Jump to content

''ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ''


babuska
 Share

Recommended Posts

Καλησπέρες βλε!!!!!!

 

Ξέρω ξέρω έχω ψιλοχαθεί αλλά τι να κάνω που έχω πηξει στη δουλειά!!!!!!!

 

Τελος πάντων.....στο θέμα μας

 

Ηρθαν τα Χριστούγεννα (για την ακρίβεια πέρασαν).

 

Όπως όλα τα παιδάκια στον κόσμο έτσι και εγώ έκατσα ένα βράδυ και ζήτησα από τον ''Άγιο Βασίλη'' το δώρο που θέλω για φέτος......! Το έκανα για πρώτη φορά γιατί από μικρή που ήμουν ποτέ δε ζητούσα κάτι!!! Το μόνο που είχα ζητήσει όταν ήμουν πιτσιρίκι ήταν μία μικρή αδερφούλα!!!! ΑΑΑΑΑ δεν έχω παράπονο ο ''Άγιος Βασίλης'' μου την έφερε.

 

Φέτος όμως ζήτησα κάιτ άλλο το οποίο δε μου το έφερε!!!! Για κάποιο λόγο όμως αισθάνομαι ότι απλά δε μου το έφερε τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, αλλά το αισθάνομαι να έρχεται....!!!

 

Που θέλω να καταλήξω?

 

Η ''πίστη'' πόσο καταλυτικό ρόλο παίζει σε κάτι που θέλουμε πολύ και πραγματικά? Και πόσο ετεροχρονισμένα έρχονται ''δωρα'' που ζητάμε???

:angel:

 

Περιμένω τη γνώμη σας

 

ΚΑλη χρονιά να έχουμε

 

ΦΛΑΦΛΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα συμφερόντων babuska...

Έρχεται που έρχεται μόνο μια φορά το χρόνο, δε σε συμφέρει το να μην πιστεύεις σ'αυτόν, γιατί δώρο γιοκ! :lol:

 

Πίστη στον Άγιο Βασίλη λοιπόν, ακόμα κι αν μας καθυστερεί τα δώρα λόγω...ταράνδων! :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα συμφερόντων babuska...

Έρχεται που έρχεται μόνο μια φορά το χρόνο, δε σε συμφέρει το να μην πιστεύεις σ'αυτόν, γιατί δώρο γιοκ! :lol:

 

Πίστη στον Άγιο Βασίλη λοιπόν, ακόμα κι αν μας καθυστερεί τα δώρα λόγω...ταράνδων! :smilewink:

 

ξερω :offtopic: αλλα ρε johnny ποτε προλαβες και απαντησες??????????

 

φλαφλακια

Link to comment
Share on other sites

Θετική σκέψη / ενέργεια = Πίστη ===> Η Πίστη μετακινεί ακόμα και βουνά (με τον ένα ή τον άλλο τρόπο).

 

Ελπίζω να απαντά αυτό την απορία σου.

Link to comment
Share on other sites

απεργούν ποτέ-άραγε-οι τάρανδοι Χριστουγεννιάτικα;;; :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας! Ο αγαπημενος μου παππους,μου ελεγε παντα να κανω ευχες και οτι ο θεος πραγματοποιει οσες προερχονται απο την καρδια μας

Δεν μου εχουν πραγματοποιηθει ολες ,αλλα ξερω οτι καποτε θα γινει...γιατι οχι αλλωστε :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα αλλα μηπως θα πρεπει να βαζουμε και εμεις λιγακι το χερακι μας , για να πραγματοποιηθει καποια ευχη μας ;

 

 

ισως οταν ηταν να ερθει ο Αγιος Βασιλης σε μενα να εκαναν απεργια οι ταρανδοι !!!!!

Edited by leuki-magisa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E μα βέβαια πρέπει να βάζουμε και ένα μικρό λιθαράκι προσπάθειας. Αλλά αν δεν έχεις πίστη.. όσα λιθαράκια και να βάλεις...!

 

Και παρεπιπτόντως φέτος απεργούσαν και τα ξωτικά..

Edited by sabrina
Link to comment
Share on other sites

Και παρεπιπτόντως φέτος απεργούσαν και τα ξωτικά..

 

Ναι... βαρεθήκαμε και είπαμε φέτος να μην έρθουμε... Ε κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια... Ξωτικό είσαι! Στο τέλος βαριέσαι...

Αν και κάτι ακούγεται για πορείες διαμαρτυρίας... Τέσπα... Θα δούμε... ίσως του χρόνου να έρθουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Καλησπέρες βλε!!!!!!

 

Ξέρω ξέρω έχω ψιλοχαθεί αλλά τι να κάνω που έχω πηξει στη δουλειά!!!!!!!

 

Τελος πάντων.....στο θέμα μας

 

Ηρθαν τα Χριστούγεννα (για την ακρίβεια πέρασαν).

 

Όπως όλα τα παιδάκια στον κόσμο έτσι και εγώ έκατσα ένα βράδυ και ζήτησα από τον ''Άγιο Βασίλη'' το δώρο που θέλω για φέτος......! Το έκανα για πρώτη φορά γιατί από μικρή που ήμουν ποτέ δε ζητούσα κάτι!!! Το μόνο που είχα ζητήσει όταν ήμουν πιτσιρίκι ήταν μία μικρή αδερφούλα!!!! ΑΑΑΑΑ δεν έχω παράπονο ο ''Άγιος Βασίλης'' μου την έφερε.

 

Φέτος όμως ζήτησα κάιτ άλλο το οποίο δε μου το έφερε!!!! Για κάποιο λόγο όμως αισθάνομαι ότι απλά δε μου το έφερε τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, αλλά το αισθάνομαι να έρχεται....!!!

 

Που θέλω να καταλήξω?

 

Η ''πίστη'' πόσο καταλυτικό ρόλο παίζει σε κάτι που θέλουμε πολύ και πραγματικά? Και πόσο ετεροχρονισμένα έρχονται ''δωρα'' που ζητάμε???

:angel:

 

Περιμένω τη γνώμη σας

 

ΚΑλη χρονιά να έχουμε

 

ΦΛΑΦΛΑΚΙΑ

 

 

Εχεις ακουστα το '' ΜΥΣΤΙΚΟ''. Βσιζεται στον νομο της ελξης, αραγε οτι ζητησεις και πιστευεις οτι θα ερθει, ερχεται. Οι πιστη μετακινει και βουνα, αρκει να το θελησεις υποσυνηδητα και συνηδητα, γιατι εστω και αν υποσυνηδητα δεν πιστευεις τοτε ισως να μην γινει οτι ζητας. Εγω το πραττω καθημερινος και οτι ζητω γινεται, αρκει μοναχα να μην ξεφευγεις απο τον στοχο σου και μετα τα δωρα σου ερχονται αναλογα με την πιστη που εχεις γιατι, μικρη πιστη=αργο και μικρο θαυμα(δωρο), μεγαλη πιστη=μεγαλο και γρηγορο θαυμα(δωρο). Δοκιμασε μια μερα, νιωσε οτι ελκεις κατι που θελεις και ΔΕΙΣ τα αποτελεσματα γρηγορα. ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...