Jump to content

Η indigo και η crystal γενιά



Recommended Posts

Σα να ?κανα καλά που δεν το είχα διαβάσει αυτό το thread τόσο καιρό!?

Αγχώθηκα τώρα. Εγώ γιατί απάντησα θετικά σε όλες τις ερωτήσεις (με μια διαβάθμιση βέβαια του συμφωνώ από 20% έως 100%)? Καταρχάς, έτσι όπως είναι διατυπωμένες οι ερωτήσεις (γενικές κι όχι ειδικές), περιλαμβάνουν μια πολύ μεγάλη γκάμα ανθρώπων με ιδιαίτερη ψυχολογία (από? indigo μέχρι psycho-κουκου).

Π.χ. ~ Αντιμετωπίζετε προβλήματα διαχείρισης θυμού?

Α. Ναι, με ενοχλεί όταν θυμώνω αλλά προσπαθώ να το ελέγχω (όχι πάντα επιτυχώς) = άρα πρόβλημα

Β. Ναι, είμαι παρορμητικός όταν θυμώνω και το δείχνω = άρα πρόβλημα

Γ. Ναι, όταν θυμώνω δεν το ελέγχω και βγαίνει έντονα προς τα έξω = άρα πρόβλημα

Δ. Ναι, όταν θυμώνω τα σπάω όλα με καράτε και δεν μένει όρθιο κολυμπηθρόξυλο! = άρα προβληματάρα!

 

Άρα θεωρώ ότι το ερωτηματολόγιο αυτό, ως γενικό κι αόριστο, είναι άκυρο για οποιαδήποτε συμπεράσματα.

 

Morgainne δε νομίζω ότι στο συγκεκριμένο συνδράμουν συμπτώσεις. Αλλά βέβαια εγώ είμαι κι υπέρ της φιλοσοφίας του Μεγαλύτερου Σχεδίου.

 

Ποια είναι η Μαρία η άσχημη?

Edited by medussa
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τα ίντιγκο παιδιά έχω ακούσει οτι είναι πολύ έξυπνα και πολύ ικανά σε θέσεις πρακτόρων (και οτιδήποτε σχετικό). Ορίστε και μαι φωτογραφία ενός ίντιγκο εν ώρα δράσης:

opt.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι indigos φαίνονται μέσα από ερωτηματολόγια και μέσα από ψυχολογικές εξετάσεις και όχι από το χρώμα της αύρας που είναι και η ειδοποιός διαφορά τους??

Για δες τί μαθαίνει κανείς......

Αυτή η ιστορία με τους Indigo είναι μια "φούσκα" και τίποτα περισσότερο. Παιδιά τα οποία έχουν ADHD παρουσιάζουν τα συμπτώματα παρόμοια με αυτά που γράφουν στο ερωτηματολόγιο για indigos. Με λίγα λόγια, αν το παιδί σας παρουσιάζει συμπτώματα indigo, πατε το στο γιατρό να το ψάξετε για σύνδρομο υπερκινητικότητας. Θεραπεία χρειάζεται και όχι να τα λιβανίζουμε ότι είναι μοναδικά γιατί έτσι μόνο προβλήματα θα τους προκαλέσουμε.

 

Σα να ?κανα καλά που δεν το είχα διαβάσει αυτό το thread τόσο καιρό!?

Αγχώθηκα τώρα. Εγώ γιατί απάντησα θετικά σε όλες τις ερωτήσεις (με μια διαβάθμιση βέβαια του συμφωνώ από 20% έως 100%)? Καταρχάς, έτσι όπως είναι διατυπωμένες οι ερωτήσεις (γενικές κι όχι ειδικές), περιλαμβάνουν μια πολύ μεγάλη γκάμα ανθρώπων με ιδιαίτερη ψυχολογία (από? indigo μέχρι psycho-κουκου).

Έτσι ακριβώς είναι φίλη μέδουσα. Αν είμασταν περισσότεροι, θα φαινόταν και από την κατανομή. Τώρα το δείγμα είναι μικρό και δεν μπορεί να βγεί συμπέρασμα....

Link to comment
Share on other sites

@ Αυγερινός: Επίσης είναι πάρα πολύ δυναμικά και θαρραλέα κατά την νεαρή τους ηλικία. Ακολουθεί στιγμιότυπο με ένα παιδί indigo στα νεαρά του χρόνια... :

 

(Τρέχα τρέχα μικρούλι)

kotagu7.gif

Link to comment
Share on other sites

Παναγία μου!!!!! Το έχω ζήσει το στιγμιότυπο αυτό στα 13 με τρελό κόκορα!!!!! :blink: (Μετά συνάντησε την κατσαρόλα ως παραδειγματική τιμωρία στο υπόλοιπο κοτέτσι :018bleh: ).

 

 

Ω!!!! Είμαι μια indigo καρατσεκαρισμένα πλέον!!! :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

τελικά,χθες βγήκε πάλι ο κ.Χαρδαβέλας να μιλήσει με καλεμσένους περί indigo και crystal γενιάς!

Ναι, αυτή τη φορά την είδα την εκπομπή... ^_^

Link to comment
Share on other sites

τελικά,χθες βγήκε πάλι ο κ.Χαρδαβέλας να μιλήσει με καλεμσένους περί indigo και crystal γενιάς!

Ναι, αυτή τη φορά την είδα την εκπομπή... ^_^

 

Εμένα πάλι για ακόμα μια φορά ο κ Χαρδαβέλας δεν με έπεισε.......

 

Οκ μετράμε την αύρα, κάνουμε και το τεστ και βλέπουμε αν είμαστε indigo ή όχι, so what???

 

Τα βλέπει τα πάντα τόσο επιφανειακά.....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι για ακόμα μια φορά ο κ Χαρδαβέλας δεν με έπεισε.......

 

Οκ μετράμε την αύρα, κάνουμε και το τεστ και βλέπουμε αν είμαστε indigo ή όχι, so what???

 

Τα βλέπει τα πάντα τόσο επιφανειακά.....

 

Γιατί- λες να έπεισε εμένα;;; :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι εκπομπές έχουν πολύ γέλιο τελικά. Έκατσα και την παρακολούθησα , έτσι για γούστο. Ε... λοιπόν... είχα να ρίξω τόσο γέλιο εδώ και πάρα πολύ καιρό.

 

Η αντιμετώπιση ενός "ΜΟΝΑΔΙΚΟΥ" παιδιού, ικανού για δημιουργία που ξεφεύγει απο το δικό μας μυαλό , να καθορίζεται απο στερεότυπες και γραφειοκρατικού τύπου ερωτήσεις. ...χαχαχαχαχα.... Λες και πρόκειται να δώσει εξετάσεις για να περάσει σε ίδρυμα , βάση φυσιογνωμικών χαρακτηριστικών.

 

Οι άνθρωποι (και οχι μόνο τα παιδιά) που έχουν δείξει τα "ιδιαίτερα" γνωρίσματα τους, είναι εδώ και αρκετό καιρό γνωστά μέσα απο τα "κρυφά" πειράματα εν μέσω του Ψυχρού πολέμου, για Ψιονική, Έλεγχο μυαλού κτλ. Υπάρχουν αναφορές , κάποιες αληθινές και κάποιες όχι, που αναφέρουν ακόμα και παιδιά που φέρουν κάποια μόνο χαρακτηριστικά απο αυτά που ειπαν στην εκπομπή αλλά σε καμία περίπτωση δεν υπάγονται σε πλαίσια συμπεριφοράς που τόσο εύκολα έδωσαν στην TV.

 

Αλλά τι περιμένει τώρα κανείς να δεί , απο μια εκπομπή streaming ΜΜΕ, που είναι για την κυρά-κατίνα , στο ανάλογο κανάλι;

Link to comment
Share on other sites

Και εκείνα τα κορίτσια του Μάη... :lol:

 

Εγώ πάντως είχα την εντύπωση πως μονάχα τα παιδιά Απριλίου του 83' ή 84', είχαν αυτές τις ιδιότητες. Τι να πω όμως...δεν έχουν φανεί ακόμα τα έργα τους. Εν αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Η Φλογερή σε άλλο thread, ανέφερε το θέμα των παιδιών indigo :

(διότι πάω στοίχημα ότι το Αβάπτιστο είναι τιγκαρισμένο στους indigo :lol: )

Αναλυωντας

 

 

Τα indigo παιδιά, υπήρχαν πάντα. Αυτό που μας έχει τα τελευταία χρόνια τραβήξει την προσοχή, είναι ότι στις δεκαετίες του ?70 και ?80 (κυρίως) υπήρξε μια μεγάλη έξαρση στις γεννήσεις παιδιών indigo. Από εκεί που τα ?χαρισματικά παιδιά? είχαν μια αναλογία ?ένα στα δέκα?, ξαφνικά η αναλογία έγινε ?πέντε στα δέκα? (στατιστικές υπό συζήτηση, μιας και ακόμα δεν ξέρουμε με ακρίβεια τα ποσοστά). Ουσιαστικά, έχουμε να κάνουμε μια γενιά ανθρώπων χαρισματικών, όχι τόσο με την μεταφυσική έννοια της λέξης, όσο με την πνευματική της έννοια. Πρόκειται για γενιά ειρηνικών επαναστατών, με ηγετικές ικανότητες, με έντονη αίσθηση δικαίου, με ανεπτυγμένη οικολογική συνείδηση, με υψηλή ευφυΐα και με αγάπη στην γνώση και τον πνευματισμό. Μια γενιά ?σοφών? κατά κάποιο τρόπο, που θέλουν (και μπορούν) να αλλάξουν τον κόσμο.

Κάποια παιδιά indigo έχουν και ψυχικές δυνάμεις, αλλά δεν είναι αυτό που τα χρίζει ?indigo?. Επίσης, κάποιοι ?γίνονται? indigo στην πορεία της ζωής τους ή -πιο σωστά- συνειδητοποιούν ότι είναι indigo σε μεγαλύτερες ηλικίες.

Συγνωμη κι ολας ομως ολα αυτα μου θυμιζουν τους προγονους μας και ΟΧΙ το μελλον!!

(Το οποιο με πολλα εργαλεια μας θελει ολο και πιο Κοινωνικοποιημενους και ΟΛΟ και πιο Αφυσικους...)

 

Τα παιδιά crystal είναι η επόμενη γενιά. Το πρώτο μεγάλο ?κύμα? γεννήσεων παιδιών crystal παρατηρήθηκε το 2000 και συνεχίζει μέχρι σήμερα. Εικάζεται ότι τα περισσότερα crystal παιδιά γεννιούνται από indigo γονείς (ένας γονιός ή και οι δύο είναι indigo). Τα παιδιά crystal διαθέτουν όλα τα γνωρίσματα των indigo, μα επιπλέον διαθέτουν σίγουρα ψυχικές δυνάμεις, ειδικά την τηλεπάθεια. Πολλά παιδιά crystal έχουν διαγνωστεί ως αυτιστικά, ενώ δεν είναι. Απλά, επιλέγουν να επικοινωνούν με τον κόσμο διαφορετικά. Γι? αυτό και τα περισσότερα αργούν χαρακτηριστικά να μιλήσουν (μπορεί να φτάσουν έως και 4 ετών χωρίς να έχουν μιλήσει), χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι δεν επικοινωνούν άριστα με το περιβάλλον γύρω τους.

Αυτο μαλιστα!!

Εχωντας ΜΠΟΥΧΤΙΣΕΙ απο την καταντια της κοινωνιας και το ολο ΨΕΜΑ μεσα της ειναι φυσικη αντιδραση για καποιον νοημον οργανισμο να ΨΑΧΝΕΙ τροπο αποδρασης, και αφου ΕΞΩ κανει κρυο ε, θα μεινει μεσα...και αφου θα μεινει αρκετο καιρο θα ερθει καποια ωρα οπου θα θελησει να διακοσμησει ψυχαγωγικα τον εσωτερικο του ΧΩΡΟ.

Εκει σου χτυπαει τη πορτα κατι το Αφυσικο οπως μας μαθαν στη κοινωνια...αλλα η φυση λεει το αντιθετο...το Οριζει ως ΑντιΚοινωνικο!!!

Αυτες οι οποιες δυνατοτητες με αρχηγο την Τηλεπαθεια σε αγουρη ακομα μορφη αναπτυσονται πανευκολα μεσω του ΣΩΣΤΟΥ περιβαλλοντος!

Ελα μου ντε που κατι τετοιο ειναι πραγματικα ΔΥΣΕΥΡΕΤΟ στην κοινωνια...γιατι λεει εισαι τρελος!!

ΔΕΝ μπορω να χωνεψω το γιατι η προσπαθεια βελτιωσης του περιβαλλοντος σου προς οφελος ΟΛΩΝ αντιμετωπιζεται απο ΟΛΟΥΣ σαν κατι το τοσο ΒΛΑΒΕΡΟ!

Το καταλαβαινω ομως, το εχω πει και το ξαναλαω...ωντας τιποτε αλλο απο αυτοπρογραμματιζομενα στην εθελοτυφλια Οντα ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ να βλεπουμε τα χαλια μας (των αλλων ομως την καραβρισκουμε) και ετσι πεταμε με τις κλωτσιες εξω απο το "Σπιτι" μας (Βλ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΜΑΣ ΧΩΡΟ) Οποιον θελει να μας υποδειξει~συνβουλεψει ρε παιδι μου με κατι ωστε να το κανουμε καλυτερο!

Ειδικα αν αυτος ο καποιος μπαινει διχως αδεια..εκει κατανοω.Περαν αυτου ομως, και αδεια να ζητησεις ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ; Συνβουλευονται αυτους που αντιπαθουν!!!

ΤΗΝ ΜΑΖΑ!και τι θα πει η μαζα;; Μαγισα μαγισα ΣΤΗ φωτια στη ΦΩΤΙΑΑΑ....::S: καταλαβατε ΕΛΠΙΖΩ μερικοι....

Αχχχχ που εισαι ρε Seirios...

 

ΝΑΙ ΡΕΜ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ, ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΔΕΙΑ ΔΕΝ ΖΗΤΑΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΛΙΜΠΑ...ΚΑΙ ΠΙΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ;ΜΟΥ ΛΕΝ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Οποτε να μαι, σε μια κοινωνια που βρωμαει σαπιλα και υποδουλωση* σε κατι (ΝΑΙ το ξαναλεω Ακατανομαστο) να προσπαθω να σταθω στα ποδια μου...ομως μη μπορωντας(γιατι γλιστραει μη πω απο τι...)ΣΚΥΒΩ να καθαρισω, συναντησα καποια εμποδια ηθικου χαρακτηρος ομως απεφασισα να τα εξαλιψω...

ΤΩΡΑ; οχι μονο νιωθω καλυτερα (οπως καθε τρελαρας) αλλα και το μεταδιδω ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ στους αλλους!

(Βλ. τεχνικη πλασιε...χμμμ λες να βαλω κανα τετοιο αβαταρ; κατσε κ θα δουμε*²).

 

 

?Αυτά για αρχή, έτσι για να ξεκινήσει η συζήτηση και θα επανέλθω με περισσότερα (εάν δεν έχουν στο μεταξύ ήδη ειπωθεί εσάς ^_^ ).

 

*-> Μα που ακουστηκε να μην εισαι περηφανος για την ΜΕΤΑΝΟΗΣΗ ΣΟΥ και να σε αναγκαζουν να εχεις ενοχες για αυτο; Μαλιστα παιζει το game της υποδουλωσης της μαζας και με μεγαλες ψαριες κ κοπαδια...ομως ΟΧΙ ευχαριστω δεν ειμαι ΦΙΛΟΔΟΥΛΟΣ (το 1ο Λ καλιστα γινετε και Δ...μια γραμουλα ειναι η διαφορα)

 

*²-->Οπως λεει και στη καρτα του κρεμασμενου...καθετε και παρακολουθει τα γεγονονται βρισκομενος σαν σε ενα ειδος κουκουλιου και οταν ερθει η ωρα θα εξελιχθει...συμπληρωνω..φτανει μη πιασει βαρυχειμωνια! Γιατι με ολες αυτες τις Ανωμαλιες που εχουμε προκαλεσει στη φυση...ΣΙΓΟΥΡΑ καποιοι θα πανε χαμενοι.

 

ΥΓ>ΔΕΝ χρησιμοποιω τυχαιες λεξεις...ειδικα μερικες απο αυτες αν σκεφτητε λιγο (οι εξω απο το φορουμ ουτε που θα ειχαν ιδεα) ισως σας μεταφερουν σε σοβαρους συνειρμους...

 

Αυτα κι απο μενα

 

ΥΓ>2. Ειμαι παλι αυπνος και μαλλον οχι με καθαρο κεφαλι (ειχα περιεργη νυχτα..και μερα..και βδομαδα..ως χρονο παει αλλα δν τα σκαφτομαι πια τοσο πολυ) οποτε ζητω συγνωμη αν το Υφος μου εφανει προσβλητικο οπου σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα κατι τετοιο ΕΚΤΟΣ απο τα λογια μου ΠΕΡΙ~Γυρω απο τη μαζα, και φυσικα για τα ορθογραφικα που μου ξεφυγαν...οσα διορθωσα εβγαζαν ματι!!

 

 

 

Το θεμα: Τι Indigo μωρε; οι ξεχασμενες μας ριζες περι συμπεριφορας ειναι που απεγνωσμενα προσπαθουν να βγουν στην επιφανεια!!!!και οχι δεν ειμαστε μαϊμουδες ή Λασπη....ΘΕΟΙ σε λανθανουσα μορφη ειμαστε!!!!

ΑΝΤΕ!

 

Σ;-)»BoneCrasherχ'ξς

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι εκπομπές έχουν πολύ γέλιο τελικά. Έκατσα και την παρακολούθησα , έτσι για γούστο. Ε... λοιπόν... είχα να ρίξω τόσο γέλιο εδώ και πάρα πολύ καιρό.

[...]

Αλλά τι περιμένει τώρα κανείς να δεί , απο μια εκπομπή streaming ΜΜΕ, που είναι για την κυρά-κατίνα , στο ανάλογο κανάλι;

ΑΚΡΙΒΩΣ!!

Δυστυχως για εμενα (το μερος που μενω εχει περιορισμενη υποδοχη τηλεπικοινωνιων Η/Μ) οποτε αναγκαστικα βλεπω την κυρα κατινα να διαβαζει ταμπελες και να λεει 10' αφου περιποιωταν το μαλι 30' για τους ιπταμενους δισκους του 3ου ΡΑΙΧ....απο κεινη τη μερα 9οπου ειδα και τους βοηθους του SantaHarda καταλαβα πως εξεπουληθηκαμεν κυριοι...και η ωθελεια στο κοινο απο 5% που ητο επεσε στο 0.5%

 

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ καναλια με τεραστιου ενδιαφερωντος συζητησεις!!!

Και God Blesh ΕΤ3 οπου που κ που βαζει και σοβαρους ανθρωπους να αναφερωνται και να διαλογιζονται(διαλογο) γυρω απο ενδιαφεροντα θεματα της αρχαιοτητας ΚΑΙ των επιστημων ΧΩΡΙΣ!!!! καυγαδες...Υποστηριζοντας και μερικες φορες Θαυμαζοντας(!!!!!) την γνωμη του αλλου!

Εκει δν ξεκωλαω κι ας μου λενε οτι θελουν οι λοιποι που θελουν να δουν την Τροια κλπ...

Σ;-)» ΒΟΝΕCrasher

Link to comment
Share on other sites

Sucore...

 

1ον...

Το θεμα: Τι Indigo μωρε; οι ξεχασμενες μας ριζες περι συμπεριφορας ειναι που απεγνωσμενα προσπαθουν να βγουν στην επιφανεια!!!!και οχι δεν ειμαστε μαϊμουδες ή Λασπη....ΘΕΟΙ σε λανθανουσα μορφη ειμαστε!!!!

ΑΝΤΕ!

 

Υποκλίνομαι και δεν νομίζω οτι θέλει άλλο σχόλιο αυτό.

 

2ον....

 

Προσπάθησε να βρείς δορυφορικό φτηνό δέκτη, να πιάνεις την συχνότητα (ελεύθερο) του ΣΚΑΙ. Θα εκπλαγείς απο το περιεχόμενο του και το έγκυρο του δημοσιογραφικού του , χωρίς παράθυρα , υστερίες και ξεκατινιάσματα. Δεν είναι τυχαίο οτι έχει υποσκελίσει και μεγάλα κανάλια στον τομέα της ψυχαγωγίας. Λένε οτι θα δώσουν και πανελλαδική εμβέλεια αλλά προς το παρόν είναι μόνο για την Αττική σε UHF. Τα ντοκυμανταίρ και ακόμα και οι σειρές είναι πολύ καλού επιπέδου και είναι συνεχώς απών το χαρακτηριστικό του "κίτρινου" και του "χωνευμένου φαγητού για τον πολύ κόσμο".

 

Εντυπωσιακότατο ήταν και το τελευταίο ντοκυμανταίρ για την κατάσταση που επικρατεί στον πλανήτη μας , τώρα και σε πόσο καιρό η πορεία της καταστροφής μας θα είναι μη αναστρέψιμη.

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω αποχή εδώ και 2 (τουλάχιστον) χρόνια απ'την τηλεόραση. Και εννοώ πλήρη αποχή. Και είμαι μια χαρά, δεν έχω πάθει τίποτα. Δοκιμάστε το ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...