψάξε κάτω απο τα στρώματα, πίσω απο τα κρεββάτια, μέσα σε ντουλάπια, σε σκοτεινές γωνιές, σε τυχόν εικονοστάσι, οπουδήποτε.

Ψάξε και καθάρισε μεθοδικά και ενδελεχώς ΟΛΟ το σπίτι.

Επίσης, αν αυτοί που γνωρίζεις οτι σας εχθρεύονται, σας έχουν φέρει κάποιο δώρο, ξεκίνα απο κεί.

 

 

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με αυτά... Ακολούθησέ τα....

 

Όλα θα παν' καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ όλους , μόλις πάω σπίτι (γιατί δεν μένω εκεί λόγω σπουδών) θα πάρω την μαμά μου κ θα ψάξουμε όλο το σπίτι.Πάντως αν δεχθούμε την περίπτωση να θέλουν "κάποιοι" να μας διώξουν μάλλον θα το πετύχουν , είναι πολύ πιθανό να μετακομίσουμε μετά τα χριστούγεννα , σε άλλη χώρα συγκεκριμένα αλλά αυτό δεν έχει σημασία , τελικά λέτε να είχε δίκιο η μαμά που ποτέ δεν συμπάθησε αυτό το σπίτι?

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχχ....

Ποιον υποπτεύεσαι;

Ψάξε μέσα στο σπίτι για αντικείμενα...οτιδήποτε περίεργο. Ψάξε στο κήπο. Δες τα στέφανα των γονιών σου μήπως είναι δεμένα.

 

Βρες έναν καλό ιερέα να έρθει στο σπίτι. Καλό όμως όχι τσαρλατάνο.

 

Παιδιά εάν έχει κάποιος να προσθέσει κάτι...εγώ πείσθηκα πάντως από τα σπασίματα. Μπορεί και να είμαι λάθος....

Συμφωνω με τον Ιχωρ... τα πλακακια μου θυμιζουν δικη μου περιπτωση

Κανε φυλλο και φτερο το σπιτι βρες και εναν καλο ιερεα (δυσκολο θα μου πεις αλλα οχι ακατορθωτο)

Link to comment
Share on other sites

κ να φανταστείτε ότι δεν μου είχε περάσει καθόλου από το μυαλό ότι αυτό με τα πλακάκια μπορεί να ήταν τόσο περίεργο , το ανέφερα επειδή πάντα η αδελφή το λέει κ της έχει φανεί πολύ παράξενο αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μου έρχεται ένα ακραίο σενάριο στο μυαλό!

(Αλλά είναι πολύ ακραίο :P )

 

ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΤΕ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ

 

Το σενάριο έχει ως εξής:

Το σπίτι σας έχει κάτι το ιδιαίτερο, κάτι το ξεχωριστό! Ίσως έχει και..άλλους κατοίκους εκτός απο σας! Προφανώς δεν σας θέλουν εκεί! Έτσι προσπαθούν να σας διώξουν τρομάζοντας σας συνέχεια, είτε σπάζοντας τζάμια/πλακάκια, είτε προξενώντας σας άλλα ατυχήματα. Επίσης εκμεταλλευτηκαν με την πρώτη ευκαιρία το οικονομικό σας χρέος, στέλνοντας κλητήρα να κάνει κατάσχεση για να τους αδειάσετε τη γωνιά.

 

Το παραπάνω είναι ένα απολύτως ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ σενάριο, και κατα πάσα πιθανότητα δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα!

Και τώρα το πιο ρεαλιστικό κομμάτι:

Κάνε ΓΕΝΙΚΗ καθαριότητα στο σπίτι, ΕΚΑΤΟΣΤΟ το ΕΚΑΤΟΣΤΟ. Μέσα και έξω.

Ψάξε μέσα στις γλάστρες του σπιτιού σου για τίποτα ύποπτα αντικείμενα.

Ψάξε κάτω απο τα στρώματα, πίσω απο τα κρεββάτια, μέσα σε ντουλάπια, σε σκοτεινές γωνιές, σε τυχόν εικονοστάσι, οπουδήποτε.

Ψάξε και καθάρισε μεθοδικά και ενδελεχώς ΟΛΟ το σπίτι.

Επίσης, αν αυτοί που γνωρίζεις οτι σας εχθρεύονται, σας έχουν φέρει κάποιο δώρο, ξεκίνα απο κεί.

εγω και τα δυο σεναρια τα δινω την ιδια βαρυτητα , σε αυτο το σπιτι μενεται αυτα τα τρια χρονια ή εχετε παραπανω ; αν μενετε παραπανω δεν νομιζω να στεκει το πρωτο σεναριο εκτος και αν οντως κατοικουσαν πνευματα και απλα κατι εγινε πρην τρια χρονια και αρχισαν αυτον τον πολεμο .....

ψαξε ομως ολο το σπιτι ασχετα αν μετακομισεται ακομα και στις γλαστρες , αν και καποιες φορες δεν αφηνουν κατι στο σπιτι οταν σε εχουν κανει μαγεια , υπαρχουν τροποι που δεν χρειαζεται να κρυψεις -θαψεις κατι , ισως να μην βρεις τιποτα ....καλα ειναι παντος να το ψαξεις

και διαβασε την προσευχη του Αγιου Κυπριανου , θα σου κανει καλο και πιστευω να σου δωσει δυναμη ....

αυτοι που σας εχθρευονται πιστευεις πως σας ζηλευουν για την οικονομικη κατασταση σας ; για το δεσημο που εχεται σαν οικογενεια ; εχουν δειξει κατι ή απλα το συνεδεσες εσυ με οσα σου εχει πει η γιαγια σου ;

Link to comment
Share on other sites

στο σπίτι μένουμε πολλά χρόνια , πάνω από 20

αυτοί που υποπτεύομαι μας ζηλεύουν για ότιδήποτε καλό μπορεί να μας σύμβει , ζηλεύουν τρομερά κ ξέρω ότι δεν το έχουν σε τίποτα να κάνουν ότι περνάει από το ΄χερι τους για να μας κάνουν κακό , όχι δεν έχει καμία σχέση με αυτό η γιαγιά μου , αυτή απλά μου έλεγε να προσέχω τις πρασινομάτες κ αυτή τυχαίνει να είναι πρασινομάτα

Link to comment
Share on other sites

στο σπίτι μένουμε πολλά χρόνια , πάνω από 20

αυτοί που υποπτεύομαι μας ζηλεύουν για ότιδήποτε καλό μπορεί να μας σύμβει , ζηλεύουν τρομερά κ ξέρω ότι δεν το έχουν σε τίποτα να κάνουν ότι περνάει από το ΄χερι τους για να μας κάνουν κακό , όχι δεν έχει καμία σχέση με αυτό η γιαγιά μου , αυτή απλά μου έλεγε να προσέχω τις πρασινομάτες κ αυτή τυχαίνει να είναι πρασινομάτα

αν μενεται τοσα χρονια το πρωτο σεναριο καταριπτεται ..οποτε ψαξε παντου στο σπιτι ,

η φυγη που ανεφερες παντος σε ενα σου ποστ δεν νομιζω να φερει αποτελεσμα , πιστευω πως αν σας εχουν κανει κατι οπου και να πατε αυτο θα σας ακολουθει ....

Link to comment
Share on other sites

αν μας έχουν κάνει μάγια τι μπορούμε να κάνουμε για να τα λύσουμε?

Ξεκίνα αν είσαι χριστιανή φορώντας σταυρουδάκι διάβαζε προσευχές του Κυπριανού κάνε ευχέλαιο .αυτά είναι αρκετά

Καλό ξελάσπωμα

Link to comment
Share on other sites

Guest Black Angel

ΡΟΖΕΤΑ, κανεις δεν σου εχει κανει μαγια

γλυκια μου, μια χαρα εισαι. Τι θα 'πρεπε

να πει και ο τριτος κοσμος, αν κάποιες

απωλειες θεωρουνται λογος να πιστευεις

οτι σου εχουν κανει μαγια?! Προσπαθησε

να διδαχτεις απο τα οσα εχεις περασει,

χωρις να αναζητας ευθυνες σε υπερφυσικα

αιτια. :smilewink:

Edited by Black Angel
Link to comment
Share on other sites

Εεεε...όχι πως είμαι καχύποπτος,αλλά...να,αναρωτιέμαι ΕΑΝ έκανες κάτι -χμ- "αρνητικό". Δηλαδή...εάν έκανες π.χ. κάποια σεάνς με ή χωρίς OUIja bOArd, εάν συμμετείχες σε κάποια αδελφότητα που αρέσκεται σε "μαγικές τελετές επίκλησης",εάν κάνεις κάτι παρόμοια μοναχή σου...τέτοια! ...

 

Να ρωτήσω γιατί είναι αρνητικό να χρησιμοποιείς OUIja bOArd, ή να κάνεις επίκληση πνευμάτων, και με αυτά δεν ασχολείται η "τέχνη";

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

ΡΟΖΕΤΑ, κανεις δεν σου εχει κανει μαγια

γλυκια μου, μια χαρα εισαι. Τι θα 'πρεπε

να πει και ο τριτος κοσμος, αν κάποιες

απωλειες θεωρουνται λογος να πιστευεις

οτι σου εχουν κανει μαγια?! Προσπαθησε

να διδαχτεις απο τα οσα εχεις περασει,

χωρις να αναζητας ευθυνες σε υπερφυσικα

αιτια. :smilewink:

 

μα δεν είναι απλώς κακοτυχία ή κάτι παρόμοιο , αν δεις αυτά που έχω γράψει λέω ότι έχουν συμβεί διάφορα που λογικά δεν στέκουν , δεν είναι απλώς σύμπτωση όλα αυτά που έχουν συμβεί

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Ροζέτα

 

Θα συμφωνήσω με την Βlack Angel

 

Νομίζω πως θα ήταν ουσιαστικότερο αντί να αναζητείς τα αίτια της οικογενειακής κακοτυχίας σου σε ανεξέλεγκτους εξωτερικούς παράγοντες να προσπαθήσετε οικογενειακώς να τα λύσετε δυναμικά..

 

Πολλές φορές - αν όχι τις περισσότερες- η αίσθηση κακοτυχίας που μας κατέχει έγκειται σε σύμπτωση αποτελεσμάτων προηγούμενων ανεύθυνων χειρισμών..

 

Βέβαια βλέπω πως είσαι πεπεισμένη ότι οικογενειακώς είστε δέσμιοι υπερφυσικών δυνάμεων..

ακόμα και έτσι να είναι...η αποδοχή της ύπαρξης αυτής της περίπτωσης σας καθιστά περισσότερο δέσμιους

ενώ η δυναμική αντίσταση με υπεύθυνες αποφάσεις νομίζω πως θα σας απελευθερώσει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...