Jump to content

θα με βοηθησετε να διαλεξω μητρικη καρτα?


 Share

Recommended Posts

Καταρχήν σοφή επιλογή μάρκας! :smilewink:

Τείνω κι εγώ προς την P5B-V, λόγω περισσότερων slots και λόγω των δυνατοτήτων που δίνει για overclocking.

Από τιμές τί λένε?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σοφή επιλογή μάρκας! :smilewink:

Τείνω κι εγώ προς την P5B-V, λόγω περισσότερων slots και λόγω των δυνατοτήτων που δίνει για overclocking.

Από τιμές τί λένε?

 

Η P5B-V απο e-shop 169 ευρο

 

η P5B-VM απο plaisio 120 ευρω

 

τιμες που ειχανε στα sites τουσ απο τα καταστηματα δεν εχω περασει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Τότε μην το σκέφτεσαι καν, πήγαινε κατευθείαν για την P5B-V. :cheerful:

Το e-shop είναι πολύ πιό αξιόπιστο από το πλαίσιο, πλέον μόνο απ'αυτό ψωνίζω και μέσα σε δύο μέρες μου τα φέρνουν στην πόρτα μου. :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Τότε μην το σκέφτεσαι καν, πήγαινε κατευθείαν για την P5B-V. :cheerful:

Το e-shop είναι πολύ πιό αξιόπιστο από το πλαίσιο, πλέον μόνο απ'αυτό ψωνίζω και μέσα σε δύο μέρες μου τα φέρνουν στην πόρτα μου. :smilewink:

 

 

Ναι σωστά.... από το πλαίσιο έχω καεί κι εγώ με τον υπολογιστή μου που έκανα το λάθος να τον πάρω από κει..... :headb:

 

συμφωνώ με τον johnny το e-shop είναι πιο αξιόπιστο, και κοίτα και το ramshop είναι και αυτό πολύ καλό

 

και έχει και τις ίδιες τιμές :cheerful:

Edited by akis
Link to comment
Share on other sites

...και μη σου πω και καλύτερες.

Μα να θέλει το πλαίσιο 80? για ένα 400W τροφοδοτικό, ενώ το διπλανό κατάστημα δίνει με 50? ένα 550W? Οι τύποι είναι κλέφτες! :headb:

Και να 'ταν μόνο αυτό... ένα μήνα έτρεχα με μια κάρτα γραφικών που έκανα το λάθος να αγοράσω από το πλαίσιο, και το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει - από το καλοκαίρι που την αγόρασα! Αν ήμουν σίγουρος πως φταίει το πλαίσιο και όχι η βλαμμένη η nvidia, θα είχαμε άσχημα ξεμπερδέματα τώρα...

Το ίδιο ισχύει και για άλλες εταιρίες που πουλάνε είτε υπολογιστές, είτε adsl συνδέσεις, είτε οτιδήποτε άλλο έχει σχέση με είδη πληροφορικής. Πρέπει να αισθάνονται αρκετά τυχερές που οι καταναλωτές δεν έχουν ούτε χρόνο ούτε χρήμα για να τις τρέξουν με μηνύσεις. :angry:

:plzdie: :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Εγώ πάντως πήρα κάτι καινούριες μητρικές της ATI για δοκιμή και τελικά αποδείχθηκαν πολύ καλές. Οι Asus καλές είναι αλλά ας μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν και πολλές άλλες μάρκες οι οποίες μπορεί να έχουν την ίδια ποιότητα αλλά σε πιο καλή τιμή, ή ακόμα και καλύτερη ποιοότητα. Γενικά θέλει ψάξιμο το πράμα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν έχω δοκιμάσει κάποια απο τις 2 αλλά μόνο και απο τα χαρακτηριστικά θα σου πρότεινα την P5B-V. Φαίνεται αρκετή καλύτερη από την P5B-VM.

 

Εσύ πρέπει να αποφασίσεις τι θα διαλέξεις..... :rolleyes7:

Link to comment
Share on other sites

Πάει ένας χρόνος από τότε βρε... έχουν αλλάξει τα δεδομένα... Αλήθεια τι θα πρότινατε για μητρική αυτόν τον καιρό;

Link to comment
Share on other sites

Asus P5K για midrange.

Asus Maximus Formula για high-end.

 

(Μιλάω για Intel πλατφόρμα.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...