Jump to content

Άλλο η Ελλάδα...άλλο οι Η.Π.Α. -Μ.Βρετανία!


Ingmar
 Share

Recommended Posts

Φίλε Ingmar...

 

To νόημα που βγάζω προσωπικά απο την ερώτηση σου (μπορεί να κάνω και λάθος) , είναι ενας φόβος ή μάλλον μια τροχοπέδη, απέναντι σε αυτό που θέλεις να εξερευνήσεις.

 

Είναι λοιπόν ενα σύνολο ερωτήσεων που ενώ τις τοποθετείς εδώ, ίσως θα έπρεπε πρώτα να τις κάνεις στον εαυτό σου, για να βρείς την απάντηση που θέλεις.

 

Όσο για την ύπαρξη, καστών/αδερφοτήτων κτλ... σαφώς και υπάρχουν παντού. Το οτι δεν τις βλέπεις δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχουν κιόλας. Και για να σε προλάβω... οχι δεν είμαι μέλος κάποιας. Απλό λογικό συμπέρασμα είναι. Εκτός αν νομίζεις οτι τα γεωγραφικά όρια μιας χώρας , μπορούν να φρενάρουν , μια καλή προσπάθεια εισαγωγής ατόμου σε κάποιες απομακρυσμένες ομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ingmar

 

Σου φάνηκε λοιπόν απόλυτη η θέση μου? ?ελπίζω τουλάχιστον να μην είναι απόλυτη αυτή σου η άποψη..

 

Τώρα ..σχετικά με το βιβλίο που αναφέρεις?φίλε μου είναι τόσα πολλά αυτά που δεν έχω διαβάσει που αυτό είναι το λιγότερο?παρ όλα αυτά θα μεριμνήσω να σταματήσω στο πρώτο βιβλιοπωλείο που θα συναντήσω ώστε να του ρίξω μια ματιά?

 

Τώρα αν στα εσωτερικά τάγματα εννοείς τους Ροδόσταυρους ..Ναΐτες .. Τέκτονες κλπ δεν αντιλέγω ότι -ίσως -υπήρξε θετικό φιλοσοφικό υπόβαθρο στην ίδρυσή τους το οποίο όμως στην συνέχεια μετασχηματίστηκε γιατί ας μην ξεχνάμε ότι εκλιπόντος του/των ιδρυτών μιάς οργάνωσης τα πράγματα αλλάζουν κατεύθυνση..?και οι συνεχιστές παίζουν τεράστιο ρόλο ..

 

Ας μην πάμε μακριά ?δες απλά το παράδειγμα του χριστιανισμού?που έχει όλα τα χαρακτηριστικά μίας «αδελφότητας» πολύ ευρύτερης βέβαια καθώς αποτελεί πλέον "κράτος"

 

Για τους Ναίτες π.χ. απ?όσο γνωρίζω και εντελώς επιγραμματικά αν και είχαν δώσει όρκο πενίας κατέληξαν να κατέχουν τεράστιες περιουσίες και μια μορφή εξουσίας που ίσως τελικά αποτέλεσε και τον κύριο λόγο εξόντωσής τους και όχι τόσο ο "μύθος" που τους συνόδευε..

Η ουσία είναι ότι τίποτα δεν γνωρίζουμε εμπειρικά και ό,τι ξέρουμε το μαθαίνουμε από διάφορες πηγές που ο καθένας εκτιμά ανάλογα με την ιδιοσυγκρασία του..

 

Μπορώ να δεχτώ ως λόγο δημιουργίας των εν λόγω ταγμάτων το γεγονός του γενικότερου κοινωνικού πλαισίου μέσα στο οποίο έδρασαν- σε μια εποχή όπου βασίλευε η δεισιδαιμονία και η αμάθεια , οι περισσότεροι δε που ασχολήθηκαν με παρόμοιου τύπου «τάγματα» ήταν ευγενικής καταγωγής- και ο στιγματισμός ήταν σαφώς εντονότερος και άλλου τύπου?(όχι πως τώρα είναι καλύτερα τα πράγματα?- σκέψου την δύναμη της τηλεόρασης και πόσο εύκολα μπορεί έως και να ?ξεφτιλιστεί κάποιος?) αλλά τουλάχιστον δεν κινδυνεύει στον ίδιο βαθμό..(!)

 

Το δικό μου ερώτημα είναι άλλο?τι μας θέλγει στα παρόμοιου τύπου τάγματα σε βαθμό ώστε να θέλουμε να τα αναπαράγουμε??

Τι είναι αυτό που μπορούν να σου προσφέρουν και δεν δύνασαι να αποκτήσεις λειτουργώντας εκτός των ορίων τους??

 

Θα με ενδιέφερε να μάθω και κατ επέκταση να διευρύνω την σκέψη μου?

Link to comment
Share on other sites

Σου φάνηκε λοιπόν απόλυτη η θέση μου? ?ελπίζω τουλάχιστον να μην είναι απόλυτη αυτή σου η άποψη..

 

=Όχι.Απλά σε σημεία τους,μπορεί να διαφωνήσω...

 

Τώρα αν στα εσωτερικά τάγματα εννοείς τους Ροδόσταυρους ..Ναΐτες .. Τέκτονες κλπ δεν αντιλέγω ότι -ίσως -υπήρξε θετικό φιλοσοφικό υπόβαθρο στην ίδρυσή τους το οποίο όμως στην συνέχεια μετασχηματίστηκε γιατί ας μην ξεχνάμε ότι εκλιπόντος του/των ιδρυτών μιάς οργάνωσης τα πράγματα αλλάζουν κατεύθυνση..?και οι συνεχιστές παίζουν τεράστιο ρόλο ..

 

=Καμία σχέση-το εν λόγω βιβλίο ΔΕΝ μιλάει για τα γνωστά τάγματα της Ιστορίας...Είναι γενικό:θέτει προϋποθέσεις, κριτήρια,κ.τ.λ. προκειμένου να διατηρείται η συνέπεια,το βάθος και η αυθεντικότητα μιας αδελφότητας (δηλ. ώστε να μην εκτραπεί σε λανθασμένους "ατραπούς").

 

Ας μην πάμε μακριά ?δες απλά το παράδειγμα του χριστιανισμού?που έχει όλα τα χαρακτηριστικά μίας «αδελφότητας» πολύ ευρύτερης βέβαια καθώς αποτελεί πλέον "κράτος"

 

=καλαααααά γνωστό αυτό :lol:

 

Για τους Ναίτες π.χ. απ?όσο γνωρίζω και εντελώς επιγραμματικά αν και είχαν δώσει όρκο πενίας κατέληξαν να κατέχουν τεράστιες περιουσίες και μια μορφή εξουσίας που ίσως τελικά αποτέλεσε και τον κύριο λόγο εξόντωσής τους και όχι τόσο ο "μύθος" που τους συνόδευε..

Η ουσία είναι ότι τίποτα δεν γνωρίζουμε εμπειρικά και ό,τι ξέρουμε το μαθαίνουμε από διάφορες πηγές που ο καθένας εκτιμά ανάλογα με την ιδιοσυγκρασία του..

 

=Τι φταίνε που κέρδισαν μεγάλη περιουσία; Καμιά σχέση:ήταν κατά 90% ζήτημα τύχης. Έτυχε να πλακώσουν διάφοροι πλούσιοι στο τάγμα αυτό και...έγινε ό'τι έγινε! Μη ξενχάς: υπήρξαν κι άλλα ιπποτικά τάγματα τότε,αλλά...καθόλου τυχερά(στο θέμα των περιουσιών)!Π.χ. οι Οσπιταλιέροι του Αγ.Ιωάννη "ατύχησαν" και κατάντησαν "φτωχός συγγενής"... :lol:

 

Το δικό μου ερώτημα είναι άλλο?τι μας θέλγει στα παρόμοιου τύπου τάγματα σε βαθμό ώστε να θέλουμε να τα αναπαράγουμε??

Τι είναι αυτό που μπορούν να σου προσφέρουν και δεν δύνασαι να αποκτήσεις λειτουργώντας εκτός των ορίων τους??

 

=Α!! Εξαρτάται από Τι νιώθεις για τον εαυτό σου! Τι σου λείπει...τι γυρεύεις...ΟΚ ΔΕΝ είναι δα πανάκεια.Αν δε μπεις σε τέτοια στη ζωή σου,δε χάλασε ο κόσμος! Εκτός κι αν νιώθεις απογοητευμένη με αυτό που έχεις ή σου συμβαίνει. Ή αν ψάχνεις κάποια πηγή Αλήθειας ή Γνώσης και αυτό να μην μπορείς να το ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΗ:επομένως χρειάζεσαι κι άλλους ομοιδεάτες στο πλευρό σου-για την επιτυχία του εγχειρήματος...Ξέρεις, κάποιοι το ψάχναν αυτό στην Επιστήμη (μελετώντας μόνοι τους,για Κβάντα, Χορδές, Παράλληλα Σύμπαντα,κ.τ.λ.)αρχικά,αλλά απογοητεύτηκαν:συνειδητοποίησαν πως μόνο ψάχνοντας μέσα τους θα έβρισκαν -ΙΣΩΣ- αυτό που πραγματικά γύρευαν και είχε νόημα γι αυτούς...Και για κάποιους,ο δρόμος αυτός της αναζήτησης τους οδήγησε είτε σε προϋπάρχον Τάγμα ή στη δημιουργία Τάγματος από τους ίδιους και ανησυχούντες ομοϊδεάτες τους...

 

Αν δεν είσαι τέτοια περίπτωση,ΟΚ λάθος συναγερμός... :whistling: :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Εεεε...μήπως τώρα,πέφτουμε στους περιοριστικούς όρους του Φόρουμ(περί τέτοιων ευαίσθητων θεμάτων);Δε θα'θελα να πέσει "ψαλίδι" τώρα,σε αυτό το σημείο...
ΌΧΙΙΙΙΙ!!!! Η ερώτηση δεν ήταν προσωπικού χαρακτήρα!!!!! Τελείως άκυρο! (Τώρα που το βλέπω, γιατί το έγραψα έτσι? :unsure: )

Η ερώτηση ήταν: Μήπως αναρωτιέσαι αν υπάρχουν τα αντίστοιχα των "coven" στη χώρα μας?

 

Το δικό μου ερώτημα είναι άλλο…τι μας θέλγει στα παρόμοιου τύπου τάγματα σε βαθμό ώστε να θέλουμε να τα αναπαράγουμε…? Τι είναι αυτό που μπορούν να σου προσφέρουν και δεν δύνασαι να αποκτήσεις λειτουργώντας εκτός των ορίων τους…?
Εγώ προσωπικά εχω φανταστεί τη μύηση σε τέτοιου είδους κύκλους και τις συναντήσεις τους ως κάτι το πολύ μυστηριακό, συνομωτικό, με έντονο το παραμυθιακό στοιχείο κλπ..

I know, πολλές ταινίες βλέπω...!!

 

Δεν έχω καμία εμπειρία απο κανενός είδους ομάδα, αλλά μία εντύπωση μου έχει δημιουργηθεί για τις διαφορες ομάδες στο εξωτερικό... Όλη την ώρα φλυαρούν, και κατα τ' άλλα... Νo witches in the witch groups... !

Edited by Oneiromantis
Link to comment
Share on other sites

οκ Δεν διαφωνώ πως...πολλοί φοβούνται αυτό το "κρυψίνους" και "μυστικοπάθεια" που αντανακλά τέτοιες ομάδες (αδελφότητες,τάγματα,κτλ),αλλά να είμαστε ειλικρινείς:

 

Στις περισσότερες των περιπτώσεων,στην ουσία,οι ομάδες ΔΕΝ έχουν απόκρυφα μυστικά ή απόκρυφη Γνώση:το μυστήριο και μυστικό τους είναι...η ίδια η γοητεία του (υποτιθέμενου)μυστικού τους!Το (υποτιθέμενο)μυστικό που "κουβαλούν" τέτοιες ομάδες, είναι αυτό που ελκύει σχετικό κόσμο, που τραβάει τους ανθρώπους. Εάν αποκαλύπτονταν πως στη πραγματικότητα,τα τάγματα ΔΕΝ διαθέτουν απόκρυφη Γνώση ή οτιδήποτε άλλο που αγνοεί ο πολύς κόσμος, ασφαλώς θα έπαυε το ενδιαφέρον γι αυτές και θα μαράζωναν σταδιακά από την αδιαφορία...Αλλά και πάλι,θα ήταν λάθος να το γενικεύσουμε...

 

Υπάρχουν τάγματα με πραγματικό λόγο ύπαρξης-αλλά ποιά όμως; Ποιά είναι αυθεντικά και ποια ψευδεπίγραφα(σκέτες σφραγίδες απλώς-να μαζεύονται κάποιοι να περνά η ώρα τους...)

 

Να το άλλο ερώτημα...που φυσικά αφορά και τέτοιες αδελφότητες... :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

ΌΧΙΙΙΙΙ!!!! Η ερώτηση δεν ήταν προσωπικού χαρακτήρα!!!!! Τελείως άκυρο! (Τώρα που το βλέπω, γιατί το έγραψα έτσι? :unsure: )

Η ερώτηση ήταν: Μήπως αναρωτιέσαι αν υπάρχουν τα αντίστοιχα των "coven" στη χώρα μας?

 

=Ναι. Υπάρχουν. Βούϊξε κομμάτι του Τύπου,ασχολούμενοι με τυχόν συμμετοχή επώνυμων σε αυτά-στη χώρα μας...

Τώρα,αν υπάρχουν ή στην Αθήνα ή στην Επαρχία(μιλάμε για γουϊκανούς,έτσι;)...θα σε γελάσω-δεν μπορώ ακριβώς να σου πω...

 

Εγώ προσωπικά εχω φανταστεί τη μύηση σε τέτοιου είδους κύκλους και τις συναντήσεις τους ως κάτι το πολύ μυστηριακό, συνομωτικό, με έντονο το παραμυθιακό στοιχείο κλπ..

I know, πολλές ταινίες βλέπω...!!

 

=Συνομωτικό;;?? :cheerful: Όχι δα! Μήπως ρίξουν καμιά πυρηνική στην πρωτεύουσα;;; :063laugh: Μύηση,ναι ασφαλώς. Προκειμένου να αποκτήσεις ένα ισχυρό βίωμα που θα σε ταρακουνήσει(γι αυτό "κάλυπτε τους οφθαλμούς-σιγα και άκουε")...Παραμυθιακό στοιχείο,όχι. Βάση στα Αρχαία Μυστήρια,ναι...

 

Δεν έχω καμία εμπειρία απο κανενός είδους ομάδα, αλλά μία εντύπωση μου έχει δημιουργηθεί για τις διαφορες ομάδες στο εξωτερικό... Όλη την ώρα φλυαρούν, και κατα τ' άλλα... Νo witches in the witch groups... !

 

=Δυστυχώς,το τελευταίο που κάνουν είναι να ...φλυαρούν! Αν είναι δυνατόν! Σε μια μυστηριακή τελετή,άλλο είναι που προέχει-ως βίωμα πάντα,οκ; Μάλλον δεν έχεις τις εμπειρίες-σε πιστεύω. Κρίμα. Βέβαια,το να μπεις σε τέτοια αποκρυφιστική/μυστηριακή ομάδα-τάγμα,δεν είναι απόφαση που τη παίρνεις αβασάνιστα:είναι απόφαση ζωής! Μη βιάζεσαι-αν το σκέφτεσαι κάτι τέτοιο... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

=Ναι. Υπάρχουν. Βούϊξε κομμάτι του Τύπου,ασχολούμενοι με τυχόν συμμετοχή επώνυμων σε αυτά-στη χώρα μας...Τώρα,αν υπάρχουν ή στην Αθήνα ή στην Επαρχία(μιλάμε για γουϊκανούς,έτσι;)...θα σε γελάσω-δεν μπορώ ακριβώς να σου πω...
Χμ, ναι, ε? (Ώρες ώρες αναρωτιέμαι σε ποιο κόσμο ζω...)...Δεν μιλούσα για wiccans συγκεκριμένα, αλλά δεν είναι εκεί το πρόβλημα.
=Συνομωτικό;;?? Όχι δα! Μήπως ρίξουν καμιά πυρηνική στην πρωτεύουσα;;; Μύηση,ναι ασφαλώς. Προκειμένου να αποκτήσεις ένα ισχυρό βίωμα που θα σε ταρακουνήσει(γι αυτό "κάλυπτε τους οφθαλμούς-σιγα και άκουε")...Παραμυθιακό στοιχείο,όχι. Βάση στα Αρχαία Μυστήρια,ναι...

Ισχυρό βίωμα..? Τι εννοείς ισχυρό βίωμα?

Αυτό μου κινεί κάπως το ενδιαφέρον, αλλά και πάλι νομίζω οτι το σύνολο θα με απογοήτευε, αν δεν είχε κάτι το "παραμυθικό", κάτι το "μαγικό", έστω κάτι που να συγκρίνεται με αυτά που βλέπει κανείς στο σινεμά(!). ( Too shallow, λες?). Συνομωτικό με την έννοια του να ρίξει κανείς βόμβα...,όχι. Περισσότερο με την έννοια του οτι "εγώ δεν γνωρίζω ποιος είσαι κάτω απο το μανδύα, ούτε εσύ γνωρίζεις εμένα κάτω απο τη μάσκα"...κλπ. Λέμε τώρα.

 

Γενικά, πάντως και να μου παρουσιαζόταν κάποια ευκαιρία για συμμετοχή σε τέτοιες ομάδες... μπα. Δεν θα το έκανα. Φοβάμαι μην απογοητευτώ.. :unsure:

Φοβάμαι μη τυχόν δε βρώ αυτό που θέλω..(Εδώ δεν έχω κατασταλλάξει στο τι θέλω!...) Φοβάμαι μη τυχόν εγκλωβιστώ κάπου και δεν μπορώ να βγω (και τότε?! :shocked::vb_scared: ).

 

Τελικά μόλις διαπίστωσα οτι δεν είναι του τύπου μου οι ομαδικές αναζητήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση ήταν: Μήπως αναρωτιέσαι αν υπάρχουν τα αντίστοιχα των "coven" στη χώρα μας?

 

=Ναι. Υπάρχουν. Βούϊξε κομμάτι του Τύπου,ασχολούμενοι με τυχόν συμμετοχή επώνυμων σε αυτά-στη χώρα μας...

Τώρα,αν υπάρχουν ή στην Αθήνα ή στην Επαρχία(μιλάμε για γουϊκανούς,έτσι;)...θα σε γελάσω-δεν μπορώ ακριβώς να σου πω...

Αν όντως "Βούϊξε κομμάτι του Τύπου", δεν θα μπορούσες να μας παραθέσεις περισσότερες πληροφορίες ως προς τα δημοσιεύματα και το περιεχόμενό τους? Προσωπικά δεν αντιλήφθηκα τέτοιο θόρυβο, γι'αυτό αναρωτιέμαι... :unsure:

Έχω την εντύπωση πως σαν κοινωνία, δεν είμαστε αρκετά ώριμοι να δεχτούμε τέτοιες ομάδες μέσα στα ελληνικά πανεπιστήμια. Κι αν υπάροχυν κάποιες, μάλλον γι'αυτό δεν είναι γνωστές... φυλάγονται!

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως "Βούϊξε κομμάτι του Τύπου", δεν θα μπορούσες να μας παραθέσεις περισσότερες πληροφορίες ως προς τα δημοσιεύματα και το περιεχόμενό τους? Προσωπικά δεν αντιλήφθηκα τέτοιο θόρυβο, γι'αυτό αναρωτιέμαι... :unsure:

Έχω την εντύπωση πως σαν κοινωνία, δεν είμαστε αρκετά ώριμοι να δεχτούμε τέτοιες ομάδες μέσα στα ελληνικά πανεπιστήμια. Κι αν υπάροχυν κάποιες, μάλλον γι'αυτό δεν είναι γνωστές... φυλάγονται!

 

Απλά υπάρχουν κάτι άρθρα από δω-κάποια από κει...τι να σου πω! Απλά αρθρογραφούν χωρίς να παραθέσουν ακριβή στοιχεία (καλύτερα-για μένα!-αν και θα προτιμούσα να μην...ασχολούνται καθόλου με αυτό,διότι οπότε ασχολείται ο Τύπος με αυτά...ξέρεις...) :015annoyed: Για τα υπόλοιπα,είσαι σωστός.

 

Ονειρομάντισα,έγραψες:

"Ισχυρό βίωμα..? Τι εννοείς ισχυρό βίωμα?

Αυτό μου κινεί κάπως το ενδιαφέρον, αλλά και πάλι νομίζω οτι το σύνολο θα με απογοήτευε, αν δεν είχε κάτι το "παραμυθικό", κάτι το "μαγικό", έστω κάτι που να συγκρίνεται με αυτά που βλέπει κανείς στο σινεμά(!). ( Too shallow, λες?). Συνομωτικό με την έννοια του να ρίξει κανείς βόμβα...,όχι. Περισσότερο με την έννοια του οτι "εγώ δεν γνωρίζω ποιος είσαι κάτω απο το μανδύα, ούτε εσύ γνωρίζεις εμένα κάτω απο τη μάσκα"...κλπ."

 

Σόρυ κοπέλα μου...Αρκέσου σε αυτά που τόνισα προηγουμένως. Περισσότερα ΔΕΝ προτίθεμαι να πω. Ο νοών νοείτο (και συγνώμη κιόλας-οφείλεις να το σεβαστείς αυτό.Οκ;) :censored:

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ κοπέλα μου...Αρκέσου σε αυτά που τόνισα προηγουμένως. Περισσότερα ΔΕΝ προτίθεμαι να πω. Ο νοών νοείτο (και συγνώμη κιόλας-οφείλεις να το σεβαστείς αυτό.Οκ;) :censored:

:blink: ...?

Γιατί εκνευρίστηκες? Ούτε σε υποχρέωσα, ούτε σε έβαλα με το ζόρι να πεις κάτι αν δεν θέλεις. Αν δεν θες να απαντήσεις, μην απαντάς.

Λες συνέχεια "και ο νοών νοείτο, και ο νοών νοείτο" και στην τελική, ούτε καν καταλαβαίνει κάποιος άσχετος τι θέλεις εσύ να πεις και τι μπορεί εκείνος να ρωτήσει. Και συγνώμη που δεν είμαι νοών και δεν νοείτο...

 

Στο κάτω κάτω της γραφής, αν δεν θες να μιλήσεις για ένα θέμα, γιατί το ανοίγεις?

 

 

Νομίζω οτι μόνο και μόνο η καλή, χαρούμενη και ευγενική μου διάθεση αξίζει-τουλάχιστον-μία πιο ευγενική αντιμετώπιση.

Edited by Oneiromantis
Link to comment
Share on other sites

:blink: ...?

Γιατί εκνευρίστηκες? Ούτε σε υποχρέωσα, ούτε σε έβαλα με το ζόρι να πεις κάτι αν δεν θέλεις. Αν δεν θες να απαντήσεις, μην απαντάς.

(...)

Στο κάτω κάτω της γραφής, αν δεν θες να μιλήσεις για ένα θέμα, γιατί το ανοίγεις?

Νομίζω οτι μόνο και μόνο η καλή, χαρούμενη και ευγενική μου διάθεση αξίζει-τουλάχιστον-μία πιο ευγενική αντιμετώπιση.

 

Μη θυμώνεις. Και δεν εκνευρίστηκα,Oneiromantis. Κάθε άλλο! Απλά διαδικτυακά, πως να στο δώσω να καταλάβεις πως κάποια πράγματα ΟΚ μπορώ να τα πω να λέω μια άποψη,κάποια άλλα όχι; Και πάλι συγνώμη αν σου έδωσα άλλη εντύπωση.Δεν άνοιξα εδώ παρα ένα θέμα: "περί αδελφοτήτων στη χώρα μας γενικώς". αν δε κάνω λάθος. Ίσως κάπου ξέφυγε στη πορεία.Τα περί μυητικών διαδικασιών,τελετών,κ.τ.λ. είναι καθαρά -δε ξέρω άλλη λέξη γι αυτό -εσωτερικό ζήτημα,το οποίο ασφαλώς θα κατανοείς πως δεν είναι κάτι που "ανοίγεται" χύμα σε φόρουμ. Ή να στο θέσω αλλιώς: Αν συμμετέχεις σε κάτι,όπου έδωσες λόγο σιωπής,ε...δε θα τηρούσες την υπόσχεση; Θα την αθετούσες; Ναι,μπορούσα να ΜΗΝ απαντήσω-πλήν όμως ήμουν αβέβαιος πως θα εξέλαβε κανείς μια τέτοια..."αποχή" μου. Σίγουρα έχεις πάντα μια ευγενική διάθεση,δεν αμφέβαλα γι αυτό να ξέρεις,έλα όμως που...πάτησες ένα κουμπί που με έφερε σε περίεργη θέση;; :cheerful: :console:

 

Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...